Ben Meziane verlaat Delta Sport en tempert optimisme over loop SPORT r Het wordt explosief rond Oranje Piet Bal terug naar de F-jes Schakers beginnen aan zomercompetitie Nederlandse Tourrenners in Noordbrabants Museum Organisatie verwacht veel van tweede Gran Dorado Port Zélande Run Programma TA Tennis Vooral voor niet-leden van Zierikzeese vereniging VRIJDAG 14 JUNI f996 NR 25991 9 DEN BOSCH (ANP) - Bidons, brillen en klasse mentstruien van wielrenners uit een grijs verle den zijn te zien tijdens een expositie in het Noordbrabants Museum in Den Bosch. ZIERIKZEE/OUDDORP - Rachid Ben Meziane verlaat Delta Sport. Na drieëneenhalf jaar lid maatschap, tweemaal Zierikzees sporter van het jaar, tien verbeterde clubrecords en vele trainingsrondjes op sportpark Bannink ver trekt de geboren Marokkaan vanwege zijn werk in Heinenoord uit Zierikzee. Ben Meziane is morgen te bewonderen in de tweede Gran Dora do Port Zélande Run. Ambassadeur ZIERIKZEE „Een waardig ambassadeur voor de vereniging," noemt Delta Sport-voor- zitter Wim Schot Rachid Ben Meziane. „We kunnen terugkijken op een leuke periode van vier jaar. We zullen hem ook dit jaar nomineren voor Zierikzees sporter van het jaar." Schot vindt het alleszins begrij pelijk dat de atleet van wege privé-omstandighe- deft Delta Sport verlaat. Ben Meziane blijft van harte welkom op de atle tiekbaan van sportpark Bannink. Hij blijft gast- lid en zal altijd met open armen worden ontvan- géh. Schot: „Zijn hart ligt hier. Hij houdt van Scho.u wen-Duiveland. John Quaak uit Burgh-Haamstede mikt net als vorig jaar op een plaats bij de eerste tien. (Foto: Joop van Houdt) De Gran Dorado Port Zélande Run is een officiële wedstrijd- loop van de Nederlandse Atle- tiekunie. Het prijzenpakket bedraagt vijftigduizend gul den in natura. Dit bedrag stelt volgens Ben Meziane weinig voor. „Vijftigduizend gulden aan geld is een heel hoog be drag. Daar kan ik een etage,op Port Zélande van kopen," zegt de atleet gekscherend. En met de toekomstplannen moet de organisatie niet te hard van stapel lopen, vindt Ben Meziane. „Elke organisa tie heeft dezelfde hoop. Ze moet eerst één van de betere wedstrijden op regionaal ni-, veau organiseren. Step by step." Na regionaal komt het districtsniveau, Zuid-Holland en dan pas nationaal. De toekomstplannen van de Gran Dorado Port Zélande Run komen volgens mede-or ganisator Dean van der Wekke op het volgende neer. „We wil len het uitbreiden tot een soort City-Pier-City-loop of zelfs een halve marathon," onder streepte hij enkele weken gele den zijn ambities in de Zierik- zeesche Nieuwsbode. Dat het evenement tot groter dan in de huidige vorm kan uitgroeien, is zeker niet onwaarschijnlijk. De sponsors van nu hebben al len toegezegd voor drie uitvoe ringen. Echte geldprijzen wor den hoogstwaarschijnlijk volgend jaar al uitgekeerd. Een weekeinde Port Zélande behoort dan ook tot de moge lijkheden. Zeven vliegtickets naar de marathon van New York zijn de mooiste prijzen in deze uitgave. „Een goed pak ket," liet Van der Wekkè eer der weten. „Dan hoor je bij de top." Met de inschrijvingen van de tweede Gran Dorado Port Zé lande Run gaat het redelijk, zegt Riet Jansen van Delta Sport. De Zierikzeese atletiek vereniging neemt dit jaar voor het eerst de organisatie van de wedstrijd op zich. Ze doet dit samen met Stichting Triathlon Goeree-Overflakkee. Delta Sport-voorzitter Wim Schot spreekt van een 'uitdaging'. Het aantal deelnemers ligt nu rond de 225: 75 voorinschrij vingen en 150 lopers die met Radio Rijnmond meekomen. Naast dit radiostation zullen ook Radio Schouwen-Duive- land en Radio Flakkee uitzen dingen vanuit Port Zélande verzorgen. Geen zorgen De drganisatie verwacht dat het aantal na-inschrijvingen zo groot is dat het totale deelne mersveld rond de zeshonderd komt te liggen. Dit betekent een verdubbeling ten opzichte van 1995. Jansen van Delta Sport: „Het is voor ons ook de eerste keer. Ik heb geen idee wat er gaat komen. We hebben er in ieder geval geen zorgen over." De bekendste deelnemers voor de tien Engelse mijlen, de wed strijdloop, zijn de al genoemde Rachid Ben Meziane, John Quaak, Esther Schilt (vorige keer winnaar bij de vrouwen en zeventien in het eindklasse ment), Adri Noordijke, Jan Kloet en Jan Lekkerkerk. Naast de KNAU-wedstrijd zijn er twee trimlopen over tweeëneenhalve en vijf kilo meter.. Er wordt in zeven cate gorieën gestart; "heren,,''heren 4'0 'heren 50 lr'ereh'60 he ren'70 4- dames en1 dames'35 Quaak gaat van start in de 'echte' wedstrijd. Voor de at leet uit Burgh-Haamstede is de Gran Dorado Port Zélande Run net als vorig jaar zijn eer ste loop na de marathon van Rotterdam. In 1995 was Quaak niet ontevreden over zijn pres taties op en rond Port Zélande. „Het ging wel," weet hij nog. Quaak eindigde op een plaats bij de eerste tien. De loop is volgens Quaak voor al lastig als er veel wind staat. Op het hele parcours is geen boom te vinden. „Vorig jaar ging ik te hard weg op het eer ste kleine rondje. Tijdens de tweede grote ronde liepen ze over me heen." Of Quaak mor gen weer voorin is te zien, valt te betwijfelen. De marathon van Rotterdam is hem tegenge vallen. „Ik heb het rustig aan gedaan." Ben Meziane laat een wed strijd in Dordrecht schieten voor de Gran Dorado Port Zé lande Run. „Het is een leuke wedstrijd. Die hoort op Schou- wen-Duiveland. Het is belang rijk voor mij om mee te doen. Ik ben een bekend gezicht op sportgebied op Schouwen-Dui- veland." Ben Meziane rekent zichzelf tot de favorieten. Niet ten onrechte. Onlangs werd de (nog) Zierikzeese atleet twëede op een halve marathon in Oud- Beijerland. Dezelfde notering Elke maandagavond kunnen belangstellenden in de maan den juni, juli en augustus te recht in het clublokaal van de schaakvereniging, het UVV- gebouw aan het Kerkhof Zuid zijde no.3 tussen het belasting en politiekantoor. De avonden beginnen om 19.45 uur. De competitie loopt over zeven ronden. Er zijn elf maandagen voor deze competitie beschik baar. Vakantieperikelen hoe ven geen invloed te hebben om volledig aan deze competitie mee te doen. De laatste speel dag is op 26 augustus. Het toernooi is voor velen woonachtig op Schouwen-Dui- veland en voor degenen die in de zomerperiode hier verblij ven. een mooie gelegenheid om met schaakvereniging Zierik zee kennis te maken en hun haalde hij na zestien kilometer in een Rotterdamse koers. 11.00 uur: begin plein- feest 13.00 uur: trimloop over 2,5 en 5 km 13.40 uur: warming-up op het grote ronde plein on der begeleiding van het Aerobic Center Sports Demo Team 14.05 uur: wedstrijdloop over 10 Em 16.05 uur: prijsuitreiking 16.30 uur: prijsuitreiking alle categorieën in Time out Bar 17.00 uur: verloting' op basis van startnummer krachten met de clubleden te meten. Het toernooi is gratis en vrijblijvend. Eventueel kan slechts aan en kele ronden worden deelgeno men. Het is de bedoeling voor al voor huisschakers, die nog nooit van een club lid zijn ge weest, om met het clubschaak kennis te maken. Ook vrou wen zijn van harte welkom, al hoewel zij over het algemeen minder belangstelling voor de denksport hebben. Aan het begin van de avond worden de groepen van vier naar speelsterkte ingedeeld. Vier spelers spelen dan een ge sloten halve competitie, dus tweemaal wit, een keer zwart of andersom. De speelduur is een half uur per persoon per partij. Een partij duurt dus een Een foto van de Brabander Gerrit Schulte, die op een lek ke achterband een etappe in de Tour de France wint, histori sche opnamen van Wim van Est en Wout Wagtmans worden getoond op de tentoonstelling die ter gelegeneheid van de start van de Tour de France in Den Bosch wordt gehouden. De Tour start op zaterdag 29 ju ni: de expositie loopt van 15 ju ni tot en met 14 juli. De tentoonstelling over het Nederlandse aandeel in de Tour is tot stand gekomen in samenwerking met het Neder lands Sportmuseum in Lely stad, waar zij van 20 juli tot en met 1 september is te zien. De expositie, die uit ongeveer uur of minder. Aan de volgen de partij kan worden begon nen zodra de tegenstander ge reed is. Er hoeft niet gewacht te worden op andere groepen. Een partij is afgelopen zodra een speler mat gezet is, heeft opgegeven of zijn tijd verstre ken is. Als de tegenstander geen stukken meer heeft om mat te zetten, wordt het remi- I Gerard van Es verdedigt zijn schaaktitel in de zomercompe titie. (Foto: Marijke Volkerts- ma) honderd voorwerpen bestaat, brengt een periode van zestig jaar Nederlandse Tour-ge schiedenis in beeld. Als start datum is 1936 gekozen. Dat jaar namen voor het eerst Ne derlanders deel aan de Ronde. De presentatie omvat de fiet sen waarmee werd gereden, documenten, fotoalbums, kaarten, helmen en zelfs eten- zakjes. Het merendeel van de voorwerpen is afkomstig uit de privécollecties van wielren ners, onder wie Schulte, Van Est, Rini Wagtmans, Jan Jans sen, Joop Zoetemek, Gerrie Knetemann, Henk Lubber- ding, Jacques Hanegraaf, Erik Breukink, Gert-Jan Theunis- se, Jean-Paul van Poppel en Je roen Blijlevens. se. De regels van het gewone schaakspel zijn hier van toe passing met uitzondering van het verplichte noteren. Meer informatie over de schaakvereniging Zierikzee en de zomercompetitie is te ver krijgen bij de voorzitter, J. Hoogstrate (412886). BRUINISSE - In het verslag van het tennistoernooi van Bruinisse, in de krant van af gelopen maandag, stonden abusievelijk enkele uitslagen van de verliezersronde en niet van de finale vermeld. De eindstrijd van het DDD2 werd gewonnen door Struyk en Van de Kroon van LTC Zie rikzee. Zij gunden Meijer en Polak slechts één game, 6-0 6-1. Jumelet en Verspoor wonnen het HDD2 met 6-4 7-6 van Stoutjesdijk en De Vlaam. Het HDE eindigde in een drie- setter. Het koppel De Vos/ Schiettekatte versloeg Van der Nagel en Koster, 6-1 4-6 6-2. Rachid Ben Meziane rekent zichzelf tot de favorieten voor de Gran Dorado Port Zélande Run. (Foto: Marijke Folkertsma) Vrijdag 14 juni Hengelsport Zierikzee, kampioenschap zoet, vijfde competitiewedstrijd HSV Oosterschelde, 19.30 uur: vertrek van Cebeco. Zaterdag 15 juni Wielrennen Goes, Grote Markt, 13.00 uur: Arjaan de Schipper Trofee (ama teurwedstrijd). Zondag 16 juni Paardensport Burgh-Haamstede, RV Zilveren Trens: NBVR-dressuurwedstrij- den. Maandag 17 juni Schaken Zierikzee, UW-gebouw, 19.45 uur: eerste ronde zomercompeti tie. Tennis Burgh-Haamstede, tennisvereniging Westerschouwen, Sterre- tjestoernooi (tot en met 21 juni). BIRMINGHAM (ANP) - Oranje is dan eindelijk geëexplodeerd op de Europese titelstrijd. Op het veld met een belangrijke zege (2-0) op Zwit serland. Daarbuiten met ingrijpende rellen rond Seedorf en Davids. de laatste dagen is gebeurd, ligt gevoelig, heel gevoelig. Niet alleen bij hem, met name ook bij zijn vriend Seedorf. Hiddink zette Seedorf neer op een positie waarvoor de Madri^ leen niet geschikt is. Als man- dekker, tegen de veel langere Grassi. Door een wat ongeluk kig moment liep hij al vrij snel tegen de gele kaart aan. Even later maande de Bulgaarse scheidsrechter Oezoenov See dorf opnieuw. Het werd 'tric ky', vond Hiddink, die De Ko.ck bracht om het gevaar voor rood bij Seedorf uit te sluiten. De Madrileen onderkende op zich wel de situatie en had 'aan de ene kant wel en aan de ande re kant niet' begrip voor de wissel» Maar er was meer, veel meer. „In de voorbereiding en het eerste duel hebben Edje (Davids) en ik steeds in de as gespeeld. Zo slecht ging het toch niet? Ineens gaat alles 'om'. Dat Edje niet speelde, vond ik onbegrijpelijk." Er is niet alleen sprake van duidelijke onenigheid tussen het tweetal en bondscoach Hiddink, maar ook van onvre de tussen het duo en een aantal 'bepalende' (Blind, De Boer) spelers. Dat is niet niks nu de kwartfinales binnen handbe reik zijn. Davids was gepasseerd voor de wedstrijd tegen Zwitserland. „Te klein tegen de grote Zwit serse aanvallers," zei Hiddink. De reactie van Davids loog er niet om. Alleen in het Engels, tegen een Zwitserse camera ploeg riep hij: „Hij (Hiddink) moet z'n hoofd niet. in de kont van bepaalde jongens steken. Dit accepteer ik geen tweede keer." Gevoelig Wie weet is Davids wel naar huis als Nederland dinsdag te gen Engeland op Wembley de beslissende stappen naar de laatste acht moet zetten. Wat ,Daar liet Seedorf het niet bij. ,,'Na de Vorige wedstrijd heb ben Blind, De Boer en de bondscoach openlijk kritiek op mij gehad. Zoiets horen ze binnenskamers te doen. Zoals afgesproken. Ik vind dat ik het recht heb daar nu, ook in het openbaar, op te reageren. Daarom £eg ik dit. Bij een minder resultaat tegen Zwitserland was de ellende voor Hiddink waarschijnlijk niet te overzien geweest. Waar om wijzigde hij de formatie zo ingrijpend, terwijl het tegen de Schotten (zeven goede kan sen voor, één tegen) helemaal zo beroerd nog niet ging. Slechts Van der Sar, Reiziger, Bogarde, Bergkamp en Witsch- ge bleven op hun positie, de rest kreeg een andere plaats of kwam zelfs op de bank terecht. Blind voor De Koek was op zich logisch, Hoekstra voor Taument ook. Maar verder? De bondscoach ontkende zich te hebben vergist in de aanpak van de Zwitsers, waar de lepe Portugese coach Artur Jorge koos voor drie aanvallers. Ter wijl Oranje maar twee man dekkers in huis had. Witschge zei: „Seedorf tegen die lange Grassi, dat was niet de bedoe ling." Als wel vaker worstelde Oran je zich door moeilijke situaties heen om uiteindelijk triomfe rend van het veld te stappen. Jordi scoorde ver in de tweede helft, hetgeen een beloning was voor Nederlands betere spel na de rust. Jordi heeft kennelijk nu al meer krediet dan Seedorf en Davids. Waar om is onduidelijk. Bevrijding „Jordi's doelpunt was een be vrijding voor het elftal," zei Bergkamp. „Precies wat we nodig hadden." Bergkamp zelf, behoorlijk spelend, be sliste later de wedstrijd, waar achtig uit een prachtige - en be keken - pass van doelman Van der Sar. Een punt dinsdag op Wembley is in elk geval vol doende voor een plaats in de volgende ronde. Oranje staat er goed voor. Bij de bus keek Seedorf bedrem- peld. „Sport is emotie. Ik ben niet blij. Mag dat misschien?" Davids, Seedorf, Kluivert, dat is het Oranje van de toekomst. Hiddink heeft net voor twee jaar bijgetekend. Hij heet een diplomaat te zijn. De komende dagen zal blijken of dat wel zo Na 23 jaar als onder andere bestuurslid en jeugdleider van voetbalvereniging Duiveland is Piet Bal (links) uitgeblust. ..Het is tijd voor nieuw bloed. Ik ben het gewoon even zat. maar ik zal altijd een geel hartje blijven houdenBal keert terug naar waar hij in 1973 is begonnen: bij het trainen van de F-jeugd. Uit handen van Dig Vleugel ontving het feestvarken een zilveren KNVB-speld en een oorkonde. ..Toch leuk als ze zo aan je denken."(Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Schaakvereniging Zierikzee be gint maandag 17 juni met de open zomercompe titie. Het jaarlijks terugkerend evenement is met name bedoeld voor huisschakers die geen lid zijn van een club. Vorig seizoen won Gerard van Es, de clubkampioen, het toernooi. U&SS2S Niels Gebraad

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9