25 Tips voor uitstapjes VVV- ideeën voor trips in Nederland Nieuwsblad Het EXTRA wekelijks een welkome gast bij meer don Eén opdracht is genoeg voor al deze bladen. InforiTICltlG! (0111)41 655 1 In Het Extra Nieuwsblad vinden alle inwoners van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland wekelijks een schat aan informatie over de meest uiteenlopende onderwerpen als huis en tuin, modeauto's en motorenonroerend goed, dagelijkse boodschapen enzovoort Gidsen voor Vakantie Vrije Tijd: Het Extra Nieuwsblad js onderdeel van de Zeeland Combinatie. Een groep huis-aan-huis bladen die wekelijks verschijnt in geheel Zeeland en Goeree-Overflakkee in een oplage van 175.220 exemplaren. Dë lezer kan zich uitstekend vinden in het brede redaktionele en advertentionele aanbod van deze bladen. Dat advertentiekwaliteit niet duur behoeft te zijn komt tot uiting in de mm-prijs. WOENSDAG 22 MEI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Attrakties, evenementen, musea, restaurants, hotels, campings, bun galows - vrijwel alle denkbare toeristische gegevens van Nederland zijn door de vvv gebundeld in 27 gidsen voor Vakantie Vrije Tijd. De gidsen zijn te koop bij de vvv- en anwb-winkels. Nederlanders gebruiken de gidsen ter voorbereiding op hun vakantie, maar evenzeer als zij ter plekke zijn, bij het plannen van hun activiteiten tijdens een korte of lange vakantie. Sinds kort liggen de nieuwe Gid sen voor Vakantie Vrije Tijd weer bij alle vvv's. De 27 gidsen beslaan elk een toerisrische streek van Nederland. Soms een provin cie of een eiland, een andere keer een specifieke toeristische regio. 1 n alle gevallen is de gids een na slagwerk om in te bladeren, te le zen, te kijken en te vergelijken. De toerist vindt er talloze tips, adressen en telefoonnummers. Voor de inwoners van dat gebied is de gids gemakkelijk om in huis te hebben. Toeristisch overzicht Annette Eijkemans, directeur van de anvv: "Met een totale oplage van 700.000 exemplaren behoren de gidsen voor Vakantie 6c Vrije Tijd zeker tot de best verkochte producten van de vvv's. Elk jaar weer blijkt er een grote behoefte te bestaan aan deze gidsen." w Uit de vvv-gidsen voor Vakantie 8c Vrije Tijd zijn 25 bijzondere tips geselecteerd. De 'top 25' laat een veelheid aan afwisselende mogelijkheden zien, zoals er in de gidsen nog vele andere te vinden zijn. barentsz kielzog toer Een avontuurlijke herbeleving van de Willem Barentsz-expeditie in de schitterende Terschcllinger natuur per fiets en met behulp van een atlas. Een unieke combi natie van historie, natuur en cul tuur (gids Terschelling). ontdekkingsreis friesland Per kano op ontdekkingsreis in Friesland. Smalle slootjes en on bekend terrein maken deze tocht tot een echte ontdekkingsreis (gids Friesland). sagensafari Sagensafari in de Achterhoek en de Liemers. Een tocht per auto en met behulp van een sagencassette volgt u de aanwijzingen op hoe u moet rijden en wat u moet doen (gids Achterhoek en Liemers)'. rolskiën op schiermonnikoog Een vierdaags gezellig en sportief groepsarrangement, incl. o.a. ma teriaal, instructie, 3 dagen fiets verhuur en rolski-tocht onder be geleiding (gids Schiermonnikoog). skyline/betuws ballonteam Vaarten per ballon met een schit terend uitzicht over de Betuwe en omgeving (gids Gelders rivieren gebied). wildspeurtochten Wildspeurtochten in de Veluwe. Onder leiding van een gids op zoek naar allerlei wild (gids Ve luwe). wandelen langs de mooiste stranden Een unieke mogelijkheid om deze stranden van Nederland op een luxe manier re ervaren. Her arran gement is inclusief bagagever- voer, gebruik hotelfaciliteiten, in formatiepakket en taxivervoer. U wandelt o.a. door het Schoorlse bos-, duin- en heidegebied, de Hondsbossche Zeewering en het Zwanenwater (gids Noordzee kust bij Alkmaar). zwemparadijs en recreatiepark calluna Het zwemparadijs heeft o.a. een 80 meter lange waterglijbaan, een wildwaterkreek, whirlpools, sauna, solariumgrot en Turks'stoombad en een golfslagbad met reuzegol- ven. Daarnaast ligt het zwempa radijs op een groot recreatieter rein met tennis- en midgetgolf- banen en kinderactrakties (gids Texel). De gidsen kosten tussen ƒ4,50 en ƒ6,50. Er zijn gidsen van de vol gende regio's: Groningen, Fries land, Schiermonnikoog, Ameland, Terschelling, Vlieland, Drenthe, Overijssel, Flevoland, Utrecht, Ve luwe, Gelders Rivierengebied, Rijk van Nijmegen, Achterhoek en Liemers, Gelders Rivierengebied, Texel, W-Friesland/ Zaanstreek/ Waterland, Noordzeekust bij Alk maar, Amstelland en de Meerlan den, Gooi en Vechtstreek, Zuid- Holland, West-Brabant, Hart van Brabant, De Meijerij van Den Bosch en Noordoost Brabant, Zuidoost Brabant, Limburg en Zeeland. speelstad oranje Speelstad Oranje in het Drent se dorpje Oranje biedt de hele ,^B{ dag speelplezier voor kinderen, |p maar is ook leuk voor het hele gezin. Het familiepark heeft de be schikking over een overdekte speelstad met diverse attrak ties: pirarenschip, kanobaan, achtbaan, superglijbanen, bios coop, luchtfietsparcours, bots auto's etc. Daarnaast zijn er o.a. kegelbanen en een mid- getgolf-parcour aanwezig (gids Drenthe). walk on the waalside Dagtocht met o.a. historische stadswandeling, bezoek aan stads- brouwerij De Hemel of een rond vaart over de Waal, fietstochten door Nijmegen en de Ooypolder, bezoek aan 17e eeuwse Strate- makerstoren of een bezoekje aan het Holland Casino (gids Rijk van Nijmegen). wadden-actief arrangement ameland Een acrief verblijf op her eiland. Wadden-actief arrangement Ame land, inclusief o.a. verblijf ft/o), vervoer, fiets voor 3 dagen, deel- namekaart natuurexcursie, wad- denlunch en pakket met leuke verrassingen en Ameland-spel (gids Ameland). twente-land, sagenland De 7 gemeenten Borne, Dene kamp, Losser, Oldenzaal, Oot- marsum, Tubbergen en Weerselo zorgen samen in elk seizoen van het jaar voor de leukste en meest verrassende ideeën op het gebied van sagen en legenden (gids Overijssel). groepsarrangement edam, volendam, marken en monnickgndam Een tocht die u mee voert door deze 4 stadjes. Het programma bestaat o.a. uit ontvangst met kof- x fie en appeltaart in Edam, waarna er een korte wan- deling o.l.v. een gids door dit historische stadje zal Uil plaatsvinden. Daarna een bezoek aan Volendam met een koffietafel-lunch. Vervolgens wordt er een oversteek gemaakt naar het voormalige eiland Mar ken. Hier wordt een be zoek gebracht aan het Mar ker museum en aan de au thentieke Marker huisjes. De tocÜ? zal eindigen in Monnickendam (gids West- Friesland, Zaanstreek/Wa terland). huifkartocht Huifkartochten in de bossen en heide van Zuidoost-Brabant. De koetsiers zijn gekleed in boeren kleding. De paarden zijn origi neel Brabants opgetuigd (gids Zuidoost-Brabant) rondvaart Rondvaarten in en om 's-Herto- genbosch. Dagtochten naar de oude vestingstadjes Heusden, Woudrichem en Slot Loevestein over de rivier de Maas (gids De Meierij van 's-Herrogenbosch en Noordoost-Brabant). PAMPUSTOCHT De 'Pampustochc' (Almere). Het verlaten eiland Pampus heeft al voor heel wat mysterieuze verha len en ideeën gezorgd. Met deze tocht kunt u zelf beleven en ont dekken wat het betekent om 'voor Pampus te liggen' (gids Flevoland). bruisend breda Een bruisende tocht incl. een be zoek aan rüt-veiling, een Bra bantse koffietafel, een rondrit per Jan Plezier of Paarderram, een be zoek aan Holland Casino Breda en een pentekening van een histo risch gebouw in Breda (gids West-Brabant). culinair fietsarrangement Culinair fietsarrangement door 't Gooi, de Vuurscheen langs de ro mantische Vecht, 't Gooi en om geving biedt een rijkdom aan na tuur, cultuur en historische land goederen. Dit wordt gecombi neerd met een mix van culinaire ingrediënten in gastvrije luxe ho tels (gids 't Gooi en Vechtstreek). rondvaart colijnsplaat De tocht voert van Zierikzee naar Colijnsplaar via de Oosterschelde en de Stormvloedkering naar Burghsluis, langs het gat van de Schelphoek en de Roggenplaat (gids Zeeland). PEN Du De Golfclub Roxenisse houdt op zaterdag 25 mei vanaf 10.00 uur open huis voor iedereen die wel eens wat meer wil weten over de golfsport. Uitleg over het spel, de regels, de lesmogelijkheden en de uitermate vriendelijke tarieven. Interessante demonstraties en natuurlijk de mogelijkheid om zelf een balletje te slaan. Kom kennismaken met golf bij de gezelligste club van Nederland Golfclub Roxenisse, Golfbaan Catharinenburg, Bouwdijk 9, Melissant, tel. 0187 - 605060 (b.g.g. 602776) 70, Sas van Gent

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 4