GtoeSRij< Zierikzeesche Avondvierdaagse weer vol enthousiasme begonnen Stichting moet kinderopvang het eerste jaar zelf betalen Ruime rieten picknickmand, VOORDEELTJE GESLAAGD! Droptiek de Passage Opening van vernieuwd VVV-kantoor Lekker er op uit! VVV-winkel Scholier gewond door grasmaaier Gemeente springt bij in schuldenlast Brogum Woonwagencentrum Zierikzee vraagt nieuwe woonwagen aan Ongeveer dertienhonderd wandelaars lopen mee Experiment met naschoolse opvang in Zierikzee DINSDAG 11 JUNI 1996 NR 25989 3 Verwachting t/m zaterdag 15 juni Advertentie Advertentie HABO RENESSE Vaderdagtip: ~tfï Stam fuchsia AU,- Hogezoom 100, Renesse Tel.: 0111 - 46 27 91 BURGH-HAAMSTEDE - Het vernieuwde VVV-kantoor, an nex Uitwinkel van de VVV Schouwse Kust wordt op maandag 17 juni officieel geo pend. Het vernieuwde pand bevindt zich aan de Noordstraat 45a in Burgh-Haamstede. De opening zal worden verricht door drs. D. J. van der Zaag, voorzitter van de Provinciale VW Zee land. Na de opening is er 'open huis' van 16.30 tot 19.00 uur. Advertentie zeer degelijk uitgevoerd. Nu exclusief in de VW-winkel voor slechts 95 Plezier begint hier. VW Burgh Haamstede, Noordstraat 45a, Haamstede. Tel. 0111 - 65 15 U ZIERIKZEESCHE (ESI NIEUWSBODE Sta Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland' Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) DeZierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr.. van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100,00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1.25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp.8 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht n.west 3 Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp.7 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht noord 3 Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp.8 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht n.oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juni Zon op 05.20, onder 1.58 Maan op 03.30, onder 18.11 13 juni Zon op 05.19, onder 159 Maan op 04.01onder 19.15 Nieuwe maan: 16 juni (03.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De middagtemperatuur gaat naar een gemiddelde waarde voor deze tijd van juni, namelijk 20 graden. De overgang naar het koele re weer gaat vannacht en morgen ochtend samen met wolkenvelden en misschien wat regen of motregen. Morgenmiddag klaart het van het noordwesten uit langzaam weer op en komt de zon van tijd tot tijd door. Aan zee reikt het maximum tot zo'n 18 graden, in het binnenland kan het plaatselijk 22 graden worden. De wind is eerst zuidwest, later noord west, en waait matig, rond kracht 4. De rest van de week houden we het droog en zien afwisselend zon en wolken. De temperatuur blijft rond de 20 graden schommelen, maar loopt in het weekeinde weer wat op. GOES - Een veertienjarige voetballer uit Wolphaartsdijk is afgelopen maandag zwaar gewond geraakt tijdens een potje voetbal. Hij kwam met zijn voet in een grasmaaier waarbij twee tenen werden ge amputeerd en de voet zwaar verminkt. De scholier was met medescho lieren aan het voetballen. In het vuur van het spel kwam de bal buiten de lijnen van het veld. De jongen, die alleen oog had voor de bal, gleed uit en merkte de, naderende grasr maaier niet op. Op hetzelfde moment greep de maaier zijn. voet. De bestuurder van de grasmaaier, een 53-jarige in woner van Goes, kon de jongen niet meer ontwijken. De scho lier is opgenomen in het Oos- terschelde Ziekenhuis in Goes. Vrijdag Zaterdag ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee draagt met jaarlijks 10.000 gulden bij in het oplossen van de schuldenlast van 30.000 gulden van Bro gum. Ook is de gemeenteraad vrijwel zeker te porren voor financiële steun bij een noodzake lijke verbouwing. Dat bleek gisteravond in de raadscommissie voor welzijn en sociale zaken. Het college en een meerderheid van de poli tieke partijen zijn het hier over eens. De verbouwing behelst in elk geval de kleedkamers, een laad- en losruimte en enkele technische voorzieningen aan de zaal. Het werk gaat 155.000 gulden kosten. In zijn vergadering van augustus moet de gemeen teraad de knoop doorhakken. Brogum zou, althans volgens een onderzoek door Ontwerp- buro Snowball, een echte cul tuurboerderij moeten worden, met behalve aandacht voor pop en theater ook ruimte voor film en literatuur. Ook dit rap port werd gisteravond positief ontvangen. Maar voor concrete voorstellen hierbij verwees de commissie Brogum door naar het nieuwe gemeentebestuur, dat na de herindeling aan treedt. 'Rotjochies' Ook zal zich dan de vraag voor doen of Brogum moet voorzien in de opvang van jongeren die nu 's avonds in Malta rond zwerven. Het Brogumbestuur voelt daar niet veel voor, maar sluit het ook niet uit. Onder zoeker Rinus Roepman sugge reerde hiervoor de ruimte die momenteel als kleedkamer dienst doet. Maar hij zei wel dat het „lastig cultuurboerde rij spelen is als je een paar van die rotjochies hebt rondhan gen." ZIERIKZEE - In de commissie van advies voor financiën en economische zaken van de gemeen te Zierikzee komt op donderdag 13 juni het ver zoek tot verstrekking van een huurwoonwagen voor het-woonwagencentrum aan de Klerksweg aan de orde. Het behoort tot de wettelijke taak van de gemeente om voor een nieuwe woonwagen te zor gen, als daar behoefte aan be staat. Er is aan de Klerksweg ook nog voldoende ruimte voor het plaatsen van woon wagens. Maar iets maar dan de helft van de beschikbare ruim te is bezet. Daardoor is het voor de gemeente mogelijk de aanvraag te honoreren, daar voor moeten echter eerst de fi nanciële. consequenties op een rijtje gezet worden in de com missie van advies voor finan ciën en economische zaken. BWS-Oosterschelderegio heeft voor de aanschaf van de wagen een subsidie van vijftiendui zend gulden toegezegd. De re geling geldelijke steun huur- woonwagens is met het in werking treden van het Be sluit Woninggebonden Subsi dies vervallen. Nu kan er daar door geen rijkslening meer aangevraagd worden voor de huurwoohwagen. Dit houdt in, dat de gemeente zelf de midde len, die het subsidiebedrag te boven gaan beschikbaar moet stellen. Op grond van een kost prijs huurberekening moet de investering binnen de afschrij vingstermijn worden terug verdiend. De totale stichtings- kosten komen op een bedrag van 68.715,-. Het is algemeen gebruik geworden om een wa gen met inpandig sanitair te verstrekken, want dat soort wagens verhuurt beter. De ex tra investeringen kunnen wor den terugverdiend door de kostprijshuur, die maande lijks in rekening zal worden gebracht. De huurprijs van een r woonwagen komt op 505,-per maand, daarbij is de huur van de standplaats inbegrepen. De 51e Avondvierdaagse is gisteravond vanaf het Havenpark van start gegaan. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Gisteravond ging in Zierikzee de 51e Avondvierdaagse van start. Er hebben zich 1311 wandelaars voor het jaarlijks terugkeren de evenement in laten schrijven. Voorzitter C. W. Verwijs meldde, dat dat aanzienlijk minder is dan vorig jaar. Toen waren er achttienhon derd deelnemers. Voorzitter Verwijs vertelde, dat dit in de lijn van de ver wachting was. Dit jaar vallen de rondes van het Europees Kampioenschap voetbal ge lijktijdig met de avonden van de Avondvierdaagse. „Daar door blijft een groot deel van ons publiek weg," aldus de voorzitter. Juist tijdens de start werd in Birmingham de wedstrijd Nederland tegen Schotland gespeeld. De start was bij Dansschool Kramer in 't Vrije. In de dansschool stond- een groot beeldscherm opge steld, waarop men de beelden van de wedstrijd kon volgen. Zo konden de wandelaars tot het laatste moment een beeld van de wedstrijd opvangen. Er lopen deze keer vijftien scholen en 35 groepen mee. On der meer het CJV, verschillen de sportclubs en werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek. „Uit de Westhoek hebben we nu minder wandelaars, omdat men in Burgh-Haamstede ook een Avondvierdaagse organi seert. We merken, dat daar door ook nogal wat wande laars niet meer bij ons inschrij ven," vertelt voorzitter Verwijs. Deze keer valt er voor twee wandelaars een jubileum te vieren. L. van Damme uit Oosterland en M. A. Dorst uit Sirjansland zijn de doorzet ters, die voor de vijfentwintig ste keer meelopen. Het bestuur heeft besloten, om voor het eerst na jaren de route te veranderen. Met het oog op het steeds intensiever worden van het snelverkeer, heeft men naar een veiliger soort wegen uitgezien. De route langs de grote weg vond men te gevaar lijk worden. Daarom is er voor de eerste drie dagen voor een nieuwe route gekozen. Daarbij speelde bovendien een rol, dat de wandelaars dan door gebie den lopen, die rijker zijn aan natuurschoon. De laatste dag eindigt de stoet traditiege trouw op de Lange Blok weg, waar het verzamelpunt is, om het laatste deel naar het Ha venplein gezamenlijk met fa milie en andere 'inhalers' te volbrengen. Vertrek vanaf de Lange Blokweg om 20,30 uur. Achterban Op maandag begon men met de route Levensstrijd. Op het Ha venpark had de lange sliert met wandelaars zich achter Kunst en Eer opgesteld. Ge wacht werd nog op het start sein van de voorzitter. Toen dat eenmaal was gegeven zette de stoet zich in beweging, uit gezwaaid door de achterban. Onder de toeschouwers be vond zich de bekende Zierik- zeeënaar Piet Slootmaker. Piet, die slecht ter been is, werd door zijn begeleidster in een rolstoel naar het Haven park gebracht. Zij vertelde dat Piet alle jarep bij de start Van de Avondvierdaagse aanwezig was en dat hij er nü ook weer graag bij wilde zijn. Bij de wandelaars voegden zich drie tweekoppige ploegen van de EHBO-verbindingsgroep uit Zierikzee. De lange route van vijftien kilometer ging de eer ste dag via het Havenpark, Ou de Haven, Nieuwe Haven, Hoofdpoortstraat, Laan van Saint Hilaire, Eerste Weegje, Havenweg, Weldamseweg, Zandkreekstraat, Schelde- straat, Grevelingenstraat, Boerenweg, Klerksweg, Zand weg, overgestoken bij stop lichten, over het voetpad bij de Provinciale weg richting No- belpoort, Korte Nobelstraat, Sint Antoniesdam, Lange No belstraat, Schuithaven, Mol, Havenplein, Havenpark. Dinsdagavond loopt de route langs Havenpark, Oude Ha ven, Grachtweg, Maltastraat, Kaersemakerstraat, Kanter laan, Caustraat, tunnel door langs de rijksweg richting Nieuwerkerk, Oude Polder dijk, Noorddijk, Nieuwe Weg, Zuiddijk, Roterijdijk, Provin ciale weg, Lange Blokweg, Ka- deweg, Emil Sandströmweg, Koning Gustaafweg, tunnel, Schuurbeque Boeyestraat, 't Vrije, Havenplein, Haven park. Alternatieven Tegelijkertijd met de Avond vierdaagse vinden er twee al ternatieve wandelingen plaats in Zierikzee. In de ochtenden is er een kindervierdaagse voor de allerkleinsten, 's Middags is er een driedaagse voor senio ren uit Borrendamme, De Wie ken en de Corneliastichting. Aan het eind van iedere tocht komen de drie groepen bij el kaar om gezamenlijk koffie te drinken in het MFC, om ver volgens weer ieder zijns weegs te gaan. dan is er nog geen naschoolse opvang in Zierikzee op poten gezet. De stichting vraagt dan ook een garantiesubsidie van ongeveer 10.000 gulden, zijnde 1 gulden per inwoner van Zie rikzee. Toch vond de raadscommissie welzijn en haar waarnemend voorzitter J. J. P. M. Assel- bergs dat de KOV nog niet zo slecht boert. De stichting heeft zestien personeelsleden in deeltijd en zag haar omzet bin nen vier jaar groeien van twee naar zes ton. „Naschoolse opvang is erg be langrijk en er is ook behoefte aan," zei PvdA-fractievoorzit ter, mevrouw M. R. de Jong- van Loo. „Het is het proberen waard, maar we geven voorlo pig even geen subsidie." Me vrouw J. C. Schot-Klompe van D66 vond.het een zeer positief vooi-stel „zeker gezien het feit dat de sociale dienst tegen woordig van een vrouw met jonge kinderen verlangt dat zij solliciteert." Ook VVD-raads- lid, mevrouw J T. Bos staat achter het experiment. 'Opvoeding' Dat kan echter niet worden ge zegd van SGP/RPF/GPV- raadslid J. de Bruijne. Hij vond buitenschoolse opvang alleen nodig als daar nijpende economische of medische rede nen voor zijn. „Het belang van het kind komt er te weinig aan de orde. Het zit de hele dag op school en moet daarna weer op gevangen worden. Een kind heeft meer behoefte aan opvoe ding dan aan opvang." ZIERIKZEE - Werkende of studerende ouders in Zierikzee kunnen hun kroost binnenkort da gelijks enkele uren onderbrengen. Bij wijze van experiment gaat een naschoolse opvang van start. De Stichting Kinder Opvang Schouwen- Duiveland (KOV) heeft naar de mening van de Zierikzeese politiek genoeg geld om dat het eer ste jaar zelf te betalen. De KOV heeft de gemeente be naderd voor een financiële bij drage in het experiment. Maar de stichting gaf hierbij zelf aan dat ze 170.000 gulden in kas heeft en bereid is daarvan wat gelden in te zetten. Anderzijds verwacht de KOV een aantal kosten. Zo zal er 50.000 gulden achterstallige vennootschaps belasting moeten worden be taald en zal Meneer de Koeke- peer uitkomen op een tekort van eveneens 50.000 gulden. Ook volgend jaar zal er nog zo'n twintig mille bij moeten worden gepast. Al met al verwacht de stich ting dat de reserves aan het eind van volgend jaar zijn ge slonken naar 50.000 gulden en In Haamstede kunnen schoolgaande kinderen sinds enige tijd terecht in de opvatig 'Meneer de Koe- kepeer'. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3