Ruime zege verlengt verblijf in hoofdklasse voor TV Duiveland Zierikzee is weer een talent armer Geslaagde mini-slotdag HSD Schieten op Wilco Doeleman Vader en Achterberg lopen zware RoParun Nationale Hengeldag in teken van de jeugd Leegloop WIK heeft aan punt voldoende Golf Vercruysse vangt meeste DINSDAG 21 MEI 1996 NR 25978 Nieuiverkerkse ploeg: van degradatiekandidaat naar middenmoter Mathijs Huge naar RBC Verwest 215, 10. H. Bolle 210, 11. A. Schell 205, 12. J. Panne- koek 200, 13. J. Meerdink 195, 14. D. Geelhoed 190, 15. A. Ver west 190. Uitslag geepwedstrijd: 1. C. Rossen 600 punten, 2. A. Ver west 560, 3. D. Geelhoed 405, 4. I. de Visser 270, 5. S. Schell 230, 6. E. Smit 225, 7. A. de Vlieger 205, 8. R. van de Hoek 205, 9. L. Bolier 205. ZIERIKZEE - Binnen korte tijd is voetbalver eniging Zierikzee weer een jeugdig talent kwijtgeraakt. Na Benjamin Verwest die in de Cl-jeugd van NAC gaat voetballen, vertrekt Mathijs Hage naar de Bl-jeugd van RBC. De Roosendaalse eerste divi sionist klopte vorig jaar al aan bij Hage die in de Zeeuwse se lectie zit. Vanwege de afstand ketste een overgang af. Aange zien het vervoersprobleem nu grotendeels is opgelost, zeiden zijn ouders dat Hage het maar een jaar moest doen. ,,Na een aantal gesprekken wilde hij het toch graag proberen;" ver telt zijn moeder. Het eerste elftal van Zierikzee krijgt volgend seizoen verster king van WIK-speler Leon Hendrikse en Johan Heikamp van MEVO. WIK-trainer Peter van Poortvliet vindt het ver trek van Hendrikse een 'abso luut gemis'. ,,Het is een scoren de speler, Die mis je altijd." Heikamp bevestigt dat hij naar Zierikzee gaat. „Ik heb mezelf bij Zierikzee aange meld en tegen mijn eigen groep gezegd dat ik wegga." Het Zie- rikzee-bestuur heeft in de per soon van secretaris Nico Tim merman van beide spelers nog geen overschrijvingsformulie ren ontvangen. Estafette van Rotterdam naar Parijs ROTTERDAM - De Delta Sport-atleten Han van Achterberg uit Oosterland en Peter Vader uit Kerkwerve hebben met de ploeg ECT deel genomen aan de RoParun. Dit is een estafette wedstrijd van Rotterdam naar Parijs waarvan de sponsorgelden ten goede komen van de Da niël den Hoedkliniek in Rotterdam. In totaal kwamen 86 teams aan de start. In iedere ploeg lopen acht atleten om beurten om de ruim vierhonderd kilometer te overbruggen. Van Achterberg en Vader kwamen uit voor ECT uit Rotterdam en finish ten in 38 uur, 56 minuten en 35 seconden. Van Achterberg: „Het was voor de derde keer dat ik met de RoParun mee deed. Het was deze keer koud en regenachtig en daarom heb ben we er iets langer over ge daan dan de vorige keer." De ploeg van Rotterdam Atle tiek won de estafette tussen ■Rotterdam en Parijs in 31 uur en 15 minuten. Vlak voor Pa rijs leek het er op dat de ploeg van Flakkee Runners de wed strijd winnend zou afsluiten. Op het laatste moment ver speelden zij vijf minuten voor sprong en finishten als tweede in 31 uur en 31 minuten. Op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Traditiegetrouw houden de vier Schouwen-Duivelandse hengelsportverenigin gen (HSV de Krabbe, HSV 't Zijpe, HSV Drei- schor en HSV Oosterschelde) op de Nationale Hengeldag (25 mei) een zeewedstrijd voor de jeugd. De plaats van handeling is waarschijnlijk aan de zeedijk in de buurt van Zierikzee. De definitieve visplaats is afhan kelijk van de wind en stroming en wordt pas bekend gemaakt voor aanvang van de wed strijd. De wedstrijd duurt van 8.30 tot 10.30 uur. Vanaf 7.30 uur tot 8.00 uur kunnen deelnemers zich verzamelen bij 't Sas in Zierikzee. Er wordt gevist op alle vissoorten waarbij er voor elke centimeter vis één punt zal worden gegeven. Deelname aan de wedstrijd is mogelijk voor kinderen die zelfstandig kunnen vissen. De deelnemers worden inge deeld in twee leeftijdsgroepen: van zes tot en met elf jaar en van twaalf tot en met zestien jaar BORDEAUX (AFP) - Leegloop bij UEFA-bekerfinalist Gi- rondins Bordeaux. Na Richard Witschge (Ajax) vertrekt ook Zinedine Zidane. De spelverdeler gaat volgens eigen zeggen in Italië voor Ju- ventus spelen. De 23-jarige Zi dane had nog een tweejarig contract bij de Franse club. De club werkt mee aan een trans fer. Zidane wilde het gehele sei zoen al weg. Vreeke - Van Veldhoven/Van Hurck 6-2 6-4. Eindstand: 1. MLTC 33 pun ten, 2. 't Halve Maantje 27, 3. Game'78 27, 4. De Eikenhof 24, 5. TV Duiveland 19, 6. Souburg 16, 7. De Boskreek 13, 8. Phil- ten9. Voor het tweede achtereenvolgende jaar organiseerde hockeyclub Schouwen-Duiveland een min- idag. Ondanks de niet altijd beste weersomstandigheden vermaakten ruim 150 mini's van acht tot en met twaalf jaar zich uitstekend op sportpark Bannink in Zierikzee. Bij vier andere verenigingen in Zuid-Nederland werd een zelfde dag gehouden: in Breda. Oosterhout, Bergen op Zoom en Ruc- phen. De mini-slotdagen zijn in 1982 als afsluiting van het hockeyseizoen geïntroduceerd. Uit de deelname van 125 teams blijkt dat het mini-hockey binnen het rayon Zeeland-West-Brabant een ei genplaats heeft veroverd. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - I)c strijd om de tweede maandbeker stroke- play is gewonnen door Marian ne Uittenboogaard en Wiin Snijders. Uittenboogaard had bij de da mes op golfclub Grevelingen- hout in Bruinisse drie slagen minder nodig dan de nummer twee, P. Middelhoek. Snijders bleef vier slagen voor op de als tweede geklasseerde W. Plug. In Bruinisse werd ook een Q- Stableford-wedstrijd voor handicappers 29-36 op de kam- pioensbnan en de maandtrofee voor de hazen (non-handicap pers) gehouden. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie heb ben geleverd of in de komen de dagen aan een belangrijk evenement meedoen worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Han van Achter berg 'In de schijnwerper'. De atleet uit Oosterland deed on langs voor de derde keer mee aan de RoParun, een estafet teloop over vierhonderd kilo meter tussen Rotterdam en Parijs. Van Achterberg maakt deel uit van een Rotterdamse ploeg waarin ook Delta Sport- atleet Peter Vader zit. De in woner van Oosterland wil nog graag een keer een triathlqn volbrengen. Naam: Han van Achterberg. Geboren: 20 november 1960 in Dongen. Woonplaats: Oosterland. Sport: Atletiek. Partner: Ja, een vrouw:Wilma en twee kinderen Bennie en Suzanne. Club(s): Delta Sport. Beroep: Havenmedewerker Rotterdam ECT. Hobby's: Sporten. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Overal in Europa met de cara van, elke keer wat anders. Geloof: Nederlands Hervormd. Heeft hekel aan: Aan geroddel, achterklap. Slechtste eigenschap: Ik ben af en toe flink opvlie- gerig. Dan staat mijn adrena line te hoog. Beste eigenschap: Ik blijf altijd wel gaan Mooiste sportinomcnt: Dat ik voor de derde keer de finish van de RoParun heb'be reikt. Vervelendste sportmoment: Vorig jaar november was ik geblesseerd en mocht ik van mijn verzorger niet meedoen aan de Salavatorloop in Ou we rkerk. Blessures: Geen, zelden of nooit. Sportief doel: Ik wil de hele triathlon nog een keer doen. Sportvrouw/sportman uit de regio: Koos Resoort. Het is geen top per. maar hij blijft altijd gaan. Daar heb ik respect voor. Beste trainer: Jan Kloet, daar kan ik goed mee overweg. ZIERIKZEE - De eerste compe titiewedstrijd van hengel sportvereniging Oosterschelde is gewonnen door Rudy Ver cruysse. De hengelaar boekte aan het Kaaskenswater in Zierikzee een zege door de vangst van drie forellen. Door het koude weer slaagden slechts twintig van de 54 hengelaars er in vis op het droge te krijgen. In to taal kwamen er zeventien maatse forellen en een paar pa lingen aan wal. Marcel de Bruin leverde een nette prestatie door als junior beslag te leggen op een tweede plaats. Cees Rossen schreef een geep wedstrijd van HSV Ooster schelde op zijn naam. Hij ving twee flinke gepen. De dertig deelnemers waren 'goed' voor dertien gepen en een bot. Uitslag competitie: 1. R. Ver cruysse 461 punten, M. de Bruin 420, 3. A. Vroegop 385, 4. M. Lobbezoo 365, 5. A. Roskam 295, 6 T. Meyer 235, 7.1. de Vis ser 225, 8. D. Dijkgraaf 220, 9.1. Erwin Verbraak won in een regelmatige tweesetter zijn laatste enkelpartij van de competitie in de hoofdklasse. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - De herenploeg van tennis vereniging Duiveland heeft zijn verblijf in de hoofdklasse zaterdag met een jaar verlengd. Op de slotdag wonnen de tennissers in Nieuwer- kerk afgetekend van rode lantaarndrager Phil- ten. Een resultaat waarmee TV Duiveland toch ,,We hebben als team de pun ten gepakt. Er is niet iemand geweest die specifiek heel veel punten haalde." Volgens cap tain Verbraak was deze compe titie sterker dan vorig jaar. „Een heel goed niveau tennis," oordeelde de aanvoerder. TV Duiveland - Philten 6-0 - E. Verbraak - D. van Veldhoven 6-4 6-4, H.J. Goedegebure - N. d'Hert 6-3 6-0, P. Vreeke - H. van de Akker 6-0 2-6 6-4, J. Fol- mer - P. van Hurck6-2 6-1, Goe- degebure/Folmer - Van de Ak- ker/d'Hert 6-4 6-0, Verbraak/ ZIERIKZEE - WIK heeft van avond aan een gelijkspel ge noeg om zich te plaatsen voor de finaledag van de Zierikzee- sche Nieuwsbode Trofee op 8 juni. De ploeg uit Kerkwerve speelt om 19.00 uur tegen ZSC in Scharendijke. In een eerder stadium versloeg WIK DFS en won het team uit Burgh-Haam- stede van ZSC. Voor de eind strijd kwalificeerden Bruse Boys, Zierikzee en SKNWK zich onlangs al. Het elftal uit Bruinisse was te sterk voor Ouwerkerk en Brouwersha ven, Zierikzee won tweemaal nipt van MEVO en SKNWK ontdeed zich in de poule van Renesse en Duiveland. nog tot een redelijke middenmoter in de poule uitgroeide. Voor de competitie waren de vooruitzichten niet zo gunstig, laat staan dat de herenploeg dacht aan een positie in de middenmoot. De eerste resul taten vielen behoorlijk tegen. Lang bungelde TV Duiveland rond de twee degradatieplaat- Na het gelijke spel van vorige week tegen Game'78 speelde het team zich zo goed als zeker naar een veilige zesde plaats. Voor de partij tegen Philten speelde TV Duiveland drie keer gelijk en verloor het even- zovele malen. Het slotduel tegen Philten werd vooraf al gedegradeerd tot een duel dat'weinig om het lijf had. Twee van de beste spe lers van het kwartet uit Philip pine ontbraken wegens werk zaamheden en een gebroken middenhandsbeentje. Akker in de tweede set even niet zitten, 6-0 2-6 6-4. De dubbelspelen greep TV Dui veland aan om Philten met een nog grotere nederlaag naar huis te sturen. Goedegebure en Folmer kregen slechts in de eerste periode weerstand, 6-4 6-0. Verbraak en Vreeke had den iets meer moeite het twee de dubbel van Philten van het lijf te houden. Pittig Goedegebure vond het een pit tige competitie waarin drie teams sterker dan de rest wa ren. „Voor de rest konden we goed meekomen. Ik ben blij met de handhaving. En af en toe winnen blijft toch leuk. Wekelijks speel je leuke pot ten." Favoriete sporten: Lopen en fietsen. Laatste boek: Het dal der beloften. Schrijver: Jane Aule. TV-programma's: Studio Sport. Kranten/tijdschriften: Algemeen Dagblad en de Zie- rikzeesche Nieuwsbode bij mijn moeder. Muziek: Van alles wat. Eten: Pizzeria. Drinken: Een biertje vind ik echt wel lekker. Uitgaan: Zelden of nooit. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De weg tussen Oosterland en ■Ouwerkerk waar 106 knotwil gen staan. Erwin Verbraak opende de tennisdag in Nieuwerkerk. Met een regelmatige tweeset ter (6-4 6-4) tegen Van Veldho ven gaf hij zijn ploeggenoten het goede voorbeeld. Jacco Folmer en Hans-Jan Goedege bure gunden hun respectieve lijke tegenstanders in de sing les weinig kansen. Alleen Piet Vreeke zag het tegen .Van de Vreeke is eveneens tevreden dat Duiveland een blijvertje in de hoofdklasse is. „Het is leuk om erin te blijven. Geeft toch wel voldoening," sprak de ten nisser die maar drie keer in ac tie kwam. „Ik speelde te veel op routine, maar haalde hier door wel kostbare punten." Folmer stelde met name het collectief presteren bovenaan. MHet sportweekeinde in Zonnemaire kreeg zijn apotheose met het nemen van strafschoppen op Wilco Doeleman. De derde keeper van Feyenoord, die nog steeds niet weet of hij volgend seizoen bij de Rotterdamse club blijft, moest nogal wat penalty's voorbij laten gaan. De genomen pingels le verden soms kostelijke momenten op. Strakke poeiers van de C-jeugd werden afgewisseld met struikelende F-jes. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9