Griekse herder Georgeos volgt Reina van Kreta naar Zierikzee Bouw huisvesting Oosterschelde Thuiszorg aan Miereweg gestart Kiekieres vliegt naar Groningen Nog nooit van zijn eiland geweest Begin volgend jaar gereed Camera gestolen kerkberichten DONDERDAG 13 JUNI 1996 NR 25990 5 Georgios Stratidakis (62) en Reina Vis (55) vonden elkaar op Kreta en werden vrienden voor het leven ZIERIKZEE - ,,God heeft mij Reina gestuurd om Nederland te laten zien," vertelt Georgeos Stratidakis met een weids armgebaar. Reina Vis (55) uit Zierikzee, brengt iedere zomer een paar maanden op het Griekse eiland Kreta door. Daar heeft ze in het bergdorp Maroulou de Griekse herder Georgeos (62) ontmoet. Hij was op slag verliefd op haar. Reina is nu een paar weken over met hem, voor het huwelijk van een van haar kinderen. ,,Toen de kinderen de deur uit waren, was ik nog alleen over in huis. Ik had geen zin om in m'n eentje te gaan zitten knie zen, daarom ben ik in de zomer naar Kreta getrokken. Daar heb ik Georgeos ontmoet en met hem pluk ik de dag," ver telt Reina. ,,Hij heeft, zoals hij het zelf zegt, zijn oog op mij laten val len. Ik kon er niet meer onder uit. Volgens hem zijn we voor elkaar bestemd. Hij is heel ge lovig en gelooft dat God mij ge stuurd heeft." Georgeos is vrij gezel. Vplgens Reina is hij nooit getrouwd, omdat hij te arm was om een bruidsschat mee te brengen. Zijn ouders zijn al jong gestorven. Hij is geitenhoeder, plukt olij ven en in de zomer is hij gids voor toeristen. Reina: ,,Ik heb toch een iets nuchterder kijk op deze romance. Ik heb Geor geos verteld, dat ik een vrije 'vrouw ben en niet meer begin aan een liefdesaffaire. Hij res pecteert dat en sindsdien zijn we hele goede vriènden van el kaar. Sinds ik hem ken stap ik zorgeloos over.alle problemen heen." Georgeos heeft gedanst en gezongen op de bruiloft van haar dochter. Het dörp waar hij woont, ligt nog vrijwel afgesloten van de buitenwereld. Als ze willen weten hoe laat het is, kijken ze naar de zon. Er wordt niets in winkels gekocht. Dingen, die uit een fabriek komen worden met veel wantrouwen beke ken. Als iets niet zelf gemaakt is, deugt het niet. Reina: ,,Voor we hierheen gingen zei ik, dat Georgeos zijn baard maar eens lekker met mijn shampoo moest wassen. Schoorvoetend heeft hij toegestemd. Zij ma ken in zijn dorp hun zeep nog zelf van olijfolie. Op een gege ven moment was Georgeos he lemaal in paniek, hij was bang dat zijn baard van zijn kin af zou vallen door die fabrieks- shampoo." De lange krullende baard van Georgeos is zelfs in zijn eigen omgeving een bezienswaardig heid. Hij vertelt, geholpen door een tolk, dat hij zijn baard heeft laten groeien om te rouwen om alle familieleden, die hij verloren heeft. Hij ver loor drie broers, een zuster en zijn ouders. Vanaf het laatste verlies heeft hij zijn baard niet meer geknipt. Hij draagt ook rouwkleding. ,,Hij gaat altijd in het zwart," vertelt Reina, ,,het heeft ook te maken met je status. Alleen de getrouwde mannen in zijn dorp mogen ge kleurde vesten dragen." Georgeos was nog nooit van zijn eiland af geweest. Het kostte Reina nogal wat moeite om hem mee te krijgen. Hij kreeg dan ook een acute aanval van vliegangst, toen ze een maal in het vliegtuig zaten. De stewardess nam hem mee naar de cockpit om hem wat gerust te stellen. Ze vlogen over Boe dapest, hij komt er nu nog niet over uitgepraat, dat hij die stad kon zien liggen. Ook nieuw voor hem waren de rol trappen en de lopende band op Schiphol. Reina: „Pas bij de derde roltrap wilde hij er vrij willig opstappen, hij ver trouwde die dingen natuurlijk voor geen cent." Het grootste wonder vindt hij een snelweg, waar een brug in gemaakt is. Dat het autoverkeer moet stoppen en dat de weg dan naar boven gehesen wordt, daar raakte hij de eerste keer niet op uitgekeken. De stad Zierik zee vindt hij ook een wereld wonder, hij heeft nog nooit zo'n mooie stad gezien. Afgelo pen week zijn ze naar België geweest. Al die industrie daar bevalt hem helemaal niet. Fa brieken staan sowieso al in een kwade reuk in zijn bergdorp. Hij vertelt over de prachtige stok, die hij in de bergen ge vonden heeft en die hij sinds dien altijd bij .zich draagt en over zijn hoofddracht. De dracht is typisch voor zijn dorp en door de vrouwen daar ge haakt. De kleine parelknopjes, die op het voorhoofd vallen, symboliseren de tranen, die op het eiland vergoten zijn om de vrijheid te bevechten. Zijn ei land heeft veel overheersing door vreemde volkéren ge kend. Volgende week gaan ze terug, met stapels foto's, want als ze die zien zullen ze pas geloven wat Georgeos Stratidakis op zijn 62e heeft meegemaakt. „Holland en Reina heb ik voor altijd in mijn hart gesloten," zegt hij ten afscheid. ZIERIKZEE Vogelwacht Zaterdag 22 juni sluit de Jeugd Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland het seizoen '95/'96 af met een boswan deling in Oostkapelle, een bezoek aan het Zeeuws Biolo gisch Museum en de traditio nele picknick met pannen koeken. De bus richting Oost kapelle vertrekt om 10.00 uur vanaf het busstation in Zierik zee en om 10.15 uur vanaf de brandweergarage in Burgh- Haamstede. Rond 14.30 uur komt de bus weer in Burgh- Haamstede aan en om 14.45 uur in Zierikzee. Opgeven kan bij Babs Groenendijk, telefoon 651752 of bij Dirk Sterken- burg, 414810. Flippo-beurs In SKW De Lichtboei in het MFC, Huybertstraat 35 is op woensdag 19 juni van 13.00 tot 15.30 uur een flippo- ruilbeurs. BURGH-HAAMSTEDE Voorspeelavond Ter afsluiting van het lesjaar wordt op zaterdag 22 juni een voorspeelavond gehouden door leerlingen uit de piano- en orgellespraktijk van Wim Boer. De avond wordt gehou den in de Gereformeerde kerk, Platboslaan 1 in Burgh-Haam- stede. De voorspeelavond be gint om 19.30 uur. De kerk is open vanaf 19.00 uur, bereik baar via de zij-ingang. Voor in lichtingen kan men bellen: 654163. Concert De zangvereniging Nu met Ho pe houdt op woensdag 26 juni om 20.15 uur het jaarlijks zo meravondconcert in de Gere formeerde kerk aan de Plat boslaan in Haamstede. Mede werking wordt verleend door het mannenkoor De Westhoek zangers en Wim Boer op orgel en piano. Het geheel staat on der leiding van E. Vos - Si mons. RENESSE Dagcursus aquarelleren Creatief Centrum Perspectief uit Zierikzee organiseert in sa menwerking met Hotel de Tweespan in Renesse twee dagcursussen aquarelleren. Cursusdata zijn zaterdag 22 ju ni en zondag 23 juni. De cursus biedt de amateurtekenaar en - schilder een kans, om te schil deren in de natuur onder bege leiding van een ervaren kunstschilder, Kees van de We tering uit Burgh-Haamstede. Voor schilderclubs is het ook mogelijk om als groep een dag cursus te volgen, eventueel in andere technieken. Voor infor matie kan men bellen naar De Tweespan in Renesse, telefoon 462570. nomische zelfstandigheid. Vrouwen, die om welke reden ook aan huis gebonden zijn, kunnen vaak financieel gehol pen worden, door hun hand werk te verkopen. De bazaars worden meestal in het najaar gehouden. Vanwege het 125-ja- rig bestaan is er een verkoping op dinsdag 18 iuni, van 11.00 tot 14.30 uur, bij L. Geluk- Poortvliet, Zeesterwegje 6, Burgh-Haamstede. Op zater dag 13 juli bij M. E. G. Assel- bergs-Tromp, Oudestraat 25, Veere. en bij C. van Geelen - Mannaert, Kaai 89 in Veere, van 12.00 tot 17.00 uur. Infor matie over de vereniging is te verkrijgen bij: telefoon 417134. ZONNEMAIRE Rommelmarkt Voetbalvereniging Zonnemai- re en harmonievereniging Nut en Uitspanning houden zater dag 15 juni voor het eerst een gezamenlijke rommelmarkt. Naast de rommelmarkt is er een veiling van waardevolle artikelen om 14.30 uur, het Rad van Avontuur, doorlopende Karaokeshow, muziek, spel en sport, met onder andere een de monstratie van atletiekvereni ging Delta Sport uit Zierikzee om 13.00 uur. Karei en de Grut- tepikkers treden om 12.00 uur op. De rommelmarkt is open van 9.00 tot 16.00 uur. NIEUWERKERK Fietspuzzelrit De zendingscommissie van de Gereformeerde Gemeente in Nieuwerkerk heeft een fiets puzzelrit georganiseerd. Deze wordt gehouden op zaterdag 15 juni. De start is om 13.30 uur in de Molenstraat. Inschrijven kan vanaf 12.30 uur. BRUINISSE Huize Gezelligheid op reis Afgelopen woensdag maakte de soos van mevrouw IJzelen- berg-Olree in Bruinisse het jaarlijkse uitstapje. De bus tocht leidde via Dinteloord waar de koffie werd gebruikt over het eiland Tholen. Vervol gens ging de reis door Zuid-Be veland en Walcheren over de Vlissingese boulevard naar im kerij Poppendamme in Grijps- kerke. De Bruse ouderen maakten hier aanie hand van een diavertoning kennis met het leven van bijen. Uiteraard kon ook worden geproefd van een kopje koffie met honing koek en tot besluit een glaasje honingwijn. Na een voorspoe dige terugreis over Noord-Be veland arriveerden de leden van 'Huize Gezelligheid' om streeks 18.00 uur weer in het vissersdorp waar de dag werd afgesloten met een uitstekend verzorgde broodmaaltijd. Me vrouw IJzelenberg-Olree be dankte tenslotte iedereen voor de medewerking aan deze ge slaagde dag. SCHUDDEBEURS Jubileum Tesselschade In 1871 werd de oudste vrou wenvereniging van Nederland opgericht: Tesselschade Ar beid Adelt. Na 125 jaar is het nog steeds een bloeiende ver eniging met 37 afdelingen en ruim 11.000 leden. Het doel van de vereniging is, om Ne derlandse vrouwen financieel bij te staan op de weg naar eco RENESSE - Op het strand van Renesse is woensdagmorgen een camera gestolen. De camera behoorde aan een 44-jarige inwoonster van het Engelse Clifton Beach. De waarde van het toestel is 3200 gulden. Theatersportvereniging Kiekieres uit Zierikzee reisde afgelopen zaterdag op een wel heel om, nele manier naar haar laatste uitwedstrijd van dit seizoen. De wedstrijd vond plaats in Groningen Op uitnodiging van de Groningse vereniging Impuls werd de wedstrijd gespeeld in een uitverkoeht Prinsehtheater. Vanwege de grote reisafstand was bij Kiekieres het ludieke idee geboren om de tocht per vliegtuig te ondernemen. Reint Laan, trainer van Kiekieres. is al enkele jaren in het bezit van het vliegbrevet. Met nog drie andere spelers vloog hij het team in een Piper Warrior, een vier persoonstoestel van Aero Club Zeeland, naar het hoge Noorden. De volgende morgen vloog de ploeg weer terug naar Zeeland. Tijdens de wedstrijd, die Kiekieres verloor met 60 punten tegen 67 voor Impuls, daagden de teams elkaar uit voor uiteenlopende scènes, variërend van bizar tot hartstoch telijk. Op de foto staand van links naar rechts Sandra van Velzen, Alex de Jong en Reint Laan en zittend Arjan de Ruiter. krijgen er een plaats. Ooster schelde Thuiszorg is per 1 janu ari voortgekomen uit een fusie van de Stichting Thuiszorg Algemeen Maatschappelijk Werk (AMW) Noord-Zeeland, Stichting Thuiszorg AMW De Bevelanden en Kruisver eniging Rondom de Ooster schelde. Totdat de bouw van het pand aan de Miereweg gereed is, blijft de nieuwe organisatie ge huisvest in het pand aan het Jannewekken en het Haven plein. Deze gebouwen komen na het vertrek van de organisa tie te koop. Directeur van de regio Noord-Zeeland is Th. M. van der Veer. Volgens regio-directeur Beve landen, mevrouw I. Dekker zal het nieuwe hoofdkantoor van Oosterschelde Thuiszorg aan het Hollandplein in Goes, in september gereed zijn. Nu huist de organisatie daar nog op twee verschillende locaties, namelijk aan de Nassaulaan en de Frans den Hollanderlaan. Naast Goes en Zierikzee is er verder nog een vestiging in Sint Maartensdijk. De nieuwbouw in Zierikzee is nodig, omdat door de fusie de huidige gebouwen van de in stelling te klein zijn om aan al le medewerkers onderdak te bieden. Volgens Dekker zullen in sep tember enige activiteiten rond het slaan van de eerste paal van het gebouw in Zierikzee plaats vinden. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen të Klundert (toez.): C. C. J. van der Dussen te Va- rik en Heeselt; te Wanneper- veen-Belt-Schutsloot: A. Bloe- mendaal te Nieuweroord- Noordscheschut. Aangenomen naar Maastricht- Eijsden: dr. K. H. W. Klaas- sens te Vorden. Bedankt voor Lexmond: A. L. van Zwet te Uddel; voor Zwijndrecht (toez.): J. A. de Koeijer te Baarn (bw). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Middelharnis in combinatie met Bergen op Zoom: R. IJbema, kandidaat te Kampen; te Barendrecht: A. Krijgsheld, kandidaat te Uit huizen; te Bedum: W. Scherff te Spakenburg-Zuid; te Dries- urn c.a.: A. Krijgsheld, kandi daat te Uithuizen. Bedankt voor Rotterdam- Delfshaven: J. B. Wilmink te Hilversum. Christelijke Gereformeerde Kerken Benoemd te Assen naar artikel 6 K.O. (pastoraal werk onder de doven): A. Dingemanse te Assen, die deze benoeming heeft aangenomen. Aangenomen naar Rijnsburg: W. N. Middelkoop te Eemdijk. Bedankt voor Rotterdam- West: P. D. J. Buijs te Veenen- daal (Pniëlkerk). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hamilton (Cana da): C. Hogchem te Borssele; te Chilliwack (Canada): P. van Ruitenburg te Dordrecht. Bedankt voor Markham (Cana da): C. G. Vreugdenhil te Lely stad. Paardenmarkt 2 Op de uiterst negatieve brief van A. Bin in de Nieuwsbode van vrijdag jl. wilde ik toch even reageren. Ik ben heel tevreden, en met mij veel inwoners van Zierik zee, over de nieuwe opzet van de Paardenmarkt. En wat te denken van de rolstoelgebrui kers en begeleiders uit de ver zorgingshuizen of bewoners die niet meer zo goed ter been zijn, maar hier volop genoten ook van de paarden. En de moeders met kinderwagens, die als er geen oppas voor de kinderen is toch ook wel wat willen zien. En dat kon allemaal niet onder de Dikke toren. Ook menig oude kennis mocht ik begroeten. Op de toren klimmen kan iede re dag, dus wat is het pro bleem? Dat er wat met de tijd wordt meegegaan? Gelukkig maar! Laat dit alstublieft zo blijven, het was warm, maar heel gezel lig- L. WILLEMSE-JONKER Zierikzee ZIERIKZEE - De bouw van het nieuwe kantoor van Oosterschelde Thuis zorg aan de Miereweg in Zierikzee is begonnen. De eerste palen zijn ge heid. Als alles volgens plan verloopt, zal het gebouw begin volgend jaar in gebruik worden genomen. Kosten van het pand bedragen 2,9 miljoen gulden. Het nieuwe kantoor krijgt twee verdiepingen en wordt voorzien van een plat dak. De maximale bouwhoogte be draagt zeven meter. Parkeer voorzieningen worden op het eigen terrein getroffen. Met de nieuwbouw krijgt Ooster schelde Thuiszorg in Zierikzee de beschikking over zo'n 725 vierkante meter. In het ge bouw wordt een deel van de administratie van de organisa tie gehuisvest en de leidingge vende en uitvoerende functies De bouw van het nieuwe onderkomen aan de Miereweg ligt op schema'(Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5