De Partij van de Arbeid pleit voor invoering gemeentepas Enthousiaste ontvangst Brood Schot pakt titel met recordstoot Drie gewonden bij ongeval in Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I TROUWPLANNEN In zaterdag vastgesteld verkiezingsprogramma 1996 Blikschade Drankrijder aangehouden Vechtpartij Overleden na ongeval Geen voorrang verleend Controle op snelheid Diefstal 2 wov 3 KUNSTSCHOUW 5 BUURTFEEST 7 PAARDENSPORT :c "Koop geen Megapearls. Houd van de vlekken op uw ziel!." dé krant van schouwen - duiveland! L J ^ooelbO^- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 17 JUNI 1996 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 152e JAARGANG NR 25992 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - De Partij van de Arbeid wil de minima de helpende hand toesteken door de in voering van een gemeentepas. Om stigmatise ring van de 'gebruiker' te voorkomen zou de pas echter ook voor andere burgers, maar dan tegen betaling, verkrijgbaar moeten zijn. Dit staat onder meer in het verkiezingsprogramma 1996 van de sociaal-democraten, dat zaterdag tijdens een afdelingsvergadering definitief vastgesteld werd. burgei's gratis of met korting toegang tot bepaalde voorzie ningen. Dit kan bijvoorbeeld zijn op het gebied van cultuur, vermaak, sport, opleiding, vervoer of in de detailhandel. Aan de daadwerkelijke uitvoe ring ervan zitten echter nogal wat haken en ogen en om die reden stonden niet alle partij leden achter het voorstel. Wethouder G. J. W. van der Salm van Westerschouwen was tegen en pleitte voor het verruimen van de mogelijkhe den van het gezinsbudget fonds. De bedoeling van een gemeentepas (in steden als Amsterdam en Rotterdam is zo'n pas al geruime tijd in ge bruik) is volgens partijvoorzit ter Tineke Luijendijk-Berg- werf niet om het sociaal noodfonds te vervangen, maar dit aan te vullen: „In de prak tijk blijkt dat veel mensen Wethouder G. J. W. van der Salm: Gemeentepas zal de drempel om financiële hulp te vragen niet verlagen. Met een gemeentepas krijgen geen gebruik maken van dit fonds, omdat ze zich schamen of gewoon niet weten dat ?e er recht op hebben." Het verkiezingsprogramma, getiteld Ruimte voor Elkaar, is duidelijk gericht op de ge meenteraadsverkiezingen voor de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland op 13 no vember. Om zoveel mogelijk tegemoet te komen aan lokale belangen nodigde de PvdA di verse belangenorganisaties uit voor mini-congressen waarin zij hun visie konden geven. De verslagen van deze werkgroe pen vormden de basis voor het programma. In totaal werden 31 amendementen ingediend waarvan de meesten werden aangenomen, omdat ze van re dactionele aard waren. Wegge stemd, met een kleine meer derheid van achttien tegen en vijftien voor, werd het voor stel om coffeeshops toe te staan. Dit als experiment om de criminaliteit rond de ver koop van drugs tegen te gaan. Trein Het idee om de mogelijkheden van een railverbinding naar Schouwen-Duiveland serieus te laten onderzoeken zorgde voor een wat lacherige stem ming tijdens de vergadering. Wethouder Van der Salm maakte zich al zorgen over de kop in de Zierikzeesche Nieuwsbode: 1 PvdA wil rail verbinding op Schouwen-Dui veland'. Na een discussie over de intelligentie van de pers werd na stemming (vijftien te gen veertien) besloten het aan trekkelijke trein-idee te laten varen. Het plan was om in aan sluiting op het Randstadnet een treinverbinding aan te leg gen vanuit Spijkenisse via Hellevoetsluis, Rockanje, over de Haringvlietsluizen, via Goedereede en Ouddorp over de Brouwersdam (halte Port Zélande) naar Renesse, Burgh- Haamstede en tenslotte Zierik zee. Een vrije busbaan op de N256/N59 zien de sociaal-de mocraten wel zitten. Verder wordt in het verkiezingspro gramma onder meer ruim aan dacht besteed aan onderwer pen als het milieu, veiligheid, wonen, onderwijs en pleit het voor meer mogelijkheden om de burger mee te laten tellen bij besluitvorming. Kritiek Kritiek op het partij-program ma kwam van J. de Jonge, lid van de kandidaatsstellingcom missie. In plaats van een hele reeks amendementen in te die nen nam hij het woord. Hij vond het programma 'een lij vig boekwerk' en las er een be moeizuchtige overheid in, die probeerde om bestaande ini tiatieven van burgers te veran deren en te verbeteren. Bovendien betreurde hij het dat hij niet uitgenodigd was voor de mini-congressen. Het Zierikzeese raadslid Paul We zenberg deelde deze kritiek grotendeels. Hij had wel deel genomen aan een werkgroep, maar vond van die inspannin gen niets terug in het program ma. Voorzitter Tineke Luijendijk- Bergwerf ervaart deze kritiek als positief: „Het is een teken dat het programma grondig ge lezen is en dat het de leden ter harte gaat wat er binnen de partij gaande is." Raadslid Paul Wezenberg: ,,Een lijvig boekwerk waar ik niet in terugvind wat in onze werkgroep besproken is. NIEUWERKERK SEROOS- KERKE - Vier auto's werden afgelopen vrijdag beschadigd door aanrijdingen. Op de N59 bij Nieuwerkerk botste om 13.30 uur een auto op zijn voor ganger toen deze af moest rem men. Beide auto's reden in de richting van Zierikzee. Op de kruising Prunjeweg en Delingsdijk bij Serooskerke ontstond een aanrijding bij het linksaf slaan. Een 37-jarige in woonster van Serooskerke reed over de Delingsdijk in de richting van Brouwershaven. Bij de Nieuwe Prunjeweg sloeg zij linksaf, maar doordat zij achter een tractor reed zag zij de auto die uit tegenoverge stelde richting kwam niet aan komen. Deze werd bestuurd door een 31-jarige Middelburg- Camper op kant, auto in brand RENESSE - Bij een aanrijding tussen een personenauto en een camper zijn zondagavond drie gewonden gevallen. Op de kruising van de Kabbe- laarsweg en de Vroonweg zag een 32-jarige man uit het Duit se Essen een camper, die kwam aanrijden over de Vroonweg, over het hoofd. De camper werd bestuurd door een 35-ja- rige man uit Bocholt (D). Door de aanrijding viel de camper op zijn zijkant en vloog de personenauto in brand. De brandweer van Renesse en Haamstede bluste de zaak. Even later moest de brand weer opnieuw uitrukken, om dat de camper tijdens de ber ging eveneens vlam vatte. De 32-jarige bestuurder van de personenauto liep een gebro ken borstbeen en diverse schaafwonden op. Hij moest in het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis worden opgenomen. Zijn vijfjarige zoontje moest worden behandeld aan enkele snijwonden. In de camper raakte een vrouw van nog onbekende leeftijd ge wond. Ook zij moest zich onder doktersbehandeling stellen. SCHARENDIJKE - Een 28-ja- rige automobilist werd afgelo pen vrijdag door de politie aangehouden op de Rampweg in Scharendijke. Bij de blaas- test blies hij 350 ugl. De drankrijder kreeg een boe te van 350 gulden. ZIERIKZEE - Op de Steen- bank in Zierikzee vond in de nacht van vrijdag op zaterdag een vechtpartij plaats. Een twintigjarigejarige Kerk- wervenaar kreeg een proces verbaal vanwege het feit dat hij een negentienjarige inwo ner van Wemeldinge klappen had gegeven. Na een uurtje opwarmen door zijn vaste band Wild Romance, kreeg het publiek in Brogum waar ze voor gekomen waren: de ras echte Nederlandse rocker, beeldend kunstenaar, dichter en filmacteur Herman Brood. Voor dit optreden waren afgelopen zaterdag opvallend veel veertigers naar het pop-podium in Zierikzee getogen. De zaal was vol en Brood gaf wat er van hem verwacht werd: een loeihard, spetterend, zweterig rockconcert. Niet alleen bezocht door fans van het eiland, ook liefhebbers uit Vlissingen, Middelburg, Goeree-Overflakkee en zelfs Roosendaal kwamen naar het concert. Het programma in Brogum was eigenlijk al ten einde, maar de buitenkans Brood op het podii^m te krijgen was uniek. „Een prima opwarmertje voor Anywave,aldus bestuurslid Lianne Kooiman. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De 76-jarige me vrouw N. D. Meijer-Geelhoed uit Zierikzee is zondagochtend overleden na een verkeerson geval in Schuddebeurs. De vrouw reed met haar fiets vanuit Schuddebeurs over de Schouwsedijk richting Zierik zee. Op de kruising met de Lange Blokweg wilde zij over steken, waarbij ze werd aange reden door een personenen- auto. Deze werd bestuurd door een 38-jarige inwoner van Zon- nemaire. De Lange Blokweg is een voorrangsweg. Het slacht offer overleed in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes aan haar verwondingen. BURGH-HAAMSTEDE - Op de kruising Vroonweg/Kloos- terweg in Burgh-Haamstede vond afgelopen zaterdag een aanrijding plaats. Een 25-jarige Duitser reed van uit Renesse over de Vroonweg. Toen hij de kruising bij de Kloosterweg naderde verzuim de hij voorrang te verlenen aan een 20-jarige inwoner van Hendrik Ido Ambacht. Een aanrijding was het gevolg. RENESSE - Op de Stoofweg in Renesse werd afgelopen vrij dag een snelheidscontrole ge houden. Negentien auto's re den te hard. De maximumsnelheid op de Stoofweg binnen de bebouwde kom is dertig kilometer. Er werden 260 voertuigen gecon troleerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg vijftig kilo meter per uur. RENESSE - In Renesse zijn in de nacht van zaterdag op zon dag twee auto' s die aan de Rampweg geparkeerd stonden opengebroken. Uit de auto van een 28-jarige Duitser werden daarbij diver se goederen, een radio-casset tespeler en een portemonnee gestolen. Uit de andere auto, van een 29-jarige Duitser, werd niets gestolen. Er is een menigte politieke dwalingen die, eenmaal aanvaard, beginselen wor den. Abbé Raynal Bewolkt HET WEER Meer bewolking, op de meeste plaat sen droog. Minimumtemp. ±11 gr., middagtemp. van 15 gr. in het noord westen tot 20 in het zuidoosten. Wind draaiend naar west tot noordwest, matig kracht 3, langs de kust toenemend tot krachtig, 6. Provinciale Staten gaat akkoord met vaste oever verbinding Westerschelde. Stichting Renesse staat positief tegenover finan ciële steun Kunstschouw. Het jaarlijkse buurtfeest in Malta trok ruime belangstelling Schouwse ruiters goed op dreef tijdens dressuur- wedstrijd in Burgh-Haamstede. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. O Ben Meziane wint 'Port Zélande ZIERIKZEE - Met een nieuw Nederlands re cord heeft Jannie Schot de Nederlandse titel bij het kogelstoten veroverd. De Zierikzeese atlete won in Barendrecht het kampioenschap in de categorie veteranen vrouwen 50. Bij het discus werpen werd de sportster van Delta Sport twee de. Het belangrijkste sportevene ment op Schouwen-Duiveland was afgelopen weekeinde de tweede uitvoering van de Grand Dorado Port Zélande Run, een atletiekwedstrijd over tien Engelse mijlen. In ruim 52 minuten raffelde Ra- chid Ben Meziane het circuit af. De atleet van Delta Sport pak te meteen de kop en stond die nooit meer af. Op respectabele afstand eindigde zijn Zierik zeese plaatsgenoot Ramses Bekkenk als tweede. John Quaak was de derde man van de atletiekvereniging. Als laatste van de ruim 250 lopers kwam Henk Kortlever uit Zie rikzee over de streep. Tijdens dressuurwedstrijden van RV Zilveren Trens in Burgh-Haamstede leverden de eilandelijke amazones keurige prestaties. Bijna iedereen be haalde winstpunten om zo doende te kunnen promoveren naar een hogere klasse. In alle categorieën waren de Schouw se amazones te sterk voor paar den en ruiters van buitenaf. Volleybalvereniging WEA/ MEVO'80 heeft een mondeling akkoord bereikt met een nieu we trainer voor de herenploeg, Clemens van de Berg. De oe- fenmeester uit Nisse heeft zin in een avontuur bij de Zierik zeese vereniging. Zowel het be stuur van MEVO'80 als Van de Berg hebben de intentie tot een langdurige samenwerking. Bij het EK voetbal in Engeland zijn Duitsland en Kroatië zo goed als zeker van een plaats in de kwartfinales. Beide ploegen wonnen hun tweede poulewedstrijd met 3-0 van respectievelijk Rusland en Denemarken. Vandaag wordt er in Engeland niet gevoet bald. Sport op pagina 7. (Cécilia Meinders tijdens de opening van de Kunstschouw) Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving èf 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving a 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 180.00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190.00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: II II II II II II II II II 2 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. ehi -1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1