Informatiecentrum Marina Stellendam dier in het vizier HOLTY 2» Expositie geschiedenis en werk Reddingsmaatschappij Burgemeester Sleurink opent eetcafé 't Schippershuis Minka is nu weer vrolijk PUZZELRUBRIEK OLDTIMERBEURS Vanaf zaterdag 25 mei BERMUDA ZEELANDHALLEN-GOES 25 - 26 - 27 mei Meer activiteiten in Ouddorps Raad- en Polderhuis Aan de binnenhaven in Stad aan 't Haringvliet MOOI MEEGENOMEN Olympisch vuur dooft voor school uit Middelharnis WOENSDAG 22 MEI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD STELLENDAM - Het informatiecentrum Marina Stellendam opent zaterdag 25 mei haar deuren voor iedereen die belangstelling heeft voor deze nieuwe jachthaven. Marina Stellendam wordt de thuishaven van watersport vereniging Scheelhoek. De voorziening ligt tussen de binnenhaven van Stellen dam en het natuurreservaat Plaat van Scheelhoek. In het najaar wordt naar verwach ting gestart met de aanleg van de jachthaven, die een capaciteit krijgt van onge veer 400 ligplaatsen. In het informatiecentrum is te zien hoe de haven wordt ingedeeld en welke gebou wen en overige faciliteiten er gepland zijn. Voor mensen die interesse hebben voor een ligplaats in de haven is uitgebreide informatie voor handen, onder meer over de tarieven. Ook bestaat de mo gelijkheid om een ligplaats in Marina Stellendam te re serveren. Een informatiefol der is inmiddels beschik baar. Het informatiecentrum is ge vestigd aan de Deltahaven 61 te Stellendam en is het hele pinksterweekend geopend. Vervolgens iedere zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. gardeur marine/wit ruitje katoen van 149,-voor/99,- F S II I 0 0AM 15 19, ZIERIKZEE De prijswinnaars van de puzzel van woensdag 8 mei zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- M. Appel, Lijsterbesweg 6, Middelharnis De tweede prijs: Een waardebon van 15,- L. van der Geest. Calandweg 22, Zierikzee De derde prijs: Een waardebon van 10,- Nina v. d. Houten, Rochussenstraat 381a, Rotterdam De sleutelwoorden van de puzzel van 24 april zijn: Iemand uit een stuk De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 14300 AA Zierikzee. De envelop pe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel ver schijnt iedere veertien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendin gen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 31 mei in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. doen voortduren; 8. lichte roeiboot; 9. opvliegend; 10. zaak, volkomend gelijkend op een andere; 14. afgeschoten ruimte; 15. an kerplaats; 17. beoefening van iets uit liefhebberij; 20. onbep. vnw.; 21. zelfgevoel; 22. katheder; 25. afgeschrabde huid van een varken;-27. uit gang; 29. helper. Verticaal: 2. ontkenning; 3. kunstzijde; 4. uil; 5. loot; 6. weke klomp vet of vlees; 7. handelend optreden; 10. voorbeeld; 11. kledingstuk (mv.); 12. kortom; 13. scheidslijn; 16. oefenstdk; 18. Russisch keizerlijk bevelschrift; 19. overlast; 23. knolletje; 24. motief; 26. vreemde munt; 28. aanw. vnw. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 14, 26, 5, 3, 10,2,6,4, 1,22. Pinksteren Tel. 0113-221020 Een groot oldtimer- en klassiekerevenement met verkoop van automobielen, motoren, brommers, trucks, legervoertuigen etc. Kramen voor verkoop van onderdelen, accessoires, boeken, miniaturen etc. Feestelijke finish molentocht in de 2e hal op 26 mei n.m. Openingstijden: zaterdag 12.00 - 20.00 uur; zondag en maandag 10.00 - 18.00 uur REDDINGSACTIE STELLENDAM - Tijdens de Köpcke-Helius zeilrace, die op Hemelvaartsdag werd ge houden, moest de KNRM- reddingsboot Zeemanspot in actie komen. De bemanning bemerkte dat een Duits zeil jacht in de ruwe zee recht op de Oosterbank afstevende. De Zeemanspot begeleidde de race van Stellendam naar Oostende. Op de terugweg zag schipper Koese dat het Duitse jacht in moeilijkhe den verkeerde. Op waarschu wingen per marifoon werd niet gereageerd. De reddingsboot stuurde ver volgens naar het jacht. Met veel moeite kon de beman ning de eigenaars van het jacht bewegen van koers te veranderen richting Zeeman spot. Op dat moment restte er slechts 25 meter tussen het jachtje en de ruwe brekers van de Oosterbank. De opva renden bleken zeeziek te zijn. Ze werden overgezet op de reddingsboot en twee be manningsleden van de Zee manspot voeren het jachtje vervolgens terug naar Stel lendam. Advertentie Het eetcafé werd geopend door burgemeester J. G. Sleurink-Rabbinge. (Foto: Marijke Folkertsma) STAD AAN T HARINGVLIET - In Stad aan t Ha ringvliet kan men tegenwoordig weer zeven dagen per week terecht voor een gezellig hapje eten of een drankje. Eetcafé 't Schippershuis aan de binnenha ven werd vorige week officieel geopend door de bur gemeester van Middelharnis J.G. Sleurink-Rabbin ge. Het pand aan de Haven werd in januari van dit jaar aange kocht door de familie Van Keulen uit Alblasserdam. ,,Onze jongste zoon Walter (24) is pas afgestudeerd aan de middelbare Hotelschool," legt Huub van Keulen uit. „Walter heeft reeds ruimte ervaring in de horeca. Hij heeft gewerkt in 't Swarte Schaep in Brouwershaven, Sint Joris in Ridderkerk en een Novotel in Duitsland." Maar Walter wilde graag een eigen zaak. „In november vo-' rig jaar zagen we de adver tentie voor eetcafé 't Schip pershuis in de krant. Toen we het pand voor het eerst zagen, waren we al verkocht! Samen met zijn vriendin Mi randa Luthart (23) is Walter enthousiast aan de slag ge gaan om van eetcafé 't Schip pershuis een succes te ma ken." De families Van Keulen en Luthart waren enkele maan den druk in de weer om eet café 't Schippershuis te ver bouwen. Het bestaande café-gedeelte met biljart werd gehandhaafd. Te zijner tijd zullen de meubels en het plafond in dit deel van het pand worden vernieuwd. De voormalige woonkamer werd reeds drastisch ver bouwd. Hier is nu het restau rant, waar het publiek te recht kan voor een diner voor twee, maar ook met gezel schappen tot dertig perso nen. Vanaf de bar is nu zo wel het café als het restaurant te overzien. De keuken werd helemaal gemoderniseerd en uitgerust met professionele grootkeu- ken-apparatuur. Walter van Keulen zal hier de scepter zwaaien. Hij heeft een menu kaart samengesteld met als uitgangspunt 'goed eten voor een lage prijs'. De prijs van alle hoofdgerechten ligt on der de 25 gulden. Het publiek kan een keuze maken uit hoofdgerechten met vis, kip, rund- of varkensvlees, of een combinatie daarvan in de mixed grill. De jonge onder nemers hebben gekozen voor een scheiding tussen terras en snackbar-gedeelte. Het snacks-luik is verplaatst van terras- naar kaaizijde en zo doende toegankelijker ge worden voor passanten. k 1 Stadtenaren die de weg naar eetcafé 't Schippershuis nog niet hebben gevonden, zullen .wellicht anderszins van de familie Van Keulen horen. Walter van Keulen voetbalt graag en heeft al zijn over stap aangekondigd van Nieuw-Lekkerland naar SNS. Huub van Keulen heeft reeds contacten gelegd met de plaatselijke middenstand en het Oranjecomité om acti viteiten in het dorp te organi seren. Eetcafé 't Schippers huis is een echt familiebedrijf. „Walter en Miranda runnen de zaak en wonen erboven. Maar mijn vrouw Willy en ik,zullen re gelmatig in de zaak te vinden zijn, ondanks mijn baan als hoofd Sport en Recreatie van de gemeente Alblasserdam. Miranda's ouders, Klaas en Sjaan Luthart, zetten zich ook in voor het welslagen van de nieuwe onderne ming", aldus Huub van Keu len. ALLEENSTAANDEN GOES - In buurthuis De Spinne in Goes-Noord wordt zaterdag 25 mei een dans avond gehouden voor alleen staanden. Het betreft een ini tiatief van de Vriendenkring Kapasi. Het evenement be gint om 20.30 uur. Nadere in formatie over de bijeen komst via 0113-230616. OUDDORP - In het Museum Ouddorps Raad- en Pol derhuis in Ouddorp werd zaterdag de nieuwe wis selexpositie voor de zomer van 1996 feestelijk inge luid. De directeur van de Koninklijke Nederlandse Reddingsmaatschappij, S. E. Wiebenga opende de nieuwe expositie, die een overzicht geeft van de ge schiedenis en het werk van de KNRM. In de voormalige raadszaal zijn tot de herfstvakantie werktuigen, materialen en schaalmodellen van de diver se reddingsboten te zien. Op informatiepanelen wordt een overzicht gegeven van de geschiedenis van het red dingswezen. In een rustig hoekje wordt een videoband vertoond, waarop onder meer oude opnames staan van Ouddorp, waar al sinds 1869 een reddingsstation is gevestigd. Een handgenera tor kan met wat spierkracht in werking gesteld worden om een zoeklicht te laten branden, zoals vroeger op het strand werd gebruikt. Omdat de bezoekersaantal len de laatste jaren vanwege het schitterende zomerweer niet aan de verwachtingen voldeden, bedacht het be stuur van het Ouddorps Raad- en Polderhuis een aan tal nieuwe plannen. De sa menstelling van het muse umbestuur is gewijzigd. Nieuwe voorzitter is Moni que Herbonnet, en er is een bestuurslid toegevoegd in de persoon van Tonnie Blan ken. Bestuurslid Pau Heerschap en Monique Herbonnet wil len graag iets over de nieuwe opzet vertellen:Wij hebben in 1994 een beleidsplan laten schrijven met daarin het ver wachte aantal bezoekers. Dat bleek achteraf te hoog ingeschat. We hebben nu en kele plannen gelanceerd met als doel zowel het publiek als de donateurs meer te betrek ken bij het museum. Dit pro beren we door allerlei activi teiten in en rond het museum te organiseren. We denken hierbij aan speciale lezingen en muziekuitvoeringen, die ook in de winter worden ge houden." Een eerste start wordt in de komende maanden gemaakt. Op zaterdag 29 juni is een uit voering van het fluitensem- ble van de Muziekschool Goeree-Overflakkee in de ge vangeniscel van de kerkto ren. Na deze uitvoering kan men iets drinken in de solda- tencel en de klim naar de top van de toren maken. Op za terdag 12 juli staat een clave- cimbelconcert van Han en Pieter Tanis in de raadszaal van het Raad- en Polderhuis op het programma. Zaterdag 10 augustus wordt een voordracht gehouden door Rias Olivier over het uit 1665 daterende verdedigings werk De Schans, waarvan de oude resten ten zuiden van Ouddorp te vinden zijn. Na afloop van deze voordracht kunnen belangstellenden via een speciale fietsroute De Schans bezoeken. In het museum is een ma quette van de Schans te be zichtigen, vervaardigd door Pieter en Han Tanis. Monique Herbonnet: „Nieuw is de mogelijkheid, om in de maanden juli en au gustus een combinatiebe- zoek te brengen aan zowel de toren van Ouddorp als het museum. Voorheen kon dit alleen op maandag- en don derdagavond, maar nu kan iedere vrijdag op elk heel uur de kerktoren worden be klommen. Dit gebeurt onder begeleiding van een gids, die allerlei wetenswaardighe den over de historie vertelt. Daarna krijgen de bezoekers een rondleiding door het mu seum. Bovendien willen we meer gaan doen aan het sti muleren van groepsbezoe ken, zoals schoolklassen. Hiervoor zijn we op zoek naar speciale projecten, die vooral groepen aanspreken. In het verleden hebben we eens een vlindertentoonstel- In museum Ouddorps Raad- en Polderhuis werd een expositie geopend waarin de Koninklijke Nederlandse Reddingsmaat schappij (KNRM) centraal staat. (Foto: Joop van Houdt) ling gehad, die heel goed be zocht werd." Om meer donateurs aan te trekken, is inmiddels een ac tie gestart, waarbij nieuwe donateurs als welkomstca deau het boekje 'Historische Fietsroute over Goeree' ca deau krijgen. Voor de. toekomst wordt ge dacht aan een samenwer kingsvorm met de andere musea op Goeree-Overflak kee, zoals het Streekmuseum in Sommelsdijk en het toren museum in Goedereede. „We willen geen concurren ten van elkaar zijn, maar proberen gezamenlijk iets op te bouwen," zo meent Pau Heerschap. Dat is mogelijk, omdat het Ouddorps museum zich dui delijk onderscheidt van de gebruikelijke streekmusea. Het museum bestaat sinds 1983, maar had toen uitslui tend de zolderetage van het raadhuis ter beschikking. In 1994 kreeg men de gehele ruimte van het gebouw en werd flink verbouwd. De nieuwe, modern vormgege ven inrichting met natuurlij ke materialen, geeft veel licht en ruimte. Hier krijgen bezoekers een overzicht van de geschiedenis van Oud dorp. Het Ouddorps Raad- en Pol derhuis toont geen verzame ling oude gebruiksvoorwer pen, maar heeft als uitgangspunt een speciaal thema genomen dat als rode draad door de inrichting heen loopt. Dit thema is het ontstaan en de ontwikkeling van het speciale landschap rondom Ouddorp, met de schurvelingen, de haaygeme- te en de hoagten en de midde len van bestaan van de bevol king in deze streek. Onderwerpen als visserij en landbouw worden met enke le karakteristieke voorwer pen belicht. Oude verhalen van vroeger, verteld in Oud- dorps dialect, kunnen wor den beluisterd. Pau Heerschap: „Mensen vragen wel eens, als zij iets aan het museum schenken, wat we ermee gaan doen. Vaak weten we dat zelf dan nog niet, want we willen bij het tentoonstellen van bij voorbeeld gebruiksvoorwer pen steeds een passend the ma bedenken, waar we iets met deze voorwerpen om heen kunnen bouwen. Dat maakt het voor de bezoekers veel aantrekkelijker." Behalve het ontstaan en de geschiedenis van het Oud- dorpse land worden ook de toekomstige ontwikkelingen nauwlettend gevolgd. De op stapel staande nieuwe land inrichting in Ouddorp West wordt door middel van een videoband uitgebreid toege- licht. Het Raad- en Polderhuis is van mei tot en met septem ber van donderdag tot en met zaterdag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. In de maanden juli en augustus ook op dins dag en woensdag op dezelfde tijden. Advertentie (Foto: Joop van Houdt) MIDDELHARNIS - Voor de Scholengemeenschap Goeree-Overflakkee uit Middelharnis is het Olym pisch vuur gedoofd. De jury onder leiding van mara thonloper Gerard Nijboer en sportfotograaf Hans Heus beoordeelde de bijdrage van tien andere scho len als de beste inzendingen van The Olympic Torch Relay. Van elk van deze winnende scholen draagt een leerling op 8 juli in de Verenigde Sta ten de Olympische fakkel over een afstand van één ki lometer. Met het ontsteken van het Olympisch vuur gaan elf dagen later, op 19 ju li, de Olympische Spelen 1996 in Atlanta officieel van start. De tien Nederlandse leerlin gen lopen met het Olympisch vuur in de omgeving van de stad Miami in de Amerikaan se staat Florida. The Olym pic Torch Relay, de Ameri kaanse benaming voor de fakkel-estafette overbrugt een afstand van 22.500 kilo meter en ging op 27 april jongstleden van start in Los Angeles, de stad waar in 1984 de Olympische Spelen wer den gehouden. De tien Nederlandse leerlin gen maken onderdeel uit van in totaal 500 jongeren uit 70 andere landen die naar de Verenigde Staten komen. Sa men met 9.500 Amerikaanse jongeren brengen zij het Olympisch vuur naar Atlan ta. De namen van de tien Neder landse leerlingen die ons land zullen vertegenwoordi gen in de Verenigde Staten, worden op zaterdag 1 juni aanstaande bekend. Dan heeft in Amsterdam de grote slotmanifestatie plaats van de Nederlandse voorronden. Behalve de tien fakkeldra gers worden ook twee lera ren lichamelijke opvoeding geselecteerd die de leerlin gen zullen begeleiden als es cort runner. Van elke school reizen 100 leerlingen als sup porter mee naar de hoofd stad. Er deden 150 scholen mee aan de voorronden, waarin drie onderdelen moesten worden afgewerkt. De leerlingen na men deel aan een wedstrijd loop over één kilometer en een kennisspel. Bovendien moesten zij een creatieve op dracht uitvoeren. Ze was heel verdrietig, de cypers/witte poes Minka. Zij heeft namelijk onlangs enkele dode katjes op de wereld gebracht. Maar inmiddels gaat het weer de goede kant op met deze poes uit het dierenasiel in Zierikzee. Door haar positieve instel ling is Minka weer over haar depressie heen. Deze bijna twee jaar jonge kat -17 juni is ze jarig - heeft Weer zin in het leven. Ze is weer vrolijk, optimistisch en speels. Minka zou het pret tig vinden als een aardig baasje haar komt ophalen en haar een fijn leven geeft. Deze rustige kat kijkt uit naar dat mo ment. Wie Minka in het gezin wil opnemen, kan bellen met het asiel aan de Zandweg, telefoon 0111-417013. Er zitten vijf A1?1:1 t L

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 13