AUTOBEDRIJF OOSTERLAND Nu voordelig inpakken, straks lekker wegwezen! Geen paarden te koop op de Paardenmarkt in Zierikzee It's Summertime bij Mitsubishi! Stadsknapenkoor Elburg in Brouwershaven en Haamstede Doorgereden na aanrijding Piekdrukte tussen negen en tien uur Traditioneel buurtfeest op schoolplein Theo Thijssen DONDERDAG 6 JUNI 1996 NR 25986 Zolang de voorraad streki Deze aanbiedingen zijn geldig i a "tri /Wfl bij aanloop van een nieuwe Mitsubishi Galant Diamond. Space Runner Cosmos, Space Runner Apollo. Space Wagon Cosmos of Space Wagon Apollo. Afgebeeld run de Galant 2.0 GTi. de Space Runner I R GLA'i en ilc Space Wagon 2.0 GLXi. Prijttn incl RPM'RtW. etel verwijderingsbijdrage kosten rijklaarmaken. af Sassenheim Wijzigingen voorbehouden Mei .1 jam Muliigaraniir'lnier-Furo Service Imp Hart Nlbbrlg A Greesc P V, Sassenheim. (0252) 26 61 II. VAN DEN ABEELESTRAAT 6 - OOSTERLAND - TEL. 0111 -642200 - MITSUBISHI SERVICE-DEALER De paarden trokken veel belangstelling op de paardenmarkt, ze waren alleen niet te koop. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Voor een aantal kopers was het een teleurstelling. Ze waren er speciaal voor ge komen en nu bleek dat de paarden bij de Zuid havenpoort in Zierikzee er alleen maar stonden om het geheel op te luisteren en een traditioneel tintje aan de markt te geven. De verkooppiek lag tussen negen en tien uur. Voor de rest waren er zowel po sitieve als negatieve geluiden te horen op de, ook deze keer zonovergoten, jaarlijkse Paar denmarkt in Zierikzee. Evenals vorig jaar werd de markt in het centrum gehou den, langs het Havenplein, Ha venpark en de Oude Haven. Er was een mini-kermis. Er wa ren, zo'n 140 kramen verhuurd. Het publiek was er nogal over te spreken dat weer voor deze locatie gekozen was. Boer Bart van der Wekken uit Kerkwerve is uitgenodigd om met zijn paarden op de markt te komen staan. Hij vertelt over de kopers, die teleurge steld weggegaan zijn toen bleek, dat hij zijn paarden niet het gewicht van het op 19 april geboren veulen. De Zeeuwse Rei, de volksmuziekgroep uit Noordgouwe, had zich bij de Zuidhavenpoort vezekerd van sfeervolle ambiance voor het optreden. Niet alle markthandelaren wa ren tevreden over de omzet. Er kraam op het dwarsstuk toege wezen heb gekregen, maar mijn omzet ligt veel lager dan op de gewone weekmarkt hier in Zierikzee." Voor veel plezier zorgden de medewerkers van de ABN/Amro. Ze hadden kar tonnen, levensechte afbeeldin gen van de Ajax-spelers neege- zet. Bij één van de figuren was een gat voor een hoofd uitge spaard en daarin konden men sen die dat wilden hun hoofd steken, om op die manier met 'hun Ajax-spelers' op de foto te gaan. Daarbij kon men zelf kiezen met welke spelers men op de foto wilde. ZIERIKZEE - Een 52-jarige marktkoopman uit IJmuiden werd gisteren, tijdens de Paar denmarkt in Zierikzee, gedu peerd. Hij vond zijn geparkeerde auto beschadigd terug. Degene die de aanrijding veroorzaakte was doorgereden. De auto stond geparkeerd in de Paardenstraat. De politie is op zoek naar de getuige, een inwo ner van Schouwen-Duiveland, die het kenteken van de ver oorzaker heeft genoteerd. Politie Hij wordt verzocht om contact op te nemen met de politie van Zierikzee. te koop aanbiedt. ,,Op een of andere manier is het bericht in de wereld gekomen, dat er van daag ook paarden verkocht zouden worden, het is dus blijkbaar voor een aantal men sen ronduit teleurstellend dat het niet zo is. Misschien een goed idee om de verkoop een volgende keer weer op te pak ken." De stichting Het Wer kende Trekpaard geeft acte de présence en laat oude tradities herleven op de zomermarkten. Rondom de informatiestand brengt men dieren mee van al lerlei slag, waaronder trek paarden, oude werktuigen en trekkers. Bij Het Werkend Trekpaard liet men de bezoe kers voor een prijs raden naar waren totaal verschillende ge luiden te horen. De vaste marktkooplieden, die elke week in Zierikzee staan, klaagden nog het meest. De omzet lag aanzienlijk lager dan de gewone gebruikelijk weekomzet. ,,Veel kijkers en weinig kopers klaagde de ei genaresse van een speelgoed- kraam. „We komen vandaag waarschijnlijk niet uit de kos ten. We hebben twee kramen gehuurd." Ook een handelaar in zilveren sieraden .uit. drecht is niet te spreken over zijn omzet. ,,Of het nou door de warmte komt, ik weet het niet, maar ik verkoop vandaag heel weinig." Ook de markthande- laar met schoenen klaagde over de verkoop. ,,Het komt misschien wel omdat ik een Galant Diamond met airco BROUWERSHAVEN - Het Stadsknapenkoor Elburg en de organist Martin Mans verzorgen op zaterdag 13 juli een drietal concerten in Zee land. Het eerste concert vindt plaats in de Her vormde kerk in Brouwershaven om 13.00 Uur, daarna gaat het gezelschap naar Haamstede, waar om 15.30 uur een concert wordt gegeven in de Hervormde kerk. Het slotconcert vindt plaats in de Nieuwe Kerk in Middel burg, om 20.00 uur. In oktobei* 1995 maakten zowel het Stads knapenkoor Elburg als orga nist Martin Mans CD-opnamen met 's werelds grootste mecha nische kerkorgel in de Dom van Riga in Letland. Tijdens de concerten ih Zeeland zullen diverse composities van van deze CD's ten gehore worden gebracht. Het Stadsknapenkoor Elburg staat onder leiding van diri gent Pieter Jan Leusink. Mede door zijn affiniteit met de eeu wenoude Engelse koortraditie en door zijn geheel eigen wijze van interpreteren en uitvoe ren. heeft hij het koor ontwik keld tot een niveau van inter nationale allure met een ge heel eigen stijl, waardoor het aparte status heeft verkregen in de Nederlandse muziekwe reld. Dat het koor gerekend mag worden tot een van 's we relds beste jongenskoren blijkt wel uit de aanbieding van de wereldberoemde diri gent Sir David Willcocks (oud dirigent van King's College Choir, Cambridge) om in sep tember CD-opnamen te maken met het Stadsknapenkoor El burg. Als zes- a zevenjarige komen de jongens bij het koor en krij gen de eerste stemvorming. Na twee jaar vooropleiding repe teren de jongens driemaal per week. Het koor geeft jaarlijks ruim vijftig concerten en maakt vele reizen naar het bui tenland, onder andere naar Frankrijk (Notre Dame), Enge land (St Martin-in-the-lfields), Wales (Chester Cathedral), Ita lië (Festival di Lecco) en Let land (Riga Dom). In 1993 gaf het koor een concert in aanwe zigheid van koningin Beatrix in de Grote Kerk in Elburg. Naast het opnemen van vele CD's (veertien) treedt het koor regelmatig op voor radio en TV. Het koor treedt op in de jaarlijkse uitvoeringen van de Mattheüs Passion van Bach en de Messiah van Handel. Daar naast als hoogtepunt een serie zomerconcerten op woensdag morgen in juli en augustus in de Grote Kerk in Elburg, jaar lijks bezocht door ruim acht duizend mensen. Organist Martin Mans is een van de meest gevraagde orga nisten in Nederland. Zijn im provisaties zijn bij een groot publiek geliefd, wat resulteer de in talloze CD-opnamen waarvoor hij zelfs een gouden CD ontving, tevens werden di verse improvisaties uitgege ven. Mftns maakte diverse con certreizen en is dirigent van diverse koren. Hij gaf al tal van concerten in Zeeland. Deel opbrengst voor Foster Parents ZIERIKZEE - De tel is men al een beetje kwijt geraakt, maar het is al minstens de vijftiende keer dat in de Zierikzeese wijk Malta het tradi tionele buurtfeest gevierd wordt. Dit jaar staat het feest gepland voor vrijdag 14 juni. De tassenhandelaar daarente gen was uiterst tevreden over zijn omzet. ,,Ik heb héél goed verkocht vandaag," consta teerde hij stralend. Op de op merking dat veel van zijn col lega's nogal klaagden deze markt reageerde hij met: ,,We moeten realistisch zijn. Er is al een paar jaar een trend gaande dat mensen goede kwaliteits goederen kopen. Op de mark ten moet je dan ook kwaliteit verkopen, maar tegen een con currerende prijs." Ook de kle- dinghandelaren zijn tevreden. Een dame met een Oriëntaals uiterlijk die in kleding handelt vertelde, dat ze in de loop van de tijd min of meer een eigen klantenkring heeft opge bouwd op de markten. Wel licht omdat ze een exclusief soort kleding verkoopt. De Zeeuwse boterbabbelaars- bakker uit Zeeuwsch-Vlaande- ren en zijn echtgenote stonden al voor de twaalfde keer op de Paardenmarkt. Ze trokken flink wat aandacht. Ze hadden kijkers én kopers. In hun nos talgisch aangeklede kraam bakten ze onder de ogen van hun cliëntèle hun babbelaars naar een fijn oud Zeeuws- Vlaams recept. Verschillende dames vroegen naar het recept, maar het echte geheim werd niet prijsgegeven. De babbe laars waren er in de smaken koffie, kaneel, chocolade en boter. In eendrachtige samenwer king hebben ouders, vrijwilli gers, leerlingen en leerkrach ten een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Dat programma biedt volop spelle tjes waarbij het aankomt op snelheid en behendigheid zoals bijvoorbeeld het stokvangen. Voor de kleinsten zijn er de grabbelton en het lollierek met verrassingen. Verder kan men zich uitleven op een reuzensjoelbak van zes meter lengte en is ook het springkussen weer present. Kinderen kunnen zich laten grimeren. Oudere bezoekers kunnen struinen bij de rom- melmarktkramen. Het hele jaar is gespaard en dat heeft een forse voorraad meubilair, tuingereedschap, elektronika, boeken en huishoudelijke ap paratuur opgeleverd. Om de onkosten te dekken is er een loterij en wordt een schil derij van tekenleraar/kunst schilder H. de Looff bij opbod verkocht. Tijdens het buurt feest wordt het hoogste bod be kend gemaakt. De inwendige mens wordt ook niet vergeten. Men kan er terecht voor frites, er staat een barbecue en er zijn broodjes. Het buurtfeest op het school plein van de Theo Thijssen- school gaat om 16.00 uur van start en duurt tot 21.00 uur. Een deel van de opbrengst van het feest is voor de aanschaf van nieuwe leermiddelen, een deel gaat naar het Foster Pa rents Plan. iiHiiiici vvjiiivj Dc Space Runner 1.8 GLi met standaard stuurbe krachtiging, roofrails, elektrisch bedienbare rechter buitenspiegel en een in hoogte verstelbaar stuur. Normaal 44.745.-. Nu als Cosmos met 2.000,- f E zomerkorting al v.a. 4X7 Alle getoonde modellen zijn nu direct leverbaar bij ons. U rijdt dus nog ruim voor dc vakantie in één van deze speciaal geprijsde zomer-uitvocringcn. Pak daarom nu uw tijdelijk* voordeel in de Summertime Actie om straks lekker weg te wezen! Graag tot ziens. Mitsubishi. Je eigen karakter. "hotowT De Galant 1.8 GLi met 16 kleppen 126 pk) en een zeer complete uitrusting met ondermeer stuurbekrachtiging, centrale deurvergrendeling, hoofdsteunen voor en ach ter, 4 speakers en een antenne. Normaal 37.995,-. Nu als Diamond incl. airco t.w.v. 3.499,-en 2.000,- - ftAC zomerkorting a) v.a. J Space Wagon Cosmos De Space Wagon 2.0 GLXi met standaard 7 zitplaatsen, roofrails, centrale deurvergrendeling, elektrisch bedien bare en verwarmde buitenspiegels, elektrische ramen, tocrcntellcr en luxe bekleding. Normaal 49.995,-. Nu als Cosmos niet 2.000,- m Mmm aap zomerkorting al v.a. J Het Stadsknapenkoor in actie. (Foto Fotostudio Oer Hup)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5