GOED KOOP Afscheidsreceptie Slechts 27 belangstellenden voor gratis kampeerweekeinde Wat meer klachten over plaagdieren Subsidie van provincie voor boerderijfestival Schaken voor ouderen HEBRO KROKETTEN 169 6j» Aanrijding door keren op de weg Weekeindje los van telefoon en TV Poging diefstal Tuinkabouter gestolen Diefstal Botsing Recreatieondernemers buigen zich over de regiovisies Doorgereden Illegaal Buschauffeur bedreigd MAANDAG 3 JUNI 1996 NR 25984 3 Verwachting t/m vrijdag 7 juni AMSTERDAM (ANP) - Kun- stRai 96, een evenement voor moderne en hedendaagse kunst, heeft ruim 16.000 bezoe kers ontvangen. Advertentie 4X50 gram van 129' GECONCENTREERD AFWASMIDDEL citroen 0 flacon 500 ml. van 129" KIPBURGERS 8 OP SCHAAL 8 stuks van 99ff Aanbiedingen geldig van ma 3 juni t/m wo 5 |unl 1996 AAP Services BV tel 035-5483333. ELKE DAG GOED NIEUWS 8 WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min. temp. 11 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht z.oost 3 Donderdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 28 graden Windkracht zuid 3 Vrijdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 16 graden Mid.temp. 29 graden Windkracht zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 4 juni Zon op 05.23, onder 1.51 Maan op onder 08.25 Laatste kwartier: 8 juni (13.0.7) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het gaat deze week zo meren. Vanaf woensdag ligt de tem peratuur op veel plaatsen boven de 25 graden; uiteindelijk rolt er zelfs hier en daar 30 graden uit. Boven dien doet de zon goede zaken en zijn de regenkansen klein. Het zomerse weer hangt samen met een omvang rijk hogedrukgebied boven het zui den van Zweden. Als gevolg daarvan zoekt de wind de zuidoosthoek op; daarmee zwaait de deur open voor warme lucht uit Midden-Europa. Morgen is die warme lucht nog niet gearriveerd. Toch wordt het een mooie junidag. Aanvankelijk zijn er enkele wolkenvelden; daardoor koelt het vannacht niet verder af dan tot een graad of 9. Morgen overdag ruimen die wolken echter het veld en de zon krijgt steeds meer ruimte. De temperatuur varieert 's middags van 18 graden aan zee tot 23 in het bin nenland. Eris nauwelijks wind. WESTENSCHOUWEN - Op de Stormvloedkering raakten gis termorgen twee auto's bescha digd bij een aanrijding. De aanrijding was een gevolg van een omkeringsmanouevre. Een onbekend gebleven be stuurder, die in de richting van Haamstede reed over de Stormvloedkering, bedacht zich blijkbaar en keerde om. De achter hem rijdende auto's, bestuurd door een 52-jarige man uit het Belgische Wille broek en een 65-jarige man uit Beregen op Zoom, moesten noodgedwongen afremmen. De'Belg bleef stil staan, waar op de Bergenaar besloot in te halen. Juist op dat moment keerde de Belg ook om, met een aanrijding als gevolg. ZIERIKZEESCHE RH NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per. Maand (autom. afschr.) 18.50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1.25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wprdt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. Voor professioneel theater en muziek ZONNEMAIRE - De Stichting Zonnemaire Bui tengewoon krijgt van de provincie Zeeland een subsidie van 8100 gulden ten behoeve van de tweede editie van boerderijfestival Zonnemai re Buitengewoon. Dat blijkt uit een persbericht van de stichting. Het theater-, muziek- en kunst festival Zonnemaire Buitenge woon wordt zondag 14 juli ge houden. De subsidie van de provincie voorziet in vijftig procent van de te betalen uit koopsommen aan professione le theater- en muziekgroepen. De lokale acts worden niet ge subsidieerd. De provincie liet zich advise ren door de sector cultuur van de Stichting VMC Zeeland en het college van adviseurs voor de cultuur. De gemeenten Zie rikzee en Brouwershaven en de dorpsraad van Zonnemaire verleenden dit jaar ook subsi die, evenals de Stichting Jazz in Nederland. De Stichting Herinnerings Fonds Vincent van Gogh stelt een aanzienlijk bedrag be schikbaar voor het realiseren van de beeldende kunstroute 'Vogelverschrikken is een kunst' in de akkerranden rondom het terrein waar het boerderijfestival wordt gehou den. De kunstwerken die sa men de kunstroute volgen blij ven een maand staan. Kwartaaloverzicht reinigingsdienst KERKWERVE - Het aantal klachten over SCHARENDIJKE - Jan van de Nagel uit Burgh-Haamstede werd met 12,5 punten uit 15 wedstrijden eerste bij de schaakcompetitie voor 55- plussers, die dit voorjaar voor het eerst werd gehouden. Het betreft een evenement dat overdag werd gehouden onder auspiciën van de ANBO Scha- rendijke. Vanwege de grote animo voor deze eerste compe titie wordt het overdagschaak voor ouderen 18 september voortgezet. Het voorjaarseve nement omvatte vijf spelmid- dagen waarin de achttien deel nemers drie partijen speelden tegen ongeveer even sterke te genstanders. Tweede werd Jan Vis uit Zierikzee met 10 uit 15, derde Stoffel Stoel uit Zierik zee met 9 uit 15. Vierde Nor- bert Kordes uit Scharendijke met 7,5 uit 12 en vijfde Jan de Jonge uit Nieuwerkerk met 7,5 uit 15. ZIERIKZEE - Op een parkeer plaats aan de Laan van Saint Hilaire in Zierikzee is afgelo pen weekend geprobeerd een auto te stelen. De auto, in bezit van een Leasemaatschappij uit het Bel gische Aartselaar, stond vanaf vrijdagavond 23.00 uur op het parkeerterrein. Tussen dit tijdstip en zondag 17.45 uur is getracht de auto te stelen. Een klein aantal deelnemers aan het gratis kampeerweekeinde kwam uit Walcheren. De meeste belangstellenden kwamen van Schouwen-Duiveland. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - „Ik denk dat de mo gelijkheid om een weekeinde gratis te kampe ren bij het publiek nog te onbekend is." Die ver klaring opperde de eigenaresse van camping Rozenhof uit Burgh-Haamstede, N. Blom voor het feit dat slechts zes gezinnen zich bij haar aanmeldden voor een gratis plekje op de Rozen hof. Toch was dat nog een flink deel van de 27 gezinnen, die het afgelopen weekeinde gratis kampeerden op een van de zes campings op Schouwen-Duiveland, waar dat mogelijk was. Het drukst was het in Kerk- werve, waar tien gezinnen hun weekeinde doorbrachten op camping 't Rond Oekje. Op camping De Wijde Bliek in Re- nesse namen zeven gezinnen hun intrek, op camping Seel in dezelfde plaats twöe bévriendè gezinnen uit Zierikzee, terwijl camping De Kempe in ïïènesse en camping De Zonnehoeve in Zonnemaire elk één gezin kon den begroeten. Bijna alle deel nemers aan het gratis kam peerweekeinde kwamen van Schouwen-Duiveland. Alleen op de Rozenhof namen ook mensen uit Oost-Souburg en Vlissingen hun intrek. Mede vanwege het prachtige weer waren de kampeerders zeer tevreden over hun initia tief. ,,Het is heerlijk om hiér in het voorseizoen een weekeind je te zijn. Om even helemaal los te zijn van telefoon en TV," aldus W. van Ballegooijen uit Zierikzee, die met zijn vrouw L. van Ballegooijen-den Heijer en hun dochter Ma ja neer streek op de Rozenhof. „Meest al gaan we met de caravan veel verder weg. We hebben nog nooit zo dicht bij huis gekam peerd." Vakantiegevoel Het vakantiegevoel was er niet minder om. „Het is prach tig weer en het geeft een heel intiem gevoel om hier met zijn drieën te zijn. Je geeft meer aandacht aan elkaar, omdat je niet het idee hebt dat je nog al lerlei dingen moet doen, zoals dat thuis het geval is." De fa milie Van Ballegooijen koos De Rozenhof uit het rijtje gra tis weekeindecampings, om dat ze ooit langs die camping fietsten. „We willen deze om geving wat beter leren kennen. We wonen al zeventien jaar in Zierikzee, maar waren nog nooit in dé Westhoek op- een camping geweest.'" Het weekeinde werd door de familie Van Ballegooijen be steed aan wandelen in de di recte omgeving en genieten van de camping zelf. „Het is een heel goed verzorgde cam ping. Het sanitair ziet er keu rig uit, je hoort de vogels flui ten en je zit vrij door de heggen die om de kampeerplaatsen zijn aangeplant.. Een nadeel vinden wij dat de auto's naast de caravans en tenten mogen worden geparkeerd. Je kijkt tegen de voertuigen van ande ren als je .voor de caravan zit en het geeft veel op en neer ge rijd." 1500 Zeeuwen De familie Van Ballegooijen wist van het gratis kampeer weekeinde door artikelen in de krant. „We vonden het een pri ma aanleiding om eens dicht bij huis op vakantie te gaan, want dat komt er nooit van." Het gratis kampeerweekeinde voor de eigen beVolking werd voor het eerst gehouden. Het was een initiatief van de VVV Zeeland, dat werd gerealiseerd in samenwerking met de orga nisaties van recreatieonderne mers en kampeerboeren: de Recron en de Vekabo. Volgens de provinciale VW hebben in heel Zeeland zo'n 1500 Zeeu wen gebruik gemaakt van de mogelijkheid. ZIERIKZEE - Een 50-jarige in woner van Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal van een tuinkabouter. De dertig centimeter grote en dertig kilo zware witbetonnen gnoom werd gestolen uit de voortuin van de Zierikzeeë- naar. Uit een schuur op een camping in Burgh werden een boormachine en een vijver- pomp gestolen. Een mountain bike stond al klaar om aan de buit te worden toegevoegd, maar kennelijk vonden de die ven het welletjes of werden zij gestoord in hun criminele acti viteiten. Benadeelde is een 52- jarige inwoner .van Utrecht. NIEUWERKERK - In de nacht van vrijdag op zaterdag wer den vanuit in aanbouw zijnde woningen aan de Loensweg in Nieuwerkerk vier CV-ketels gestolen. Aangifte werd gedaan door een bedrijf uit Nieuwerkerk en een bedrijf uit Zierikzee. Die zelfde nacht werd ingebroken in een horecabedrijf aan de Ho-' gezoom in Renesse. Gokkasten werden opengebroken. Dé die ven gingen er vandoor met een onbekend geldbedrag. Bena deelde is een 34-jarige inwoner van Renesse. NIEUWERKERK - Twee au to's raakten zaterdagmorgen beschadigd bij een aanrijding. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde op de splitsing Lijsterbesstraat- Ooststraat in Nieuwerkerk. Een 24-jarige inwoner van Nieuwerkerk wilde vanuit de Lijsterbesstraat rechtsaf de Ooststraat inrijden. Hij zag daarbij de auto van een 41-jari ge dorpsgenoot over het hoofd. Bij de botsing die volgde raak ten beide auto's beschadigd, één zelfs zo zwaar dat deze moest worden weggesleept. plaagdieren als ratten en wespen, dat bij de rei nigingsdienst binnenkwam was gedurende het eerste kwartaal van dit jaar groter dan vorige jaar. In totaal belden 86 mensen naar de reinigingsdienst voor hulp bij de bestrijding van die ren die overlast geven. Vorig jaar waren dat er nog 51. Op vallend is verder dat de hoe veelheid chemisch afval die werd ingezameld kleiner is dan vorig jaar. Via de chemo- car werd het eerste kwartaal 7429 kilo afval ingezameld, terwijl dat vorig jaar nog 8830 kilo was. Ook brachten particulieren en bedrijven minder chemisch af val naar het depot van de reini gingsdienst. Uit het kwartaal overzicht blijkt verder dat ook minder oude koelkasten, oud papier en grof vuil werd inge zameld. VCB, Vekabo, Pomona en Recron RENESSE - Het Streekplan Zeeland, de Regio visie Schouwen-Oost en de Regiovisie Schou- wen-West. Dat zijn de belangrijkste onderwer pen op de agenda van de gecombineerde vergadering woensdag 5 juni van VCB, Vekabo, Pomona en Recron Zeeland. De gezamenlijke organisaties hebben gedeputeerde G. van Zwieten, met ruimtelijke orde ning in zijn portefeuille, uitge nodigd om zijn licht te laten schijnen over de diverse plan nen. Ook wethouder ir. C. W. Veerhoek 'van Westerschou- wen is van de partij. De Recron is vertegenwoordigd door D. J. Verstand. Na de uitleg van de drie heren buigen de leden zich over de plannen om te komen tot een voorlopig standpunt. Vervol gens komt aan de orde het strand-activiteitenprogramma in de gemeente Westerschou- wen, verzorgd door de Stich ting Recreatie Activiteiten Westèrschouwen. De gemeente ondersteunt het werk van de SRAW met subsi die, evenals provincie, onder nemers en het rijk. De hoogte van de ondernemersbijdrage aan het werk van de SRAW komt aan de orde tijdens de vergadering. Deze wordt ge houden in hotel De Zeeuwse Stromen aan het Duinwekken 5 in Renesse begint om 19.30 uur. ZIERII^ZEE - Een 31-jarige in woonster van Renesse deed bij de politie aangifte van doorrij den na een aanrijding. De vrouw uit Renesse had haar auto bij het ziekenhuis aan de Emil Sandströmweg in Zierik zee geparkeerd en toen zij na een half uurtje weer terug kwam bij haar auto bleek de voorbumper beschadigd. De automobilist die de schade ver oorzaakt heeft reed door. RENESSE - In de nacht van za terdag op zondag betrapte de politie vier mensen op illegaal kamperen. De illegale recreanten stonden aan de Rampweg bij Renesse en langs de Brouwersdam. RHOON - Na een achtervol ging op Rijksweg 20 en Rijks weg 15 werd vrijdagavond een 34-jarige man uit Tholen aan gehouden. ..Ik had nooit kunnen denken dat ik zo abrupt zou moeten stoppen met mijn werk. Naar mijn ge voel heb ik onvoldoende tijd gekregen om de zaken af te ronden.Dat zei D. L. van 't Leven in de Concertzaal in Zierikzee. tijdens een bijeenkomst waarbij hij afscheid nam van het personeel en de zakenrelaties van drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman. Van 't Leven zette zich bijna 33 jaar in voor dit bedrijf, waarvan lange tijd als adjunct-directeur en directeur. Om gezondheidsredenen werd hij genoodzaakt zijn werkzaamheden te beëindigen. Namens de raad van commissarissen van Lakenman Ochtman omschreef drs P. Schotte Van 't Leven als een man die met veel energie en ambitie streefde naar meer omzet en werk voorliet bedrijf. „Je hebt Lakenman Ochtman eerst begeleid en later geleid naar het moderne, goed geoutilleerde bedrijf dat het nu is." Namens het personeel sprak J. Struijk. „Het gaat ons aan het hart dat we op deze wijze afscheid moeten nemen van de baas en voor u zal het niet minder moeilijk zijn." Van 't Leven wordt opgevolgd door W. O. Deddens. die in april is benoemd tot algemeen directeur van Lakenman Ochtman. (Fotb: Joop De man had in Rijswijk een buschauffeur bedreigd en ver volgens een op een vuurwapen gelijkend voorwerp op hem ge richt. Op Rijksweg 13 bedreig de hij een automobilist op de zelfde wijze. Na aanhouding bleek het 'vuurwapen' een om gebogen leeslampje. De Thole- naar heeft een bekentenis afge legd. Hij werd overgedragen aan de politie in Rijswijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3