Kerkbalans Kamerkring CDA Zeeland vergadert Expositie Vlissingse zeeheld Finale Nationale Voorleesdag 'Verraden vertrouwen' Gedeputeerde staten voegen ontwikkelingsfondsen samen Prins Willem-Alexander bij opening Veere 700 DINSDAG 21 MEI 1996 NR 25978 7 FOTO JOOP VAN HOUDT GOES - De CDA-Kamerkring Zeeland houdt op woensdag 12 juni de extra algemene leden vergadering. In de Prins van Oranje in Goes wordt dan on der anderen de voorzitter van het CDA-Zeeland gekozen. Verder staat op de agenda voor de vergadering het afscheid van een aantal leden van het dagelijks bestuur van de Ka merkring Zeeland. Ook vindt plaats een tussentijdse evalu atie van het verkiezingspro gramma 1995-1999 van provin ciale staten en komen de op stapel staande verkiezingen op Schouwen-Duivelanu tii Wal cheren aan de orde. Wat betreft het politieke ge deelte wordt een uiteenzetting gegeven over de uitkomsten van het Strategisch Beraad van de partij, gevolgd door een discussie. De vergadering in de Prins van Oranje begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - De expositie Michiel de Ruyter, werkelijk heid en mythe - te zien van 16 mei tot 30 september in het Ste delijk Museum Vlissingen - probeert mythe en werkelijk heid omtrent de Vlissingse zee held van elkaar te scheiden. Michiel de Ruyter is samen met de schilder Rembrandt de meest bekende persoon uit de Nederlandse Gouden Eeuw. De tentoonstelling begint met een beeld van Vlissingen, zoals dat er in de tijd van De Ruyter uitzag. De Gouden Eeuw en de glorietijd van Vlissingen. In het tweede deel wordt inge gaan op het portret van Mi chiel in prenten en schilderij en. Het derde deel gaat in op de symboolwaarde die Michiel de Ruyter in de loop der eeuwen heeft gekregen. UTRECHT - De Stichting Le zen, de Stichting CPNB en het NBLC Centrum voor Biblio theken houdt op woensdag 22 mei in Muziekcentrum Vrc- denburg in Utrecht de finale van De Nationale Voorlees- wedstrijd. In deze finale nemen twaalf provinciale kampioenen het tegen elkaar op. De finaliste uit Zeeland is Rosanne van Stuijvenberg uit Nieuwer- kerk. Zij vertegenwoordigt Mytylschool De Sprienke uit Goes. Zij moet tussen 15.35 en 15.55 uur lezen. De landelijke finale wordt ge presenteerd door Angela Groothuizen. De deskundige jury staat onder leiding van voorzitter Aart Staartjes. ZIERIKZEE Bingo Ter afsluiting van een serie themamiddagen houdt de ANBO afdeling Zierikzee op donderdag 23 mei een bingo middag. Aanvang 14.00 uur in het ANBO-gebouw in de Pater nosterstraat. Iedereen is daar bij van harte welkom. In sep tember komt de thema-commissie' weer bij el kaar om de onderwerpen voor volgend seizoen te bespreken. Zomerpostzegels liet comité Zierikzee van de Zomerpostzegels/Ouderenze- gels heeft voor een totaalbe drag van 4.028,30 gulden aan postzegels en kaarten ver kocht. Van de opbrengst van de kaarten (1.421,30 gulden) heeft het comité een derde deel (460 gulden) geschonken aan de bewoners van het servicewo- ningencomplex De Veste in de Manhuisstraat. Het geld wordt besteed voor materialen in de recreatieruimte. CJV-zomerkamp Het CJV Samen Verder houdt in de week van 13 tot en met 20 juli wederom een zomerkamp in Renesse. Jongens en meisjes van zeven en acht jaar mogen mee tot dinsdagavond. Jonge ren van negen tot en met vijf tien jaar mogen de hele week blijven. Voor informatie kan worden gebeld met Heikamp, telefoonnummer 417671 of Schot 412154 BURGH-HAAMSTEDE Rommelmarkt Rondom de Gereformeerde kerk in Haamstede wordt za terdag 25 mei een rommel markt gehouden. Behalve het snuffelen naar koopjes is er de mogelijkheid koffie te drinken op het terras of een pannen koek te eten. Ook voor kinde ren zijn er activiteiten en ver der draait het rad van avontuur. De markt begint om 9.00 uur en de opbrengst is voor hulp aan kinderen met aids in Roemenië. Borstvoeding 'Voorkomen is beter dan ge nezen'. Dat is het thema van een moedergroepavond van La Leche League, die donderdag 23 mei wordt gehouden op het adres Repel 7 in Haamstede. Op de avond, die om 20.00 uur begint, wordt informatie gege ven over het voorkomen van problemen bij borstvoeding. Voor meer informatie kan worden gebeld naar Lydia de Raad, telefoonnummer 412927. Huisvrouwen De dames van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Westerschouwen hebben een fietsclub en een museumclub opgericht. Tijdens de laatste ledenvergadering bleek dat daar belangstelling voor was. De fietsclub heeft al een tocht je achter de rug en gaat 21 mei en 4 juni wederom op de peda len. De museumclub gaat elke zes weken op stap, te beginnen met een bezoek aan de Kunst- schouw op 21 juni. RENESSE Pinksterdienst De Hervormde gemeente Re- nesse/Noordwelle en de Rooms-Katholieke Werkgroep De Ark houden zaterdag 25 mei (pinksterzaterdag) een oecu menische Pinksterdienst in de Rooms-Katholieke kerk De Ark aan de Hoogenboomlaan in Renesse. Voorgangers zijn pastor B. Mulder uit Nijmegen en I. Lemsóm uit Renesse. Het Hervormd Kerkkoor uit Re nesse verleent medewerking aan de dienst. De dienst is ook bestemd voor de Duitse toeris ten. De liederen worden twee talig gezóngen en er is een schriftlezing in het Duits. De dienst begint om 19.00 uur. NOORDWELLE Bond Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordwelle e.o. maakte vorige week het jaarlijkse uitstapje. Dit keer was Brabant het doel van de reis. In Tilburg werd een bezoek gebracht aan het Textielmuseum. In 's-Herto- genbosch werd de lunch ge bruikt, waarna men op eigen initiatief de Sint Jan kon be zichtigen. 's Middags was er een rondleiding in het Bra bantse Provinciehuis. Via de toeristische route door de mei erij van Den Bosch werd de thuisreis aanvaard. Na dit uit stapje is er op 11 juni nog één activiteit. Er wordt dan 's avonds een bezoek gebracht aan een schoonheidsinstituut in Noordgouwe. ELLEMEET Jachthonden Ingeborg Jonker uit Ellemeet heeft afgelopen zondag met haar hond Beau de tweede prijs behaald bij nationale jachthondenproeven in Haaks bergen. Het ging om een team wedstrijd, uitgeschreven door de Nederlandse Labrador Ver eniging. Er deden twaalf teams aan mee. De honden moesten onder meer apporte ren en een sleepspoor volgen. Het team van Jonker bestaat verder uit de Brabanders Rien Thijs en Rien Roos. SCHARENDIJKE ANBO-dagreisje Op initiatief van de afdeling Seharendijke van de Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren (ANBO) wordt woensdag 22 mei een dagreisje gemaakt naar Rotterdam, zowel voor le den als niet-leden van de bond. De tocht begint om 13.00 uur bij het Jeugdgebouw van de Nederlandse Hervormde kerk in Seharendijke. Per bus gaat het gezelschap naar Rotterdam waar een rondrit door de stad wordt gemaakt en vervolgens een rondvaart door de haven. Aan boord wordt koffie met gebak geserveerd. Om onge veer 18.00 uur wordt het gezel schap terug verwacht in Seha rendijke waar in de Putmeet een gezamenlijke broodmaal tijd wordt gebruikt. Belang stellenden die aan de busreis willen deelnemen kunnen zich aanmelden bij mevrouw Kou- denberg, telefoon 672290. BROUWERSHAVEN Bond Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Brouwershaven hield op 15 mei de laatste bijeenkomst van het seizoen in het Tonnen- magazijn. De gastspreker was J. P. C. van Schaik van de Zeeuwse politie, district Oos- terscheldebekken. Het onder werp was inbraakpreventie. De inleiding werd met dia's geïllustreerd. Na de pauze werd er een film vertoond met veel handige tips om inbraak te voorkomen. Er werd ruim van de gelegenheid gebruik ge maakt om vragen te stellen. Op 11 juni is er nog een reisje naar wijnmakerij Boonman in Nieuwdorp. Om 12.30 uur ver zamelen op de Markt. ZON NEMAIRE Vergadering Rode Kruis De afdeling Brouwershaven van het Nederlandse Rode Kruis houdt op woensdag 22 mei haar algemene ledenver gadering in het dorpshuis in Zonnemaire. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat het het jaarverslag 1995 en het finan cieel overzicht met de jaarre kening 1995. Verder een ver slag van de Welfare activiteiten.. Alle leden, vrij willigers en belangstellenden zijn welkom. Activiteiten kerk In de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven vinden in de maand mei twee activiteiten plaats. Op zaterdag 25 mei is er om 20.00 uur een korenavond in de met kaarsen verlichte kerk. Van 25 mei tot 5 juni wordt er een schilderijenten toonstelling gehouden onder leiding van M. Nelisse. Rommelmarkt Zaterdag 25 mei halen leden van voetbalvereniging Zonne maire en harmonievereniging Nut Uitspanning spullen op in het dorp en het poldergebied rond Zonnemaire. Dit voor de rommelmarkt die deze vereni gingen zaterdag 15 juni in het dorp houden. Naast de kraam pjes met spullen, is er die dag ook van alles te zien en te bele ven. Er is muziek, sport en spel. De markt begint om 9.30 uur. De leden van de vereni gingen willen niet onbeleefd zijn, maar benadrukken dat de ophaaldag op 25 mei niet be doeld is om mensen van hun oude matrassen en versleten autobanden af te helpen. De verenigingen zien graag enigs zins bruikbare spullen tege moet. KERKWERVE Bazar In Kerkwerve wordt op zater dag 25 mei de tweejaarlijkse rommelmarkt/bazar gehou den. Dit jaar gaat de opbrengst naar het fonds Bouw Nieuw Kerkcentrum. Tien procent is bestemd voor het zendings werk van Jetty Stouten in Bur kina Fasso. De markt, die be gint om 9.00 uur, voorziet niet alleen in kraampjes 'rommel'. Er zijn verschillende spelletjes te doen en de hele dag draait het Rad van Avontuur. Ook zijn er kraampjes met cakes, boeken, eigengemaakte advo caat en oliebollen. Bij mooi weer wordt een terras inge richt. Verder rijdt een mini- stoomtrein door het dorp. Op deze dag wordt tevens het kampioenschap palingroken gehouden. Vijftien palingro kers zetten zich in om de beste van Zeeland te worden. Ter af sluiting van de dag geeft Oos- terlands Fanfare om 19.00 uur een concert. OUWERKERK Wandeltocht Sportvereniging Ouwerkerk houdt op zaterdag 8 juni een wandeltocht. Men kan in schrijven vanaf 18.30 uur bij het sportcomplex aan de Julia- nastraat. De tocht begint om 19.00 uur. Men kan afstanden lopen van 5, 8 en 15 kilometer. DUIVELAND Kledinginzameling In de vier kernen van de ge meente Duiveland: Nieuwer- kerk, Ouwerkerk, Oosterland en Sirjansland wordt dinsdag 21 mei een kledinginzameling gehouden. De Stichting Kle- ding-Ophaal Voor Algemeen Medisch Onderzoek (KOVA- MO) verspreidt zakken waarin de kleding, ander linnengoed en schoeisel aan de straat gezet kunnen worden. De kleding wordt verkocht ten bate van het Diabetes Fonds Nederland (DFN). BRUINISSE Koophal Zaterdag 25 mei is er tussen 9.00 en 12.00 uur in de nieuwe Kijk- en Koophal aan de Indus trieweg 7 een verkoping van tweedehands goederen. De op brengst komt ten goede aan de plaatselijke Hervormde Ge meente. Mensen die nog spul len willen afstaan kunnen die laten ophalen door Ottens, te lefoonnummer 481977. NCVB De Nederlandse Christen Vrouwen Bond houdt donder dag 23 mei een bijeenkomst in het verenigingsgebouw aan de Deestraat. Tijdens de bijeen komst vertelt mevrouw W. Slager uit Haamstede iets over de hulp die Dorkas biedt aan straatkinderen. De aanvang is 19.45 uur. Studiedag Hervormde Kerk BURGH-HAAMSTEDE - De Confessionele Ver eniging in de Nederlandse Hervormde Kerk houdt op woensdag 5 juni de jaarlijkse studie dag in de Hervormde kerk in Haamstede. The ma van de dag is 'Verraden vertrouwen', waar mee wordt gedoeld op incest. Volgens de confessionele ver eniging speelt incest evengoed in kerkelijke kring en moeten daarom vragen worden gesteld over het verband tussen incest en het godsdienstige en het so ciale verband waarbinnen men leeft. Op de studiedag komt de vraag aan de orde hoe men pas toraal met slachtoffers en da ders om gaat. De vereniging stelt dat uit on derzoek is gebleken dat incest in alle milieus voorkomt, met als algemeen kenmerk dat nie mand het in 'dat' gezin ver wacht. Tijdens de studiedag gaat dr. J. C. Borst, Nederlands Her vormd predikant in Apeldoorn en justitiepredikant, 's mid dags in op de vragen die er le ven rond incest en pastoraat. Onlangs verscheen van zijn hand een boek over dit onder werp met de titel Verraden vertrouwen. 's Avonds wordt een preek ge houden door ds G. A. Kansen uit Burgh-Haamstede. De stu diedag begint om 14.30 uur en duurt tot 20.30 uur. Aanmel ding vooraf is noodzakelijk. Dit kan bij de secretaris van de vereniging, mevrouw D. M. Hekman-van Barneveld, tele foon 417413. Economisch en Toeristisch Ontwikkelingsfonds MIDDELBURG - Gedeputeerde staten willen verschillende ontwikkelingsfondsen samen voegen tot het Economisch en Toeristisch Ont wikkelingsfonds. Gs stellen aan provinciale sta ten voor om het Toeristisch Re creatief en het Sociaal Econo misch Ontwikkelingsfonds verder te laten gaan onder de noemer economisch/toeris tisch. Het Sociaal Economisch Ont wikkelingsfonds is daarbij als leidraad genomen. In het ETOF zijn criteria bijgesteld, waarbij vooral gelet wordt op het scheppen en behouden van werkgelegenheid, met name in het midden- en kleinbedrijf. In de nieuwe regeling komen professionalisering en kwali teitsverbetering van platte- landstoerisme, cultuurhisto risch toerisme en natuur- gerichte recreatie nadrukke lijk aan de orde. De door pro vinciale staten aanvaarde nota 'Maak werk van innoveren' is uitgewerkt in het hoofdstuk Innovatie, technologie en tele matica. De totale structurele voeding voor het Economisch en Toeris tisch Ontwikkelingsfonds wordt geraamd op 1.800.000,-. Voor het beleidsterrein infra structuur wordt 1.000.000,- bestemd, voor recreatie en toe risme 400.000,- en een bedrag van 1.000.000,- voor regionale ontwikkeling, visserij, vee teelt en land- en tuinbouw, ar beidsmarkt en scholing, ver der innovatie, technologie en telematica. VEERE - Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Willem-Alexander is op dinsdag 25 juni aanwe zig bij de officiële opening van de feestelijkhe den rond het 700-jarig bestaan van Veere. Op die dag wordt onder meer de maquette van Veere uit 1813 in de Grote Kerk onthuld. Aan deze maquette van Veere aan het einde van de Franse tijd, is door vrijwilligers en beroeps krachten drie jaar gewerkt. Ook verschijnt op 25 juni het boek Veere - van vissersbuurt tot vestingstad. Het boek wordt uitgegeven door de Koperen Tuin in Goes, de au teurs zijn Peter Blom en Tiny Polderman, Het ontstaan, de geschiedenis en het stadsbeeld van Veere in vroeger tijden worden in het rijk geïllustreer de boek beschreven. De feestelijkheden rond Veere 700 zijn geconcentreerd in de periode mei tot en met oktober van dit jaar. Een afwisselend programma met voor ieder wat wils is in voorbereiding. Inmiddels is een feestkrant verschenen met daarin achter grondartikelen over Veere en een programma-overzicht van de festiviteiten. De krant wordt in de gemeente Veere verspreid en is vanaf half juni ook bij andere VW's in de rest van Zeeland verkrijgbaar. Nu al zijn in de jubilerende stad vier in zand uitgevoerde wapens van de kernen van de gemeente Veere te bezichtigen. De zandsculpturen zijn het werk van de kunstenaar Co van Driel en zijn vanaf Hemel vaartsdag, donderdag 16 mei, tot eind augustus op het Oran jeplein in Veere te bezichtigen. Honds Daar was een boom, er was een hond. Daar was een touw, dat verbond - Boze droom. Grijns om mond, met laatste snauw, in morgenstond. Klap van een portier, start van een motor. Daarna, even stilte Dan, een beest dat huilt P. C. Noordhoek, Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven von de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kon deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redoctie behoudt zich het recht voor de gedichten we/ of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam von de schrijver of schrijfster stoot onder het gedicht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7