mm gd m\n Duurzaam bouwen en wonen 4 stoelen halen 3 BETALEN SUN SHINE Commissies FIRMA HOOGERWERF radio t.v. video DELTA DISCS AANBIEDINGEN het extra nieuwsblad houdt u op de hoogte 1 FOTO VERSCHOORE •FOTO'S Veerdiensten Milieutijdingen Dc Hoop B.V. Scbutter$bofweg32, Terneuzen, lel: 0115 - 68 06 15. P11 eger B.V. {wxxteen Massee). Nansenbaan 15, Goes, tel: 0113 221222. SieMatic Keukenstudio van Vliet.^^ondermN'ei^end'i^.Axei.tei onslim Woonvizier Zeeland B.V. Grenad»erweg 17a. Mfdde/burg. lel 0118-613704 AQUARIUS 1 WOENSDAG 29 MEI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, -telefoon (0118) 63 13 92 Abdij pr°vi"^eiand Niguws 2 WEOiFpïig'E^ Een deel van de vervuiling van het milieu is toe te schrijven aan de manier van wonen en bouwen. Veel vervuiling is te voorkomen en op zijn minst te verminderen. De winst is vaak ook terug te vinden in de eigen portemonnee, zo valt te lezen in de brochure Duurzaam bouwen en wonen. Auto- en demontagebedrijf Ruime sortering onderdelen gebruikt en nieuw In- en verkoop schade-auto's Lid STIBA Aangesloten bij Autorecyling Nederland met RDW vrijwaringsbewijs. Molenweg 2 - Bruinisse - Tel. 0111-481400 Voor al uw reparaties van: SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK I Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 0111-414699 regelen; instelling fietscoördina- tiepunt; actieplan Fiets Zeeland; bijdrage actieplan openbaar ver voer. Gezamenlijk Maandag 3 juni, aanvang 15.00 uur is er een vergadering van de statencommissies waterstaat en verkeer en algemeen bestuur gezamenlijk. De vergadering is in de statenzaal van het provincie huis, Abdij 10 in Middelburg. De bijeenkomst is volledig gewijd aan recente ontwikkelingen over de W0 V. Algemeen bestuur De statencommissie algemeen bestuur vergadert maandag 3 juni in aansluiting op de om 16.00 uur begonnen vergadering samen met de statencommissie water staat en verkeer. De volgende onderwerpen staan op de agenda: personeelsaange legenheden; provincies van de toekomst; taakverdeling rijk/ipo/ vng; samenvoeging statencom missies ruimtelijke ordening en milieu; aanschaf veldgeheugen; flankerend beleid en organisatie ontwikkeling; fractievergoedin gen; energienota; 7e en 8e wijzi ging begroting provincie 1996; budgetfinanciering IVN; uitgangs punten architectuurbeleid; bijdra ge aan onderzoek vraag naar jeugdzorg; instelling economisch en toeristisch ontwikkelingsfonds; subsidie interventie kleinfruit; fietscoördinatiepunt; snelheids- remmende maatregelen; bijdrage actieplan openbaar vervoer; inci dentele middelen jeugdhulpver lening; subsidie project personal future planning; onderzoek be hoefte aan zorg voor ouderen; ontwerpbegroting 1997 natuur- en recreatieschap De Grevelin- gen. Ter inzage De agenda's van de commissie vergaderingen en de bijbehoren de stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen, tel. 0115 - 675000. Voor Walcheren wordt de regeling uitgevoerd door de gemeente Vlissingen, Stadhuisplein 2 in Vlissingen, tel. 0118 - 487214. Overig Zeeland (de Bevelanden, Schouwen Duiveland, Tholen/ St. Philipsland) kan voor de aanvragen terecht bij de gemeen te Goes, postbus 2118, 4460 MC Goes, tel 0113-249790. Wonen Het effect van duurzaam bouwen is te versterken door de manier van wonen en het gebruik van voorzieningen in en rond de wo ning. Zo kan een gezin van drie personen per jaar al gauw zo'n 40.000 liter water en 75 m3 gas besparen door het gebruik van een waterbesparend toilet en douchekop en doorstroom- begrenzers op de kranen. Op dit Met ingang van zondag 2 juni vertrekt op zondagen de laatste boot vanuit Vlissingen naar Breskens om 22.50 uur. De laatste afvaart van Breskens naar Vlissingen is om 23.20 uur. De Het aprilnummer van Milieutij dingen, het informatieblad van de provincie over ontwikkelingen die van belang zijn voor het milieu in de provincie, is verschenen. Het blad bevat artikelen over Zeeuws afval naar verbranding; Nederlandse emissierichtlijnen; milieuzorg PSD; milieuzorg kinderopvang; vervoerregio ter ziele; bestrijding verdroging; juni moment gebruikt een Nederlan ders gemiddeld 135 liter drin kwater per persoon per dag. Het meeste water gaat op aan baden, douchen, toiletgebruik en was machine, De wasmachine alleen laten draaien met een volle trom mel bi) een zo laag mogelijke temperatuur, scheelt niet alleen veel water maar ook energie. Veel energie is ook te besparen door de verwarming een graadje lager te zetten en een trui aan te doen en door het aanbrengen van tochtwering bij ramen en deuren. Tips Behalve uitleg van de subsidie regeling en tips voor energie- en waterbesparing bevat de bro chure tips voor de inrichting van de woning, een goed leefklimaat, voor verbouwen en doe-het-zelf klussen, de inrichting van de tuin en onderhoud en gebruik van de woning. huidige dienstregeling verandert per 2 juni. Tot die datum gaat de veerdienst op deze lijn een uur langer door. De laatste afvaarten op doorde weekse dagen en op zatei dagen wijzigen niet. natuurmaand; hart voor hout en subsidies milieufonds. Een aantal korte berichten completeren het blad. Verkrijgbaar Milieutijdingen is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum var de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 -631400. Via dit adres of telefoonnummer is ook een gratis abonnement verkrijgbaar. zich moeili|k imiteren Vanzelfsprekend kunnen we elke imitatie trots als een kompliment voor onze originaliteit beschouwen. Maar het gaat ons niet En in elke prijsklasse. Klein of orool behuisd, bij ons zozeer om onszelf Namaak kan u misleiden lof een krijgt u altijd de meest ideale keuken. Speciaal voor u aankoop waar u snel spi|t van hebf. Een wel erg dure ontworpen: Individueel Design van SteMalic. De keuken manter om tot de ontdekking te komen dat u beter waar u zich optimaal thuis voelt. Omdat alles in orde is meteen voor een echte SieMatic had kunnen kiezen. Welkom in onze showroom1 'f Liefst een SieMatic. in kleur champagne van 239,- Bij aankoop 4 stoelkussens Aquarius 5-standen stoel Gimini Als beste getest consumentengids 1994 In wit«9.95 in groen, blauw of bordeaux59.95 J.A. v.d. Goeskade 49, Goes, 0113-227107 Open: ma. 13.00 tot 17.30 uur; di. t/m vr. 10.00 tot 17.30 uur, za. 9.00 tot 17.00 uur; donderdag koopavond —Tuin-Meubelcentrum 1 uur service 0,99 J Dam 5 - Zierikzee Vergaderingen van statencom missies zijn openbaar en be ginnen met spreekrecht voor het publiek. Dat wil zeggen dat belangstellenden het woorrf kunnen krijgen over onderwerpen die op de agen da staan om op die manier de statenleden te informeren. De overige commissieverga deringen zijn eveneens open baar maar kennen geen spreekrecht toe aan mensen op de publieke tribune. Ruimtelijke ordening De statencommissie voor ruimtelijke ordening vergadert, zoals eerder aangekondigd, vrij dag 31 mei, aanvang 09.30 uur op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda voor deze bijeenkomst is gewijzigd en luidt als volgt: provinciaal meerjarenprogramma landinrichting en natuur; beleids nota agrarisch natuurbeheer; subsidie Zeeuws Landschap voor aankoop natuurgebied Paulina- schorren; 'Het Zeeuwse gezicht', uitgangspunten van het provin ciaal architectuurbeleid; samen voeging statencommissie ruim telijke ordening en milieu; subsidie Stichting Zijde; transportrisico's Westerschelde; energienota en de 7e wijziging begroting provincie 1996. Welzijn De statencommissie welzijn ver gadert maandag 3 juni, aanvang 09.30 uur, in het provinciebuis. Abdij 6 in Middelburg. De volgende onderwerpen staan op de agenda: beschikbaarstellen 100.000,= voor onderzoek door VMC over behoefte aan jeugdzorg; kader welzijnswerk; incidentele middelen jeugdhulpver lening; uitgangspunten architec tuurbeleid (Het Zeeuwse Gezicht); subsidie Stichting sexual health clinic; subsidie project personal future planning De Sterre in Hulst; onderzoek behoefte zorg voor ouderen. Waterstaat en verkeer De statencommissie waterstaat en verkeer vergadert maandag 3 juni aanvang 13.30 uur. De ver gadering is in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Mid delburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: vervoersoverzicht 1996 en voortgangsrapportage PSD; stand van zaken decentrali satie verkeer en vervoer; 7e wijzi ging begroting provincie 1996; proet snelheidsremmeude maat Wonen en bouwen op een manier die winst oplevert voor het milieu en voor de eigen portemonnee kunnen heel goed samengaan. Een reeks tips en ideeën staan opge somd in de brochure Duur zaam bouwen en wonen. De brochure is een nieuwe uitga ve in de milieureeks van de pro vincie. Het boekwerkje is gratis verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Subsidie Om het duurzaam bouwen (het gebruik van de voor het milieu minst schadelijke materialen en produkten) te stimuleren, heeft de overheid een tijdelijke subsidiere geling gemaakt. De regeling geldt van nu tot 31 december 1998. Het maakt niet uit of het gaat om nieuwbouw of om verbouw van bestaande woningen, om huur woningen of eigen woningen. Wie voor subsidie in aanmerking komt krijgt tenminste 1.000,= en maximaal 5.000,= per woning. In de regeling staat een hele lijst van voorzieningen die subsidiabel zijn: onder meer het aanbrengen van dubbel glas, isolatie van mu ren en vloeren en de aanschaf van een HR-installatie (hoog ren dement) voor de centrale verwar ming. De zogeheten meerkosten van dergelijke voorzieningen zijn subsidiabel. Dat betekent dat iemand die een gewone ver warmingsketel koopt met een Bij bouwen komt veel afval vrij. rendement van 70% (zeg maar de standaarduitvoering), geen subsidie krijgt. Maar de aanschaf van een installatie met een rendement van 80 of 90% komt wel voor subsidie in aanmerking. Zo'n installatie valt natuurlijk duur der uit dan een gewone, maar omdat er subsidie 'op zit' zijn de meerkosten sneller terugverdient. Het apparaat verbruikt immers minder energie en dat komt de maandlasten voor het wonen ten goede. Zo geldén ook standaardwaarden voor bijvoorbeeld isolatiemateria len en dubbel glas. Wie kiest voor een hogere waarde is bij aan schaf duurder uit, maar kan sub sidie krijgen en drukt op die ma nier de maandelijkse lasten van wege vermindering van energie gebruik. Overal hetzelfde in de hele provincie worden onder dezelfde voorwaarden gelijke subsidiebedragen verstrekt per voorziening. De subsidieregeling wordt uitgevoerd door de budget- beheerders woninggebonden sub sidies. Inwoners en huizenbezit ters in Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen terecht bij de gemeente chetde SINDS 1834 Cy£/Ae><rjs fk"? mei <xm6aeAte(ij£c üiaxUUed Nieuwbouw Verbouw Onderhoud Renovatie Timmerwerken Metselwerken Kozijnen Ramen Deuren Trappen - Bungalows en utiliteitsbouw - Renovatie van monumenten Nauwkeurige prijsberekening vooraf Bel voor een afspraak of offerte BIJ KONINKLIJKE WILSBESCHIKKING HOFLEVERANCIER Lange Kerkstraat 30 4461 JH Goes> tel. 0113-215005 fax 0113-251420 ADVERTEREN IS VERKOPEN! Of het nu om parfums, om exklusieve horloges of om Kijk niet alleen naar welke keuken u het mooiste vindt, keukens gaat. namaak is altijd van mindere kwaliteit ook naar welke de beste is Dat is de keuken die uw Dat kan ook eigenlijk niet anders. Als het origineel van geld waard is, daar blijft u jaren langer tevreden over. SieMatic is. dan is de stijl wel na SieMatic Bij SieMatic hebt u de grootste keuze: te maken maar de kwaliteit laat Iiuliv klliool Dfsigll lietst 41 keukentypen, in alle stijlen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5