podium van Brogum Zierikzee Waterspeelplaats bedoeld om kind water te laten 'beleven' Rotterdamse groep Cobraz op HOLTY Brandstof-menginstallatie door Airpack voor Iran Kerkberlchten' Zeven jaar cel en tbs voor fatale karateklap Man uit Middelburg bekent ontuchtzaken MOOI MEEGENOMEN Beslagname van fuiken is onterecht Damesfiets gestolen Toekomstvisie in landbouw Gs geven bedrijventerrein in Scharendijke ter visie VRIJDAG 17 MEI 1996 NR 25976 7 Na de opening was het vrij spelen en dat lieten de kinderen zich geen twee keer zeggen. (Foto: Joop van Houdt) NEELTJE JANS - „Wie heeft al die troep hier neergezet,"? bromde Neptunus gramstorig. Toen hem werd uitgelegd dat de 'troep' onder deel uitmaakt van de waterspeelplaats bond hij in. „Dan wens ik jullie veel plezier." Met een klein toneelstukje gaven vier leerlingen van de Theo Thijssenschool uit Vlissingen het officiële startschot voor de nieuwste aanwinst van Neel- tje Jans; de waterspeelplaats. De nieuw attrac tie heeft een miljoen gulden gekost. De waterspeelplaats is een door een dijk met stromend water omringde kuil met een doorsnede van dertig meter. Alles in de waterspeelplaats is erop gericht om kinderen wa ter te laten beleven. Zij hebben allerlei attributen tot hun be- schikking waarmee'zij-het wa-"' ter kunnen manipuleren. Met de schroef van Archime des kunnen de kinderen water opvijzelen, met een door loop- tonnen aangedreven waterrad kunnen zij water transporte ren en de kinderen kunnen zelfs muziek maken met be hulp van water. Paden met bruggetjes of stapstenen ver binden de verschillende ele menten van de waterspeel plaats. De waterspeelplaats is vooral bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar en dat was ook de reden dat de leer lingen van de Vlissingse basis school actief hebben meege dacht over dé plannen. En in dé praktijk bleek dat zij heel goed konden aangeven wat leuk zou zijn en wat een minder goed idee zou zijn. Genen Hoewel de waterspeelplaats in de eerste plaats bedoeld is voor kinderen zullen volgens direc teur F. H. van Spaandonk van Delta Expo volwassenen moei te hebben om zich in te houden. Hij voorspelde dat zij niet wer keloos op het terras voor het ijshuisje of op het talud van de dijk naar hun spelend kroost gaan zitten kijken, maar zelf ook mee gaan doen. ,,Ik denk dat het een speelplaats is voor de jeugd van 2 tot 82. Want het spelen met water zit ons nu eenmaal in de genen." Mocht Van Spaandonk al ge twijfeld hebben aan de opzet, dan verdween die twijfel op slag toen de kinderen van de Theo Thijssenschool naar Neel- tje Jans kwamen om de officië le opening te repeteren, maar zo in hun spel opgingen dat er van repeteren niets meer kwam. „Toen wist ik dat het goed zat," aldus-Van Spaan donk. .Iedereen kan er z'n eigen plek vinden," stelt architect Sybolt Meindertsma, verantwoorde lijk voor het ontwerp van de waterspeelplaats. Hij ver wacht dat oudere kinderen op zoek gaan naar gevaar en avon tuur en kleine kinderen een veilig plekje zoeken om naar hartelust te experimenteren met water en zand of zich te verwonderen over alle span nende dingen die er te zien en te beleven vallen. Volgend jaar om deze tijd is het weer feest, voorspelde Van Spaandonk. IJs en weder die nende is dan de laatste hand gelegd aan wat Delta Expo in een persbericht omschrijft als 'de overtreffende trap in het Masterplan': het waterpavil joen. Momenteel wordt al druk gewerkt aan dit futuristische bouwwerk dat onderdak gaat bieden aan een expositie over integraal waterbeheer. Niet alleen de vormgeving van het waterpaviljoen is spectacu lair. Het is de bedoeling dat ook de expositie dat wordt. Uitgangspunt voor zowel het gebouw als de expositie is de kringloop van het water ,in al zijn vormen. De investeringen waarin het Masterplan voorziet belopen in totaal 16 miljoen gulden. Delta Expo verwacht na uit voering van alle plannen ruim 400.000 bezoekers per jaar te zullen trekken. Delta Expo is nu al - met jaarlijks ruim 300.000 bezoekers - Zeelands belangrijkste dagattractie.' Gereformeerde Gemeente in Nederland BRUINISSE - Dinsdag 21 mei, 19.30 uur ds. F. Mallan, Alblas- serdam, Heilige Doop, Belijde nis des geloofs. Advertentie PIRAAT-BERMUDA gardeur marine /wit ruitje katoen BRUINISSE - De Algemene Inspectie Dienst (AID) heeft ten oprechte twee zogeheten kamer- fuiken in beslag genomen van de Firma H. Schot en zonen uit Bruinisse (Bru 3). Dat heeft de rechtbank in Middelburg bepaald bij monde van rechter mr. R. C. P. Rammeloo. Enkele AID-ambtenaren gin gen er vorig jaar september gemakshalve van uit dat de be manning van de Bru 3 twee fui ken meer op het Grevelingen- meer zou hebben uitgezet dan volgens de vergunning is toe gestaan. Daarbij werd voorbij gegaan aan het feit dat de ze ven visserijbedrijven, op het Grevelingenmeer sinds jaar en dag een onderlinge afspraak hebben gemaakt om het vak- kensysteem zo economisch mo gelijk te benutten. Na de inbeslagname liet Schot het er niet bij zitten en legde hij (gesteund door de collega- pa Iingvissers) de zaak voor aan de gehoorkamer. Mr. Ram meloo verklaarde het be- zwaarscrift vervolgens ge grond. Begin deze week was het vistuig nog niet aan de fui- kenstokken teruggeknoopt. ZIERIKZEE - Van het school plein van de Scholengemeen schap Schouwen-Duiveland in Zierikzee is woensdag een da mesfiets gestolen. De fiets, een groene Gazelle met handremmen en drie ver snellingen, is eigendom van een veertienjarige scholiere uit Zierikzee. De waarde ervan be draagt ongeveer duizend gul den. Airpack Nederland B. V. vervaardigde een unieke brandstof-menginstallatie. ZIERIKZEE - Airpack Nederland B.V. uit Zie rikzee legde onlangs de laatste hand aan een complete menginstallatie voor brandstoffen voor National Iranian Oil Company (NIOC). Met behulp van het Innovatie centrum Zeeland heeft Air- pack Nederland BV de juiste kennis verkregen voor het on derbouwen van het technische gedeelte van deze complexe in stallatie. Deze hoogwaardig technische installaties worden relatief weinig vervaardigd. Het is dan ook de eerste menginstallatie, die men in Zierikzee heeft ge bouwd. De installatie mengt, aan de hand van grafieken, drie tot vier verschillende soorten smeerolie tot een optimale mix. Na het mengen van de brandstoffen wordt het vlam- punt gemeten. Dit is om het juiste ontbrandingspunt te krijgen. De installatie is geschikt om buiten opgesteld te worden, in een explosiegevaarlijke omge ving, Het bedieningspaneel, met computer en met vlam- puntmeter, wordt in een spe ciale niet-gevaarlijke ruimte geplaatst. ZIERIKZEE In het artikel 'Toekomstvisie in de land bouw is tegenwoordig koffie dik kijken' van dinsdag 14 mei, was een deel van de tekst weggevallen. In het verhaal komt akker- bouwster Wilma van der Weele aan het woord over groeiach terstand van de gewassen als gevolg van de droogte. Om de bietenopbrengst te verbeteren wordt de laatste jaren ondiep gezaaid. Maar dat trekt mui zen aan. Van der Weele: „Er is veel meer aangevreten dan andere jaren. Onder dakpannen wordt muizengif gelegd ter bestrij ding. Zo gauw het zaad gaat kiemen, blijven de muizen van het graan af, dan lusten ze het blijkbaar niet meer," aldus de akkerbouwster. Een normale graanopbrengst uit de Zuid-Westhoek van ons land is zo'n 10 ton per hectare, door de droogte valt te ver wachten dat het nu 7 a 8 ton zal zijn. MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Mid delburg- heeft woensdag een 50-jarige man uit St. Maartensdijk veroordeeld tot een gevange nisstraf van zeven jaar en tbs met dwangverple ging. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op de 40-jarige Carla Aarts uit Putte. Tegen de man was een gevangenisstraf van tien jaar en tbs met dwangver pleging geëist. De Tholenaar bracht het slachtoffer met een karateklap op haar strottenhoofd op 26 september, vorig jaar om het le ven. Hij werd tevens schuldig bevonden aan het tot twee keer toe op brute wijze verkrachten van zijn ex-vriendin, eind juli 1995. Na de verkrachting vertrok de veroordeelde en leidde een zwervend bestaan in de Belgi- sche-Nederlandse grensstreek. Medio september vorig jaar ontmoette hij in een café Carla Aarts. De vrouw stond bekend als iemand met veel wisselen de contacten en een stevige drinkster. Na het gebruik van alcohol werd zij bijzonder agressief. Reflex Op 25 september reed het duo vanuit Putte naar een verlaten plek, waar de dronken Carla op de achterbank van de auto insliep. Toen zij wakker werd en de man naast zich ontdekte, begon zij - volgens de veroor deelde te slaan en te bijten. In een reflex sloeg hij haar met de zijkant van zijn hand tegen haar strottenhoofd. De vrouw overleed vrijwel direct. De man verborg het stoffelijk overschot bij Rilland-Bath. Het lijk werd pas op 14 okto ber ontdekt. Volgens deskun digen van het Pieter Baancen- trum moet de 50-jarige verminderd toerekeningsvat baar worden geacht. ZIERIKZEE - De Stichting- Brogum presenteert op zaterdag 25 mei een optreden van de Rotter damse groep Cobraz met in het voorprogramma de formatie De Niro. Aanvang 22.00 uur. In april is het eerste live mini- album van de ^Rotterdamse groep Cobraz uitgekomen. De titel is Evil Rhythm. De groep is op het podium helemaal in haar element en weet met haar opzwepende, percussieve rock de gemoederen hoog op te laai en. Debuut CD E^vil Rhythm werd op locatie gemixt en direct op twee spo ren gevangen door Jean-Marie Arts. Met hem nam Cobraz, be gin vorig jaar, hun debuut CD Sato Bar op. Behalve enkele publieksfavo rieten. zoals Spilling en The Lowermost, bevat de half uur durende mini-CD een aantal nummers en een razende versie van het clublied Cobraz. Co braz bestaat uit: Mark Ritse- ma, zang/gitaar, Willem Cra mer, gitaar/zang, Chris Grem, bas/zang, Coen Aalberts, per cussie, Pepijn Zwaansdijk, conga's, percussie, Ron de Bruyn, drums. De Niro is een nieuwe Zeeuwse formatie. Ze zijn eind oktober 1995 pas begonnen met repete ren. De band had een jaar uit getrokken als voorbereiding op presentatie aan het publiek, maar deze maand staan ze al op het podium van Brogum. Door de snelle progressie is de band er naar eigen zeggen 'klaar voor'. De komende zomermaanden gaat De Niro de studio in voor het maken van een demo en wellicht zelfs een CD. Een mooie gelegenheid om alvast te kijken of het publiek net zo enthousiast op hun muziek re ageert als De Niro verwacht. Officiële opening door schoolkinderen Zaterdag voor Pinksteren komt de Rotterdamse groep Cobraz in Brogum. Met nieuwe Zeeuwse band in het voorprogramma van 149,- voor ƒ99,- FASHION DAM 15-19, ZIERIKZEE OOSTERHOUT (ANP) - Een 44-jarige man uit Middelburg heeft zeventien gevallen van on tucht toegegeven. Hij wordt verdacht van acht tien bij de politie bekend staande zaken. Dat heeft een woordvoerder van de politie in Oosterhout (NB) woensdag meegedeeld. Alle aangiften zijn afkomstig uit West-Brabant en bestrijken de periode oktober 1992 tot eind maart 1996. De verdachte is half april opgepakt. Hij had het steeds voorzien op meisjes tussen de zes en tien jaar oud. Hij benaderde die op school pleinen. Volgens de politie woordvoerder kan de verdach te zich de meeste gevallen niet meer herinneren. Hij heeft er een paar ontkend. Nog vast Deze week hebben politie en bureau slachtofferhulp een voorlichtingsavond gegeven voorouders van de slachtoffer tjes. Op bevel van de raadkamer van de rechtbank in Breda zit de verdachte nog vast. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Leeuwar den als predikant voor bijzon dere werkzaamheden (t.b.v. verpleeghuis Parkhove): me vr. E. C. Rooseboom, kandi daat te Lippenhuizen. MIDDELBURG - Gedeputeerde staten hebben de aanleg van het bedrijventerrein in Scharen dijke goedgekeurd. Op het terrein heeft zich, vooruitlopend op het bestemmingsplan, al een aantal bedrijven kunnen vestigen. Dit kon mid dels de vrijstellingsprocedure artikel 19. In februari van dit jaar vroeg de gemeente Middenschouwen aan de provincie toestemming voor de aanleg van een bedrij venterrein in Scharendijke. Gedeputeerde staten lieten zich adviseren door de provin ciale subcommissie voor de Stads- en dorpsvernieuwing en gemeentelijke planvorming om tot een positief advies te komen. Tegen het bedrijventerrein zijn door omwonenden geen bezwaren ingebracht. De ge meente Middenschouwen moet er nu zorg voor dragen, dat het besluit van gs ter visie komt te liggen. Gedurende de termijn van ter- visielegging kan tegen het be sluit van gedeputeerde staten beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. j y 1 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7