end. EXTRA Wolkbreuken en officiële opening van kindertehuis HET NIEUWSBLAD Clown Slimpie komt naar Zierikzee Toten met4 juni Actie met Zuid-Afrikaanse wijnen bij Gall Gall De Zeelandkaart. 4 Heel wat waartF als buskaart. Heel wat waard 06-0220003. met de Zeelandkaart. De Zeelandkaart. Heel wat waard als recreatiekaart. Brief Dick en Thérèse Atltena uit Bolivia In Theetuin De Bongerd Mexicaanse kunstnijverheid Verhalenbundel Licht Zeeuws f WOENSDAG 29 MEI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Jongeren. De Vroonweg. 21.00 uur. Zaterdag 1 juni Melissant Braderie, attracties voor kinderen en voetbal. 11.00 uur. Sommelsdijk Tiende majorette festival. De Staver. 10.00-18.00 uur. Zuid-Afrikaanse wijnen. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - 'Gall Gall haalt Zuid-Afrika naar Nederland' is het motto van een actie die tot en met dinsdag 4 juni wordt gehouden in de Gall Gall-slijterijen. Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouvver Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Toten met mei Goedereede Expositie van schilderijen, wandkleden, keramiek en mondgeblazen glasobjecten van dertien kunstenaars uit Nederland, Duitsland, Ame rika en Ierland. Openingstij den: woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00-13.00 en van 16.00-18.00 uur. Tot en met vrijdag 31 mei Middelharnis Expositie schilderijen in marmertechniek van Maria Mosselman. Gemeenschapsbibliotheek. Tijdens openingsuren bibliotheek. Burgh-Haamstede Poppen Kitty van den Berg. Atelier-galerie Josefine. Woensdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Renesse Expositie zeepjes en corsetten. Museum De Blikvanger, Capelweg 18. Open di. en vrijdag 10.00- 12.00 uur, plus zo. 21 april 11.00-15.00 uur, zo 28 april 11.00-15.00 uur, do. 16 mei 11.00-15.00 uur, zo. 26 mei 11.00-15.00 uur. ZEELANDKAART VEERE - De provincie Zee land heeft onlangs de Zee- landkaart gepresenteerd. Deze betaalkaart is een ini tiatief van de provincie, PTT Telecom, de Postbank, de ANWB en het Streekvervoer Zuid-West Nederland (ZWN). Met deze kaart kunnen de in woners van de Zeeland en toeristen uitgaven betalen zoals parkeergeld, liggeld voor de boot, telefoonkosten, buskaartjes, entree voor mu sea en andere toeristische at tracties. De Zeelandkaart is een oplaadbare betaalkaart. Zeeland is de eerste provin cie met een dergelijke kaart. Het is de voorloper van de Chipper, de multifunctionele chipcard van de Postbank en PTT Telecom. Volgens een projectleider hebben inmid dels enkele duizenden van de 170.000 aangeschreven Zeeu wen de kaart aangevraagd. VEERSE RIJDER VEERE - Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Veere kan deze zomer in het jubilerende havenstadje worden betaald met een 'Veerse rijder'. Als betaal middel heeft de Veerse rijder een waarde van vijf gulden. De munt is vanaf 6 juni ver krijgbaar en inwisselbaar bij de Rabobank in Veere. Tot 31 oktober wordt de Veerse rij der door de horeca en mid denstand in Veere geaccep teerd als betaalmiddel. De Nederlandse Munt in Utrecht slaat de munt ook als herdenkingspenning in nikkel, zilver en goud. Het eerste exemplaar van de munt wordt woensdag 5 juni door algemeen directeur van de Rabobank Middelburg- Veere overhandigd aan de burgemeester van Veere. EXPOSITIE ZEEHELD VLISSINGEN - De expositie Michiel de Ruyter, werke lijkheid en mythe - te zien van 16 mei tot 30 september in het Stedelijk Museum Vlissingen - probeert mythe en werkelijkheid omtrent de Vlissingse zeeheld van el kaar te scheiden. Michiel de Ruyter is samen met de schil der Rembrandt de meest be kende persoon uit de Neder landse Gouden Eeuw. De tentoonstelling begint met een beeld van Vlissingen, zo als dat er in de tijd van De Ruyter uitzag. De Gouden Eeuw en de glorietijd van Vlissingen. In het tweede deel wordt ingegaan op het portret van Michiel in pren ten en schilderijen. Het der de deel gaat in op de sym boolwaarde die Michiel de Ruyter in de loop der eeuwen heeft gekregen. Tot en met zaterdag 1 juni Sonimelsdijk Nieuw werk van Edith Rijken en Frans Megens. Galerie de Parterre. Openingstijden: donderdag van 14.00-17.00 uur, vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur of na afspraak. Middelharnis Schilderijen Peter Bras. Ga lerie De Parterre. Donder dag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 8 juni Zierikee Schilderijen Elly Mes. 't Lange Uus. Tijdens winkelopeningstijden. Maandag gesloten. Tot en met 13 juni Burgh-Haamstede Expositie schilderijen van Jetteke Hooij. Keramiek van Jetteke Hooij, Femke van de Berg en Liesbeth Mul- lemeister. Galerie 't Zuud- dek. Openingstijden: don derdag van 10.00-17.00 uur en vrijdag van 13.00-17.00 uur. 28 mei tot en met 23 juni Herkingen Expositie Mexicaans glaswerk, keramiek, textiel en foto's. Theetuin De Bon gerd, Molendijk 65. Openingstijden: dagelijks (behalve donderdags) van 10.30 tot 21.30 uur. Donderdag 6 tot en met zaterdag 29 juni Middelharnis Schilderijen Frank de Brou- De twee meisjes die het laatst opgenomen zijn, ver keren in een slechte lichame lijke en geestelijke conditie. Deze twee zusjes zijn door vader en moeder achtergela ten en woonden bij hun oma in de gevangenis. Ze zijn on dervoed, klein voor hun leef tijd en apathisch. Een ander meisje, Margot, blijkt emo tioneel ernstig gewond. In het tehuis zijn kinderen die hebben gezien hoe hun eigen moeder hun vader om zeep bracht. De emotionele be schadigingen die dit teweeg brengt zijn niet gering. Verdere aanvulling hebben we gekregen in de vorm van een medewerker, namelijk Juan. Juan is een ex-bende lid uit Cochabamba. Hij wer. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 29 mei Sommelsdijk Praise Ontmoetingsavond EO. De Staver. 19.30 uur. Klassiek concert Concerto Papageno. Galerie De Parterre. 20.00 uur. Donderdag 30 mei Oude-Tonge Presentatieconcert leerlingenorkest Vooruit. MAVO De Komeet. 19.00 uur. Den Bommel Kaartdag 50-plusses. 't Westerlicht. 09.30 uur. Ooltgensplaat Spelmiddag 50-plussers. 't Centrum. 13.30 uur. Samenzangavond. Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Vrijdag 31 mei Ouddorp Zweedse avond. Café-restaurant. Havenzicht. Middelharnis Concert bob-jazzband Five Up High. Diekhuusfoyer. 21.30 uur. Stad aan 't Haringvliet Schuurfeest Euro Delta heeft nu Jezus leren kennen en verzorgt de 2,5 hectare grond bij het kindertehuis door te zaaien en te planten. De eerste oogst freyol (een klein soort bruine bonen) hebben we al binnen ge haald. De officiële opening van het kindertehuis door Kees Goedhart, is een plechtige bijeenkomst geworden, naast Kees en Fieke Goed hart en het bestuur van Ti- moteo, waren ook enkele kerkelijke autoriteiten en de vrouw van de prefect aanwe zig. Na Kees en Fieke Goed hart hebben we nog Neder lands bezoek gekregen van Ben en Marga Oldenburg. Ben en Marga hebben een vi- Concert Cantiana Musicum en One more voice. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Middelharnis Havendag en vrijmarkt. Rondom de haven en winkelcentrum D'n Diek. 09.00 tot 17.00 uur. Nationale dag van de muziek. Diekhuusplein. 11.00-16.00 uur. Show, drum en majorettenfestival. De Staver. Van 12.30 tot 18.00 uur. Concert van Kon. Fanfare Sempre Crescendo. Nabij haven. 14.00-15.00 uur. Oude-Tonge Zomerconcert fanfare-orkest Vooruit. Op de Kaai. 20.00 uur. Stad aan 't Haringvliet NBVR dressuurwedstrijd. Manege Oostmoer. 14.00 uur. Zondag 2 juni Herkingen Optreden muziekgroep Speelgoed. Theetuin De Bongerd. Dinsdag 4 juni tot en met 7 juni Middelharnis Avondvierdaagse. 5 en 10 kilometer. De Staver. Woensdag 5 juni Nieuwe-Tonge Flakkees elftal - Nederlands Politie-elftal. De Kopernis, Battenoordseweg 2. 19.00 uur. Donderdag 6 juni deo opnamen gemaakt, die gebruikt kan worden voor presentaties. Van de prefectura (stadsbe stuur) hebben we voor de eer ste keer voedselhulp ontvan gen. We hopen dat hij dit regelmatig zal blijven stu ren. Dit heeft hij wel toege zegd, maar alles blijft hier tenslotte op zijn Boliviaans gaan. Van het vervoermiddel dat ons door de plaatselijke autoreiten beloof d is, hebben we nog niets gezien. Dit ver voermiddel hebben we nodig om de kinderen naar school te brengen en uit school te halen. Nu rijdt Dick zes uur per dag met onze eigen auto. Met het beloofde busje van de autoriteiten wordt de reis- tij drie uren per dag en kan David (de Boliviaanse huis vader) de ritten naar school maken. Dick heeft dan meer tijd om andere zaken te rege len. Deze tijd kan hij goed besteden met bijvoorbeeld selecteren van kinderen, fondsverwerving in Bolivia en overleg over de ringweg die de autoriteiten dwars over het terrein van het kin dertehuis aan willen leggen. We hebben onlangs een diner gehad met de ambassadeur en consul uit Lima. Zij willen eventueel helpen door mid del van een KAP '(Klein Am bassade Project). De 8.000,- die dit kan leveren, is onvol doende voor een volgende unit, maar wel een goed be gin. Op dit moment maken we ons echter meer zorgen over de periodieke steun voor de kinderen. Na de op roep in de vorige nieuws brief zijn er meer giften voor dit doel binnen gekomen en daarvoor zijn we dankbaar. Desondanks hebben we van de giften in maart en april niet de verzorging van de kinderen kunnen bekosti gen. In oktober en november van dit jaar hopen we (als de fi nanciën dit toelaten) naar Nederland te komen. Het is dan bijna drie jaar geleden dat we in Nederland zijn ge weest. We hopen in die perio de enkele presentaties te ge ven om meer bekendheid en steun te verwerven voor ons werk in Bolivia. Indien u wilt helpen in het verwerven van steun in uw gemeente of vereniging stellen we dit zeer op prijs. Eventueel is fotomateriaal en een video opname be schikbaar bij onze zendings commissie in Nederland. Dirksland Bingo-avond. Victoriahal. 19.30 uur. SCHOUWEN-DUIVEL AND Woensdag 29 mei Zierikzee Mini-instuif 4 t/m 6 jaar. CJV-gebouw. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering commissie financiën in het gemeentehuis. 19.30 uur. Bruinisse Bazar CJV. Clubgebouw Molenstraat. 13.00 tot 16.00 uur. Donderdag 30 mei Zierikzee Orgelconcert door Rinus Verhage. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Zaterdag 1 juni Zierikzee Tuin-boekenmarkt. Tuin achter boekhandel De Vries. 9.30 tot 16.30 uur. Bazar Beatrixschool. Van 09.30 tot 14.00 uur. Actiedag 'China'. Amnesty International. Havenpark. 11.00 tot 16.00 uur. Première voorjaars productie 4-dubbel door theatergroep Zierik in het MFC. 20.30 uur. Dreischor Optreden Heusdens Mannenkoor en brassband Apollo. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Ouwerkerk Reünie inwoners en oud-inwoners Ouwerkerk. Dorpshuis. Oosterland Brandweervrouwendag bij de brandweerkazerne. Van 08.00 tot 16.45 uur. Bruinisse Ansichtkaartenbeurs. Dorpshuis. 09.30-14.30 uur. Bazar/rommelmarkt. Op kerkplein. 10.00 tot 16.00 uur. De nieuwe show van Slimpie heet: De verjaardag van Slimpie. In deze show viert Slimpie zijn verjaardag en gaat er samen met de kinde ren een groot feest van ma ken. Uiteraard verzeilt hij hierbij in allerlei komische situaties waar hij met be hulp van de kinderen weer uit moet zien te komen. Tij dens de hele show worden de kinderen zeer nauw bij de voorstelling betrokken. Zo zal een aantal kinderen de kans krijgen om samen met Slimpie de boel te versieren. Zondag 2 juni Nieuw-Haamstede Zangvogelwandeling. Duinhoevepad. 06.00 uur. Maandag 3 juni Zierikzee Raadsvergadering. Stadhuis. 19.30 uur. Haamstede Ledenvergadering Rode Kruis, Schuitkant 5. 19.30 uur. Dinsdag 4 juni Zierikzee Open dag DAC-College. Jannewekken 19. Van 10.00 tot 12.00 en 19.00 tot 21.00 uur. Fietstocht voor senioren. Vanaf: zwembad Onderdak. 13.30 uur. Wijkenkorfbaltoernooi. Sportpark Bannink. 19.00 uur. Uitvoering Zeeuwse Muziekschool. Concertzaal. 19.30 uur. Woensdag 5 juni Zierikzee Paardenmarkt/Jaarmarkt. Binnenstad. Overdag. Nationale Straatspeeldag. Hoek Mulockstraat/Kaerse- makerstraat/Maltastraat. 13.30 tot 16.00 uur. Clownsvoorstelling Slim Jeugdtheater. Multifunctioneel Centrum. 14.00 uur. Haamstede Studiedag Confessionele Vereniging in de Nederland se Hervormde Kerk. Neder landse Hervormde kerk. 14.30-20.30 uur. Woensdag 5 juni toten met Zaterdag 8 juni Zierikzee Kleine kermis. Havenplein. Middag/avond. Donderdag 6 juni Zierikzee Wijkenkorfbaltoernooi. Sportpark Bannink. 19.00 uur. Verder is er een behendig heidsspel in de show ver werkt dat samen met de kin deren gespeeld wordt. Ook zingen is een onderdeel van de show. Het programma is geschikt voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. In de pauze kunnen de kinderen zich gra tis laten schminken. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal op de dag van de voorstel ling. Telefonisch reserveren kan via telefoonnummer 0344-624555. Tijdens de Zuid-Afrika week wordt een aantal wijnen uit dat land extra voordelig aan geboden. Daarna gaat een groot deel van de wijnen deel uitmaken van het assorti ment van de Gall Gall- slij terijen. De basis voor een Zuid-Afrikaanse wijnindus trie werd gelegd door de Ne derlander Jan van Riebeek, die in de zeventiende eeuw als opperkoopman van de Verenigde Oostindische Compagnie naar Zuid-Afri ka reisde. In 1659 schreef hij in zijn dagboek: „God zij ge loofd. Vandaag heeft men Licht Zeeuws is een boek waarin negentien verhalen van Zeeuwse auteurs zijn sa mengebracht. Het boek werd uitgegeven ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Zeeuwse literaire tijd schrift Ballustrada. Het is een vervolg op de bundel Zeeuws Licht, die bij het eer ste lustrum van het tijd schrift op de markt werd ge bracht. De openingsbijdrage in het nieuwe boek is van Rinus Ferdinandusse, die een spe ciale Rutger Lemming-afle- voor het eerst wijn gemaakt van druiven van de Kaap!" De Zuid-Afrikaanse wijnin dustrie produceert nu jaar lijks tien miljoen hectoliter wijn. Een team van Gall Gall-inkopers selecteerde daaruit meer dan veertig witte en rode wijnen. Daar mee werd de traditie voort gezet om wijnen uit niet voor de hand liggende landen aan het assortiment toe te voe gen. In 1994 en 1995 nam de slijterij een collectie kwali teitswijnen uit Australië en Amerika op in haar assorti ment. vering schreef die is door spekt met toespelingen op het Zeeuwse culturele we reldje. Verder staan in het boek onder meer 'bijdragen van André van der Veeke, Hans van Waarsenburg, Jan J. B. Kuipers, Ed Leef lang, Andreas Oosthoek, Kees Sla ger en Carolijn Visser. Het eerste exemplaar van de bundel Licht Zeeuws wordt vrijdag 31 mei overhandigd aan de directeur van de Zeeuwse Bibliotheek, mr G. Huisman. Advertentie Clown Slimpie van Jeugdtheater Slim uit tiel. Advertentie te parken telefoneren, te recreëren, in de bus, bij liet winkelen, bij museumbezoek en in de bibliotheek. Bovendien geeft de kaart recht op aantrekkelijke kortingen bij evenementen en attracties. Bel gratis voor inlichtingen Advertentie Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111- Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 -323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huls-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. ZIERIKZEE - Clown Slimpie van Jeugdtheater Slim uit Tiel komt met zijn nieuwe show naar Zie rikzee. Op woensdag 5 juni zal hij een voorstelling verzorgen in het Multifunctioneel Centrum aan de De Huybertstraat 35. Aanvang is om 14.00 uur. HERKINGEN - In Theetuin De Bongerd in Herkin gen is tot en met zaterdag 23 juni een expositie te zien van Mexicaans glaswerk, keramiek en textiel. Hedendaagse, voornamelijk met de hand gemaakte, kunstnijverheidsprodukten. Olga en Ton Lohr van Thee tuin De Bongerd zijn al jaren gefascineerd door de Mexi caanse cultuur zonder er ooit te zijn geweest. Onlangs ech ter kwamen er twee aanlei dingen bij elkaar om dit land in een tentoonstelling cen traal te stellen: Olga kon de hand leggen op een collectie kunstnijverheidsproducten en Ton maakte een rondreis door Mexico. Uiteraard met een grote buit aan foto-opna men. De foto's zullen ge toond worden tijdens een na jaarsexpositie. Theetuin De Bongerd is gevestigd aan de Molendijk 65 in Herkingen. Openingstijden: dagelijks (behalve donderdags) van 10.30 tot 21.30 uur. MIDDELBURG - In het Middelburgse jazzcafé Des- afinado wordt vrijdag 31 mei de bundel Licht Zeeuws gepresenteerd. Bewoners van het kindertehuis waar het echtpaar Altena ac tief is. SANTA CRUZ -Hartelijke groeten vanuit een nat Bolivia. Na enkele wolkbreuken staat de halve wijk onder water en drijven binnen de gevangenismuren en beddegoed vrij rond. Twee van de kinderen uit ons tehuis bleken onverwachts toch familie buiten de gevangenis te hebben en zijn bij die familie on dergebracht. Twee meisjes hebben hun plaatsen in genomen en binnenkort verwachten we nog twee kinderen uit de gevangenis op te nemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 15