Tennissers geven bij debuut Delta Sport houdt huis tijdens Zeeuwse kampioenschappen In de schijnwerper goede voorbeeld voor eiland Loos kwalificeert zich voor halve eindstrijd NK-titel waterschap Robert van der Vegt Zierikseese atleten staan liefst 22 keer op het erepodium op Sportpark Bannink Zierikzeesjeugdteam promoveert naar de derde klasse landelijk DINSDAG 4 JUNI 1996 NR 25985 Officieuze titelstrijd Utrecht liet kampioensteam van LTC Z ierikzee tot en met 17 jaar werd de af gelopen competitie ongeslagen eerste in zijn poule. Op de tafel zitten Dennis Stevense (links), Johnny Quaak en Jacco de Looff (rechts). Op de bank poseren Esther Goud (links) en Sharon Schot. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Boven alle verwachtingen heeft het eerste jeugdteam van LTC Zierikzee promo tie naar de derde klasse landelijk afgedwon gen. Zo hoog is er op Scliouwen-Duiveland nog niet gespeeld in het verleden. Volgens trainer Theo Gorsse kan het ténnisteam zeker twee jaar mee. De prestaties van de jeugd- ploeg zouden een voorbeeld voor heel Schouwen-Duive- land moeten zijn. Voeg talen ten - het maakt niet uit in wel ke sporttak van het eiland samen en smeed het tot een sterk collectief. Deze taak nam Gorsse, de tennistrainer die zo'n beetje alle ins en outs van het eiland kent, op zich. Hij zette Esther Goud (12) uit Nieu- werkerk, Sharon Schot (15) uit Zierikzee, Dennis Stevense (13) uit Bruinisse, Johnny Quaak (13) uit Burgh-Haamstede en Jacco de Looff uit Zierikzee bij elkaar. Gezamenlijke winter en zomertrainingen brachten het team naar het succes van het afgelopen weekeinde. Gorsse hoopte bij de inschrij ving van het jeugdteam voor de competitie in de vierde klas se van het district op goede prestaties. ,,Ze doen het alle maal voor het eerst," analy seerde hij. „De bedoeling was om enkele potten te winnen en ze te stimuleren." Deze opzet is meer dan ge slaagd te noemen. Achtereen volgens wonnen de 'Zierikzee- se' jeugdtennissers van Animo (6-2), Souburg (7-1), Schelde (6- 2), 't Halve Maantje (6-2) en Game'78 (7-1). Op de laatste speeldag liet de thuisploeg het enige steekje in deze competi tie vallen, 4-4 tegen Veere. De prestaties moeten eigenlijk hoger worden aangeschreven. De competitie waarin het uit komt, geldt voor jeugdtennis sers tot en met zeventien jaar. Die leeftijd heeft de ploeg bij lange na niet. Bovendien wer den tennisverenigingen als Animo en Souburg met een le dental van boven de zeshon derd verslagen. Dat LTC Zierikzee als thuisba sis voor het team is gekozen, heeft te maken met de centrale ligging van de club op Schou- wen-Duiveland. Gorsse heeft het liefst dat alle talenten rich ting Zierikzee komen. Volgens hem heeft bijvoor beeld een club als Brouwersha ven kinderen niets te bieden. „Daar kunnen ze zich niet ont plooien," vindt Gorsse. Met ar gusogen wordt dan gekeken als er iemand zou vertrekken. Of neem LTC Bru-Tèn uit Brui nisse. Daar wordt alleen maar zaterdagcompetitie in het dis trict gespeeld. Ontwikkeling kan er dan niet zijn, denkt Gorsse. Groei zit er voorlopig wel. Naast het kampioenschap van het eerste jeugdteam werd de tweede ploeg eveneens eerste in de poule. Mochten er dus jeugdleden vertrekken, lijkt de opvolging klaar te staan. Gorsse: „Het is nu beter ge structureerd met aanvulling van onderen." LTC Zierikzee - Veere 4-4 - Jon gensenkel: J. de Looff - H. van de Driest 5-7 6-4 7-6, meisjesen kel: D. Stevense - T. Gideonse 6-2 6-1, E. Goud - C. Bosch 6-3 2- 6 4-6, S. Schot - T. Bosch 6-4 3-6 3-6, jongensdubbel: Quaak/ Stevense - Van de Driest/Gi- deonse 4-6 7-6 6-1, meisjesdub bel: Goud/Schot - Bosch/Bosch 6-1 2-6 6-7, gemengd dubbel: Goud/De Looff - Bosch/Van de Driest 5-7 6-7, Schot/Quaak - Bosch/Gideonse 6-0 6-3. Uitslagen Delta Sport-atleten C-junioren meisjes 80 meter horden: 6. C. Tromper 17.8, 4x80 meter: 2. Delta Sport 45.3, hoogspringen: 5. Tm. Fondse 1.35, 8. C. Tromper 1.20, ver springen: 5. Ta. Fondse 4.15, 7. C. Vis 4.10, 10. N. Stoutjesdijk 4.01, kogelstoten: 3. Ta. Fondse 9.72, discuswerpen: 5. Tm. Fondse 17.28, 80 meter halve fi nale, eerste serie: 2. N. Stout jesdijk 10.7. Uitstekend „Het ging in Utrecht uitste kend. Ik had een aantal pogin gen boven de 13,50 meter. Jam mer dat die 13,86 meter niet als record wordt erkend. Ik weet zeker dat ik binnenkort op een officiële KNAU-wedstrijd Stoutjesdijk Gert Stoutjesdijk uit Zierikzee en ook lid van atletiekvereni ging Delta Sport viel buiten de prijzen. Hij kwam op de 100 meter tot 12.3 seconden, kogel stoten met een afstand van 8,40 meter en bij het verspringen reikte hij tot 4,60 meter. Bij het hoogspringen kwam Kim Kloet niet goed terecht. De Zierikzeese atlete viel op andere onderdelen loei in de prijzen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De Zierikzese atletiek zit duide lijk weer in de lift. Op de Zeeuwse kampioen schappen voor C- en D-junioren in Zierikzee werd dat door een karrenvracht aan medailles aangetoond. In een goed bezet toernooi ver scheen maar liefst 22 keer een Delta Sport- atleet op het erepodium. De niet-Zeeuwse deelnemers vanuit de Randstad gaven het toernooi een extra dimensie. Omdat het een Zeeuwse titel strijd betrof, dongen deze deel nemers niet mee haar de prij zen. De sporters van buitenaf zorgden echter voor een prach tige competitie waar menig at leet zich aan optrok. Het regende dan ook persoon lijke en clubrecords op de Zie rikzeese kunststofbaan. De at leten van Delta Sport lieten zich in het grote deelnemers veld niet onbetuigd en waren maar liefst goed voor acht gou den, elf zilveren en drie bron zen medailles. Statistisch ge- zi.en haalden de 'elitetroepen' van Delta-Sport met deze pres tatie een kwart van de te ver delen medailles weg voor de neus van de andere deelne mers. Eén van de voorlopers van dit succes is trainer Hans Bevelan der. Bevelander, die al gerui me tijd de trainingen verzorgt van de pupillen en de D-junio ren, was duidelijk content met het succes: „Dit is ongekend," reageerde Bevelander. „Het is duidelijk een hele hechte groep die we nu hebben. Er wordt twee keer per week getraind en ze doen dat serieus, ze heb ben er veel lol in. Het gaat ge woon erg goed met de jeugd," aldus een duidelijk trotse Be velander. Nagekeken door een ideaal* voorjaarszonnetje en een soms stevige wind haalde D-junior Emmely Schot haar eerste me daille binnen. Door een derde plaats op de 60 meter kreeg zij uit handen van voorzitter Wim Schot de bronzen medaille uitgereikt. Schot was op de Zeeuwse kampioenschappen met vier medailles een groot verdiener. Op het verspringen werd de dertienjarige atleet met een keurige 4,30 meter eerste. De discus bracht Schot naar een tweede plek op het erepodium. Ook op de estafette was Schot actief. Samen met Kim Kloet, Rosanne Roggeband en José de Jonge greep de ploeg achter het Goese AV'56 de tweede plaats. Ook Kim Kloet deed een fikse greep in de medaillepot. Met een tweede plaats op de 600 meter, hordenlopen, en de es tafette kon zij maar liefst drie zilveren plakken mee naar huis nemen. Brons was er ten slotte voor Eline Jech die 1,25 meter bij het hoogspringen overbrugde. Oppermachtig Marijn van Kralingen was in de C-categorie bijna opper machtig. Met een eerste plaats op het kogelstoten (12,18), dis cuswerpen (35,62) en de 4x100 meter estafette, alsmede een tweede plaats bij het hoog springen (1.60) liet Van Kralin gen zien uit het juiste hout ge sneden te zijn. Jongere broer Simon van Kr.a- lingen liet zich ook niet onbe tuigd. Hij excelleerde op de werpnummers en behaalde op het kogelstoten en discuswer pen respectievelijk een eerste en een derde plaats. Tezamen met Colin Kesteloo, Martijn Heers en Hans Stoutjesdijk liep Van Kralingen tenslotte naar een bronzen plaats op de 4x80 meter estafette. Een ander talent dat zich dui delijk liet gelden bij de D-juni oren was Hans Stoutjesdijk. Met grote overmacht op de 80 meter horden en het hoog springen won hij beide catego rieën. Met daar bovenop een tweede plaats bij het versprin gen en een bronzen plak op de estafette liet de jonge atleet zien dat ook met hem in de toe komst rekening gehouden dient te worden. Opmerkelijk was de prestatie van C-junior Jefta van Donk. Met 31,04 meter gooide de 15- jarige Delta Sport-atleet zijn speer het verste weg. C-junior Arnoud van Koeveringe reikte C-junioren jongens 800 meter eerste serie: 4. R. Landegent 2.24.7,100 meter horden eerste serie: 2. M. van Kralingen 15.4, 4x100 meter tweede serie: 1. Delta Sport 53.1, hoogsprin gen: 3. M. van Kralingen 1.60, 6. J. van Donk 1.45, versprin gen: A. van Koeveringe 4.73, kogelstoten: l.M. van Kralin gen 12.18, 3. S. Keus 11.01, 7. J. van Donk 10.39, 8. C. Slinkert 10.29, discuswerpen: 2. M. van Kralingen 35.62, 3. S. Keus 34.48, 8. J. van Donk 26.80, speerwerpen: 3. J. van Donk 31.04,10. S. Keus 22.78. D-junioren meisjes 60 meter: 3. E. Schot 8.5, 600 meter: 3. K. Kloet, 6. N. Rikhof 2.07.8, 60 meter horden: 3. K. Kloet 11.7, 6. T. Overweel 13.0, 4x60 me ter: 2. Delta Sport 34.5, hoog springen: 5. E. Jech 1.25, 6. K. Kloet 1.25, 8. N. Rikhof 1.20, verspringen: 1. E. Schot 4.30, 9. R, d'Anjou 3.84, discuswerpen: 2. E. Schot 19.44, 6. R. d'Anjou 17.44, speerwerpen: 6. T. Over weel 15.40. D-junioren jongens 1000 meter: 7. M. Heeres 3.34.5, 80 meter horden: 1. H. Stoutjesdijk 13.9, 4x80 meter: 3. Delta Sport 47.8, hoogspringen: 3. H. Stoutjes dijk 1.45, verspringen: 2. H. Stoutjesdijk 4.75, kogelstoten: 3. S. van Kralingen 9.17, dis cuswerpen: 1. S. van Kralingen 22.76. Tennistoernooi Bruinisse BRUINISSE - Rob Loos heeft zich als eerste speler in het herenenkel D2 voor de halve eind strijd geplaatste. Hij deed dit op het tennistoer nooi van Bruinisse ten koste van S. Kodde, 8-6. Beide spelers waren met walk-over bij de laat ste acht gekomen. 6, J. Walpot - V. Leemput 15-0, M. Vroegop - M. Wesdorp 20-1, H. Muller 10-8, DED2: P. Deurloo - D. Bakker 12-1, L. Polak - C. Walpot 13-3, HDD2: Stoutjesdijk/De Vlaam - We- hermeijer/Deering 11-3, Jume- let/Verspoor - Van Gemeren/ Doeleman 9-8, DDD2: Dek ker/Klink - Geense/Den En gelsman 9-4, Meyer/Polak - Kleppe/de Waal 14-3, De Waal/Schot - Stoutjesdijk/ Bouwman 8-5, Van de Cin- gel/Overbeek - Bolle/Molier 8- 7, GDD2: Drijdijk/Mijnders - Van Zeemput/Boer 9-8. DEE: M. Bolle - E. de Zeeuw 12- 2, T. de Waal - N* van der Snep pen, H. Kleppe - A. Groenevelt 12-3, J. Olree - D. van de Velde 8-6, HEE: C. de Vos - M. Jume- let 7-6, M. Verspoor - J. van de Nagel 15-1. P. Deurloo haalde de kwartfi nales van het damesenkel D2. Ze gunde Dorothy Bakker maar één game, 12-1. Liesbeth Polak was iets liever voor Cor- rine Walpot 13-3. Miranda St- ruyk en Nelleke Duinhouwer kregen een walk-over in de eer ste ronde. Miranda Bolle en Tiny de Waal bestrijden elkaar in het dames enkel E om een finaleplaats van zaterdag. De tweede halve eindstrijd gaat tussen Hannie Kleppe en Janneke Olree. Bij de E-heren gaven C. de Vos en M. Verspoor hun tegenstan ders het nakijken in de kwart finale. Uitslagen HED2: H. Koudijs - J. Pante- koek 6-4, R. Loos - S. Kodde 8- In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie heb ben geleverd of in de komen de dagen aan een belangrijk evenement meedoen worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Emmely Schot 'In de schijnwerper'. De Zierik zeese atlete stond afgelopen weekeinde haar mannetje tij dens de Zeeuwse kampioen schappen voor D-junioren. Op sportpark Bannink greep ze in een sterk deelnemersveld, waarbij veel Delta Sport- leden eremetaal veroverden, brons op de 60 meter sprint. Met een worp van 19,14 meter verzekerde ze zich van een tweede plaats bij het discus werpen. Bij het onderdeel ko gelstoten was Schot de beste met een worp van 4,30 meter. Naam: Emmely Schot. Geboren: 28 mei 1983 in Zierikzee. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Atletiek. Partner: Nee. Club(s): Delta Sport. Beroep: In lc van Regionnlo Scholen gemeenschap in Zierikzee. Hobby's: Skeeleren en buiten spelen. Favoriete sporten: Atletiek. Laatste boek: Briefgeheim. Schrijver: Weet ik niet. TV-programma's: GTST, Jeugdjournaal en Com missaris Rex. Kranten/tijdschriften: Donald Duck en Tina. Muziek: Three-T. Eten: Lasagne en friet. Drinken: Sinas. Uitgaan: Nee. nog niet. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Bos van Schuddebeurs. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Met de boot naar de Grevelingen. Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Nergens aan eigenlijk. Slechtste eigenschap: Heb ik die? Beste eigenschap: Weet ik ook niet. Mooiste sportmoment: Ik vind verspringen, discus werpen, estafette en sprint leuk. Vervelendste sportmoment: Ik vind lange afstanden niet leuk. Blessures: Nee. Sportief doel: Gewoon voor de gezelligheid sporten. Sportvrouw/sportman uit de regio: Nelli Cooman. Beste trainer: Hans Bevelander UTRECHT - Robert van der Vegt uit Zierikzee heeft op de officieuze Nederlandse kampioen schappen voor werknemers van de waterschap pen drie ereplaatsen verdiend. De Delta Sport- atleet, werkzaam voor Rijkswaterstaat op Schouwen-Duiveland, werd in Utrecht eerste op het verspringen en kogelstoten en tweede op de 100 meter. Van der Vegt was uitstekend op dreef bij het kogelstoten. Hij noteerde met de zeven en een kwart kilo kogel een re cordafstand van 13,86 meter. Ondanks dat de wedstrijd door officiële KNAU-juryleden werd bèoordeeld, wordt deze afstand niet in de recordboe ken bijgeschreven. Van der Vegt stootte onlangs nog een afstand tot 13,02 meter. over de veertien meter ga sto ten," aldus de 24-jarige atleet. Op het verspringen won hij haast met een meter verschil de Nederlandse titel. Hij kwam tot een winnende af stand van 6,03 meter. Op de 100 meter sprint liet hij de tijdjury de stopwatch op 12.0 seconden stil zetten. Dat was goed voor een tweede plaats. met een goede sprong bij het verspringen naar een tweede plek. Dezelfde klassering was voor Simon Keus, ware het niet dat hij daarvoor de discus 34,38 meter moest weg gooien. Tabitha Fondse hield bij de C- meisjes de eer hoog. Een worp van 9,72 meter bracht haar naar een tweede plaats. De 4x80 meter estafette meisjes-C sloot het voor Delta Sport suc cesvolle toernooi af in stijl. Ni cole Stoutjesdijk, Tabitha Fondse, Tamara Fondse, en Rosan d'Anjou verloren in een nek-aan-nekrace nipt van AV'56. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7