HEREN JACK Marina Port Zélande investeert zestien miljoen in uitbreiding Foutje: 5 jaar langer werken Plan voor een motel op strand Westerschouwen 1 SCHOUWEN-DUIVELAND 98,- UW KRANT VAN r ZIERIKZEESCHE ira NIEUWSBODE KÜ 3 mei cheque 100,- deurloo Meer ligplaatsen, parkeerterrein en appartementen Vijftig huisjes op palen Renesser leraar dacht in juni te kunnen stoppen Kinkel kan helikopter wegzetten 5 7 9 Hennepkwekerij op een zolder in Scharendijke Naar finale dé krant van schuwen - duivektnd! L ■J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 17 MEI 1996 Bij aankoop van een 198,- mannen MOL 7 152e JAARGANG NR 25976 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 V- In twee gebouwen van elk 110 meter lengte komen 45 appartementen en een aantal winkeltjes. SCHARENDIJKE - Residence Port Zélande. Dat is de naam van het nieuwe appartementen complex dat bij Marina Port Zélande gebouwd wordt. Tegelijkertijd wordt gewerkt aan de aanleg van een nieuw parkeerterrein ep nog voor de start van het seizoen komen er tachtig ligplaatsen bij. Alles bij elkaar gaat het om een investering van zestien miljoen gulden. Marina Port Zélande heeft sinds de start in 1990 een stor machtige ontwikkeling door gemaakt. „We zijn in 1990 be gonnen met 240 vaste ligplaatsen waarvan er toen 60 verhuurd waren. Stap voor stap is dat uitgebreid en in 1993 beschikten we in totaal over ongeveer 425 ligplaatsen. Nu loopt het erg hard," vertelt bedrijfsleider C. Schot. Zo hard dat men er een beetje door overrompeld werd. Toch zijn er geen overhaaste maat regelen genomen. Schot: „We mogen in totaal 800 ligplaatsen creëren en dat kun je natuur lijk in één-klap doen, maar wij kiezen er bewust voor dat stukje bij beetje te doen. Wij willen zo flexibel mogelijk in spelen op wat de markt vraagt." De tachtig nieuwe ligplaatsen moeten voor 1 juli 'bedrijfs klaar' zijn en dat is volgens Schot geen enkel probleem. „We gebruiken een heel mooi steigersysteem dat heel mak kelijk aan te passen is," aldus de bedrijfsleider. Bij de start van het nieuwe seizoen be schikt Marina Port Zélande over ruim 500 vaste ligplaat sen, waarvan 114 speciaal be doeld zijn voor-.schepen van achteneenhalve meter en klei ner. Passanten kunnen terecht aan twee steigers van elk 200 meter lengte. Er kan afgemeerd wor den aan beide zijden van de steiger zodat het totaal op 800 meter passantensteiger uit komt. Ook het aantal passan ten is fors gestegen. In het eer ste jaar kreeg men er 3000 bin nen, maar in 1995 waren dat er al 14.000. „Er zijn topdagen dat we zo'n 285 passanten binnen krijgen," aldus Schot. Ook op andere fronten wordt aan de toekomst gewerkt. Gis teren, donderdag, werd de nieuwe watersportwinkel geo pend, er wordt een parkeerter rein aangelegd dat plaats biedt aan 500 auto's en in twee ge bouwen van elk 110 meter lengte worden 45 appartemen ten gerealiseerd en wordt plaats ingeruimd voor een aan tal winkeltjes. Het eerste ap partementencomplex moet eind dit jaar opgeleverd wor den. Schot bespeurt groei in het wa- tersportgebeuren, maar weet ook dat de klant veeleisend is. Hij heeft ervoor gekozen om alles in eigen hand .te houden. „Een watersporter wil best een goede prijs betalen als hij er maar kwaliteit voor krijgt, is de opvatting van Schot. Hij houdt het liefst alles in eigen hand; inclusief reparaties en onderhoudsbeurten aan sche pen. Sinds 1992 heeft Marina Port Zélande een service-ma nager in dienst. „Die begon met twee man en nu heeft hij tien man personeel. Dat is gi gantisch gegroeid." Schot gaat er van uit dat de jachthaven ook dit jaar weer een Blauwe Vlag krijgt. „Voor mij is dat toch een soort Miche- lin-ster, een garantie voor kwaliteit," aldus Schot. „En het is ook een stimulans voor het personeel". In de jachtha ven beschikt men niet alleen over een eigen service-center en winterstalling, maar kun nen de motorbootbezitters brandstof tanken in de eigen haven en is er ook een voorzie ning voor het bilge-water. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschouwen is door een ondernemer benaderd met het plan om een motel te bouwen op enkele strandde- len. Het gaat om vijftig huisjes op palen en een centrale voor ziening. De vijftig huisjes worden ge schakeld gebouwd op verschil lende delen van de Wester- schouwse stranden. Oók op het strand komt een wat groter pa viljoen dat als centrale voor- ziening functioneert. „Ver- blij fsrecreatie op het strand is voor ons een nieuw feno meen," licht wethouder C. W. Veerhoek toe. „Je hebt ze ook bij Dishoek, maar deze zijn een stuk mooier. Het plan sluit ten dele aan op de regelgeving in de strandnota." Veerhoek geeft toe dat bouwen op het strand niet zonder meer kan. Het college heeft dan ook nog geen standpunt ingenomen. Een schetsplan voor het strandmotel wordt dinsdag avond voorgelegd aan de raadscommissie ruimtelijke ordening. Bestuur en ambtenaren zijn op verzoek van de ondernemer te rughoudend in het geven van informatie. „De ondernemer wil zijn idee beschermen. Als het hem hier niet lukt, pro beert hij het elders," zegt een woordvoerder van de afdeling ruimtelijke ordening. (Door Ton van den Nouweland) RENESSE - Hij was helemaal klaar voor de Vut. Hij maakte met zijn klas een afscheidsreis- je naar De Kuip. Maar thuis werd diezelfde dag een brief bezorgd. 'Bij nader inzien is de pre- vutregeling niet op u van toepassing'. Henk Wakkee (56) uit Renesse zal onverwacht nog vijf jaar door moeten werken. 'Meester' Henk Wakkee is le raar op de openbare basis school 't Staepel'of in Renesse. Anderhalf jaar geleden deed hij aan het gemeentebestuur van Westerschouwen het ver zoek om vervroegd te mogen uittreden. Gezien de op handen zijnde fusie van basisscholen in de gemeente en gezien zijn leeftijd werd hem te verstaan gegeven dat die mogelijkheid zich op 1 juni 1996 zou voor doen. Vijftig dagen voor zijn af scheid kwam de eerste verras sing. Ouders en leerlingen had den voor hun 'meester Henk' een uitstapje georganiseerd naar Feijenoord. In de ver nieuwde Kuip kon Henk zijn favorieten gadeslaan en tot slot kreeg hij van zijn leerlin gen een mooi afscheidscadeau. Het was een geslaagde dag voor iedereen. De tweede verrassing kwam thuis. Daar lag inmiddels een brief te wachten van het ge meentebestuur. Er was een foutje geslopen in de afhande ling van de aanvraag tot ver vroegd uittreden. Henk Wak kee zal nog vijf jaar op zijn zojuist gevierde afscheid van school moeten wachten. Een goede bekende van de fa milie Wakkee waagt zich niet aan een omschrijving van de reactie van Henk toen hij de brief had gelezen. Het 'slacht offer' zelf had tegenover de re dactie van deze krant graag willen reageren, maar ziet daar vanaf na een telefoontje van de directeur van 't Stae pel'of. Niet flauw Burgemeester H. Tees, porte feuillehouder onderwijs, van Westerschouwen doet niet flauw. „Ik geef toe dat we de heer Wakkee de indruk hebben gegeven dat het allemaal wel los zou lopen. Er is een regeling die het 55-plussers mogelijk maakt bij een functieoverschot vervroegd uit te treden. Wij Henk Wakkee in het Feyenoordstadion. Het reisje werd hem als afscheid aangeboden doorzijn leerlingen. (Foto: Henk Bezemer) vroegde uittreding heeft ver heugd. Mogelijkheden om de leraar tegemoet te komen ziet hij niet. „Ja, we zouden eens kunnen kijken of er ergens anders gaatjes zijn om op enigerlei wijze Wakkees diensttijd te verkorten," sprak Tees. Maar erg hoopvol klonk dat niet. hebben die regeling te ruim geïnterpreteerd, want er is he lemaal geen functieover schot." Jammer Tees zegt het jammer te vinden dat Wakkee zich zo op zijn ver- NEELTJE JANS - Klaus Kinkel, de Duitse minis ter van buitenlandse za ken, mag op Neeltje Jans zijn helikopter parkeren. Kinkel heeft sinds enkele maanden een tweede huis in Nieuw-Haamstede. Met de paasdagen was de Duitse minister aanwe zig in de Westhoek. Hij heeft toen via zijn ambas sade de Nederlandse au toriteiten gevraagd om een landingsplaats voor zijn regeringshelikopter. Dit voor het geval hij we gens spoedeisende lands zaken onverhoopt zijn Schouwse pied terre moet verruillen voor het Bonner Bundesambt. De Nederlandse overheid heeft Kinkel laten weten dat hij hiervoor de lan dingsplaats op Neeltje Jans mag gebruiken. Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. JAAP VISSER ELLEMEET 0111 -6718 75 Erkend LidV.E.B Geld, de meester aller zaken weet zich uit 'neen' vaak 'ja'te maken. Von Abschatz Wisselvallig HET WEER In het algemeen veel bewolking en overdag enkele regen- en onweers buien. Minimumtemperatuur om streeks 7, middagtemperatuur onge veer 16 graden. Vannacht weinig wind, overdag uit oost tot zuidoost en matig, kracht 3 tot 4. ZESKAMP Delta Jongeren winnen jaarlijkse provinciale zes kamp van PJZ Schouwen-Duiveland in Dreischor o ALLERGIE Landbouwuniversiteit Wageningen toont oorzaak van allergieën bij bakkers aan. SPEELPLAATS De nieuwe waterspeelplaats van Delta Expo laat kinderen het fenomeen water beleven. VOETBAL Zierikzee weet maar net te winnen van MEVO in de strijd om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Twee processen-verbaal opgemaakt SCHARENDIJKE - De politie van het bureau Zierikzee heeft woensdagochtend in Scharen dijke een hennepkwekerij opgeruimd. Er wer den zes aanhoudingen verricht. Tegen twee ver dachten is proces-verb aal opgemaakt. Iii gezelschap van de rechter commissaris en de officier van justitie uit Middelburg deed de politie woensdag om 10.00 uur huiszoeking in een woning in Scharendijke. Op zolder trof het gezelschap een professionele kwekerij van marihuana aan. De oogst die hing te drogen werd in be slag genomen. De partij verte genwoordigt een handelswaar de van acht- tot negenduizend gulden. In de woning hield de politie zes personen aan op grond van de opiumwet, maar maakte uiteindelijk tegen twee man nen proces-verbaal op. De eigenaar van de kwekerij, een 26-jarige man uit Scharen dijke, wordt verdacht van het overtreden van de opiumwet en het installeren van een pro fessionele kwekerij. Hij heeft een bekentenis afgelegd. en marihuana en verder een stiletto en een busje traangas. Hem worden overtreding van de opiumwet en het in bezit hebben van verboden wapens ten laste gelegd. Stiletto In de auto van een 26-jarige man uit Zierikzee vond de poli tie kleine hoeveelheden hasj BRUINISSE - De heer J. A. van den Berge uit Bruinisse is een van de vijftig Nederlan ders die twee toegangskaartjes voor de finale Champions League tussen Ajax en Juven- tus hebben gewonnen in de consumenten-actie van Amstel Bier. De winnaars krijgen een ar rangement voor twee personen bestaande uit de reis, verblijf, verzorging en twee toegangs kaarten voor de finalewed strijd. Zij wonnen hun hoofd prijs met de inzending van twaalf actiedoppen en een sup porters-yell. De winnaars ver trekken op woensdag 22 mei om 5.30 uur vanaf Schiphol per speciale charter. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I I 1 bank-/gironummer vermelden: II II L J II 1I Il_J Z3SZ Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. Z2n

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1