Stichting Renesse positief over steun aan Kunstschouw Raad Brouw stelt winkeltijden vast 'Lekker druk en veel verkocht' Speciaal rooster bibliobus Tweede concert Musi Voca Duikongeval Grote brand Hoorzitting Controle HALF OM HALF GEHAKT ■.99 Poëtische opening laatste Westerschouwse editie Brandweer Westerschouwen viert het zestigjarig bestaan Verordening winkeltijden Eindpresentatie bloemschikken Bomalarm Rommelmarkten afgelopen zaterdag MAANDAG 17 JUNI 1996 NR 25992 3 Verwachting t/m vrijdag 14 juni ZIERIKZEESCH E ESSjJ NIEUWSBODE» Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv teZierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, fna t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. TijdenS de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr.. van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50.00 Halfjaar 100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht n.west 4 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht n.west 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 juni Zon op 05.19, onder 22.01 Maan op 07.50, onder 23.13 Eerste kwartier: 24 juni (07.24) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer ziet er voor de ko mende tijd drastisch anders uit dan we gewend waren. Dat zet vanavond en vannacht al in, met een steeds verder toenemende bewolking. Ook morgen hebben we met talrijke wol kenvelden te maken en mogelijk valt er wat regen of motregen. In het zuidoosten van Nederland schijnt de zon. De temperatuur is van 15 gra den in het noordwesten tot 20 gra den in Limburg. De wind draait naar west tot noordwest en is matig, rond kracht 3, langs de kust neemt de wind toe tot krachtig, 6 bft. Morgen vormt de eerste dag van een koele en bewolkte periode. Het is wel meestal droog. ZIERIKZEE - Van 8 juli tot en met 16 augustus gelden voor de Zeeuwse bibliobussen afwij kende statijden. In de afgelopen jaren maakten de bibliobussen de hele zomer periode gebruik van een hitte- regeling. Dit hield in dat de bi bliobussen na 13.00 uur geen standplaatsen meer bezochten als het weerbericht voor die dag een temperatuur van 28 graden of hoger voorspelde. Met ingang van dit jaar zullen tijdens de zomervakantie van de basisscholen de bibliobus sen rijden volgens een aange past rooster. Alle standplaat sen worden bezocht tussen 8.45 uur en 13.00 uur. De statijd per standplaats is ingekort en afgestemd op het gemiddeld aantal uitleningèn in de zomerperiode. Buitenom de periode 8 juli tot en met 16 augustus blijft de hitterege- ling van kracht. Meer informa tie is verkrijgbaar bij de bi bliobussen of de Zeeuwse Bibliotheek. .Een hoorspeldemonstratie is een kijk- en luisterspel waar bij de toeschouwer hoort en ziet op welke wijze de brand weer haar werk doet. Het hoor spel begint in het verleden en toont hoe brandweermannen door middel van een sirene ge alarmeerd werden. Hierdoor werden ook nieuwsgierigen op de been gebracht en was het soms een probleem zich een weg door de menigte te banen. Met de mascotte van de brand weer, het Brandpreventje, kan het publiek vervolgens zien hoe het er tegenwoordig aan toe gaat. Het publiek maakt een uitruk mee naar een onge val met brand. Ze kunnen het proces volgen vanaf het afgaan van de pieper tot en met het sein 'brand meester'. Uitvoerenden van het spel zijn leden van de vrijwillige brand weer Westerschouwen. Ieder uur is er een uitvoering. Tus sentijds wprdt het publiek in de gelegenheid gesteld de brandweervoertuigen en het materiaal te bekijken. Tevens is er een voorlichtingscontai ner van de Stichting Consu ment en Veiligheid aanwezig. Andere uitvoeringen zijn op donderdag 18 juli op de Ring- promotion in Haamstede, za terdag 27 juli op de rommel markt in Burgh en op zaterdag 10 augustus tijdens de Burghse Dag. BROUWERSHAVEN - In de raadsvergadering van maandag 24 juni in het stadhuis van Brou wershaven komt de vaststelling van de nieuwe verordening winkeltijden aan de orde. De ver gadering begint om 19.30 uur. Naar aanleiding van een wets wijziging is op 1 juni een nieu we Winkeltijdenwet ingegaan. In hoofdlijnen is in de nieuwe wet toegestaan, dat de winkels open mogen zijn tijdens werk dagen, van maandag tot en met zaterdag, tussen 6.00 en 22.00 uur. Aan het aantal openings uren per winkel is geen maxi mum verbonden. Daarom hoe ven winkeliers de door de gemeente gewaarmerkte aan- kondigingskaart niet langer DREISCHOR - Het tweede concert van Musi Voca vindt plaats in de Nederlandse Her vormde kerk in Dreischor op vrijdag 21 juni. Aanvang is om 20.00 uur. Aan het concert werken mee de sopraan Arinet van den Hout, Inge Laurijssens (viool) en de pianist Antony Hermus. Annet is lange tijd lid geweest van het koor De Oosterhoutse Nachtegalen. Als soliste be zocht zij met dit koor onder meer Canada, de Verenigde. Staten, Noorwegen en Dene marken. Momenteel is zij lid van het kamerkoor Tallis-En semble uit Made. Violiste Inge Laurijssens studeert sinds 1993 bij Emmy Verhey aan het Utrechts Conservatorium en trad dit jaar op in het tv-pro- gramma Solo voor een kind. Antony Hermus maakte als be geleider van De Oosterhoutse Nachtegalen vele tournees met dit koor mee. Hij is een veel ge vraagd begeleider van instru mentalisten en is tevens orga nist in de Nazarethkerk in Oosterhout en vaste dirigent van het orkest Ananta van de Katholieke Universiteit Bra bant. OUWERKERK - Een 46-jarige Belgische vrouw kxvam afgelo pen zondag in moeilijkheden tijdens het duiken. Zij maakte deel uit van een groep mensen die bij de Zuiddijk in Ouwer- kerk aan het duiken was. Het ongeval gebeurde toen de duikster onderweg naar de op pervlakte was vanaf een diep te van vijftien meter. Bij vier meter kwam ze in een sterke bovenstroming terecht waar door ze weer naar beneden ge trokken werd. Hierdoor begon het slachtoffer in haar duik bril te braken. Een duikmaat bracht het slachtoffer naar de oppervlakte. Doordat de laat ste meters te snel gingen zijn beide duikers ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. Daar bleek dat alles goed was. ALMELO - In de supermarkt van ALDI aan het Vincent van Goghplein in Almelo woedt sinds maandagochtend acht uur een grote brand. De brand weer bestrijdt het vuur met groot materieel. Inmiddels is het sein brand meester gege ven. aan te brengen. Bovendien kan voor maximaal twaalf zon- en feestdagen per kalenderjaar door de gemeente vrijstelling worden verleend van de ver plichte winkelsluiting op deze dagen. In de oude wet bedroeg dit maximum acht dagen. De mogelijkheid blijft bestaan om voor het plaatselijk toerisme, bij verordening, vrijstelling te verlenen. De gemeenteraad moet nu een nieuwe verorde ning vaststellen. BURGH-HAAMSTEDE - De hoorzitting over de reconstruc tie van de Hogeweg op maan dag 1 juli wordt gehouden in dorpshuis De Schutse in Haamstede. Omwonenden en ondernemers van de Hogeweg tussen de Ring in Burgh en de Kraaijen- steinweg, kunnen die avond hun stem laten horen wat be treft de reconstructie van dit deel weg. De hoorzitting be gint om 19.30 uur en wordt niet zoals eerder vermeld, gehou den in het gemeentehuis in Haamstede, maar in dorpshuis Dé Schutse. DEN HAAG - De verkeerspoli tie en de Rijksverkeersinspec tie (RVI) hebben zondag in het hele land bussen gecontro leerd. De controle richtte zich vooral op het naleven van de voorgeschreven rij- en rusttij den, maar ook technische man kementen en rijbewijzen wer den waar nodig onder de loep genomen. Tegen 19 chauffeurs is proces-verbaal opgemaakt. Advertentie kilo van 14^9ST BOSPEEN per bos Q3» MACARONI 0, pak 500 gram van y&T Atnbtfdingen geldig van nu 17 Juni t/m wo 19 Juni 1996 A&P Services B V tel 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS S Met hoorspeldemonstraties BURGH-HAAMSTEDE - De vrijwillige brand weer Westerschouwen viert dit jaar het zestig jarig bestaan met een hoorspeldemonstratie op drie locaties. De primeur van de demonstratie vindt plaats op zaterdag 29 juni tijdens de rom melmarkt in Noordwelle. De Stichting tot Behoud van Roodkapje en de Boze Wolf opende vrijdagmiddag op het grasveld voor het gemeentehuis de Kunst- schouw '96. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Volgens Fred Kiel, se cretaris van de Stichting Kunstschouw in op richting, staat de Stichting Renesse positief te genover een bijdrage van 10.000 gulden jaarlijks aan de volgende edities van de Kunst schouw. Het culturele evenement werd zater dag in Burgh-Haamstede op poëtische wijze ge opend. Kiel is nog in onderhandeling met de Stichting Renesse over de bijdrage. Het gemeentelijk grondbedrijf - dat de stichting in feite is - zou bereid zijn de statuten aan te passen. Daar door wordt ondersteuning van toeristisch, recreatieve initia tieven mogelijk. De provincie heeft subsidie voor de jaarlijkse kunsthappe ning steeds afgewezen, omdat het niet voldoet aan de artistie ke criteria. Kiel gaat voor vol gend jaar opnieuw een subsi- diezoek indienen, maar zal dan een beroep doen op een toeris tisch, recreatief fonds. Twee gedeputeerden hebben hem on langs te verstaan gegeven dat hij goede kans maakt. Komende zaterdag, na de kunstveiling, wordt de organi satie van de Kunstschouw overgedragen aan de stichting. Daarmee komt een eind aan drie jaar organisatie door de gemeente. Notaris J. Beijssens uit Zierikzee is voorzitter van de nieuwe stichting, mevrouw L. Geluk is vice-voorzitter en C. N. Linnenbank, directeur ING, gaat over de penningen. Overige bestuursleden zijn de ambtenaren G. van Breugel en B. Stuit en verder kunstenaar A. de Jonge, WV-directrice M. Dalebout en atelierhouder L. Borsboom. De Kunstschouw '96 werd za terdag in en voor het Wester schouwse gemeentehuis op poëtische wijze geopend. Theatergezelschap Stichting Tot Behoud van Roodkapje en de Boze Wolf deed dat met een voordracht op het balkon van het gemeentehuis ten over staan van ongeveer honderd aanwezigen. ,,De zot, de kun stenaar, de onaangepaste vrouw. Je kunt ze beter kwijt." En: ,,Koop geen Mega- pearls. Houd van de vlekken op uw ziel," waren kreten die Cécilia .Meinders daarbij slaakte. Ook burgemeester H. Tees zocht de lyriek toen hij de Kunstschouw vergeleek met een kind dat tot wasdom komt in het cultuurvriendelijk kli maat van Westerschouwen. De levendige peuter mag van hem, ontdaan van kinderziek ten, Schouwen-Duiveland in trekken. Goed bezocht De ambassadeur van Roe menië, Marin Buhoara, opende vrijdagavond de expositie in Galerie Geluk in Nieuw- Haamstede. Nog enkele weken is daar werk te zien van de Roemeen Nicolae Blei. Partici patie aan de Kunstschouw - en zeker ook aan het Holland Fes tival - beschouwt de ambassa deur als voorbereidend werk van Roemeense toetreding tot de Europese Gemeenschap en de Nato. Onder de gasten van Galerie Geluk waren vrijdag avond verder Ngam Nwachukw, de ambassadeur van Nigeria, de honorair con sul van Duitsland, de heer Hartmann en Commissaris Van de Koningin W. T. van Gel der en zijn echtgenote. De eerste dagen van de Kunst schouw '96 zijn goed bezocht, zo valt op te maken uit een te- lefonischè rondgang langs een aantal van de 23 locaties. Gale rie Geluk werd zaterdag druk bezocht en deed goede zaken. De NH kerk van Noordwelle kreeg afgelopen weekeinde be zoek van een kleine tweehon derd kunstminnaars. Expo sant Arjen de Jonge had meer verwacht, ,,Maar Noordwelle is toch een beetje een uithoek." Kunstmaal Tijdens het kunstmaal zater dagavond in hotel De Zeeuwse Stromen prikten 140 kunste naars en bezoekers een vorkje mee. Verschillende gasten zei den het opmerkelijk te vinden dat van de gastheren - burge meester en wethouders - nie mand aanwezig was. Volgens mede-organisator Bert Stuit moet daar verder niets achter worden gezocht. „Alle drie hadden ze andere verplichtin gen. Ze waren ook te laat op de hoogte gebracht. Straks, bij de kunstveiling is er vast iemand van b en w aanwezig." NIEUWERKERK - De vast stelling van de nieuwe winkel tijdenverordening staat op de agenda van de vergadering van de commissie bestuursza ken van de gemeente Duive- land. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 19 juni, om 19.30 uur in de raadzaal van het ge meentehuis. Tevens buigen de commissieleden zich over het bezwaarschrift tegen de 80 ki lometer-limiet op de N59. Ver der komt onder meer het Zeeuws convenant duurzaam bouwen en het verzoek van de heer Van Damme de locatie van het eco-park te wijzigen aan de orde. GOES - Op het Groencollege Goes worden op woensdag 19 juni de eindexamenwerkstuk- ken bloemschikken gepresen teerd. De expositie is te zien tussen 19.00 en 21.30 uur in de school aan het Stationspark 39. Het gaat om eindexamenwerk stukken van de leerlingen Be- ginneftd Beroepsbeoefenaar Bloemschikken/-binden, een tweejarige opleiding. De eer stejaars leerlingen hebben de entree versierd met bloemen en presenteren het thema Zo- mergevoel. RIJSSEN - De show van de hypnotiseur Rostelli is zater dag in het Parkgebouw van Rijssen een half uur onderbro ken na een bomalarm. De poli tie heeft geen explosieven ge vonden. Het optreden van Rostelli is omstreden in Rijs sen. ZONNEMAIRE/DREISCHOR - Het was echt 'rommelmarktenweer' op zaterdag 15 juni. Di verse initiatiefnemers prikten deze datum om met tweedehands spulletjes de kas te spekken. Zoals gebruikelijk bij een rommelmarkt lag de topdrukte in de vroege ochtend. De rest van de dag bleven de mensen gezellig binnendruppe len. ,,We hebben een buitengewoon leuke dag gehad," vertelt Stof fel Duinhouwer. Hij is secreta ris van zowel voetbalvereni ging Zonnemaire als harmo nievereniging Nut en Uitspan ning. Voor het eerst organiseerden beide verenigingen een geza menlijke rommelmarkt. Voor heen wisselden ze elkaar jaar lijks af. Om de markt een feestelijk tintje te geven wa ren diverse activiteiten geor ganiseerd. Delta Sport gaf een gymnastiekdemonstratie, boerenkapel De Gruttepikkers zorgde voor de muziek, er was een karaoke-show en een rad van avontuur. „Het liep storm," aldus Duinhouwer. „En de mensen bleven de hele dag in het dorp hangen. De markt bracht een bruto-be- drag van 9500 gulden op. Nut en Uitspanning stopt het geld in de instrumentenpot. Bin nenkort is een aantal instru menten aan vervanging toe en men verwacht dat dit rond de 25.000 gulden zal gaan kosten. Voor de voetbalvereniging is het bedrag een begin van de uitbreiding van de kantine. De Hervormde kerk van Drei schor is 8.000 gulden rijker. „Het was de hele dag gezellig druk, met de nadruk natuur lijk op de ochtend," vertelt de heer Overbeeke. Tot zijn ge noegen zijn alle 1.800 oliebol len verkocht en ook de soep, patat en kroketten vonden gre tig aftrek bij het snuffelende publiek. De Hervormde Kerk organiseert ieder jaar een rom melmarkt die wordt gehouden in de schuur van de boerderij van de familie K. J. van der Velde aan de Zuiddijk. Het geld wordt gebruikt voor het onderhoud van het kerkge bouw. De rommelmarkt in Zonnemaire. De oude handkar bracht op de veiling enkele honderden guldens op (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3