w Avondvierdaagse in Zierikzee vóór de 51-ste keer van start Theatergroep Zierik brengt voorjaarsproductie 4-dubbel VVVwinkel Andere route dan voorgaande jaren Aanleg 'peperduur paadje' tussen Violenweg en strand Leerlingen Ben Vernimmen exposeren in Nicolaaskerk Toneelgroep op zoek naar donateurs Reconstructie Breedsteweg Borsele besteedt techniek uit Open huis naturisten Van Zweden weg uit Amsterdam Presentatie Zeelandkaart Uitgeslapen op reis! Handige reiswekker compleet met leeslamp, J Plezier begint hier.! Verrassende avondvullende voorstelling Auteurs van Zeeuwse afkomst in bundel van Ballustrade DINSDAG 21 MEI 1996 NR 25978 5 De Zierikzeesche Avondvierdaagse is heel populair hij de Schouiose wandelaars. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Het bestuur van de Zierikzeesche Avondvierdaagse houdt op 10, 11, 12 en 13 juni voor de 51-ste keer de populaire avondwandel tochten in en rond Zierikzee. Het bestuur brengt dit evenement onder het motto: Op naar de 75-ste Zierikzeesche Avondvierdaagse. BURGH-HAAMSTEDE - Fietsers en voetgan gers die vanaf de Violenweg in Nieuw-Haam- stede het strand op willen kunnen straks ge bruik maken van een 'peperduur paadje'. Zo omschreef C. A. Hoorweg (VVD) gisteren het aan te leggen voet- en fietspad op deze weg. BROUWERSHAVEN - Twintig exposanten to nen vanaf zaterdag 25 mei in de Sint Nicolaas kerk in Brouwershaven wat zij geleerd hebben tijdens de cursus van Ben Vernimmen in het atelier van Fransje van der Swan in Dreischor. De expositie wordt geopend door wethouder G. J. van de Velde-de Wilde. ZIERIKZEE - De toneelgroep Stichting tot Behoud van Roodkapje en de Boze Wolf is op zoek naar donateurs. De nieuw ingeschreven 'vrienden van de stichting' kunnen op tweede pinksterdag maandag 27 mei, gratis een try-out bij wonen van de productie Wilde- kind. De Stichting tot Behoud van Roodkapje en de Boze Wolf van Reint Laan en Cecilia M. Meinders stelt zich ten doel door middel van voorstellin gen, sprookjes, volksverhalen, oude vertellingen en liederen levend te houden. Ze spelen zo'n honderdtwintig voorstel lingen per jaar. Er is geld nodig voor een nieu we productie, vandaar dat het bestuur een oproep doet voor meer donateurs. Geldgebrek mag nieuwe producties niet in de weg staan, vindt het be stuur. Inlichtingen 0111 - 414134. BURGH-HAAMSTEDE - De reconstructie van de Breedste weg is één van de zaken die woensdag 29 mei aan de orde komt tijdens de vergadering van de commissie financiën Westerschouwen. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis in Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. Verder op de agenda van de vergadering de problemen op de Nieuwe Ha venweg in Burghsluis. Volgens de aanwonenden wordt daar veel te hard gereden en men wil snelheidsremmende maat regelen. Ook komt aan de orde het voorstel geld uit te trekken voor het wijzigen van de ver keerssituatie op de Hogezoom in Renesse. BORSELE (ANP) - De gemeen te Borsele gaat een deel van het technisch bouw- en wo ningtoezicht uitbesteden aan een particuliere onderneming. Grontmij/Bravenboer Scheers gaat ondersteunende diensten verrichten op het ge bied van verlening van bouw vergunningen. Het gaat met name om controle en begeleiding van bouwaan- vragen op onder meer het ter rein van energieverbruik, ge luidsisolatie en constructie- berekeningen. Voorzover bij de gemeente Borsele bekend heeft geen en kele gemeente in Nederland tot nu toe dergelijke werk zaamheden uitbesteed. De ge meente houdt wel de supervi sie over de uitvoering. RITTHEM - In het kader van Wereldnaturistendag houdt Naturisten vereniging Zeelan- dia zondag 2 juni een open dag op het verenigingsterrein in Ritthem. Het terrein ligt aan de Fort de Ruyterweg in Ritthem. Be langstellenden zijn van 13.00 tot 17.00 uur - gekleed dan wel ongekleed - welkom op het ter rein. Zij kunnen dan kennis maken met het naturisme en de Naturistenvereniging. Zeelandia werd opgericht in 1975 en is aangesloten bij de Nederlandse Federatie van Naturistenverenigingen. De vereniging heeft ongeveer 200 leden. Naturisten streven naar een harmonie tussen mens en natuur. Daarbij wordt het naakte lichaam als een natuur lijk gegeven beschouwd. „Met name de maatschappelij ke status valt weg in een ge meenschappelijke naaktheid," schrijft de vereniging in een persbericht. In de praktijk komt naturisme neer op geza menlijk naakt recreëren en sporten in de vrije natuur. AMSTERDAM (ANP) - Jaap van Zweden stapt op als con certmeester van het Concertge bouworkest. De 35-jarige Van Zweden, die deze functie zestien jaar ver vulde. gaat zich meer toeleg gen op het dirigeren. Hij wordt chef-dirigent van het Orkest van het Oosten, te vens wordt hij gastdirigent van het Brabants Orkest. Bo vendien heeft hij verbintenis sen met orkesten in Argentinië en Duitsland. Het vertrek is zoals alle andere keren om 18.45 uur vanaf het Havenpark. Op donderdag 13 juni is de gezamenlijke intocht in Zierikzee, vanaf de Blok- weg om 20.30 uur. De inschrij ving begint op vrijdag 1 juni bij Deurloo Sport op de Schuit haven. Hétinschrijven van groepen moet per lijst en uiter lijk 7 juni in het bezit van het bestuur zijn. De gedachte om een keer een andere route uit te zetten leeft 'Welkom' is het psychologisch getinte regie-debuut van Piet Bodbijl. Deze eenakter han delt over fotograaf Frits, ge speeld door Cees Möhlmann. Om zijn herinneringen boven tafel te krijgen roept Frits de hulp in van foto's die hij ge maakt heeft én studente kunst geschiedenis Eva, gespeeld door Nelleke Tamerus. In de verbeelding van Frits gaat de huidige Eva over in de persoon Eva uit zijn verleden. al een hele tijd binnen het be stuur. Het is een hele opgave, om iets wat al jaren liep, een andere kant op te leiden. Dat gaat nu echter dit jaar toch ge beuren. De motivatie, waarom het bestuur de wandelroute gaat veranderen is ingegeven door het feit, dat de route veili ger gemaakt moet worden. De dinsdagroute van voorgaande jaren langs de rijksweg, wordt door het bestuur als te gevaar lijk ervaren. In het korte blijspel 'De Azoor' vertolken Rineke van der Wie len en Janke Wisse twee zussen die samen op vakantie zijn. Ge durende een woordspel blijkt de zwakke de sterke te zijn. De regie van deze eenakter is in handen van Marijke Reuser. Lies Hanse en Henk Verhage spelen in de eenakter 'Morgen, ik heb er geen voorstelling van' van Tennessee Williams twee mensen die elkaar al ja- Men vindt het verder van be lang, dat de route meer dan an dere jaren door de natuurge bieden zal lopen. Er is genoeg van de natuur te genieten, rondom Zierikzee, aldus het bestuur. Men hoopt dat er zich weer meer lopers dan andere jaren aan zullen melden. Zeker nu de routes veranderd zijn, is dat wellicht een extra stimulans om mee te lopen. Op maandag wordt de route Levensstrijd gelopen, dinsdag de route Bettewaartsedijk en woensdag de route door het Gouweveer. Er wordt een rou te van 8 kilometer en een van 15 kilometer per dag uitgezet. De deelnemers, die de tocht volbrengen krijgen een me ren elke avond ontmoeten voor een spelletje kaart en een glaasje wijn. Totdat de avond aanbreekt die anders is, de avond waarop iets in de lucht hangt. Eén van de twee doorbreekt het normale ritueel en breekt door tot verborgen emoties. Ook.deze eenakter wordt gere gisseerd door Marijke Reuser. Emoties De avond wordt afgesloten door dans/bewegingstheater 'In the Stilness is the Move- ment', gebracht door Cora Hoogstrate en Janke Wisse. Choreografe Anna van den daille of een cijfertje. Dit laatstgenoemde geeft aan voor de hoeveelste maal er gelopen is. Voor kleine groepjes en in dividuele deelnemers is de me daille uitreiking onder de Beu- ze, direct na de officiële ontvangst op het Havenplein. Voor verenigingen en scholen worden de onderscheidingen in dozen, voor het podium uit gereikt. De medailles voor de 15 kilometer worden ook on der de Beuze uitgereikt. Het huidige bestuur bestaat uit: voorzitter Cees Verwijs, penningmeester Theo van Hekke, secretaris Onno Kra mer en de leden Anja Scheer- meyer-Kouyzer, Mario de Vlie ger, Yvonne van de Velde en Christiene Wingelaar-van Dui- venduijk. Berg heeft ruime ervaring in de wereld van de dans en brengt met deze productie dans- en theater samen. In The Stilness of the Movement gaat het niet om woorden, maar om emoties en intenties die door middel van beweging en beeld naar buiten gebracht worden. Première De voorstelling 4-dubbel is een bijzondere waarin stilte en ge luid, stilstand en beweging, spanning en ontspanning el kaar opvolgen. De voorstelling gaat zaterdag 1 juni in premiè re in het Multifunctioneel Cen trum aan de De Huybertstraat in Zierikzee. De voorstelling is ook te zien op zaterdag 8, vrij dag 21 en zaterdag 22 juni. Wie meer wil weten of plaatsen wil reserveren kan bellen: 417149. VEERE (ANP) - Dc provincie Zeeland heeft maandag de Zee landkaart gepresenteerd. Deze betaalkaart is een initiatief van de provincie, PTT Tele com, de Postbank, de ANWB en het Streekvervoer Zuid- West Nederland (ZWN). Met deze kaart kunnen de in woners van de Zeeland en toe risten uitgaven betalen zoals parkeergeld, liggeld voor de boot, telefoonkosten, bus kaartjes, entree voor musea en andere toeristische attracties. De Zeelandkaart is een oplaad bare betaalkaart. Zeeland is de eerste provincie met een derge lijke kaart. Het is de voorloper van de Chipper. de multifunc tionele chipcard van de Post bank en PTT Telecom. Volgens een projectleider heb ben inmiddels enkele duizen den van de 170.000 aangeschre ven Zeeuwen de kaart aangevraagd. Met uitzondering van de PvdA, stemden alle raadsfracties gis teren voor het voorstel van het college om 65 vierkante meter grond aan te kopen tegen een prijs van 250 gulden per vier kante meter. Daar komt nog overdrachtsbelasting bij en kosten koper. Bovendien be taalt de gemeente ook ruim 15.000 gulden ter compensatie van de waardedaling van de grond langs het pad. Voor de PvdA is dat allemaal te veel van het goede. In ver band met de hoge kosten stem de deze fractie tegen het voor- De cursus is niet zomaar een 'gewone' cursus zoals er de laatste jaren op schildergebied zoveel gegeven worden. Er wordt van de leerlingen ver wacht dat zij al een aantal za ken op het technische vlak on der de knie hebben. Er worden geen 'mooie plaat jes' gemaakt, maar er wordt gezocht en geworsteld tijdens een zoektocht naar meerwaar de. Docent Ben Vernimmen geeft zijn leerlingen onderwer pen als 'een vogelvlucht' waar bij de ritmiek van de vleugels en de sfeer in de lucht weer moeten worden gegeven of De bundel heet Licht Zeeuws en wordt op vrijdag 31 mei ge presenteerd in Middelburg. Aan de nieuwe bundel werken onder anderen mee: Rinus Fer- dinandusse, Hans Verhagen, A. Oosthoek, Carolijn Visser, Kees Slager en Ed Leeflang. Het blad Ballustrade is in de afgelopen tien jaar een modern tijdschrift geworden. De eerste nummers van Ballustrade wer den op de keukentafel van ini tiatiefnemer André van der Veeke in elkaar gezet. Het ei gengereide en tegendraadse karakter van de begintijd van het blad is gebleven. De huidi ge redactie bestaat uit André van der Veeke uit Terneuzen, Theo Raats uit Middelburg en Jan Kuipers uit Goes. stel van het college van burge meester en wethouders. Ook de andere raadsfracties wezen op het hoge bedrag. Dat woog echter niet op tegen het belang van de verkeersveiligheid. Dit tot tevredenheid van wet houder G. J. W. van der Salm. Volgens hem is de grondprijs niet buitensporig hoog. „De bouwgrond kost daar 225 gul den. Maar ik hoor in het circuit prijzen van driehonderd gul den per vierkante meter. Het is inderdaad een boel geld. Maar niet buiten proporties met de prijzen in de markt." draagt hen op 'geluiden in de zee' weer te geven. Vernimmen is hoofddocent schilderen en tekenen voor het LOI en komt voor elke groep één keer in de drie weken naar Dreischor. Er zijn momenteel twee groepen leerlingen. De nieuwe cursus begint in sep tember en er is nog plaats. De expositie in de Sint Nico laaskerk is één week te zien en wel van zaterdag 25 mei tot za terdag 1 juni. Ook op tweede pinksterdag is de expositie toegankelijk. Men kan er dage lijks terecht van 13.30 tot 16.30 uur. In het afgelopen decennium werkten tal van bekende en minder bekende auteurs mee aan Ballustrade. Regelmatig werden er themanummers uit gegeven over onder andere de Schelde, jeugdliteratuur, anar chisme, science fiction, mail- art en visuele poëzie. De uiterlijke vormgeving is in handen van een beeldend kun stenaar. De redactie heeft het altijd be langrijk gevonden om nieuwe auteurs een kans te geven. Me de dank zij de provincie is dit steeds mogelijk geweest. De bundel Licht Zeeuws is vanaf 31 mei verkrijgbaar in de han del. Abonnees van Ballustrade krijgen het toegestuurd. Advertentie [uïïvvÖÓRPÉÉLTjÉj op flexibele hals. Nu van f11,95 voor WV Burgh Haamstede, Noordstraat 45a, Haamstede. Tel. 0111 - 65 15 13 i na vmihiimng rjn dn blad of zolang it is itiliniriii bn boinnioanir I 'I 'I ■uinltcl rtfth ZIERIKZEE - Drie eenakters en dans/bewe gingstheater. Dat zijn de onderdelen van de avondvullende voorstelling 4-dubbel van theatergroep Zierik. De voorjaarsproductie be leeft zijn première zaterdag 1 juni. -It,»' IC..: o!> ;.5 GOES - De redactie van het Zeeuws literair tijd schrift Ballustrade viert het tienjarig bestaan met de uitgave van een bundel met verhalen en poëzie van auteurs, die op een of andere manier met Zeeland verbonden zijn. 4,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5