Niet iedereen verschijnt compleet en gemotiveerd op finale ZN Trofee Werelds en toch plaatselijk Damesenkel E krijgt finale met Bruenaren Kampioen staat ook simultaan mannetje Belgische Mondi Foods verdedigt voetbaltitel Zwemmers ZV Onderdak kunnen niet imponeren Kritiek voorgaande jaren op opzet toernooi blijft zich herhalen Volleybal Taartfighters verslaat Marktzicht in finale wijkenkorfbal VRIJOAG 7.JUNI 1996 NR 25987 13 BRUINISSE - In het tennistoernooi in Bruinis- se gaat het in het damesenkel E in een Bruse fi nale tussen Miranda Bolle en Hannie Kleppe. Bolle won in twee sets van Tiny de Waal en Kleppe gunde Janneke Olree vier games. In het damesenkel D2 staan Le- nie Begeman uit Nieuwerkerk en Liesbeth Polak op de rand van de eindstrijd. Begeman dient in de halve fi nal e af te rekenen met Els Huyser die Renate Ruitenbeek terugwees. Polak ontmoet Mi randa Struyk. Zij was twee keer zo sterk als Marjolein de Waal in de kwartfinale, 10-5. H. Koudijs bereikte de finale van het herenenkel D2 eenvou dig. Rob Loos veroverde maar twee games. De tennisser uit Renesse treedt in de eindstrijd aan tegen C. Wesdorp. Hij was na drie sets beter dan Bruenaar Han Mul ler. Uitslagen HED2: H. Koudijs-R. Loos 6-2 6-0, C. Wesdorp-H. Muller 1-6 6- 0 6-2, DED2: E. Huyser-R. Rui tenbeek 9-2, M. Struyk-M. de Waal 10-5, HDD2: Van Hel- den/Overbeeke-Kramer/Kos- ter9-7, Sprong/Joppe-Van Hel- den/Overbeeke 8-6, DDD2: Duinhouwer/van de Weele- Dekker/Klink 11-6, Meyer/Po- lak-De Bruijn/Moerman 8-7, Struyk/Van de Kroon-Deur- loo/Kwaak 11-6, Struyk/Van de Kroon-Wehrmeijer/Van de Berg 8-7, Der Weduwen/Smit- De Waal/Maaskant 10-4. Zaaltoernooi Zeelandia ZIERIKZEE - Het Belgische Mondi Foods ver dedigt zaterdag 8 juni de vorig jaar veroverde titel van het zaalvoetbaltoernooi, dat Zeelan dia in sporthal Onderdak organiseert. Aan het evenement doen dertien teams mee. Naast het Rijkevorselse Mondi Foods heeft een andere Belgi sche ploeg ingeschreven, de Rode Duivels uit Wommelgem. De overige ploegen komen uit Zierikzee. De wedstrijden, die om tien uur beginnen, worden afgewerkt in twee poules. De winnaars van de voorronden spelen in de finale tegen el kaar. De zaalvoetbalteams strijden om de %Leen Meerman-bokaal'. Meerman werkte 45 jaar bij Zeelandia. Hij overleed vorig jaar. Fraaie score Van Es ZIERIKZEE - Met twintig overwinningen, twee remises en twee verloren partijen heeft de Zie- rikzeese clubkampioen schaken, Gerard van Es, aangetoond ook simultaan zijn mannetje te staan. „Het was een zware avond," verzuchtte hij- Goed uitgerust en optimaal ge concentreerd begon Van Es aan de lastige klus tegen 24 strijd lustige schakers. Immers, ie dereen wilde wel eens van de kampioen winnen. Van een vaste opening zag hij af. Op de borden ontstonden spoedig ve le varianten. Vele vermetele aanvallen van zijn met zwart spelende opponenten wimpel de Van Es met simpele afrui lingen af. Jan van de Nagel was het eer ste slachtoffer. Na hem volg den er meer. Na twee uur spe len moest Van Es Johan Hoog- strate de hand schudden, omdat hij enkele foutjes van de simultaan-speler ongenadig afstrafte. Na een serie zeges gaf hij tegen Jan Bom op. Arend Bandsma speelde fraai remise. In de laatste partij te gen Dick Does wijk remiseerde Van Es na een foutje voor de tweede maal. SAS VAN GENT - De zwemmers van ZV Onder dak hebben op de Zeeuwse zomerkampioen- schappen in Sas van Gent geen aansprekende resultaten geboekt. De hoogste notering kaapte Siona van Dijk op de 100 meter schoolslag weg. Met een tijd van 1.35.2 minuut tikte ze als vierde aan. Debbie van der Meer moest genoegen nemen met een vijfde stek op de 100 meter vrijeslag. Dezelfde plek was weggelegd voor Evert Schiettekatte op de 100 meter schoolslag voor jon gens. Hij finishte in 1.33.9 mi nuut. Youri Vaes werd op dit onderdeel zesde. Uitslagen ZV Onderdak-leden 100 meter schoolslag meisjes: 4. Siona van Dijk. 100 meter vrijeslag jongens: 11. Evert Schiettekatte 1.18.0; 12. Youri Vaes 1.18.3. 100 meter schoolslag jongens: 12. Dennis van Antwerpen I.46.3. 100 meter vlinderslag meisjes: 8. Jacqueline Stoel 1.34.6. 100 meter schoolslag jongens: 5. Evert Schiettekatte 1.33.9; 8. Youri Vaes 1.39.2. 100 meter vlinderslag meisjes: II. Corine Mol 1.33.2 100 meter vrijeslag meisjes: 7. Jacqueline Stoel 1.13.8, 100 meter vrijeslag meisjes: 5. Debbie van der Meer 1.09.8. 100 meter vlinderslag jongens: 7. Youri Vaes 1.33.8; 10. Evert Schiettekatte 1.38.5 5x 50 meter vrijeslag estafette dames: 8. zv Onderdak: Antje van 't Westende, Corine Mol, Siona van Dijk, Jacqueline Stoel, Debbie van de Meer 2.50.3 Vrijdag 7 juni Hengelsport Sirjansland, 21.00 uur: avondwedstrijd HSV Oosterschelde. Zaterdag 8 juni Voetbal Zonnemaire, 10.30 uur: damestoernooi. Zondag 9juni Voetbal Zonnemaire. 10.30 uur: Leo de Munnik-toernooi (heren). Iedereen hield hoog bij laag vol dat het 'puur voor de gezel ligheid' was. Stiekem keken ze toch naar het uitslagenbord. Zo zag het achttal van Markt- zicht dat het de laatste wed strijd mocht verliezen om in de finale van de dertiende uitga ve van het wijkenkorfbal te komen. Verliezen deed het als nog. Taartfighters heette na strafworpen de gelukkigste te zijn. 4t3 na zestien pogingen. Natuurlijk waren de opmer kingen tijdens de 'penalty's' niet van de lucht. Camiel van Tiggelhoven. voetballer bij Zierikzee 2, miste. ,,Hé Si- looy," riep er één, refererend aan de finale tussen Juventus en Ajax. De vertrekkende Pa trick Roggeband, ook Zierik zee, miste. ,,Je zit nog niet bij Goes," merkte een ander op. Roggeband: „Vrij lopen valt wel mee, maar de bal in de korf krijgen." Teamgenoot Frans Kommer blikte alvast vooruit naar volgend jaar. Tegen Rog geband: „Kom je dan met een ploegje van Goes?" RBC-voet- baller Niels Lodewijk, ploeg genoot van Kommer en Rogge band in het team van co van der Linde, Richard Eerdmans, Arco Dekker, Fer- ry Jansen, Ronald Braam en Huib Nortier. Renesse komt naar Nieuwerkerk zonder Gui- do Willemse, Mischa van den Hoek, Peter Moerland en JÖrg Frank. Edwin van Oeveren en Cees Kraaijenbrink ontbreken bij Brouwershaven. Bij MEVO is alleen de geblesseerde Jan Heikamp er niet Gerard de Voogd, Jan Me- ganck en enkele werkenden doen niet mee bij ZSC. Jaap Goud van Ouwerkerk 'hoopt dat iedereen er is'. Duiveland- trainer Ed van Lent 'neemt aan dat iedereen er is'. Hoewel de strijd om de Zierik- zeesche Nieuwsbode Trofee een eilandelijk gebeuren hoort te. zijn, wordt het saamhorig heidsgevoel niet bepaald on derschreven door de verschil lende oefenmeesters. „Het is wel leuk dat je een hele dag bij elkaar bent," zegt Nico Kind van Renesse, die pleit voor een aparte poule voor de afdelings- ploegen, omdat die anders am per een kans zouden hebben om de finalegroep te bereiken. Gebonden Peter van Poortvliet vindt de opzet van de voorronden goed. „De organisatie van het eind- toernooi moet eerder," vindt de WIK-trainer, „maar je bent gebonden aan teams die na- competitie spelen." Kees Kom mer van ZSC roept op om de voorwedstrijden in de voorbe reiding van het nieuwe seizoen te houden. „Dat is voor wed strijdsecretarissen ook mak kelijk. Dan hoeven ze niet ach ter vreemde ploegen aan." Cees Willemse (SKNWK- coach) en Gerard Olijhoek (SKNWK-trainer) opperen om de strijd om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee naar de winter te verleggen. Lesly Wolters en Rinus Kooman heb ben namelijk plannen in de winterstop van het komende seizoen een soccer-toernooi voor alle eilandelijke ploegen te organiseren. „Dan wil ieder een," denkt Willemse. „In Zeeuwsch-Vlaanderen is dat al jaren een succes. Het is beter dan in de zomermaanden. De opzet is nu wel goed, maar de animo laat te te wensen over." De trainer zegt dat SKNWK Duiveland en Renesse vier keer heeft moeten bellen om een wedstrijd vast te stellen. Uitslagen Poule 1: Jumping Dunking Cracks-Deurzakkers 1-1, Taartfighters-ZF Duckies 6s3, Flierefluiters 1-JDC 2-3, Deur- zakkers-Taartfighters 3-1, ZF Duckies-Flierefluiters 3-0, JDC-Taartfighters 0-1, Deur- zakkers-ZF Duckies 1-5, Taart- fighters-Flierefluiters 1 5-0, ZF Duckies-JDC 3-1, Fliereflui ters 1-Deurzakkers 1-1. Poule 2: Laagvliegers-Bene- kluvers 1-0, Noordwelle- Marktzicht 1-2, Mol Schudde- beurs-Laagvliegers 1-0, Markt- zicht-MS 4-0, Benekluvers- Noordwelle 1-3, Laag vliegers- Noord welle 2-4, Benekluvers- Marktzicht 1-4, Noordwel- le-MS 3-1, Marktzicht-Laag- vliegers 2-1, MS-Benekluvers 1-1. Poule 3: AKA-De Missers 2-1, White Power Rangei;s-Fliere- fluiters 2 0-1, Steiloöre-AKA 2- 2, De Missers-WPR 2-2, Fliere fluiters 2-Steilööre 0-1, AKA- WPR 1-1, De Missers-Fliere fluiters 2 1-3, WPR-Steilööre 0- 0, Flierefluiters 2-AKA 3-6, Steilöóre-De Missers 2-2. Gewoon gezellig op de grond tijdens de dertiende jaargang van het wijkkorfbal. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Toegegeven, het weer zat mee. Marktzicht, kon de lol van een avondje korfballen wel inzien. Maar waar ter wereld zie je badmintonners, voetballers en volleyballers samen komen om even te korfballen bij de plaatselijke vereni ging All-Ready op sportpark Bannink in Zie rikzee. Nergens toch? Volgens Ada van Tiggelhoven, één van de organisatoren, ligt dat aan de concurrentie van het voetbal. „Als ze zes, zeven jaar zijn, gaan ze voetballen." Het heeft ook te maken met Mart Smeets, meent ze. „Dan ben ik beledigd. Die praat denigrerend over korfbal. Die hebben we op een zwarte lijst gezet." Poule 4: Egelantier-The Hooli gans 0-1, Zwartwerkers-Dre- am team 1-2, Boekenwurmen- Egelantier 2-0, The Hooligans- Zwartwerkers 1-0, DT-Boeken- wurmen 3-1, Eegelantier- Zwartwerkers 4-1, The Hooli- gans-DT 0-2, Zwartwerkers- Boekenwurmen 0-3, DT-Ege- lantier 2-1, Boekenwurmen- The Hooligans 2-0. Niels Gebraad ZIERIKZEE - Een groot aantal spelers ont breekt op de finaledag van de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. De trainers hebben net als voorgaande uitvoeringen op- en aanmerkingen op de opzet van het toernooi. 'Het duurt te lang', 'de animo laat te wensen over' of 'het liefst in toernooivorm' luiden enkele kritische noten. De finale bij het Nieuwerkerk- se SKNWK, de derde editie van de Zierikzeesche Nieuws- bodeTrofee, begint morgen om half twaalf met wedstrijden tussen de nummers één, twee en drie van de voorronden. Als eerste eindigden de KNVB- ploegen Zierikzee, Bruse Boys, WIK en SKNWK. Tweede werden DFS, Renesse, Brouwershaven en MEVO. Duiveland, Ouwerkerk en ZSC finishten als laatste in de pou le. Een Dream Team met oud voetballers van alle eilandelij ke ploegen vult de derde poule aan. Interessant worden de ontmoe tingen in de winnaarspoule. Bruse Boys komt uit tegen Zie rikzee, gastheer SKNWK treedt tegen WIK aan. De win naars van deze twee partijen spelen om 16.15 uur om de Zie rikzeesche Nieuwsbode Tro fee. De aanwezigheid van Wilco Hanzen en Willem Webers zijn voor de ploeg uit Bruinisse vraagtekens. Zierikzee heeft twijfels over Marco Saman en Erwin Nelissen. Marco Jonker ontbreekt sowieso. WIK moet het stellen zonder Erik van de Sande, Marco Ganzeman, Joost Rotte en Leon Hendrik- se. SKNWK zegt compleet aan te treden. DFS mist zes voetballers: An- SKNWK-trainer Cees Willemse: Probleem ligt bij de clubs." (Foto's: Marijke Folkertsma) Leen van der Velde (Brouwershaven): Iedereen baalt van het lange wachten. „Er zijn altijd ploegën;'die niet kunnen, willen, durven of geen tijd hebben," oordeelt Olij hoek. De ex-MEVO-trainer is van mening dat iedereen moet meedoen, dus ook Zonnemaire en Dreischor. „Terwijl Zonne maire wel een profclub,laat ko men. Dat vind ik hypocriet." Naast het voetbal staan er op sportpark Het Springer andere activiteiten op het program ma. Kleine kinderen kunnen worden geschminkt, er staat een grabbelton op het terrein en de hele dag zijn er diverse loterijen met prachtige prij zen. Alternatieven Olijhoek ziet voor de~Zierik- zeesche Nieuwsbode Trofee twee alternatieven: het evene ment in toernooivorm zoals vroeger of een soccer-toernooi in de winter. „Verschrikkelijk dat het op één dag moet gebeu ren," vertelt Ouwerkerk-trai- ner Jaap Goud. „Ben jé'eigen- lijk al uitgevoetbal'd, begint het weer." Een soccertoernooi lijkt hem wel wat. Wat Goud betreft moeten hieraan geld prijzen worden verbonden die ten goede komen aan de eilan delijke voetbaljeugd. „Want met de jeugd op Sfchouwen- Duiveland is het slecht ge steld." BRUINISSE - De C-meisjes van Kwiek spelen zaterdag in Voorschoten om het Neder lands kampioenschap volley bal. iDe volleybalploeg uit Bruinis- se kwalificeerde zich voor de 'titelstrijd door onlangs tweede te worden bij het kampioen schap van Zuid-West-Neder land. Morres Hulst werd hier eerste. De verwachting is niet dat Kwiek hoge ogen zal gooi en. Sterke ploegen uit Fries land en Apeldoorn hebben zich ook geplaatst. „Lekker zo met z'n allèn," was zijn bondige commentaar. Badmintonster Jolanda van Groningen, lid van de winnen de ploeg Taartfighters, zat na één van de poulewedstrijden flink uit te hijgen. Ze had het er zelfs warm van gekregen. Over korfbal: „Nee, ik kan het niet." Van Groningen deed voor het vierde jaar mee, een teken dat wijkenkorfbal erg gezellig is. Het jaarlijkse evenement is opgezet om leden voor All-Rea- dy te werven. In deze opzet is de club niet geslaagd. Slechts drie personen vonden het ver leden de moeite waard zich aan te melden. De korfbalvereni ging heeft hard leden nodig. Het derde herenteam bestaat volgend jaar niet vanwege het tekort aan mannen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 13