Afvalcentrum volop in bedrijf COMMENTAAR voorjaarsjack! 35 PROCENT KORTING Smullen van nieuwe haring Resultaat Rabo daalt tot 3,1 miljoen gulden Auto gestolen 35 dames zijn de gelukkigen! Regelen Gewonde bij aanrijding Kans op een wielklem in surfgebied Kabbelaarsbank Diefstal gereedschap Jaarlijkse uitvoering Muziekschool Duinoord wordt verbeterd Fietsster gewond DONDERDAG 30 MEI 1996 NR 25982 T 3 Officiële opening in september Appelmarkt 1* lUvUQ Zierikzee Koop nu dat leuke Wij kunnen nog 35 DAMES gelukkig maken met op de normale verkoopprijs Deze advertentie geldt t/m zaterdag 1 juni Het begint afgezaagd te wor den. De provincie signaleert in haar onderzoek Kerngetallen Zeeuwse Gemeenten en Water schappen dat de gemeentelijke belastingdruk dit jaar op nieuw is toegenomen. Op het gebied van onroerend zaakbe lasting zijn het Zierikzee en Middenschouwen die het meest incasseren. Maar ook het waterschap is een schuldei ser van formaat. Nederland staat bekend als een land waar vrijioel alle za ken tot in de puntjes geregeld zijn. Zelfs voor het bouwen van een tuinhuisje dient een respectabele procedure te wor den doorlopen. Regelgevende instanties hebben we dienten gevolge in overvloed. Om on deraan te beginnen: het experi ment met de dorpsraden voor de sublokale belangen en re geltjes. Dan de gemeente met daarboven vaak nog een inter gemeentelijk samenwerkings verband. Het waterschap en voorts de provincie. Sinds kort ook nog het Inter Provinciaal Overleg. Verder natuurlijk het rijk en tenslotte wordt er in Brussel gigantisch gebouwd aan de Europese regeringsze tel. De vraag werpt zich op of we ons met al deze bestuursla gen niet zo langzamerhand op de weg naar de bureaucratie begeven? Minder gemakkelijk dan vroe ger, maar nog steeds met een geheel andere instelling dan wanneer het om de eigen cen ten zou gaan, worden de collec tieve middelen besteed. Soms gebeurt dat heel direct door het opleggen van een extra heffing. Wist u bijvoorbeeld dat u sinds 24 mei tientjeslid bent van Omroep Zeeland Te levisie? ELLEMEET - Een 47-jarige in woner van Elleineet raakte woensdag gewond bij een een zijdig ongeluk. Bij niet betalen parkeergeld BROUWERSDAM - Vanaf eind mei lopen men sen die geen of te weinig parkeergeld betalen in surfgebied Kabbelaarsbank aan de Brouwers- dam de kans hun auto terug te vinden voorzien van een wielklem. Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen heeft juni vorig jaar een parkeergeld-regeling ingevoerd op de Brouwers- dam. Bij parkeerautomaten op het terrein kan het verschul digde parkeergeld betaald worden. N aheffingsaanslag Indien bij controle blijkt dat het parkeergeld niet is betaald kan een naheffingsaanslag van 65 gulden worden opgelegd. In de praktijk brengt het innen van die naheffingsaanslagen echter aanzienlijke kosten met zich mee. Het Grevelingen- schap vindt het onaanvaard baar dat een groot deel van de parkeerinkomsten gebruikt moet worden voor het opspo ren van wanbetalers en het in nen van de naheffing. Om sneller en met meer zeker heid over het geld van de na- heffingen te kunnen beschik ken gaat het Grevelingenschap nu de wielklem invoeren. Het verwijderen van een wielklem kost 125 gulden en kan alleen gebeuren nadat een speciaal te lefoonnummer is gebeld. De meeste bezoekers van het surfgebied betalen volgens het natuur- en recreatieschap vol gens de regels. De parkeerin komsten zijn bestemd voor het onderhoud van de voorzienin gen in het gebied. Advertentie De tweeëntachtigjarige J. Uil en zijn tafelgenoot M. P. van der Have (86). twee geboren en gelo gen Zierikzeeënaars, laten zich een nieuw harinkje goed smaken. De heer Uil woont al veertien jaar in Borrendamme en Van der Have vijf jaar. Volgens hen is het de eerste keer, dat ze deze ver rassing voorgeschoteld krijgen. De bewoners van verzorgingshuis Borrendamme uit Zierikzee smullen trouwens bijna allemaal van de eerste maatjes. Vishandel J. M. Hogerheijde trakteerde woensdag, als verrassing, de pas uit Vlaardingen aangevoerde haringen. De vishandel deed Bor rendamme 115 haringen cadeau. Woensdagmiddag was er een informatiemiddag voor de bewoners en hun familie over de teletaxi voor ouderen en minder-validen vervoer. Daarna werd er een film vertoond over de wasserij. De bewoners die niet in de recreatiezaal aanwezig konden zijn. kregen een broodje haring op hun kamer aangeboden. (Foto: Marijke Folkertsma BROUWERSHAVEN - Een 59- jarigc inwoner van Brouwers haven deed bij do politic aan gifte van diefstal van zijn auto. De auto stond geparkeerd aan De Roos in Brouwershaven en werd in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen. Het be treft een zilver-metallic BMW 524 TD met het kenteken ZK- 01-GR. container. Is de auto leeg, dan kan men via de achterzijde de afvalhal weer verlaten en kan de volgende auto binnenrij den. De deuren gaan alleen open tijdens het in- en uitrij den, maar tijdens het storten blijven deze gesloten. Dit om stankoverlast zoveel mogelijk te voorkomen. Grote ventila toren zorgen voor luchtverver sing. Aan het einde van de werkdag kunnen de huisvuilauto's en de andere voertuigen naar de stal ling. Een speciaal systeem zorgt ervoor dat de pneumati sche remmen op druk blijven zodat de chauffeurs niet meer te doen hebben dan starten en wegrijden. ,,En dat bespaart brandstof en het is milieu vriendelijker," licht Eilers toe. Het onderhoud aan het wagen park van de reinigingsdienst gebeurt in eigen huis in een goed geoutilleerde werkplaats waarin onder meer een hef- brug die 24 ton kan tillen. Uit laatgassen worden met dikke slangen afgezogen en ook is voorzien in een eigen onderde- lenmagazijn. De naastgelegen wasplaats, de enige verwarm de ruimte, dient tevens als vorstvrije stalling v.oor de veegwagen. De man reed over de Weelweg, komende uit de richting Scha- rendijke. In een flauwe bocht naar rechts belandde de man met zijn auto links in de berm. De man probeerde de auto weer in het juiste spoor te krij gen, maar dat mislukte. De au to belandde rechts naast de weg in de sloot. De man liep een hoofdwond op. De auto moest worden weggetakeld. OOSTERLAND - Een 34-jarige inwoonster van Oosterland deed bij de politie aangifte van inbraak in een bedrijfsauto. De bedrijfsbus stond gepar keerd aan het Koninginne- plein in Oosterland. Dieven braken de auto open en gingen er vervolgens vandoor met voor een waarde van ongeveer twaalfduizend gulden aan ge reedschap. Het overgrote deel van het ontvreemde bestaat uit elektrisch gereedschap als zagen, boren en slijptollen. ZIERIKZEE - De Rabobank Schouwen-Zierik- zee zag over 1995 haar bedrijfsresultaat dalen naar 3,1 miljoen gulden. De nettowinst kwam uit op 2 miljoen. ge aarzeling in het doen van in vesteringen. Daar waar wel wordt geïnvesteerd, gebeurt dat vaak uit eigen middelen als gevolg van winstherstel. Door de prachtige zomer had de recreatieve sector in 1995 een goed jaar. De restaurants daarentegen hadden last van de hete zomer en moesten ge noegen nemen met lagere om zetten Dat blijkt uit het jaarverslag van de Rabobank Schouwen- Zierikzee over 1995. De jaarre- kéning van de bank komt op maandag 3 juni aan de orde tij dens de algemene ledenverga dering die om 19.30 uur wordt gehouden in het dorpshuis van Dreischor. De activiteiten van de bank na men echter toe. Klanten na men meer diensten af, vroegen vaker advies, stalden meer middelen bij de bank en deden vaker een beroep op financie ringsmogelijkheden. In totaal vertrouwden particulieren en zakelijke relaties 319,5 miljoen gulden toe aan de Rabo. Dit de cennium had de bank nog niet eerder zoveel geld onder haar hoede. Op de zakelijke markt ontwik kelde de kredietverlening zich gematigd. De bank noteerde hier een omzetgroei van 3,7 procent. Ondanks het ecomo- misch herstel bespeurt de bank bij de Schouwse bedrijven eni- ZIERIKZEE - De Zeeuwse Mu ziekschool, regio Schouwen- Duiveland, houdt op dinsdag 4 jurii de Jaarlijkse uitvoering in de Concertzaal in Zierikzee. 'Hieraan werken zowel gevor derden als beginnende leerlin gen mee, die voornamelijk in groepen zullen optreden. Te beluisteren zijn onder meer een blokfluitensemble, accor deonisten, viool, klarinet en keyboards. Daarnaast is er ook een elementair ensemble van verschillende instrumen ten en brengen tweedejaars leerlingen algemene muzikale vorming enkele liedjes voor het voetlicht. Het programma wordt besloten met een gele genheidsfanfare onder leiding van docent/dirigent Anton Kempe. De avond begint om 19.30 uur. Eeji vrachtwagen lost afval op een van de loskades in het nieuwe afvalcentrum. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het kant'oor is nog' niet klaar, er is nog geen bewegwijzering en de weegvoorzie ning is een tijdelijke, maar het afvalcentrum van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland aan de Deltastraat in Zierikzee is al volop in be drijf. Half juli worden de werkzaamheden aan het centrum afgerond en de officiële ingebruik name staat gepland voor een nog vast te stellen datum in september Voor de particuliere vuilaan- bieder wordt het, zo belooft N. J. Eilers, directeur van de rei nigingsdienst, straks allemaal heel overzichtelijk. De klant rijdt met voertuig en afval en al op de weegbrug, meldt zich bij de receptie en het hele spul wordt gewogen waarna de klant via de wegwijzers naar de milieustraat wordt gediri geerd waar hij of zij zelf het af val in de juiste containers dient te deponeren. In die milieustraat zijn onder meer containers voor grof vuil, bouwafval, huisvuil en groen te-, fruit- en tuinafval. Ook staan er glas-, blik- en textiel bakken en is er het streng be veiligde depot voor klein che misch afval. Kortom: de particulier kan er terecht voor alle soorten afval Heeft de particulier het aan- hangwagentje met afval leeg- geschept, dan gaat het via een vaste route weer terug naar de weegbrug waar opnieuw gewo gen wordt en het gewicht van het geloste afval vastgesteld wordt. Wie minder dan hon derd kilo afval lost, hoeft niets te betalen. Komt men daar ech ter boven, dan is men zestien gulden per honderd kilo kwijt. Wie denkt te kunnen sjoeme len met het afval door het niet te scheiden en alles in één con tainer te mikken komt bedro gen uit. Op verschillende plaatsen op het terrein staan camera's opgesteld en ook is er toezicht door mensen van de reinigingsdienst. Particulie ren kunnen er dagelijks te recht van 07.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het terrein toegankelijk van 09.00 tot 12.00 uur.Een heel an dere route volgen de auto's van de reinigingsdienst. Zij wor den naar de grote overslaghal gevoerd. Een verkeerslichten installatie gekoppeld aan elek trisch bedienbare roldeuren zorgt ervoor dat het interne verkeer in de hal niet in de knoop raakt. Eenmaal binnen rijdt de chauffeur naar een van de vier loskades en loost zijn lading in de daartoe bestemde Alle werkruimten hebben hun eigen sanitaire voorzieningen en ook aan de veiligheid is ge dacht. Bij het depot voor klein chemisch afval is een douche zodat men als er onverhoopt iets misgaat meteen giftige stoffen weg kan spoelen. Kantoor Aan de werkruimte voor het administratief personeel van de dienst, het kantoor, wordt druk gewerkt. Het is de bedoe ling dat half juli verhuisd kan worden van het oude kantoor aan de Ring in Kerkwerve naar het nieuwe kantoor bij het afvalcentrum. In het kan toor komt ook de computerap paratuur die gebruikt wordt voor het wegen en het monitor systeem waarmee het terrein bewaakt wordt. BURGH-HAAMSTEDE - Ver zorgingshuis Duinoord in Haamstede heeft van de pro vincie toestemming gekregen om bouwkundige verbeterin gen aan te brengen. Het gaat hierbij om een aan passing in de technische ruim te, het aanbrengen van in- bouwapparatuur en het aanbrengen van brandweren de bekleding in de cv-ruimte. De hiermee gepaard gaande in vesteringskosten mogen het bedrag van 30.895,- inclusief BTW niet overschrijden. Een bedrag van 27.517,- kan wor den toegevoegd aan de post ge bouwen en in tien jaar worden afgeschreven. Het resterende bedrag van 3.378,- komt ten laste van het onderbouds- fonds. Verwachting t/m maandag 3 juni WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht zuidwest 4 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht var. 3 Maandag 4 Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 31 mei Zon op 05.26, onder 21.47 Maan op 20.03, onder 04.45 Volle maan: 1 juni (22.48) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het leek vandaag alsof de zomer begon, maar het blijkt niet meer dan een voorproefje te zijn. Morgen moet de zachte lucht al weer plaats maken voor koelere lucht. Dat brengt bewolking met zich mee en vooral in het oosten van het land, waar de temperatuur nog oploopt tot boven 20 graden, is kans op een re gen- of onweersbui. Aan zee blijft het kwik al steken bij een graad of 14. Vannacht komt de minimumtempe ratuur uit op omstreeks 13 graden. De wind draait naar zuidwest en is meest matig, vannacht en morgen ochtend langs de kust mogelijk af en toe krachtig. Het koufront dat mor gen ons land passeert, hoort bij een krachtige depressie die juist ten westen van Ierland en Schotland naar het noorden trekt. In het week einde krijgen we te maken met een uitloper van een hogedrukgebied. Het blijft dan overwegend droog en de zon schijnt geregeld. Zomerse temperaturen zitten er voor zaterdag of zondag niet meer in. Het weekein de gaat zaterdag wat fris van start, met een graad of 16, maar daarna loopt de temperatuur geleidelijk weer iets op. BURGH - Een inwoonster van Bleiswijk raakte in de nacht van dinsdag op woensdag in Burgh gewond bij een val met haar flets. De Bleiswijkse fietste over de Adriaan van der Weijdeweg in Burgh toen zij ten val kwam. De politie vermoedt dat de val veroorzaakt werd door het bre ken van de voorvork. De vrouw kwam dusdanig hard met haar hoofd op het wegdek dat zij moest worden opgeno men in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. ZIERIKZEESCHE IBS NIEUWSBODE Ksl Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3