Veertig jaar op de thermiek over Westerschouwse duinen Het extraatje van Liga. Irma Schouwenburg en Arthur Tol openen hotel De Drie Koningen 'Dag van de schoonheid' cn Lekker goedkoop! perS2.49 ch Jubilerende Vliegclub Haamstede houdt open dag deurloo OVERHEMD KORTE MOUW 19,95 Acuvue contactlenzen ALEX DE NIE OPTIEK BOS VISHANDEL Nieuwe eigenaren en nieuwe naam hotel Monique Open dag bij drie salons Deze week alleen bij Albert Heijn. ScEóüSjLjËËi. a.s. zaterdag 9 juni 15.00-19.00 uur met medewerking van de echte NEW-ORLEANS CENTRUM JAZZ-BAND TUINMEUBEL V00RDEELWEEK 1^0 WOENSDAG 5 JUNI 1996 BURGH-HAAMSTEDE - Reeds veertig jaar vormt zweefvliegen een bijzondere attractie voor de inwo ners van Schouwen-Duiveland en de toeristen die het voormalige eiland bezoeken. Op 24 augustus van dit jaar viert Vliegclub Haamstede haar veertigja rig bestaan. Tijdens de jubileumdag, die het thema 'Natuurlijk Vliegen' heeft, worden op en rond vlieg veld Haamstede diverse activiteiten gehouden om het heuglijke feit te vieren. Clubvoorzitter Willem den Baars zweefvliegt reeds 21 jaar. Hij is heel enthousiast over zijn sport en de vlieg club, die op dit moment ruim tachtig leden heeft. Evenals veel andere zweefvliegers voelt hij zich met name aan gesproken door de stilte en het prachtige uitzicht, waar van vooral ook in Haamste de en omgeving is te genie ten. ,,Het zweefvliegen geeft mij altijd een enorme kick. Wellicht omdat het zo dicht bij het voortbewegen op ei gen kracht staat en vanwege het uitzicht. De zee, de dui nen, het is hier werkelijk zeer mooi en er is eigenlijk altijd wel iets bijzonders te zien," legt hij uit. Omdat een zweefvliegtuig geen lawaai maakt en geen uitlaatgassen uitstoot, is deze sport uiterst milieuvriendelijk en veroor zaakt geen of nauwelijks overlast. Discipline In het veertigjarige bestaan van de club is het enthousias me voor het zweefvliegen bij de meeste zweefvliegers on aangetast gebleven. Wel wa ren er andere veranderingen. ,,In de loop van'de jaren is de, enigszins legerachtige discipline, die ooit op het vliegveld heerste, verdwe nen. Op dit moment is sprake van een echte club, waarvan de leden in de wintermaan den enthousiast en op vrij willige basis meehelpen met het onderhoud van de zweef vliegtuigen. De gemiddelde leeftijd van de leden is onge veer twintig jaar. Vaak vin den onze leden en oud-leden werk in een sector, die op de een of andere manier met de luchtvaart te maken heeft. Bijvoorbeeld de burgerlucht vaart of de luchtmacht. An deren komen terecht in de onderhoudsector," aldus de voorzitter. Volgens h'em is zweefvliegen veiliger dan voetballen. „Zo lang ik bij het zweefvliegen betrokken ben, zijn geen ernstige onge vallen gebeurd. Wel moest een enkele keer een noodlan ding op een akker worden ge maakt." Thermiekbellen Een aantal clubleden, dat hiervoor werd opgeleid, ver zorgt een opleiding voor be ginnende zweefvliegers. De eerste zestig vluchten vlie gen zij met zo'n instructeur mee, waarna de aspirant zweefvlieger voor het eerst alleen mag vliegen. „Erva ring is belangrijk. Nadat het vliegtuig door een lier de lucht is ingebracht is de vlie ger voor de duur van de ver dere vlucht afhankelijk van de thermiek. Die thermiek bellen moet je natuurlijk wel weten te vinden," aldus Den Baars. De vlieglessen wor den afgesloten met een theo retisch en praktisch examen, op basis waarvan de deelne mers het zweefvliegbewijs kunnen behalen, een soort 'rijbewijs' voor zweefvlie gers. Een ervaren zweefvlie ger kan vele uren in de lucht blijven en honderden kilo meters vliegen. „Op dit mo ment staat het wereldrecord op 24 uur, maar uit veilig heidsoverwegingen zal dit record echter niet worden verbroken." Volgens Den Baars is zweef vliegen voor iedereen toe gankelijk. „Zweefvliegen is niet duurder dan andere sporten. Iedereen vanaf veer tien jaar, die een medische sportkeuring heeft v onder gaan en wordt goedgekeurd, mag zweefvliegen. Ook men- heren nu 25,00 junior nu sen die een bril of contactlen zen dragen," aldus Den Baars. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan worden op 24 augustus diverse acti viteiten en demonstraties ge houden. Onder anderen door een ballonvaarder, zeilvlie- gers, paragliders en parachu tisten en een 'Fly in-Fly out', waarbij diverse zweefvlieg tuigen afkomstig van andere vliegvelden Burgh-Haamste- de zullen aandoen. Tevens is het de bedoeling om een spe ciaal boekwerkje uit te ge ven over de geschiedenis van het vliegveld en de vliegclub. Iedere belangstellende kan op 24 augustus een kijkje ne men bij het vliegveld. Vlieg club Haamstede is telefo nisch bereikbaar via 402008. In de loop van de jaren moest af en toe een noodlanding worden gemaakt op een akker. Echte ongelukken kwamen nooit voor. (Archieffoto). NEELTJEJANS NEELTJE JANS - 'Het kale zand van Neeltje Jans' is de titel van een excursie die in de maand juni iedere dins dag, woensdag en zondag wordt gehouden op het voor malige werkeiland Neeltje Jans. Onder leiding van een gids kunnen de deelnemers het le ven in zand, wind en water van het eiland ontdekken. Er zijn twee soorten excursies. Bij de ene wordt het duinge bied langs de Oosterschelde verkend, terwijl de deelne mers aan de andere tocht ook doorlopen naar de Noordzee. Beide excursies duren onge veer twee uur. Ze beginnen bij het bord van de Vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuws Landschap op de parkeerplaats van Delta Ex po en de Oosterschelde. Op dinsdag begint de excur sie om 10.00 uur en op woens dag om 14.00 uur. Op zondag 2, 16 en 30 juni wordt om 14.00 uur een excursie gehou den. ROMMELMARKT NIEUWERKERK - In Nieu- werkerk wordt zaterdag 8 ju ni een rommelmarkt gehou den. Het evenement vindt plaats op het schoolplein van de School met de Bijbel aan de Molenstraat en duurt van 09.00 tot 15.00 uur. Advertentie 2 weken gratis op proef bij: BURGHSERING 27 BURGH-TEL. 0111-652440 'S MAANDAGS GESLOTEN Advertentie verlaagt a.s. zaterdag de Hollandse Nieuwe prijzen. Tevens volop „zelf gemaakte" zoute vis aanwezig. Zie ook advertentie elders in deze krant Irma Schouwenburg en Arthur Tol voor hun hotel De Drie Koningen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - „De sfeer in het hotel is wat donker en somber. Wij willen alles licht en vrolijk maken." Ir ma Schouwenburg uit Zierikzee en haar vriend Ar thur Tol gaven de benedenverdieping van het vroe gere hotel Monique de afgelopen weken reeds een ander aanzien. Na het seizoen komen de vijftien ho telkamers aan de beurt. Schouwenburg en Tol zijn de nieuwe eigenaren van het hotel aan de Zierikzee- se Driekoningenlaan. Geïnspireerd op deze straat naam gaven zij het hotel de naam De Drie Koningen. „Het is een naam met een Advertentie wat koninklijke sfeer en voor mensen, die het hotel moeten zoeken, is het gemak kelijk dat het dezelfde naam heeft als de straat waarin het ligt." Voor de 26-jarige Irma Schouwenburg is het niet on gewoon om te werken in een hotel met een 'koninklijke naam'. Haar vader en moe der zijn de eigenaren van ho tel 'Huis van Nassau' aan de Zierikzeese Lange Nobel- straat, waar Irma Schouwen burg een belangrijk deel van haar ruim tien jaar durende horeca-ervaring op deed. „Het leuke van het werken in een hotel is dat je steeds weer andere mensen ont moet. Je hoort allerlei verha len en legt veel contacten", aldus Irma Schouwenburg, die echt de voorkeur geeft aan een hotel. „Een bar is be slist niets voor mij, omdat je daar tot zo laat moet wer ken." Het initiatief om een eigen hotel te gaan runnen kwam voor Irma Schouwen burg en haar 31-jarige vriend onverwachts. „We hoorden van kennissen dat het hotel te koop kwam. Daarom zijn we eens gaan in formeren bij de eigenares van het pand. De dag na dat bezoek hebben we reeds het voorlopig koopcontract gete kend." Daarna volgde een drukke periode waarin de eetzaal, bar, hal en gangen op de benedenverdieping wer den geschilderd in lichte kleuren en gedeeltelijk voor zien van verlaagde plafonds. Voor de monumentale gevel in de Driekoningenlaan werd een terras met vijver- bak gecreëerd om de ingang van het hotel te benadruk ken. Omdat het toeristenseizoen inmiddels is begonnen stel len Irma Schouwenburg en Arthur Tol het opknappen van de hotelkamers enkele maanden uit. Als de toeris ten zijn vertrokken worden ook die vertrekken 'licht en vrolijk' ingericht. Het gaat om vijftien kamers waarvan tien voorzien zijn van een ei gen douche en toilet. De nieuwe eigenaren van De Drie Koningen gaan het ho tel met zijn tweeën runnen. „Dat kan gemakkelijk, een hotel brengt wel veel werk met zich mee, maar het is re laxt werk omdat de meeste hotelgasten overdag weg zijn." Hotel De Drie Konin gen werd afgelopen vrijdag officieel geopend met een re ceptie voor bekenden en za kenrelaties van de nieuwe ei genaren. ZIERIKZEE/NOORDGOUWE - De dag van de schoonheid' is het motto waarmee ANBOS-schoon- heidsspecialistes in heel Nederland zaterdag 8 juni een evenement presenteren, dat in het teken staat van schoonheidsverzorging. De deelnemende salons zijn- beautysalon Up-To-Date uit Zierikzee, Huidverzorgings studio Els Folmer en Stern Kosmetiek Zeeland Beauty- farm uit Noordgouwe. Via het evenement willen de ANBOS-schoonheidsspecia- listes zich presenteren aan een breed publiek en laten zien waarvoor zij staan. Zij spelen daarmee in op de ge wijzigde Vestigingswet waardoor het aantal niet-ge- diplomeerde schoonheids specialistes toeneemt. Volgens de Algemene Neder landse Branche Organisatie Schoonheidsverzorging (ANBOS) wordt de markt daardoor steeds ondoorzich tiger. Op 8 juni kan iedere belang stellende op een informele en vrijblijvende wijze kennis maken met schoonheidsspe cialistes die het STIVAS-di- ploma hebben en daardoor garant staan voor kwaliteit, vakbekwaamheid en hygië ne. Tijdens de dag van de schoonheid wordt getoond hoe wordt gewerkt in een professioneel schoonheidsin stituut. Bij beautysalon Up-To-Date aan de Vondelingsplaat 19 en bij Stern Kosmetiek Zeeland Beautyfarm in Noordgouwe kunnen belangstellenden te recht van 11.00 tot 15.00 uur. Bij huidverzorgingsstudio Els Folmer aan de Schou- wenbank 53 in Zierikzee van 10.00 tot 17.00 uur. Schoonheidsspecialiste Medewerkers van deze sa lons geven bezoekers per soonlijke informatie over de mogelijkheden die er zijn voor hun huidtype. Volgens de ANBOS is de huid een kwetsbaar onderdeel van het lichaam. Daarom is het be langrijk dat ze niet wordt be schadigd door ondeskundige behandeling. Het ANBOS-keurmerk is voor de consument een teken waarop men kan vertrou wen. Om onrechtmatig ge bruik te voorkomen heeft de ANBOS haar logo ver nieuwd. Alleen erkende schoonheidsspecialistes mo gen het vernieuwde logo voe- PSORIASIS ZIERIKZEE - In het Multi- functioneel Centrum in Zie rikzee wordt dinsdag 11 juni een 'informatie-avond gehou den over psoriasis. Huidarts in het Zweedse Ro de Kruis Ziekenhuis, me vrouw Van de Heuvel geeft tijdens de bijeenkomst een toelichting over deze, veel voorkomende, chronische huidziekte en bespreekt ver schillende behandelmetho des. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond is een initiatief van de Psoriasisvereniging Noord-Brabant. Aanvang 19.30 uur. Advertentie Nu krijgt u, als u twee lekkere Liga- produkten koopt, een speciale knal-oranje "sportsbottle" cadeau. Een handige drinkbeker, speciaal gemaakt ter gelegenheid van het EK, dJe op alle speelse en sportieve momenten van pas komt Neem er twéé van Uga en.._ u scoort Uga Evergreen, O CQ Uga Switch, NO Uga Baby-/kinderkoeken, Uga Cracottes, 1 QQ UgaSanovlte, Nü Bij 2 verpakkingen naar keuze: gratis oranje spotsbottle.* Aanbiedingen gelden t/m saterdag 8 |unl a s Zolang de voorraad strekt Westenschouwenseweg 18-22 4328 RE Westenschouwen - Burgh-Haamstede tel. 0111-652325 Advertentie 4 Kussens halen 3 BETALEN (30 dessins) Ligbedden Grosfillex groen van 289,-voor 149,- Parasols van 99,-nu 49,- Kuipstoelen Jardin4 voor 49,- 4 Aquarius Gemini Lounger van 89.95nu 59.95 etc. etc. zie advertentie SUNSHINE pagina 2 Advertentie Jawel, ze zijn weer, ze zijn opperbest en botermals, ze zijn precies zoals ze wezen moeten, ze zijn mmm! En duur? Daar doen we dan wat aan. Zodat u er toch lekker van genieten kunt. Hollandse Nieuwe haring, s Lands grootste visser blijft op de kleintjes letten. BURGH HAAMSTEDE BURGHSEWEG 73, ZIERIKZEE LANGE NOBELSTRAAT 28 1573 De aanbieding is geldig vanaf donderdag 6 |uni t/m zaterdag 8 juni a s

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1