™^/de vlieger Beachpop mikt met house met name op jong publiek Winkels in Westerschouwen in seizoen op zondag open 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 0 Deel natuurgebied door brand verwoest none una ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODE Twee auto's beschadigd Mercedes gestolen Duizenden guldens buit bij diefstal 5 4-DUBBEL 9 TENNIS Snuffelmarkt dé krant van schouwen - duiveland! L J ZIERIKZEES NIEUWSBODE 24 uur bereikbaar BRUINISSE 1 ROLSTOELVERVOER DUIVELAND GROEPSVERVOER ZIERIKZEE ZIEKENFONDSVERVOER 0111-641562 PERSONENBUSVERVOER TAXIBUS DINSDAG 21 MEI 1996 152e JAARGANG NR 25978 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Organisatie zet nieuwe koers in DJ Paul Elstak (links) en de zangeres Summer van Snap zijn twee van de trekkers van het eerste Mid-zomer Dance Festival. RENESSE/SCHARENDIJKE - De liefhebbers van house kunnen tijdens het eerste Mid-zomer Dance Festival op zaterdag 20 juli hun hart op halen. Dan treden dertien housebands op aan de voet van de Brouwersdam, waaronder de toppers Snap, Double Vision, Capella, Dune en DJ Paul Elstak. De Stichting Beachpop, organi sator van het festival, dat drie keer eerder ge houden werd onder de naam Beachpop, mikt met de programmering met name op het jonge re publiek. De opbrengst is bestemd voor het Aids Fonds. De Stichting Beachpop zet na drie edities een andere koers in. Waren in de voorgaande ja ren bijvoorbeeld De Dijk en The Scene de toppers. Dit jaar prijkt er een groot aantal be kende en onbekende interna tionale dance-acts op het pro gramma van het eerste Mid-zomer Dance Festival. Met de programmering mikt de organisatie op tienduizend toeschouwers, want „Beach pop is geen festival voor twee- of drieduizend bezoekers," al dus bestuursvoorzitter Marco Verseput. Het bezoekersaantal van de drie voorgaande edities bleef rond de drieduizend be zoekers schommelen. Te wei nig, volgens Verseput. Om daar verandering in te bren gen, heeft de organisatie zijn oor te luisteren gelegd bij on der anderen de jongeren die tij dens het festival niet op het festivalterrein verbleven, maar op het strand. „Zij von den de groepen die optraden te oubollig en weinig interessant. Daaruit hebben we de conclu sie getrokken dat we aan moes ten sluiten bij de huidige ten densen in de muziek. Zo'n 55 procent van de CD-verkoop gaat richting de dansbare mu ziek. Dat leeft zeer sterk onder de jongeren." Uniek Verseput karakteriseert het festival als pure dans. „Daar is alles mee gezegd. De bezoekers krijgen in een snel en afwisse lend programma te zien wat er op dansgebied te koop is. We zijn daarmee uniek in Zeeland. En dat is ook de functie van Beachpop binnen het festival- gebeuren in Zeeland." Het snelle en afwisselende komt tot uiting in de snelle op eenvolging van de optredens. Voorafgegaan door de regiona le bands Sure as heil en Arro gant j es, -geven dertien house bands optredens van maximaal veertig minuten. De pauzes tussen de optredens zijn zeer kort gehouden. „Maximaal vijf minuten. Dus je moet verdomd snel zijn om naar de wc te gaan,aldus Ver seput. Achtereenvolgens treden op: Jamie Lee, Phase, T Spoon, Nance Rutten, Critical Mas, Charly Lownoise Mental Theo, DJ Paul Elstak, Party Animals, Waldo, Double Vi sion, Dune, Capella en Snap. Van deze bands die optreden hebben er diverse een top-tien- hit gehad de laatste jaren. De bands vertegenwoordigen verschillende stromingen bin nen het housegebeuren. Zo wordt DJ Paul Elstak wel om schreven als het instituut van de Nederlandse happy hard core. Snap, met zangeres Sum mer, combineert de zogenaam de east coast rap met de Euro pese beat. De muziek van Dune wordt omschreven als melodi euze rave. Die van Double Vi sion op haar beurt als Euro- dance. Niet alleen de programmering moet ervoor zorgen dat zo'n tienduizend bezoekers naar het festival aan de voet van de Brouwersdam komen. Ook het opschuiven van de datum moet dat bewerkstelligen. Het festi val wordt drie weken later ge- houder; dan de eerste drie edi ties. Dat betekent dat liet midden in het hoogseizoen valt. Dat stelt wel eisen aan de infrastructuur. Voor en na het festival wordt een intensief netwerk van openbaar vervoer operationeel. De lijndiensten rijden speciale routes en doen zo'n beetje iedere plaats op Schouwen-Duiveland aan. Daarnaast rijden er speciale bussen van en naar Goes, Mid delburg, Ouddorp en Spijke- nisse. Vanaf de parkeerterrei nen aan de Brouwersdam worden pendeldiensten inge zet naar de ingang van het ter rein. De optredens worden aan el kaar gepraat door Nance Rut ten en Wessel van Diepen. Rut ten neemt het eerste gedeelte van het middagprogramma voor haar rekening. Het mid- denblok wordt gezamenlijk ge presenteerd en Wessel van Die pen sluit het festival af. In tegenstelling tot voorgaande jaren zijn er op het podium geen acts meer van het Aids Fonds. Voor deze stichting za melt het festival, net als in de eerdere edities, geld in. Wel wordt er op het festivalterrein aandacht gevraagd voor veilig vrijen. Opnamen Voor de publiciteit van het fes tival is Beachpop een samen werkingsverband aangegaan met het televisiestation The Music Factory. Dit station zendt voorafgaand aaii het fes tival een aantal spots uit. "Op de dag zelf worden opnamen gemaakt voor een drie uren du rend programma, dat in de week na het festival twee keer wordt uitgezonden. Ook via Radio 3 wordt bekendheid ge geven aan het festival. De voorverkoop van het Mid zomer Dance Festival begint zaterdag. Kaarten zijn ver krijgbaar bij alle landelijke WV Bespreekbureaus, alle ei- landelijke VW-kantoren, de WV in Ouddorp' en Middel burg en bij Delta Discs in Zie- rikzee.. Geen uitzonderingspositie voor bakkers BURGH-HAAMSTEDE - Alle winkels in de ge meente Westerschouwen mogen tussen 1 april en 1 oktober iedere zon- en feestdag open tussen 8.00 en 18.00 uur. Campingwinkels vormen een uitzondering. Deze mogen op zondag maar tot 12.00 uur open zijn.-Een amendement van deze strekking van de-VVD'er A. M. Verseput op een voorstel van het college, werd gisteren door een ruime meerderheid van de gemeenteraad aan genomen. de CDA'ers mag opvallend worden genoemd. Klatter gaf dat ook toe. „Ook wij willen graag de zondagsrust behou den. Maar ontwikkelingen kun je niet tegenhouden. Die moet je volgen," zo verklaarde hij zijn steun en die van Padmos aan het amendement. Klatter doelde onder meer op de aanwezigheid van de vele toeristen in het seizoen, die de zondagsrust op dit moment al verstoren in met name Renes- se. Hij vond het te ver gaan om gelijk als voorstander van een zondagsopening bestempeld te worden, zoals wethouder Veer- hoek suggereerde, toen deze de term niet-tegenstander in de mond nam. „We moeten de po sitie van onze gasten meene men. Als zij doelloos gaan dwalen is dat geen goede zaak." H.J. Klatter: ..Ontwikkelin gen kun je niet tegenhouden. Het amendement van Verseput werd ondersteund door zijn fractievoorzitter C. A. Hoor weg, de voltallige fractie van de PvdA, de CDA'ers A. J. Padmos en H. J. Klatter en de wethouders C. W. Veerhoek (WD) en G. J. W. van der Salm. Met name de rol van bei- Beperking In de eerste termijn was de po sitie van het CDA nog onduide lijk. De christen-democraat A. J. Padmos sprak zich niet prin cipieel uit tegen de winkelope ning op zondag. Die verant woording legde hij bij de bur ger. „Waar ze hoort," aldus Padmos. Wel wilde hij een be- perkihg tot een aantal van twaalf dagen, dat de winkels open zouden mogen. Dat sluit volgens hem meer aan bij de huidige gang van zaken in Wes terschouwen. Van deze beper king werd afgezien na indie ning van het amendement. Volgens dit amendement mo gen vanaf 1 april tot l.oktober alle winkels op zondag open zijn van acht uur 's morgens tot zes uur 's avonds. Dat geldt zo wel voor de warme bakkers als voor alle andere winkels. In het oorspronkelijke voor stel van het college namen de bakkers een uitzonderingspo sitie in. Alleen zij zouden om 8.00 uur hun deuren open mo gen doen. De overige winkels pas om 12.00 uur. Burgemees ter en wethouders gingen ech ter zonder morren akkoord met het amendement van Ver seput. Collectief Volgens Verseput is het onder scheid in branches niet reëel en bovendien niet te handhaven. Daarnaast maakt het onder scheid het er voor de consu ment niet gemakkelijker op. „Het collectief van de bedrij ven die open zijn is het belang rijkste. Als je om brood gaat, wil je ook de andere bood schappen doen. De consument komt niet later op de dag nog eens terug. Zeker niet als het. zoals vorig jaar, 25 tot dertig graden is." Ook de PvdA plaatste vraagtekens bij het onderscheid. Mocht dat al ge maakt worden, dan moest vol gens Hendrikse eerst maar eens duidelijk gemaakt wor den, wat nu eigenlijk een war me bakker is. Gebeurde dit niet, dan zou het volgens de so ciaal-democraat onmogelijk zijn te zorgen voor een goede handhaving van de verorde ning. Eveneens om reden van hand having stelde Verseput voor om de campingwinkels ook toe te staan om 8.00 uur open te gaan op zondag. In het college voorstel werd 9.00 uur aange geven als openingstijd. M. J. L. Hack-Engel (CDA) bleef haar principes trouw. Zij stemde tegen het amendement. Hetzelfde deden J. van den Berge en J. Roukema (SGP/RPF/GPV). „De zondag is een rustdag. En onderne mers kunnen het dan wel aan genaam vinden om de winkel te openen. Er wonen ook men sen in onze gemeente die dat niet leuk vinden," aldus Rou kema. A. M. J. van Holthe tot Echten- Boomsma was als liberaal een vreemde eend in de bijt van te genstemmers. In een reactie verklaarde zij tegen gestemd te hebben, omdat ze meer heil zag in het voorstel van het col lege. „Er zijn mensen echt te gen een winkelopening op zon dag en mensen die er pertinent voor zijn. Tussen deze twee wilde ik een compromis, door de winkels op zondag tussen 12.00 en 18.00 uur de mogelijk heid te geven open te zijn. Dit standpunt kon ik moeilijk ver laten." RENESSE - Bij een aanrijding op de kruising van de Jan van Renesseweg en de Zeeane- moonweg in Renesse raakten gisteren twee auto's bescha digd. Een dertigjarige inwoner van Dortmund verleende op de kruising geen voorrang aan een zestigjarige man uit Rot terdam. Bij de aanrijding die het gevolg was, werden beide auto's beschadigd. BROUWERSHAVEN - In Brouwershaven is in de nacht van zaterdag op zondag een Mercedes gestolen vanaf het parkeerterrein aan de Nieuwe Jachthaven. De Mercedes van het type TD 250 vertegenwoordigt een waarde van bijna tachtigdui zend guld'en. Eigenaar is een vijftigjarige inwoner van het Duitse Haan. Gisteren werd al melding gemaakt van de dief stal van een Volkswagen Golf. BROUWERSHAVEN - Bij een diefstal op het in aanbouw zijnde bungalowpark Port Grevc in Brouwershaven is af gelopen weckend voor duizen den guldens aan materialen ge stolen. De materialen waren opgesla gen in containers. Deze zijn in het weekend open gebroken. Uit de containers zijn onder andere CV-ketels, gereed schappen, dakbedekking en verf gestolen. De muziek is de moedertaal van het hart. Ernst Hohenemser Af en toe zon HET WEER Vannacht opklaringen en een enkele bui. Minimumtemperatuur omstreeks 6 graden. Overdag af en toe zon en vrijwel overal droog. Middagtempera- tuur ongeveer 15 graden. De westenwind is overwegend matig, rond kracht 4. HARING Greenpeace' vindt dat de haringvangst met onmid dellijke ingang stopgezet moet worden. 3 NIEUWKOMER Paul Rosenmöller was present bij de oprichting van Groen Links op^Schouwen-Duiveland. Theatergroep Zierik brengt avondvullend pro gramma 4-dubbel in MFC Zierikzee. Ruime zege verlengt verblijf tennisvereniging Dui- veland in de hoofdklasse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Oorzaak nog niet bekend SINT PHILIPSLAND - Een deel van natuurge bied het Rammegors in Sint Philipsland is door brand verwoest. De oorzaak van de brand is (nog) niet achterhaald. De brand ontstpnd maandag middag in de'hoek van het ge bied bij de Krabbekreekweg en de Provincialeweg bij Sint Philipsland. De wind was re delijk krachtig en wakkerde het vuur aan. Het gebied ter plaatse is doorsneden door wa ter en voornamelijk begroeid met droog riet. De brandweer was met drie korpsen uit de gemeente Tho- len en het korps van Nieuw Vossemeer present om de brand te bestrijden. De slan gen konden echter maximaal 120 meter uitgelegd zodat ver schillende plaatsen voor de brandweer niet bereikbaar waren. Met behulp van een tractor met cultivator kon het gebied inge reden worden en werden de brandhaarden ingesloten en bedwongen. De schade aan het natuurgebied is volgens de po litie moeilijk te omschrijven. Wel vermoedt men dat veel nesten bij de brand verloren zijn gegaan. Wat de brand heeft betekend voor de dieren is niet na te gaan volgens de politie. De parallelweg van de Krabbekreekweg moest door de politie tijdelijk worden af gesloten. Dit omdat veel be langstellenden op de autoweg hun auto stilzetten om naar de brand te kijken. Daardoor ont stond veel overlast. ZIERIKZEE - Op initiatief van Zierikzee Aktief wordt zater dag 25 mei een Snuffelmarkt gehouden op het Havenplein in Zierikzee. De Snuffelmarkt is bedoeld voor particulieren die overtol lig geworden spullen in de aan bieding hebben. De Snuffel markt begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Tijdens de Snuffelmarkt zorgt dweilband De Notenkluvers voor de muzi kale omlijsting en kan men te recht op de terrassen aan het Havenplein. Voor parkeren blijft een deel van het Haven plein beschikbaar. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving f100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 fk ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Dhr./mevr, Naam Adres Postcode Telefoon Nandtek. 8ij automatische afschrijving uw f bank-/gironummer vermelden: 1 ..Plaats: ..Geb.datum:. 2Z. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300VB Zierikzee. UJ ZZN 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1