Gezelligheid was hèt sleutelwoord in basketballoopbaan van Bob Noomen Verlies All-Ready Honderd kinderen op stage 'Wedstrijd tegen Oranje hoogtepunt' Delta Sport gastheer voor C- en D-junioren Leegloop bij MEVO Tennis Willemse (Britse Boys): GOES - Bruse Boys-speler Peter Willemse vindt het 'hartstikke mooi' dat hij morgen met een Zeeuwse selectie tegen het Neder lands elftal speelt. „Toch mooi dat mensen zoals Bergkamp met jou op het veld staan," lichtte hij zijn blijdschap toe. Het leuke nieuws werd hem door Wim Broekhoven van de KNVB-Zeeland telefo nisch meegedeeld. De 23-ja- rige middenvelder maalt er niet om dat Hoek-spelers vanwege andere verplich tingen niet in Vlissingen kunnen verschijnen. „Het is leuk dat je tweede keus bent." Uiteraard had Willemse de uitverkiezing niet ver wacht. Hij ziet de wedstrijd tegen Oranje als het hoogte punt in zijn loopbaan tot nu toe. Volgend jaar begint Wil lemse weer gewoon aan zijn derde seizoen bij Bruse Boys. WILLEMSTAD - Ondanks de verloren bekerfi nale vond coach Jan Voshart dat 'zijn' All-Rea dy het seizoen waardig heeft afgesloten. Het Oosterhoutse Voltreffers was, net als in de com petitie een paar keer het geval was, met 8-6 te sterk. Omdat het een bekerfinale be trof, werd de korfbalwedstrijd op neutraal terrein in Willem stad gespeeld. De eerste helft ontpopte zich tot een leuk en behoorlijk duel. De Zierikzee- se ploeg bleef bij een 3-4 rust stand hopen op een goede uit komst. Na de pauze liep het Ooster houtse team ineens uit naar 3- 8. Meer Brabantse doelpunten stond All-Ready niet toe. Zelf kroop het met drie goals dich terbij. De zege van Voltreffers kwam niet meer in gevaar. Van de tienkoppige selectie die Voshart bij de start van het nieuwe seizoen tot zijn be schikking heeft, valt er één af. Wie dat is, zei de trainer (nog) niet. Zaterdag 1 juni Hockey Zierikzee, sportpark Bannink, 9.30 uur: Dl-Langstraat-toernooi HSD. Korfbal Zierikzee, sportpark Bannink, 10.00 uur: All-Ready C - Good Luck Cl, 14.00 uur: All-Ready 2 - Swift 5, uitwedstrijden: Blauw Wit Al - All-Ready A, Zuidwesters B - All-Ready B, Luctor D - All-Ready D. Voetbal Zonnemaire, 9.00 uur: jeugdtoernooi C-, D- en F-pupillen. Zondag 2 juni Tennis Burgh-Haamstede, tennisclub Westerschouwen: Dauwtraptoer- nooi. VRIJDAG 31 MEI 1996 NR 25983 Veertiger vindt dat het nu tijd is om te stoppen Zeeuwse kampioenschappen ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport is zaterdag 1 juni gastheer van de Zeeuwse kam pioenschappen voor C- en D-junioren (jongens en meisjes). De wedstrijd start 's ochtends om half twaalf op Sportpark Bannink in Zierikzee. De titelstrijd, die elke jaar door een andere Zeeuwse ver eniging wordt georganiseerd, staat niet alleen open voor at leten uit Zeeland. Ook sporters van buitenaf, in dit geval bij voorbeeld Rotterdam, Spijke- nisse, Papendrecht en Voorn, kunnen deelnemen, maar geen kampioenschap veroveren. In Zierikzee staan 169 atleten aan de start: 105 uit Zeeland en 64 'vreemdelingen' Het atletiekevenement begint met de korte loopnummers (60, 80 en 100 meter en 60, 80 en 100 meter horden) om half twaalf. De lange loopnummers (800 en 1000 meter) staan drie uur later op het programma. De estafet teraces (vier maal 60, 80 en 100) starten om vier uur. Tussen de loopnummers door houden de atleten zich bezig met de tech nische onderdelen: versprin gen, kogelstoten, hoogsprin gen, discuswerpen en speer werpen. BRUINISSE - LTC Bru-Tèn houdt van 3 tot cn met 8 juni een toernooi voor D2- en E-ten- nissers. Het toernooi in Bruinisse, dat al een aantal jaren wordt ge houden, verwelkomt ruim honderd deelnemers. Zij ko men uit in het enkel- en dub belspel en het gemengd dub bel. Er zijn geen spelers geplaatst. Hiervoor ligt het ni veau aan de lage kant. Drie spelers naar Brouwershaven Clement (links) en Dick van Splunder verlaten MEVO. (Foto: Ma rijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Voetbalvereniging MEVO is op zijn zachtst gezegd niet blij met het vertrek van Clement en Dick van Splunder en Ruud Dekker naar Brouwershaven. MEVO-voorzitter A. Ver meulen spreekt van een 'misselijke streek'. „Te lefonisch vroegen ze om de overschrijvingsfor mulieren." Vermeulen zet zijn kritiek wat kracht bij. „Ze gaan waar schijnlijk naar Brouwersha ven, omdat ze daar op een hoger niveau kunnen voetbal len," klinkt het cynisch. MEVO-jeugdsecretaris y-ictor van Oosterom sriapt evenmin iets van het vertrek van het trio. „Moet je kijken waar Brouwershaven dit seizoen is geëindigd." Voor alle duide lijkheid, onderaan in de eerste klasse. Vermeulen kan niet anders constateren dan dat er bij MEVO niet veel overblijft. Sander Kloos en Johan Hei kamp verlieten de club in een eerder stadium. Tot zover nu duidelijk is wordt het achter gelaten gat opgevuld door twee A-junioren van Zierikzee, Sjoerd van de Hoek en Rudy van der Linde. Toch zal MEVO het drietal missen. Vermeulen: „Het zijn kwalitatief goede spelers." De transfer van de drie voet ballers kwam volgens Dick van Splunder zomaar een keer ter sprake. „We zijn uit ons zelf naar Brouwershaven gegaan en die waren wel blij met ons. We willen een keer wat anders proberen. Bij MEVO hadden we het wel gezien," vertegen woordigt Van Splunder de me ning van de vertrekkers. Duiveland-trainer Rini Ver west had de broers Van Splun der en Dekker er graag bij ge had voor volgend jaar. Of Chris Stouten volgend seizoen nog in Oosterland speelt, weet Verwest niet. „Hij zou deze week beslissen. Van mij mag hij blijven." Stouten zou naar Bruse Boys kunnen gaan. SKNWK heeft onverwachts toch een speler aangetrokken. Freek van Marle verruilt Ou- werkerk voor de ploeg uit Nieuwerkerk. Lourens Kik van SKNWK bevestigt het be richt. „Van Marle toonde zelf interesse." Na twee jaar in de jeugd maak te Noomen niet de overstap naar heren 1 of 2, maar naar het vijfde team van Juventus. Met deze beslissing zette hij meteen de stap voor het ver volg van zijn loopbaan: lekker gezellig ballen. Zijn besluit werd nog eens kracht bijgezet toen hij in 1974 het militaire vijftal, dat naar het Europees kampioenschap ging, afwees. Noomen koos voor vervroegde uitdiensttre- ding vanwege het krijgen van een baan. „Of je meegespeeld had, is een tweede. De toe komst was belangrijker dan basketbal." Muur Peter van Vossen tijdens de voetbaldagen in 1995. (Foto: Joop van Houdt) 5#1°W^b Niels Gebraad 'f\ De sport bleef trekken. Een blauwe maandag roeien en voetballen bij het Rotterdam se Neptunus en in het tweede van Ouwerkerk bekoorden hem niet. „Een uur lang tegen een muur aankijken," zegt hij over een roeitraining in een binnenbak. „Geef mij maar ge zellig basketbal." Bij zijn komst naar Zierikzee in 1977 - enigszins bekend ter rein voor hem omdat hij sinds 1964 op de camping in Haam stede kwam - kriebelde het snel. Met Kees Verkerke richtte Noomen MEVO en later MEVO '80 op. Onder hun impulsen groeide de Zierikzeese basket balclub uit tot een behoorlijk grote club. In de glorietijd tel de het twee herenteams, een damesteam en een jongens- en meisjesploeg. Het damesvijf tal schopte het onder leiding van coach Noomen het verst: een kampioenschap. MEVO'80 weigerde promotie, omdat de reisafstanden te groot waren. Met de dames van Juventus legde Noomen destijds vele ki lometers af. Naar Groningen bijvoorbeeld, ,,'s Ochtends om acht uur weg en pas 's nachts om twee uur thuis." Teloorgang De titel van de MEVO'80- j dames was het begin van het I eindBinnen enkelejar-en ver-r dwenen alle ploegen, op een herenteam na. „De animo was weg. Jongens en meisjes gin gen studeren in Leiden of Rot terdam. Enkele dames kregen kinderen en heren werk," vat Noomen de teloorgang samen. Het afgelopen seizoen van de heren was niet één van de beste uit de historie van de club. Niet zelden stond het 'zwakste' team binnen de lijnen, omdat iedereen evenveel speelminu ten werd gegund. Noomen: „Ik kon het niet over mijn hart verkrijgen ze er niet in te zet ten." De voornaamste reden dat Noomen het basketbal vaar wel zegt, zijn zijn blessures. Met een pijnlijke rug valt nog te leven. Zijn knieën zeiden dit seizoen: stop. Noomen speelde slechts anderhalve wedstrijd. Zijn enthousiasme weerhield hem er aan het begin van het seizoen niet van ongetraind te spelen tegen een Brabantse ploeg. Hij verdraaide volledig zijn rechterknie. „Eigen schuld," weet Noomen nu. „Ik kan nog steeds niet een trap normaal oplopen." Voor min stens een jaar laat Noomen het basketbal voor wat het is. Ein de gezelligheid. Bob Noomen vindt dertig jaar basketbal ivel genoeg. ,,Ik zette soms dingen opzij voor basketbal die eigenlijk niet kunnen." (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Basketballer Bob Noomen (44) heeft niet het maximale uit zijn sportieve loopbaan gehaald. Met een beetje meer wilskracht en inzet had hij één of twee klassen onder de eredivisie kunnen spelen. „Ik kon redelijk goed meekomen. Topsport is leuk, hoor. Het trok me niet. Alles opzij zetten is moeilijk voor me." Maar als Noomen alles voor het basket bal aan de kant had gezet, had hij nimmer zulke gezellige jaren kunnen hebben. Het is tijd om te stoppen, vindt Noomen. Na dertig jaar bas ketballen, waarbij vooral het Olympische credo 'meedoen is belangrijker dan winnen' gold, geeft hij er de brui aan. „Het doet pijn," komt het nuchter uit de mond van Noomen, die de beslissing om te stoppen in februari tijdens een uitstapje naar de Verenigde Staten over woog. Peter van Vossen naar Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede is komend weekeinde het toneel van Van Vos- sens Zeeuwse Voetbaldagen. Tijdens de twee stagedagen probeert Peter van Vossen jonge voetballertjes de sfeer van het professionele voetbal te laten proeven. Voetbalstichting Soccer X-pe- rience (voorheen Voetbalstich ting Blind Van Vossen) orga niseert de trainingsstage voor honderd Zeeuwse jeugdvoet ballers van tien tot en met vijf tien jaar voor de vijfde keer. Ajacied Danny Blind haakte wegens drukke werkzaamhe den af. Samen met Van Vossen startte hij de stichting in 1993 om het jeugdvoetbal in Zee land te ondersteunen. Andere profvoetballers verlenen in Burgh-Haamstede wél hun me dewerking. John van den Brom, Maurice van Ham, Ro meo van Aerde en John Karei- se geven de kinderen training en begeleiden ze. De deelnemers krijgen in Burgh-Haamstede een geva rieerd programma aangebo den. Met een eigen team wer ken ze een mini-competitie en een zevenkamp af en wedijve ren ze onderling om de penal tybokaal. Middels een sport quiz wordt hun theoretische voetbalkennis getest. Gedurende beide dagen obser veert de technische staf nauw lettend alle deelnemers. Die maakt aan het einde van de voetbaldagen bekend wie de meest talentvolle keeper en speler zijn. De beste voetballer mag meedoen aan de talenten dag van Feyenoprd in februari 1997. De beste doelman gaat door naar de Zeeuwse voorron des van de 'Frans Hoek Promo- tiedagen' en dingt mee naar de titel van beste keeper van Ne derland. „Ik had daar nieuwe basket balschoenen en ballen voor de club (MEVO'80, red.) gekocht. Toen dacht ik al: wat ga je doen? Het blijft leven. Ik heb toch zelf de vereniging opge richt." Het voelt Noomen vreemd aan volgend seizoen niet te meer gaan trainen. „Of dat je niet meer belt met de wedstrijdsecretaris om een wedstrijd te verzetten. Ik had dat 's zomers al een beetje." De geboren Rotterdammer Noomen kwam op veertienja rige leeftijd in aanraking met de grote oranje bal. In Schie dam liggen zijn basketbal- roots. En zoals dat, vroeger ging,ontstond uit een school eèn sportvereniging. In Noom- ens geval groeide'12ij& sc&ool, Herman Heijermans uit tot een basketbalclub met de de zelfde naam. Later heette het The Lakers. Kwaad bloed Van de Schiedamse vereniging verhuisde hij naar het Rotter damse Juventus. Dat had hij - achteraf is het allemaal goed gekomen - beter niet kunnen doen. Een overstap naar de grootste concurrent en dat in de roerige zestiger jaren, zette bij velen kwaad bloed. „Het was geen beste over stap," herinnert de fotograaf, zijn dagelijkse beroep, zich. „Het is me jarenlang kwalijk genomen." Wedstrijden tussen de A-junioren van The Lakers en Juventus ontpopten zich tot kleine veldslagen. „Het was vechten onder de basket. Ze pakten me eerder en harder aan dan' anderen. In die tijd was ik redelijk opstandig. Ik sprong er gauw in. Vies spe len. Alles wat niet mag. Tot de scheidsrechter ingreep." Het hoeft geen uitleg dat Noomen en zijn tegenstanders er regel matig en voortijdig met vijf persoonlijke fouten uit moes ten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9