Kinderen lopen dag-vierdaagse Horeca-ondernemers maken bezwaar tegen weigering terrasvergunning Pia Berrevoets voert kieslijst van CDA aan Pogingen inbraak Provincie legt bezwaar Haamstedenaar terzijde Vakantie-opvang Stichting Kinderopvang van start Veel schade aanrijding Bruinisse Controle op snelheid Kruis RK-kerk gestolen DONDERDAG 13 JUNI 1996 NR 25990 Verwachting t/m maandag 17 juni WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht noord 3 Zondag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht noord 3 Maandag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 14 juni Zon op 05.19, onder 21.59 Maan op 04.37, onder 20.15 Nieuwe maan: 16 juni (03.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Wat de zon betreft is de zo mer weer volledig terug, alleen de temperatuur blijft achter. Vanmiddag kwam het kwik plaatselijk net boven de 20 graden, maar in het noordwes ten was het aanzienlijk frisser. Oor zaak hiervan is een koele noordwes tenwind. Deze windrichting wordt in stand gehouden door een hoge- drukgebied. Vandaag ligt het cen trum west van Engeland en de ko mende dagen neemt het plaats boven de Noordzee. De wind blijft daardoor in de noordhoek, zodat de warme lucht boven het midden en zuiden van Europa ons niet kan be reiken. De zon blijft wel nadrukkelijk aanwezig. Af en toe ontstaat er een stapelwolk, maar het blijft droog. Morgen is het overwegend zonnig en waait er een zwakke tot matige noordenwind. De middagtempera- tuur loopt dan uiteen van 18 graden in Noord-Holland tot 22 plaatselijk in het zuidoosten van het land. Tot en met het weekeinde houdt de zon aan en komen er dagelijks een of twee graden bij de maximumtemperatuur bij. NIEUWERKERK - In de nacht van dinsdag op woensdag heb ben aan de Wethouder van Klinkenstraat in Nieuwerkerk twee pogingen tot inbraak plaatsgehad. Tussen half één 's nachts en half zeven 's morgens vond een poging tot inbraak plaats in het huis van een 72-jarige in woner van Nieuwerkerk. De achterdeur bleek geforceerd, die'toegang gaf tot de bijkeu ken. De poging om ook die deur naar de woonkamer te forceren, mislukte. Ook bij een andere woning aan de Wethouder van Klinken straat werd die nacht een po ging tot inbraak ondernomen. De schade is niet bekend. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190.00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het eirtde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. BURGH-HAAMSTEDE - Het provinciebestuur heeft het bezwaar van J. Douw uit Burgh- Haamstede naast zich neergelegd. De Haamste denaar verzocht om herziening van het plan Re giovisie 11 Schouwen-West. Hij is het niet eens met de recreatieve bestemming van een stuk landbouwgrond in de Westlandpolder. De provincie heeft het bezwaar inmiddels in de bestuurlijke begeleidingsgroep Schouwen- West ter tafel gebracht. Vol gens J. Douw is er eerder afge sproken dat het stuk grond tussen de Irisweg, de Westerse- weg en de Kampweg moet wor den ingekleurd als 'agrarisch gebied met mogelijkheden plattelandstoerisme'. In maart is er in een vergadering van de Commissie Ruimtelijke Orde ning, een toezegging gedaan door de verantwoordelijke wethouder tot revisie van het plan, aldus Douw. In de be treffende commissie hebben de partijen zich, volgens hem, bij herhaling uitgesproken tegen verblijfsrecreatie in de uiter ste westhoek van de Burgh- en Westlandpolder. Het verzet tegen de komst van kampeerders langs de Wester- seweg wordt door de gemeen schap gedragen, meent de briefschrijver. Hij brengt gs verder het consistent beleid van het gemeentebestuur van 1983 tot de jaren negentig on der de aandacht, waarbij nieuwkomers voor vestiging de bestemming van de land bouwgronden voor het buiten gebied van Westerschouwen, ten westen van het verlengde van de Oosterschelde is bena drukt. Niet ontvankelijk De provincie heeft de bezwaar maker nu laten weten, dat de bestuurlijke begeleidings groep Schouwen-West zijn be zwaar niet ontvankelijk heeft verklaard. De grond achter de Irisweg, tussen de Westerse- weg en de Kampweg is en blijft aangewezen als compensatie locatie ten behoeve van de ver blijfsrecreatie. BURGH-HAAMSTEDE - Voor het derde jaar gaat de Stichting Kinderopvang Schouwen- Duiveland van start met de zogenaamde vakan tie-opvang. Deze speciale vorm van kin deropvang is bedoeld voor kin deren van ouders met seizoens gebonden' werk, of voor toeristen die hun kinderen graag een dagje willen onder brengen. Alle kinderen in de leeftijd van nul tot en met twaalf jaar zijn welkom. De opvang vindt plaats in het kinderdagverblijf en de naschoolse opvang Meneer de Koekepeer aan de Weststraat in Burgh-Haamste- de. Gediplomeerde leidsters heb ben dagprogramma's samen gesteld, die aansluiten bij de interesses van de kinderen. De kleinsten worden voorname lijk in en om het kinderdagver blijf bezig gehouden. Voor de wat oudere kinderen zijn er ook uitstapjes gepland. Er zijn slecht en goed weer-activitei- ten. Flexibiliteit staat bij de va kantie-opvang voorop, vindt de stichting. Daarom is er voor de ouders die van tevoren niet weten hoeveel opvang ze nodig hebben, een strippenkaart. De kaart geeft per strip recht op een ochtend, een middag of een hele dag opvang. Ouders die van tevoren een langere tijd opvang willen reserveren, kunnen de opvang op contract basis regelen. In verband met de beperkte ca paciteit van het kinderdagver blijf, wordt aangeraden tevo ren te reserveren. Ledenvergadering stelt vast KERKWERVE - Tijdens de Algemene Leden vergadering van de CDA-afdeling Schoirwen- Duiveland afgelopen maandag, zijn de kandi daten voor de gemeenteraadsverkiezingen in het kader van de herindeling bekendgemaakt. Lijsttrekker is mevrouw P. W. Berrevoets-Rin- gelberg. Op de vergadering in 't Zuudènde waren 61 leden aan wezig. Na telling van de stem men is de volgende kandida tenlijst vastgesteld: P. W. Berrevoets-Ringelberg (Kerk- werve), C. Legemaate (Zierik zee), R. J. van der Wekken (Zonnemaire), M. J. L. Hack- Engel (Burgh-Haamstede), N. P. de Danschutter (Bruinisse), C. F. Boogerd (Burgh-Haam stede), W. Okkerse (Bruinisse), L. W. D. Geluk-Poortvliet (Burgh-Haamstede), J. W. Hei- nen (Brouwershaven), J. A. Schiettekatte (Nieuwerkerk), W. de Oude (Zierikzee), L. Ot- tens (Bruinisse), J. L. Bil-Rosr kam (Zierikzee), F. H. Kats (Zierikzee), O. M. de Vries (Brouwershaven) en op de zes tiende plaats P. van Donk (Nieuwerkerk). BRUINISSE - Bij een aanrij ding woensdag op de Dokter de Kockstraat in Bruinisse is een auto zwaar beschadigd. Een 41-jarige inwoonster van Nieuwerkerk reed vanuit de Grevelingenlaan de Dokter de Kockstraat in. Bij het nemen van de bocht, stuurde ze te veel naar de linkerkant van laatst genoemde straat. Daardoor reed ze tegen de geparkeerde auto van een 80-jarige inwoner van Bruinisse en die van een 46-jarige plaatsgenoot. Het voertuig van de 80-jarige liep daarbij zware schade op. De Nieuwerkerkse kwam met de schrik vrij. ZIERIKZEE - Woensdag heeft de politie op de Weg naar de Val in Zierikzee en op de Se- rooskerkseweg bij Seroosker- ke gecontroleerd op snelheid. Van 10.45 tot 14.00 uur stond de politie bij de Weg naar de Val. Het aantal gecontroleerde voertuigen bedroeg 1475, het aantal overtredingen 125. De hoogst gemeten snelheid was 123 kilometer per uur. Van 14.40 tot 16.00 uur werd ge controleerd op de Serooskerk- seweg bij Serooskerke. Bijna vijfhonderd voertuigen kwa men er langs, waarvan 35 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 117 kilome terper uur. beeld met een aardbol in zijn hand. Op die aardbol stond een kruis. Dit kruis moet tussen 8 en 10 juni zijn gestolen. Daar bij werd het beeld beschadigd. ZIERIKZEE - Bij de Rooms- Katholieke kerk aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee is een kruis gestolen, waarbij het bij behorende Jezusbeeld is be schadigd. Voor de kerk staat een Jezus- De schade bedraagt ongeveer vijfhonderd tot 750 gulden. De Beuze, Kiek in de Pot en Egelantier Vorige zomer werden twee borden van J. C. Landman van restaurant De Beuze in beslag genomen door de gemeente. Dit omdat de plaats van de borden, volgens de gemeente, in strijd was met de voorschriften ten aanzien van uitstallingen en terrassen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Drie Zierikzeese horeca-onderne mers hebben een bezwaarschrift bij de gemeen te ingediend tegen de weigering van een terras vergunning door het college van b en w van Zierikzee. R. J. Berrevoets van Eet'uus Kiek in de Pot, J. C. Landman van restaurant De Beuze en F. C. Kramer van bar-café de Egelantier wil len een behoorlijk terras op enige afstand van hun respectievelijke horecagelegenheid. De ge meente wil de vergunningen om verschillende redenen niet afgeven. De drie horeca-ondernemers hebben pal voor hun zaak geen ruimte voor een aanzienlijk terras. Daarom willen ze graag de mogelijkheid om even ver derop, en als het kan toch weer zo dicht mogelijk bij hun zaak, een terras te plaatsen. R. J. Berrevoets van Eet'uus Kiek in de Pot aan het Korte Groen- dal diende een aanvraag in voor een terras ten westen van de brulboei op het Kraanplein Het gaat daarbij om ongeveer dertig stoelen. Berrevoets wil een terras op die plaats, omdat hij naar zijn zeggen geen ande re mogelijkheid heeft voor een dergelijke voorziening. ,,Voor mijn pand kan ik niets. En een vlonder mag ik niet neerleggen van de gemeente," zegt Berre voets. Aangezien een terras rechtpan- dig tegenover zijn perceel, niet mogelijk is, wil Berrevoets er nu een schuin tegenover zijn gelegenheid en wel bij de brul boei. ,,Als de gemeente blijft weigeren, dan komt het er op neer dat ik de enige in Zierik zee ben die geen terras mag hebben. En dat neem ik niet. Ik ga door tot de Raad van Sta te," aldus de vastbesloten ho- reca-ondernemer. Volgens P. J. Verkaart van de gemeente mogen alleen op het Havenplein en de Nieuwe Ha ven terrassen los van de zaak liggen. En dan nog het liefst rechtpandig tegenover het per ceel. ,,Het Kraanplein valt daar dus niet onder. Berre voets wil helemaal aan de an dere kant van het Kraanplein gaan zitten. Dat mag niet, om dat het niet als specifiek cen trumgebied is aangewezen. Wel kan hij een vlonder voor zijn pand leggen," meent Ver- kaart. J. C. Landman van restaurant De Beuze wil graag een terras op de Mol, ter hoogte van de te lefooncel en de fietsenstalling. En als dat niet kan, dan graag op het Havenplein, op de hoek schuin tegenover zijn pand. De gemeente ziet alleen wat in een terras op het Havenplein, maar dan achter de invaliden parkeerplaats. Aanzienlijk schuiner tegenover zijn pand dan Landman wil. De horeca ondernemer ziet daar helemaal niets in: ,,Als er een auto of een busje op die invalidenplaats staat, dan ben ik het zicht op mijn terras volkomen kwijt. Verder associëren de mensen het dan niet met mijn zaak en zou ik ook niet weten waar ik een ingang moet maken." Een terras op de Mol biedt vol gens Landman veel voordelen. Hij vindt die locatie goed be- loopbaar, en vanwege het feit dat de Mol toch al is afgesloten voor het verkeer, deze optie ook verkeersvriendelijk. .Al leen de fietsenstalling moet een kwart worden gedraaid," zegt hij. Met de Mol gaat de ge meente niet akkoord, omdat er mogelijkheden genoeg zijn op het Havenplein en dat geniet volgens de richtlijnen nu een maal de voorkeur. Wat betreft de aanvraag van F. C. Kramer van bar-café de Ege lantier aan de Lange Nobel- straat om een terras te maken op anderhalf parkeervak aan de overkant, vindt de gemeen te dat de straat zich daar niet voor leent. j.Het terras sluit niet direct aan op de zaak en is wat de Lange Nobelstraat aan gaat, visueel niet aantrekke lijk. Ook is de straat te smal voor een dergelijke voorzie ning," stelt Verkaart. Kramer vindt de weigering van de ver gunning ongegrond. Volgens hem kunnen soortgelijke ter rasjes elders in de stad wel. „Waarom hier danniet?," vraagt hij zich af. Hij vindt ook niet dat de Lange Nobel straat te smal is voor zo'n voor ziening. De respectievelijke bezwaar schriften tegen het weigeren van een terrasvergunning door de gemeente, worden behan deld tijdens drie verschillende zittingen van de commissie van advies voor de bezwaar- en beroepsschriften op maandag 17 juni in de Zierikzeese raad zaal. De zittingen zijn open baar. De eerste begint om 19.30 uur. Vandaag zijn de kinderen van de verschillende basisscholen die hebben meegedaan aan de dag-vierdaagse, feestelijk binnenge haald op hun respectievelijke scholen. In Poortambacht liepen de kinderen van de groepen één. twee en drie de dagvierdaagse. De leerlingen vanobs 't Kofschip namen inmiddels voorde vijfde keer deel. terwijl de onderbouwkinderen van de protestants christelij ke Jan Wouter van den Doelschool dit jaar voor het eerst meededen. De twee scholen liepen dinsdag en woensdag met elkaar op en zijn vandaag ingehaald met muziek en bloemen De kinderen van 't Kofschip aan de Scheldestraat en die van de Van den Doelschool in de Schelphoekslraat en op het schoolplein. Daar kregen ze hun medaille. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3