gemeente Zfflrikzee Autoverzekering. Westersdiomuen r FOTO VERSCHOORE Geschenkenhuis Kesteloo DE GEMEENTEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND binnenhuisadvies rijke berrevoets Novalux-Braber Betaal niet meer dan nodig is Sluiting gemeentesecretarie Aangevraagde bouwvergunningen Besluiten Wet milieubeheer FOTO'S 2 WERKDAGEN winkelen begint in het extra nieuwsblad SCHOENREPARATIE Schoenhersteler C. W. Bom WOENSDAG 15 MEI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD SOCIALE VERNIEUWING Het gemeentebestuur van Zierikzee hecht grote waarde aan de verbetering van de kwaliteit van de dagelijkse woonomgeving. Om van de inwoners te horen hoe u dil in Zierikzee ervaart zijn vorig jaar in achtereenvolgens de wijken Poortambacht, Malta en de Binnenstad enquêtes uitgevoerd met als- thema "sociale vernieuwing". Aansluitend aan deze onderzoeken zijn er drie wijkavonden gehou den. De gemeente heeft zo een goed beeld gekregen van de problemen die er zijn. Samen met de resultaten van andere onderzoeken, zoals het verkeersstruc- tuurplan, heeft dit geresulteerd in een aantal maat regelen. Verkeer Er worden dit jaar wegversmallingen aangebracht in de Scheldestraat en de Haringvlietstraat. Ook komen er fietsstroken in deze straten. De rijrichting op de Scheepstimmerdijk wordt om gedraaid, nadat maatregelen in omliggende straten zijn genomen. Gedacht wordt aan het aanbrengen van een drempe. (en twee verhoogde kruispunten) in de Caustraat en het afsluiten van de doorgang in de groenstrook in de Calandweg. Op dit moment vindt onderzoek plaats naar het mogelijk invoeren van belanghebbenden-parkeren in de binnenstad. Bij het ZWN-busstation komt een grote fietsenstalling. Toezicht in de wijken Sinds vorige maand heeft de parkeerpolitie extra uren gekregen. Mevrouw Nijnatten en de heren Ti- chem, Blommaert en Steenpoorte hebben tegelij kertijd een uitbreiding van hun taak gekregen. Reden van deze taakuitbreiding is dat de inwoners meer toezicht op straat wensen. Behalve de contro le op het parkeren is de parkeerpolitie tevens aan spreekpunt van de bewoners van Zierikzee. Dit houdt in dat zij regelmatig de wijk in gaan, niet al leen in de Binnenstad, ook in Malta en Poortam bacht. U kunt hen aanspreken met klachten, op merkingen of vragen. Mocht u hen niet zien en wilt u toch iets kwijt, dan kunt u het Bureau parkeerpo litie bellen, tel. 414055. In oktober bekijkt de gemeenteraad of deze proef bevallen is en of het voortgezet wordt. Speeltuinen In alle speelplaatsen in Zierikzee worden dit jaar speeltoestellen vervangen en gerenoveerd. Voor de Mr. Breetvcltspecltuin is, door financiering uit de Sociale Vernmuwing, een toezichthouder aange steld. Accommodaties Thans vindt een haalbaarheidsonderzoek plaats naar de mogelijkheid om in de wijk Poortambacht tot een wijkaccommodatie, mogelijk in combinatie met een jongerenhonk, te komen. Op dinsdag 25 juni is t oen informatie-avond in basisschool 't Kofschip. Daarnaast wordt onderzocht of het gebouw van Brogum ook als jeugdhonk gebruikt kan worden. Schoonhouden van de omgeving Er worden meer afvalbakken geplaatst bij speel plaatsen. bushaltes en de scholen. In de zomer wordt er in de binnenstad vaker geveegd. De ge meente is in onderhandeling met Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland om de "milieustraat-bakken" vaker te laten legen. Om overlast door honden tegen te gaan zijn er vijf Sac-o-mats geplaatst, 2 in Poortambacht, 2 in de Binnenstad en 1 in Malta. Er komen er meer. In deze "hondenafvalbak" kunt u de uitwerpselen in een zakje deponeren. Toegankelijkheid van stoepen voor gehandicapten Jaarlijks wordt een bedrag in de gemeentebegro ting opgenomen voor het verbeteren van de toegan kelijkheid van stoepen en trottoirs. In Poortam bacht wordt hier al aan gewerkt en in Malta worden veel trottoirs opnieuw gelegd. Bij herbes trating wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de toegankelijkheid. In de binnenstad zijn de meeste stoepen van parti culieren. Hier kan de gemeente niets aan doen. Openbare verlichting Via een meerjarenplan is al veel van de openbare verlichting in de Binnenstad en Malta verbeterd. Extra verlichting is aangebracht in het pad achter de Hoofdpoortstraat en langs het fietspad aan de Laan van St. Hilaire. men bedenkingen tegen het verlenen van een vrij stelling schriftelijk kenbaar makqn aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. BOUWAANVRAGEN A. Verleende bouwvergunningen wijzigen twee kozijnen in de voorgevel aan de Hoge Molenstraat 13 door Verzorgingscentrum "De Wieken"; bouw serre aan de Steenbank 66-68 door A.M.P. van der Schelde; verbouw verdieping en zolderruimte tot woon ruimte aan de Meelstraat 31 door J. Boon; inwendig wijzigen en restaureren woonhuis aan de Oude Haven 40 door W.C. Bar. B. Mededelingen (art. 42, lid 1 onder b Woningwet) Wij hebben aan de volgende persoon de mededeling gedaan, dat hij het door hem gemelde bouwwerk mag bouwen: bouw tuinhuisje/schuur aan de Zaagmolen 16 door C.H.J. Hanse. C. Aangevraagde bouwvergunningen (art. 41 Woningwet) maken doorgang aan de Varremarkt 22 door C.M. Schoen/J.I. Heuff; verbouw woning aan de St.Domusstraat 49 door J.P. Boersma; verbouw woning aan de Minderbroederstraat 42 door V.R. Konings; oprichten schuilhut aan het Kaaskenswater door gemeente Zierikzee; bouw garage-berging en uitbreiden/verbouw keu ken aan de Scheepstimmerdijk 57 door L.P. Rijs- dijk. D. Verkeersbesluiten Ter voldoening -aan het bepaalde in art ikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer liggen de volgende verkeersbeslui ten met ingang van 20 mei ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken: instellen van een parkeerverbod voor autobussen in de binnenstad (Jannewekken, Hoofdpoort straat en Weststraat en ter hoogte van de Zuid- wellebrug) in te stellen; aanbrengen van een fietsstrook langs beide zijden van de Haringvlietstraat en de Scheldestraat. Tegen de verleende bouwvergunningen (onder A), de positieve mededeling (onder B) en de verkeers besluiten (onder D) kan men op grond van de Alge mene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze be kendmaking een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. SLUITING STADHUIS In verband met Hemelvaartsdag, alsmede het opne men van één dag arbeidsduur-verkorting, is het stadhuis (secretarie, gemeentewerken, streekar chief en stadhuismuseum) gesloten op donderdag 16 en vrijdag 17 mei. PLAATSEN BERGING De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J.A.J. van de Eijnde, Zeehondenplaat 7, een melding bouwvoornemen is ingediend voor het plaatsen van een berging, plaatselijk bekend Zeehondenplaat 7, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. 555. Genoemde melding is in strijd met het bestem mingsplan "Herziening Poortambacht 7". Burge meester en wethouders zijn bereid aan de ingedien de meldirv: medewerking te verlenen door ingevolge n i 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vri telling te verlenen van de voorschrif ten van het bestemmingsplan. In verband h rmee liggen de op deze melding bouwvoornemen betrekking hebbende bescheiden met ingang van 20 mei a.s. gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurenc!' de hierboven genoemde termijn kan LOZINGENBESLUIT BODEMBESCHERMING Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat zij positief hebben beschikt op de aan vraag om ontheffing als bedoeld in artikel 24a van het Lozingenbesluit bodembescherming van de heer M. Schepers, Rullen 15, 5674 PC, Nuenen, voor het lozen van koelwater in de bodem op het adres Lange Blokweg 41a, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie H, nrs 508-509. Aan de beschikking hebben wij voorschriften ver bonden ter bescherming van de bodem. Ter inzagelegging en het instellen van beroep De beschikking en andere relevante bescheiden lig gen vanaf heden tot het einde van de beroepster mijn ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen tijdens kantooruren en op het politiebureau op zaterdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Beroep tegen het door ons genomen besluit kan in de periode van 16 mei tot en met 27 juni 1996 schrif telijk in tweevoud worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die (tijdig) bedenkingen hebben inge bracht naar aanleiding van de ontwerpbeschik king; d. enige andere belanghebbende die kan aantonen dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest be denkingen over de ontwerpbeschikking in te brengen; e. degenen die bedenkingen hebben over eventuele wijzigingen in de definitieve besluitvorming ten opzichte van de ontwerpbeschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht, tenzij binnen deze termijn beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorzie ning, hetgeen een schorsing van het besluit kan in houden. Een eventueel beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een verzoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening moet worden gericht aan de voorzit ter van deze afdeling. Nadere informatie over de beroepsprocedure en de daaraan verbonden kosten zijn verkrijgbaar bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 0111-454454 iiiiïn 14^»^ MONUMENTENSTAD PAREL AAN DE OOSTERSCHELOE RECREATIEGEMEENTE SPREEKUUR WETHOUDER VEERHOEK OP 20 MEI VERVALT GEMEENTEHUIS GESLOTEN OP VRIJDAG 17 MEI VERGADERING GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Westerschouwen op maandag 20 mei 1996 in het gemeentehuis te Haamstede, aanvang 19.30 uur. Agenda 1. Opening. Spreekrecht voor het publiek. 2. Bepaling volgorde stemming. 3. Notulen vorige vergadering. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel aankoop perceel grond aan de Violen- weg/Strandweg van fam. Giljam 6. Voorstel verkoop strook grond aan het Oranje hof te Renesse aan fam. Hohgrafe 7. Voorstel verkoop perceel grond aan het Duin wegje te Burgh aan MB Delta Projecten B.V. 8. Voorstel verkoop strook grond aan de Hogeweg te Burgh aan v.o.f. Bakkerij Sonnemans 9. Voorstel verkoop perceel bouwgrond aan de Kloosterweg/Badweg te Haamstede aan R. Bos en mw. N. van Vliet 10. Voorstel verkoop perceel grond op het bedrijf sterrein Roterij te Haamstede aan G.J. Straijer 11Voorstel verlenen van een subsidie aan de Stichting Westerschouwen Kultureel t.b.v. een viertal exposities in de Bewaerschole 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de uitvoering van activiteiten op het strand ter ondersteuning van het stranpbe- leid zoals vastgelegd in de Strandnota. 13. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit en mach tiging voeren procedure ex art. 19 WRO t.b.v. perceel Hogezoom 43, Hogezoom 41, naast Hogeweg 13 en agrarisch buitengebied zoals dat is opgenomen in het bestemmingsplan Bui tengebied Oost 14. Voorstel nemen van verkeersmaatregelen voor een gedeelte van de Oude Moolweg te Renesse 15. Voorstel nemen van een verkeersmaatregel voor een gedeelte van de Kabbelaarsweg te Renesse 16. Voorstel nemen van een verkeersmaatregel voor een gedeelte van de Kraaijensteinweg 17. Voorstel intrekken van de Wallenverordening 1961 en vaststellen van de Wallenverordening 1996 18. Voorstel intrekken van de Landschapsverorde ning en de Parkeerexcessenverordening 19. Voorstel vaststellen van de Inspraakverordening 1996 20. Voorstel tot het niet-ontvankelijk verklaren van het bezwaarschrift van vereniging "Luctimur et Emergimus" 21. Voorstel tot vaststelling van het gemeentelijk milieubeleidsplan genaamd "Milieuvisie Plus" 22. Voorstel betreffende invoering nieuwe winkeltij denwet 23. Begrotingswijziging 24. Verder voorkomende zaken. 25. Rondvraag. 26. Sluiting. Na opening van de vergadering kan het publiek het woord voeren over al dan niet op de agenda ver melde onderwerpen. Daarvan zijn uitgezonderd agendapunten die betrekking hebben op het doen van keuzen, voordrachten of aanbevelingen t.a.v. personen. Degenen die van het spreekrecht gebruik willen maken melden dit voor aanvang van de vergadering bij de secretaris. Zij die zich als spreker hebben aangemeld verkrij gen van de voorzitter gedurende maximaal 5 minu ten het woord. VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN Datum en tijdstip aanvang: 23 mei 1996 te 19.30 uur AGENDA 1Opening 2. Vaststellen notulen van de vergadering van 18 april 1996 3. Ingekomen stukken/mededelingen 4. Gemeentelijk Rioleringsplan Buitengebied 5. Snelheidsremmende maatregelen Nieuwe Ha venweg 6. Grondprijsberekening uitbreidingsplan "Onder de Toren" 7. Parkeren Zandstraat (Burgh) 8. Reconstructie Breedsteweg 9. Verkeerssituatie Hogezoom Renesse 10. Verder voorkomende zaken 11Rondvraag 12. Sluiting VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING Datum en tijdstip aanvang: 21 mei 1996 om 19.30 uur. AGENDA 1. opening; 2. vaststelling verslag vergadering d.d. 16 april 1996; 3. ingekomen stukken/mededelingen: - toepassing art. 19 t.b.v. bouwplan tandartsen praktijk W.Geleijnse, Noordstraat 12; 4. verzoek plaatsen overdekte afslagplaats golf baan Hogeweg; 5. Schetsplan voor oprichting Strandmotel; 6. definitieve advisering over concept nota Regio visie II; 7. bespreking provinciale notitie "Spreiding van woningbouw en de kansen van kleine kernen" 8. verzoek bouwbedrijf Braber reservering perceel aan Zeedahliaweg t.b.v. bouw 5 woningen; 9. planningslijsten nieuwbouw en verbetering 1997-2000; 10. verder voorkomende zaken; 11rondvraag; 12. sluiting. De voorzitter der commissie, De vergadering is openbaar en wordt in het ge meentehuis gehouden. Voor het aanwezige publiek bestaat gelegenheid hpt woord te voeren t.a.v, de genoemde agenda punten, behoudens de rondvraag. De op de vergadering betrekking hebbende stuk ken liggen een half uur voor de aanvang van de ver gadering ter inzage. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - J. v. Andel, bouw zwembad Stoofweg 54-56 te Noordwelle; - A. v. Londen, bouw tuinhuisje Christinastraat 22 te Burgh-Haamstede; - B. Sukkel, veranderen Zeeasterweg 3 te Renesse; - W. Berkhout, vergroten Hogeweg 7 te Burgh- Haamstede; - Vitro Plus, verplaatsen laboratorium Roelandsweg 4 te Renesse; - M. Kloet, bouw dakkapel Burghseweg 29 te Burgh-Haamstede; - A. de Glopper, bouw dakkapel Dapperweg 7 te Burgh-Haamstede; - C. Fierloos, bouw kas Rooiedal 9 te Burgh-Haam stede - De Westhoek b.v, bouw bedrijfsgebouw De Rote rij 15 te Burtjh-Haamstede; - F. Sluijs, bouw berging Weststraat 11 te Burgh- Haamstede; - L. Swart van Rooy, bouw woning Cederweg 5 te Burgh-Haamstede; Brouwershaven - Bruinisse - Duiveland - Middenschouwen - Westerschouwen - Zierikzee VERGOEDING VERVOERSKOSTEN LEERLINGENVERVOER Ouders van leerlingen die zijn aangewezen op het (voortgezet) speciaal onderwijs komen in aanmerking voor een vervoerskostenvergoeding. Als ouders voor een andere school kiezen dan de school in de eigen woonplaats, dan is onder bepaalde voorwaarden, zoals afstand naar de school en de "richting" van de school, eveneens vergoeding mogelijk. In principe worden de kosten van openbaar onderwijs vergoed. Wanneer aangepast vervoer nodig is, bij voorbeeld bij het ontbreken van een busdienst, omdat de reistijd met het openbaar vervoer te lang is, of omdat de handicap dit vereist, dan is een hogere vergoeding mogelijk. Afhankelijk van de vorm van onderwijs en de hoogte van het inkomen is er mogelijk een eigen bijdrage verschuldigd. Indien u denkt voor een bijdrage in de vervoerskosten van uw kind(eren) in aanmerking te komen, dan kunt u bij het bureau onderwijs in uw gemeentehuis een aanvraagformulier ophalen. Uw aanvraag voor het schooljaar 1996/1997 dient uiterlijk 1 juni a.s. te worden ingediend. Adverteren doet verkopen 4 me ontwerpen en adviezen realisatie complete inrichtingen en kleinschalige bouw nieuwe haven 139 4301 dl zierikzee telefoon 0111-417299 06 5324 20 75 telefax 0111-414123 In verband met de digitalisering van onze telefoonaansluiting, zullen onze nummers noodzakelijkerwijs gewijzigd worden. Ingaande 22 mei 1996 kunt u ons bereiken onder: Telefoon 0111-484004 Fax 0111-484234 Korte Ring 16. 4311 AR Bruinisse Lagere premies tegen uitstekende voorwaarden. Neem even kontakt mei ons op. dan vergelijken wij de premie die u nu betaalt met de laagste premie die wij u kunnen bieden. Het kan u veel geld besparen! Assurantie- bn Fi na ncieringska ntoor Geettse BV MOLENSTRAAT 61BRUINISSE. TEL. 0111 -482310 GEMEENTE Molenstraat 65 (431 I EB) Telefoon 0! I I 48125I postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01II 482092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur De secretarie is in verband met een ADV-dag op vrijdag 17 mei I996 gesloten. Voor aangifte van geboorte en overlijden - die niet gedaan kunnen worden op maandag 20 mei 1996 - kunt u op vrijdag 17 mei tussen 9.00 en 10.00 uur contact opnemen met de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer T. C. Gebraad, telefoon 482416. De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - J. Viergever, Noorddijk I I - bouw berging - A. Gramberg, Nijverheidsweg I - bouw loop bruggetje. Binnen 2 weken kunnen belanghebbenden hunziens- wijze naar voren brengen. Bouwvergunningen: - M. Matthijsse - bouw tuinberging/schuur Burg. Hagelaan 4 (verz. 06.05.96) - C.D. Koster - bouw tuinberging/schuur Burg. Hagelaan 2 (verz. 06.05.96) - J.P. Kastelein - bouw tuinhuisje Molenweg 6 (verz. 06.05.96) - IJsvereniging Nooit Gedacht - bouw berging aan het gebouw Ijsbaan I (verz. 06.05.96) - B.F. Kik - uitbreiden woning Langeweg 5 (verz. 06.05.96) - J. Rietdijk - tuinhuisje Haverstraat 6 (verz. 07.05.96) - M. v.d. Velde - uitbreiden woning 't Hoefje 12 (verz. 07.05.96) - G. Maaskant - uitbreiden woning 't Hoefje 4, middels verlening vrijstelling bestemmingsplan (verz. 07.05.96). Bruniverails op 17 en (8 mei 1996 Burgemeester en wethouders hebben vergunning verleend voor de volgende evenementen: - houden van kermis en plaatsen feesttent op Havenplateau - houden behendigheidswedstrijden voor mini- jeeps op het Kerkplein - demonstratie door Bruse brandweer op het Havenplateau - braderie en snuffelmarkt Oudestraat, Korte Ring en op het Kerkplein - standplaats verkoop snacks en plaatsen promotie bus Koninklijke Marine op het Havenplateau. Tevens is een verklaring van geen bezwaar verleend voor het houden van een reddingsdemonstratie en een statische show met een helikopter, en voor de landing van vier parachutisten. Op vrijdag 17 mei vanaf 9.30uur en op zaterdag 18 mei 1996 zullen het Havenplateau, de Korte Ring, het Kerkplein en de Oudestraat worden afgeslo ten voor het verkeer. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten, in gevolge de Algemene wet bestuursrecht, bezwaar indienen. Het bezwaarschrift moet binnen zes we ken na verzending van het besluit schriftelijk bij ons zijn ingediend. Het bezwaarschrift moet tenminste bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de motivering van het bezwaar. Beschikking Burgemeester en wethouders hebben - op grond van art. 8.1art. 8.2 en art. 8.23 Wm een vergunning- vastgesteld voor: - Waterschap Zeeuwse Eilanden - rioolzuiverings- installatie, Verlorenkostweg 3 te Bruinisse. Tegen dit besluit kan beroep worden ingesteld. Het beroepsschrift moet binnen zes weken worden ingediend bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Ontvangen melding Burgemeester en wethouders hebben een melding ex art. 8.19 Wm ontvangen van: - Ruitenbeek Beton, Rijksstraatweg 10 te Bruinisse - voor betonwarenfabriek. De stukken liggen vier weken voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis. 15 mei 1996, Burgemeester en wethouders van Bruinisse Vanaf 1 uur service 0,99 ij Dam 5 - Zierikzee O neemt vanaf heden aan voor Korte St. Janstraat 23, 4301 AE Zierikzee Telefoon 0111-413503

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6