Zoekplaatje CDA alleen in kritiek op extraatje ouderen Er komt ander reglement voor Slavenkas vanwege herindeling Fusie van SWWB en Beter Wonen Plan uitbreiding van parkeerterrein UNAs,raa',0 Excursie Zeepeduinen Fietsen weg Jubileum burgemeester Veel contant geld in huis VRIJDAG 31 MEI 1996 NR 25983 Verwachting t/m dinsdag 3 juni Èf) n Nieuwerkerk 0111-641368 IMMIICA Brouwershaven 0111-691634 Vt fp| 1 vV Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo Zier'k*ee 0111-413348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. design in zeeland t.v. trolley's vanaf 395,- De rijwielen stonden afgeslo ten op een camping aan de Hoogenboomlaan in Renesse. Desondanks werden ze gesto len. De waarde van de fietsen bedraagt ongeveer duizend gulden. 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee 0111-413727 'Laten we nu niet gaan millimeteren BRUINISSE - „De bedoeling was en is het aan bieden van een activiteit in het kader van de ge meentelijke herindeling aan alle ouderen in on ze gemeente. Het collegevoorstel voldoet daar niet aan." Dat was de kritiek van de CDA-frac- tie binnen de gemeenteraad van Bruinisse op het voorstel om de twee Bruse bejaardensosen en verzorgingshuis In 't Opper elk 750 gulden te schenken. De christen-democraten stonden ech ter alleen in hun kritiek. In Bruinisse wil men het einde van het voortbestaan van Bruinisse als zelfstandige ge meente niet ongemerkt voorbij laten gaan. Vanuit de raad werd de suggestie gedaan om in ieder geval de ouderen in dit geval niet te vergeten. Het col lege reageerde daarop met het voorstel om bejaardensociëteit Huize Gezelligheid en Bejaar- densoos Tot Ons Genoegen en verzorgingshuis In 't Opper elk 750 gulden te verstrekken. Dit ten behoeve van een door de vereniging/instelling zelf te organiseren activiteit voor ou deren. Ouderen Het CDA had liever gezien dat er gewoon een som geld was uitgetrokken voor alle oude ren die in Bruinisse wonen want hu, zo betoogde De Dan- schutter, is het eigenlijk niet eerlijk verdeeld. „Immers bij het bejaardencentrum gaat het - inclusief de zorgwoningen - om veel meer mensen dan bij de bejaardensosen zodat zij verhoudingsgewijs minder met het geld kan doen dan de bejaardensosen," aldus De Danschutter. Hij voegde daar aan toe dat er mensen zijn die dubbel profite ren van de vrijgevigheid van de gemeente, omdat zij in In 't opper wonen én lid zijn van een van de bejaardensosen. Wat het CDA echter het meest tegen de borst stuit is dat - naar haar idee - niet alle oude ren van de gemeentelijke gift profiteren. De opmerkingen van De Dan schutter werden hem door bur gemeester Vogelaar niet in dank afgenomen: „Laten we nu niet gaan millimeteren," was diens reactie. De fracties AB en Lijst van de Velde vielen de burgervader bij. „Met zo'n fijn schaartje moet je dit niet knippen," al dus Lijst van de Velde-verte- genwoordiger C. van den Ber ge. De Danschutter zag zich gedwongen gas terug te nemen en schaarde zich uiteindelijk toch achter het collegevoor stel, net als de andere raads fracties. Advertentie WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht oost 3 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht n.oost 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 1 juni Zon op 05.25, onder 1.48 Maan op 21.14, onder 05.26 2 juni Zon op 05.24, onder 1.49 Maan op 22.19, onder 06.16 3 juni Zon op 05.24, onder 1.50 Maan op 23.16, onder 07.16 Volle maan: 1 juni (22.48) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na een extreem zachte nacht, in De Bilt kwam het kwik niet onder de 17 graden, stroomde van daag met een westenwind koelere lucht ons land binnen. Desondanks werd op veel plaatsen de 20 graden nog overschreden. In het weekeinde is dat niet het geval. Dan moeten we het doen met een graad of 17. Ko mende nacht drijven in het oosten van tijd tot tijd wolkenvelden over, maar de kans op een tjui is vrij klein. Het wordt minimaal 7 graden. Mor gen overdag schijnt geregeld de zon en blijft het vrijwel overal droog, 's Middags wordt het 17 graden. De zuidwestenwind is boven land zwak tot matig, in het noordelijk kustge bied misschien vrij krachtig, wind kracht 5. Zondag verandert er in het weerbeeld maar weinig. Vanaf maandag lijkt het erop alsof de warmte van de afgelopen dagen op nieuw ons land gaat veroveren. Mid den volgende week staan weer zo merse temperaturen op het pro gramma. Verder schijnt de zon uit bundig en is het droog. BURGH-HAAMSTEDE - Op initiatief van de Vereniging Natuurmonumenten wordt zondag 9 juni een excursie ge houden door de Zeepeduinen tussen Haamstede en Burgh. Duinen, "valleien, water, zand, bos en struweel maken de Zee peduinen tot een afwisselend complex van binnenduinen. De gids die de excursie begeleidt geeft informatie over de flora en fauna van het gebied. Be langstellenden die aan het eve nement wille deelnemen kun nen bij de VW in Haamstede kaarten verkrijgen. Zierikzeese instellingen genieten voorkeur De voorspelling van fotograaf Joop van Houdt dat het Zoek plaatje in de krant van vrijdag 24 mei zeker negentig inzendin gen op zou leveren is op geen stukken na uit gekomen. Welgeteld vijf inzenders deden een gooi naar de eadeaubon. Op d*Joto was parkeerterrein De Gasthuisboomgaard, vlakbij een grootgrutter die op de kleintjes let. te zien. Eén van de inzenders weet nog te melden dat op de foto nog net een puntje te zien is van een tele fooncel en linksboven de parkeerplaats voor het personeel van De Wieken. De rest houdt het bij een kort en krachtig 'parkeerter rein De Gasthuisboomgaard' Uit de goede inzendingen werd die van G. Bijlsma. Fazantenlaan 14, 4306 BR Nieuwerkerk getrokken. Hij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Wie weet ivaarJoop van Houdt bovenstaand Zoekplaatje gescho len heeft, kan zijn of haar oplossing sturen naar Redactie Zie rikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De oplos sing kan ook in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 worden gedeponeerd. Op briefkaart of envelop graag het woord Zoekplaatje vermelden. Oplossingen moeten ui terlijk woensdag 5 juni binnen zijn. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De Woningbouwvereniging Beter Wonen en de Stichting Woningen en Woonge bouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duive- land (SWWB), beide gevestigd in Zierikzee, zijn van plan te fuseren. De SWWB zal opgaan in Be ter Wonen. Het bezit van Beter Wonen van 3500 woningen neemt als ge volg van de fusie toe met 370 woningen van de SWWB. De statuten van Beter Wonen blij ven na de fusie ongewijzigd van kracht. De SWWB wordt in verband met de fusie eerst om gezet in een vereniging. De SWWB is in 1967 door de burgemeesters van de zes ge meenten op Schouwen-Duive- land opgericht met als doel werkzaam te zijn in het belang van de huisvesting en de ver zorging van bejaarden op Schouwen-Duiveland.' Aanlei ding was een nieuwe subsidie regeling op grond waarvan particuliere instellingen subsi die konden krijgen voor het bouwen van woningen, van be jaardenwoningen of van een verzorgingstehuis voor bejaar den, gefinancierd met kapi taalmarktleningen. Hiervoor was een apart budget beschik baar naast het budget voor wo ningwetwoningen die door de woningcorporaties en door ge meenten zelf konden worden gebouwd. Later mochten wo ningcorporaties en gemeenten onder de zelfde regeling bou wen. Voor de hand lag toen om de bouw over te dragen aan Be ter Wonen. Bovendien vormt de huidige rentestand geen be lemmering voor een juridische integratie. De fusie heeft vol gens Beter Wonen geen nadeli ge gevolgen voor de huurders van de fusiepartners, evenmin voor de exploitatie van de wo ningen. Inclusief voetpad naar Havendijk ZIERIKZEE - Er ligt een plan voor de uitbrei ding van het parkeerterrein aan de Hoofdpoort straat in Zierikzee. Het ontwerp voorziet in de realisering van 209 parkeerplaatsen voor perso nenauto's en acht parkeerplaatsen voor bussen. In het plan is ook opgenomen herbestrating cq herinrichting van het bestaande parkeerter rein. Voor de voetganger is naast een ontsluiting richting Hoofdpoortstraat tevens een voetpad richting Havendijk opgenomen. Het plan komt' aan de orde tijdens de vergade ring donderdag 6 juni van de commissie openbare werken en milieu van de gemeente Zie rikzee. Verder op de agenda van de vergadering het voorstel van het college om tijdens het toe ristisch seizoen in Zierikzee extra veegbeurten uit te laten voeren. Het gaat om veegbeur ten op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag gedurende een periode van zes weken. De daaraan verbonden kosten be dragen 16.000 gulden. Een krediet van 3915 gulden wil het college uittrekken voor de vervanging van het hek werk aan de Lange Blokweg bij de toegang tot sportpark Den Hogen Blok. De commis sievergadering wordt gehou den in de raadszaal van het stadhuis en begint om 20.00 uurp RENESSE - Een dertigjarige man uit het Duitse Marl deed aangifte van diefstal van twee fietsen. De uit 1735 daterende Slavenkas moet ook na de herindeling goed worden beheerd. (Archieffoto) ZIERIKZEE - De commissarissen van de Sla venkas in Zierikzee hebben de gemeenteraad van Zierikzee toestemming gevraagd tot een wijziging van de reglementen. Directe aanleiding tot deze eer ste wijziging vormt de gemeen telijke herindeling van Schou wen-Duiveland. Omdat de Sla venkas of Slavenbeurs toch eerst en vooral een Zierikzeese aangelegenheid is en de in standhouding daarvan van bij zondere historisch en sociaal- cultureel belang voor de stad Zierikzee is. Het ligt dan ook voor de hand, dat de eeuwen lange relatie tussen kas en stad in stand zal worden gehouden. In de nieuwe reglementen komt tot uiting, dat bij activi teiten van de Slavenkas bij voorkeur de in Zierikzee ge vestigde en werkzame instel lingen met een maritieme, cul turele, sociale, opvoedkundige en soortgelijke doelstelling voor het algemeen nut, voor rang genieten. Elders gevestig de instellingen worden echter niet bij voorbaat uitgesloten. In het verleden is het altijd zo geweest, dat de kosten van stu die-opdrachten 'op het terrein van de historie van de Zierik zeese koopvaardij, visserij en overige maritieme aangelegen heden door de Slavenkas wer den gedragen. Nu stellen de commissarissen voor om dit aspect te verruimen. In het re glement wordt nu opgenomen, dat de kosten in verband staande met de geschiedenis van Zierikzee, bij voorkeur de maritieme aspecten daarvan - in relatie tot de Slavenkas - be kostigd worden. Door deze verruiming wordt de mogelijk heid geboden om ook andere kosten dan alleen die verband houden met studie-opdrachten te financieren. De uit 1735 daterende Slaven kas stelt onder meer jaarlijks een gratis zeezeilreis beschik baar voor Zierikzeese jongeren tussen de zestien en 22 jaar. Ze doet dat, om de interesse van jongeren voor de zee en de scheepvaart te stimuleren. Ie der jaar wordt er een reis uit geloot met het grootste zeil schip van Nederland, de driemastschoener De Een dracht. NIEUWERKERK - Burge meester G. Hokken werd gis teravond in de gemeenteraad in het zonnetje gezet, vanwege het feit, dat hij vijftig jaar ac tief is in overheidsdienst. Wethouder C. W. Flikweert stond aan het begin van de ge meenteraad even stil bij de mijlpaal. Op 22 mei was het vijftig jaar geleden, dat G. Hokken in overheidsdienst is getreden. Daarbij was hij een groot aantal jaren raadslid en 23 jaar burgemeester. Op 1 sep tember 1994 werd hij waarne mend burgemeester van de ge meente Duiveland. Flikweert sprak ook een dankwoord uit richting mevrouw Hokken. „Het wordt door de bevolking zeer op prijs gesteld, dat u zo meeleeft en altijd meekomt bij de viering van jubilea," aldus de wethouder. Hij overhandig de haar een bos bloemen. Bur gemeester Hokken zei in zijn dankwoord, dat hij blij was, dat hij de periode in Duiveland nog mee heeft mogen maken. Hij vertelde, dat hij en zijn echtgenote zich altijd het best hebben thuis gevoeld in een kleine gemeenschap, waar ie dereen elkaar kent. „De goede verstandhouding tussen colle ge, raad en ambtenaren in Dui veland maakten een prettig einde aan het laatste deel van mijn ambtsperiode," aldus de burgemeester. AXEL - Een 26-jarige man uit het Zeeuws-Vlaamse Axel werd de dupe van twee onbe kend gebleven mannen, die kennelijk wisten dat hij veel contant geld in huis had. Omdat hij een paar rekeningen moest gaan betalen, had de Axelaar enkele duizenden gul dens in huis gehaald. Terwijl de man in de woonkamer dat geld aan het tellen was, hoorde hij geluiden in de keuken. Daar stonden twee onbekende mannen. Toen de Axelaar hen de deur wees, ontstond een ge vecht waarbij hij rake klappen en trappen kreeg. Een van de binnendringers zag in de ka mer het geld liggen en nam het mee. De mannen vertrokken weer zoals ze waren gekomen: door de keuken. De recherche stelt een onderzoek in. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3