Sterren Oranje glimmen slechts op jubileumfeest KNVB Zeeland Van Vossen: de talentvolle spelers op school Schouwen-Duiveland opleiden Korfballer neemt met pijn afscheid 'Alleen weg als ik naar Nederland kan' Vooral Roggebands vertrek onverwachts Voetbaldagen krijgen volgende keer internationaler karakter Zeeuwse jeugd en voetballers hebben dag van hun leven Tweede stek HSD-jeugd Feeleus blijft in Zierikzee Atletiek Politie mijdt school Ooms MAANDAG 3 JUNI 1996 NR 25984 Voshart Nederlands kampioen Peter van Vossen: Oranje-shirts ARNHEM - Dennis Voshart is met zijn ploeg DKOD Nederlands kampioen veld- korfbal geworden. In een fantastische en tourage werd PKC met 19-18 verslagen. Scharendijkenaar Voshart maakte zes doelpunten. BURGH HAAMSTEDE - Mocht zich binnen af zienbare tijd een Nederlandse voetbalclub aan dienen, is Peter van Vossen weg bij het Schotse Glasgow Rangers. „Ik ben alleen weg als ik te rug naar Nederland kan," liet de Zierikzeeë- naar tijdens Van Vossens Zeeuwse voetbalda gen weten. Van Vossen heeft zoals bekend niet bepaald het beste jaar uit zijn loopbaan achter de rug. Hij was tevreden met de trans fer naar het Turkse Istanbuls- por. ,,Dat het achteraf zo uit pakt, weet je niet." Voortijdig vertrek bracht hem bij Glas gow Rangers. ,,Ik verwachtte binnen afzienbare tijd te spe len, maar ze gaven de voorkeur aan de oude garde die van bles sures terugkwam." De leiding van de Schotse club heeft gezegd dat Van Vossen volgend jaar een kans krijgt. ,,Mijn naam staat op een lijst van veertien namen met wie ze Europees wil spelen," zegt Van Vossen. Dat hij graag naar Ne derland - over een club heeft hij nog niet nagedacht - wil, straalt de voetballer uit. Peter wil graag terug," heeft John van den Brom, oud-ploeg genoot bij Ajax en Istanbul- spor, vernomen. ,,Het zou voor hem het beste zijn." Zelf vindt Van den Brom dat hij een goed jaar bij Istanbulspor heeft ge draaid. „Ook al was het voet bal van een heel ander ni veau." De 29-jarige voetballer verwacht geen problemen met de overgang van Turkije naar zijn oude club Vitesse. Nog zes a zeven eredivisieclubs hebben belangstelling voor zijn dien sten. Peter van Vossen laat de warming-up tijdens Van Vossens Zeeuwse voetbaldagen voor wat die is. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - Van Vossens Zeeuwse voetbaldagen zijn slechts een voorbode op een vurige wens van de profvoetballer. Na zijn loop baan wil de Zierikzeeënaar een voetbalschool op Schouwen-Duiveland opzetten. „Ik weet niet of het mogelijk is," spreekt Peter van Vos sen uit, „maar het is een droom, ja." Over een plaats voor de opleiding laat Van Vossen- zich niet uit. „In ieder geval centraler dan Burgh- Haamstede." Van Vossen heeft ook al nage dacht over een eventuele op zet van de toekomstige school. ,,'s Morgens leren op een mid delbare opleiding en 's mid dags trainen." Hij hoeft er niet rijk van te worden. „Als ik daarmee net als iedereen een boterham ver dien, is het goed." Volgens hem zijn er in Zeeland vele mogelijkheden. Een her haling van het fiasco in Vlis- singen, waar het betaalde voetbal flopte, wil Van Vossen ten koste van alles voorko men. „Er loopt genoeg talent rond in Zeeland. Het belang van het Zeeuwse voetbal staat voorop." Daarom zijn de Zeeuwse voet baldagen, het afgelopen week einde voor het vijfde jaar in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh- Haamstede, een uitstekende aanzet om zijn droom te reali seren. Van Vossen wil hierover in eerste instantie kwijt dat een perfecte organisatie achter hem staat. „Die mensen geven er glans aan," complimenteert hij het team. „Als je een slechte dag aflevert, ben je zo klaar." Voor alle voorbereidingen heeft hij geen tijd, dat doen vrienden en kennissen voor hem. „Ik hoef alleen maar mijn tas mee te ne men." Zelfs daar had Danny Blind geen tijd voor- Voorheen runde de^Ajaciedsamen met Van Vos sen de jeugdstages onder de naam Stichting Blind Van Vossen. De speler van Glasgow Rangers ging alleen verder in de voetbalstichting Soccer X- perience. „Zonder Danny mis je altijd wat," zegt Van Vos sen. „Die jongen kan zo trai nen." Met John van den Brom heeft de organisatie hetzelfde type in huis gehaald. „Ik train al jeugd in die tien jaar dat ik betaald voetbal speel," zegt de ex-Ajacied. Bereiken Maar het plezier dat Van den Brom en Van Vossen in de ze ventig kinderen uit Nederland en België terugzagen, is voor hen het belangrijkste. Van Vossen: „Het zijn twee gezelli ge dagen. Je hebt een hoop lol Eén van de organisatoren, Henny Merle, had tijdens de vriendschappelijke wedstrijd op zaterdag tussen een Zeeuw se selectie twee Oranje-shirts geregeld. Alle handtekeningen van de spelers stonden erop. Twee ballen waren eveneens door iedereen gesigneerd. Dat zijn natuurlijk mooie prijzen om «te winnen tijdens zo'n sta- geweekeinde. Van Vossens Zeeuwse voetbal dagen moeten een begrip wor den volgens Merle. „Aan dat kamp wil ik meedoen," geeft Van Merle de intentie weer. Niet voor niets mag de beste keeper naar Frans Hoek Pro motions en de beste speler, René Michel Gerritsen uit Mid delburg, naar de Feyenoord-ta- lentendag 1997 toe. De eerstvolgende stage krijgt sowieso een internationaler karakter en duurt drie dagen. Van Merle: „We willeh iets aparts in Nederland creëren. Het zesde voetbalweekeinde zou al in december kunnen zijn. Dat hangt af van Van Vos sen. Als hij het komend seizoen in Nederland voetbalt, heeft het in de laatste maand van dit jaar plaats. ZIERIKZEE - De D-jongens van hockeyclub Schouwen- Duiveland (HSD) zijn op het Langstraat-toernooi op sport park Bannink in Zierikzee tweede geworden. De Zierikzeese jeugd moest het Bredase Push voor laten gaan. In een onderlinge wedstrijd verloor HSD met 2-0. De drie andere duels speelde de thuis ploeg tegen Dordrecht (8-0), Pe likaan (3-0) en Souburg (0-0). Het Langstraat-toernooi komt voort uit een samenwerkings verband van 23 clubs in het dis trict Zuid-West-Nederland. Bij negen verenigingen in deze re gio is afgelopen weekeinde een dergelijk evenement als in Zie rikzee gehouden. HSD was voor het tweede achtereenvol gende jaar gastheer. Vorig sei zoen waren de B-teams op HSD-terrein actief. ZIERIKZEE - Badmintonclub Zierikzee heeft eindelijk de sa menstelling van het eerste team rond. Lang was er twijfel rond de po sitie van Patrick Feeleus. De in Delft studerende Zierikzeeë naar blijft nadat eerst sprake was van een vertrek. Hiermee komt het aantal heren in het eerste team op vier. Trainer William van der Maas geeft toe dat een kwartet heren niet ideaal is, maar het kon niet anders. „Patrick was met de clubkampioenschappen de sterkste. Hij hoort er gewoon thuis," vindt Van der Maas. Naast Feeleus staan André Verloo, Frans Koopman en Mark den Boer in het eerste team. aangevuld met de damès Mirelle van der Have en Jo- landa van Groningen. Het tweede team is uiteengevallen.' ETTEN-LEUR Delta Sport- atletc Grcctje Smit uit Kerk- werve is op een baanwcdstrijd in Etten-Leur op de 1500 meter als tweede geëindigd. In een deelnemersveld van twintig atleten snelde zij naar een tijd van 5.41.88 minuten. Hiermee kwam zij tussen de senioren als tiende veterane over de finish. Met Erwin Nelissen naar Goes ZIERIKZEE - Patrick Roggeband heeft voet balvereniging Zierikzee verrast met zijn ver trek naar Goes. Hij volgt Erwin Nelissen die vo rige week met de tweedeklasser rondkwam. Roggeband kwam pas een dag voor de over schrijvingsdatum tot een akkoord. Roggeband deelde het onder anderen elftalleider Jan-Leen Boot mee. „Hij zei niet veel. Blij was hij niet." Roggeband \yeet enerzijds niet waar hij terechtkomt. „Van de andere kant is verandering ook wel eens leuk." Rogge band (23) heeft vanaf zijn zesde bij Zierikzee gespeeld. „Ik heb altjjd gezegd: als er iemand belt, probeer ik het." Omdat Goes zich handhaafde in de tweede klasse, verlaat Nelissen Zierikzee. „Ik wil zo hoog mogelijk voetballen," vertelt de blonde spits. „Mijn doel is om een keer in de eerste klasse te voetballen." Sceptici binnen de club zien Nelissen echter volgend jaar weer in Zierikzee voetballen. Qua sfeer beviel het Nelissen goed bij Zierikzee. „Qua voet bal had ik er meer van ver wacht." Hij is in principe aan getrokken voor een plaats op linkshalf of -buiten. „Overal moet je voor je eigen plek vech ten," zegt Nelissen die vorig seizoen niet slaagde bij RBC. Twee andere Zierikzeese voet ballers spelen volgend seizoen bij Dreischor. Het zijn A-juni- or Sietse Veenstra en Tekadia- mona Bayunga van het derde. Een meevaller voor trainer Toine Tiggelman was de vroeg tijdig opgeheven schorsing van Lucien Vroegh. De middenvel der werd destijds voor drie jaar geschorst na een 'aanva ring' met een scheidsrechter in de derby tegen Zonnemaire. De ploeg van trainer Wim Kommer heeft zich versterkt met Mimoune Bazen van het tweede van Ouwerkerk. Van deze plaats neemt Johnny Roks afscheid na twee jaar in het eerste te hebben gevoet bald. Roks gaat naar zijn oude club, SKNWK. De linksback krijgt concurren tie van ex-Ouwerkerker Freek van Marle. Deze plaats in de verdediging komt vrij omdat Mark den Haan nauwelijks tijd heeft deze stek te bekle den. Roks: „Het speelde al eer der in mijn hoofd. Volgend jaar zou ik toch zijn gegaan." TILBURG (ANP) - Politieagenten uit de regio Midden- en West-Brabant trainen voorlopig niet meer bij Sportschool Ooms in Tilburg. Vol gens een woordvoerder is dat besluit genomen omwille van onpartijdigheid jegens Ooms en de judoka's Irene de Kok en Monique van der Lee. Het tweetal heeft tegen hun voormalige coach bij de politie aangifte gedaan van zedenmis drijven. Het duo heeft met Anita Slaps ook een klacht bij de tuchtcommissie van de ju- dobond ingediend. Justitie in Breda beraadt zich nog of het dossier aanleiding geeft tot strafrechtelijke ver volging. Volgens de politiewoordvoerder wordt er eventueel pas weer bij Ooms gesport als duidelijk is wat er met de aangiftes gaat gebeu ren. met de kinderen. Dan heb ik bereikt wat ik wilde berei ken." Op zaterdagochtend keken de jeugdige sterretjes op tegen de twee grootheden. Van den Brom doet het al vijf jaar. Elk jaar is het hetzelfde. „In het begin kijken ze tegen je op. Daarna gaan ze snel vrij met je om. Dat vind ik nu het leukste. Omgaan met de jongens. Je doet alles samen. Is zo leuk. Veel jongens zie je ieder jaar weer." Dat het stageweekeinde in Burgh-Haamstede een succes is, staat als een paal boven wa ter. NAC-keeper John Karelse reed van Breda even over om zich in de strijd te werpen tij dens de penaltybokaal. Twee andere profvoetballers, Mauri ce van Ham en Romeo van Aer- de, deden hun werk met veel plezier. Een mooier afscheid kon Voshart zich niet voorstel len. De korfballer speelde vier seizoenen voor het team uit Hilversum en ver huist volgend jaar naar het Dordtse Deetos. „Het was een emotioneel moment. In de laatste pot kampioen worden. Vier jaar DKOD flitste door mijn hoofd." Voshart gaat met pijn in zijn hart weg. „We zijn een vriendengroep geworden. Qua korfbal en qua mens ben ik gevormd. Er was een hechte band. De titel die je pakt, is van grote waarde." De wedstrijd tegen het Pa- pendrechtse PKC was snel een gelopen koers. DKOD dicteerde het duel en bleef PKC steeds twee tot vier doelpunten voor. Pas vijf minuten voor het einde kroop PKC akelig dichtbij. Voshart: „We hebben het onnodig spannend ge maakt." In zijn blijdschap versprak Voshart zich voor de came ra's van Studio Sport. „We hebben met twee, drie doel punten verschil gewon nen." kon hij niets doen. „Ze zaten er in voordat ik ze zag." Dat het aantal tegendoelpunten tot twee beperkt bleef, had enigs zins te maken met het feit dat de hele Kloetinge-verdediging na rust in het veld stond. Noor- dijke: „Er zaten meer automa tismen in." Van nervositeit was bij de Zeeuwen amper sprake. Een maal bezig had Noordijke niet eens in de gaten dat hij tegen Oranje speelde. „Ik had niet het idee dat ze het onderste uit de kan haalden." Shirt Met Jordi Cruijff had de sluit post nog een woordenwisse ling, omdat Noordijke in een duel aan het shirt van de Spaanse Nederlander zat. „Blijf je voortaan van mijn shirt," berispte Cruijff. „Ik kom je toch niet meer tegen," repliceerde de keeper. Een ander shirt had Peter Wil- lemse graag willen hebben. Dat van Ronald de Boer. „Het was niet de bedoeling om shirts te ruilen," uitte de Bruse Boys-speler zijn teleurstelling. Hoewel Willemse als spits wei nig aan de bal kwam, zal hij de ontmoeting met Oranje niet vergeten. „Het hoogtepunt uit mijn carrière. Dat maak ik niet snel meer mee." Volgens Willemse kun je in zo'n wedstrijd niet afgaan. Hij zette echter wel even Arthur Numan te kijk. Met een fantas tische schijnbeweging gaf hij de PSV-verdediger het nakij ken. Een dergelijke actie pro beert Willemse in de competi tie wel vaker uit. „Negen van de tien keer lukt. Leuk om zo Numan voorbij te lopen." De Oranje-spelers lopen van de kleedkamer richting de bus. Winston Bogarde gaat met een fan op de foto. Edgar Davids neemt alle tijd vele kinderen een fel begeerde handtekening te geven. 'Jordiii, Patriiick, Michaelll'! Zeeuwse selectie - Nederland 0- 7 (0-5) -15. Seedorf 0-1, 25. Riet- jens 0-2 (eigen doel), 40. Seed orf 0-3, 41. Cocu 0-4, 44. Seedorf 0-5, 51. Bogarde 0-6, 67. Winter 0-7. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 4700. De 29-jarige Koster sprak van een 'leuke belevenis' en 'lek ker gespeeld'. Echt in zijn spel kwam hij niet. „Je komt steeds een stapje te kort," legt de ver dediger uit. „Je loopt achter je vent aan, meer niet. Omdat je elkaar niet kent, wordt het moeilijker." Koster kreeg gelijk van de trainer van de Zeeuwse selec tie, Wies van Avermaete. „Je kunt niet in één keer een elftal smeden." Het deerde de oefen- meester niet. Hij zag alleen maar stralende gezichten en in tens geluk om zich heen. Met Hiddink mocht Van Avermae te even van gedachten wisse len. „Iedereen die hier komt oefenen, wordt kampioen," sprak hij. Het antwoord van de bondscoach: „Dan komen we volgend jaar terug." Peter Willemse speelde zaterdag met een Zeeuwse selectie tegen Oranje. De speler van Bruse Boys maakt met een handgebaar duidelijk dat hij wel eens goede bal wil hebben. (Foto: Joop van Houdt) VLISSINGEN - 'Jordiii, Patriiick, Michaelll'! Jeugdige fans schreeuwden om het hardst om een handtekening te krijgen van de Oranje voetballers op weg naar de bus, na afloop van de wedstrijd tussen een Zeeuwse selectie en het Nederlands elftal. Zoals zo vaak werkte Oranje een vriendschappelijk duel af als een verplicht nummer, 0-7. De sterren glommen slechts op het 75-jarig jubilemfeestje van de KNVB Zeeland. In alle anonimiteit kwamen de Zeeuwse voetballers bij van de ervaring van hun leven. Zij konden ongestoord hun gang maken naar de feesttent op het terrein van VC Vlissingen zon der dat de handtekeningenja gers hèn lastig vielen. Ook de regionale en landelijke media wilden weinig weten van de Zeeuwen. Die waren meer geïnteresseerd in 'hoe het elftal van Guus Hiddink er voor de komende Europese kampioenschappen voor staat'. Alsof dat af te meten valt aan een onbetekenend potje tegen een stelletje bijeen geraapte Zeeuwen. Maar zo onbetekenend was het voor de meesten niet. Neem bijvoorbeeld Leen Koster. Die had na een beenbreuk nergens meer op gerekend. De ex-Zie- rikzee-speler, tegenwoordig uitkomend voor Goes, heeft geen goed seizoen bij zijn club gedraaid. „Zo'n wedstrijd ne men ze je niet meer af. Gewoon even meepikken." Net als Koster kregen Peter Willemse en Peter Noordijke een speelhelft de kans zich te openbaren. Kloetinge-doel- man Noordijke, vroeger lid van WIK en Zierikzee, moest zich vaker dan Willemse laten zien. Hij stond immers in doel. Met de andere keeper, André de Letter, sprak hij af een sco re met dubbele cijfers te voor komen. De Letter viste in de eerste helft vijf keer. Clarence Seedorf schoot drie keer raak, Philip Cocu eenmaal en Dennis Rietjes passeerde zijn eigen Terneuzen-doelman. Noordijke kwam de afspraak na. Tegen treffers van Aron Winter en Winston Bogarde V A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7