rx cl sl Vlaaienfestival bij bakkerij Van Helden Autoshow bij Witvliet EXTRA Leerlingen doen mee aan beurscompetitie Cafetaria 't Hoekje nu Bestaria snackbar NIEUWSBLAD Nieuwe watersportwinkel op Marina Port Zélande Expositie schilderijen van Addie Nieuwenkamp Introductie van bezorgservice Albeda College Oude-Tonge In 't Blaeuwe Huus WOENSDAG 15 MEI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouwer Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Tot en met mei Goedereede Expositie van schilderijen, wandkleden, keramiek en mondgeblazen glasobjecten van dertien kunstenaars uit Nederland, Duitsland, Ame rika en Ierland. Openingstij den: woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00-13.00 en van 16.00-18.00 uur. Tot en met zaterdag 18 mei Burgh-Haamstede Schilderijen Johan Steenhouwer. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met vrijdag 31 mei Middelharnis Schilderijen van Maria Mosselman. Gemeenschaps bibliotheek. Tijdens ope ningsuren bibliotheek. Burgh-Haamstede Poppen Kitty van den Berg. Atelier-galerie Josefine. Woensdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Renesse Expositie zeepjes en corsetten. Museum De Blikvanger, Capelweg 18. Open di. en vrijdag 10.00- 12.00 uur, plus zo. 21 april 11.00-15.00 uur, zo 28 april 11.00-15.00 uur, do. 16 mei 11.00-15.00 uur, zo. 26 mei 11.00-15.00 uur. Toten met zaterdag 1 juni Sommelsdijk Nieuw werk van Edith Rij ken en Frans Megens. Gale rie de Parterre. Openingstij den: donderdag 14.00-17.00 uur, vrijdag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-17.00 uur of na afspraak. Middelharnis Schilderijen Peter Bras. Ga lerie De Parterre. Donder dag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 8 juni Zierikee Schilderijen Elly Mes. 't Lange Uus. Tijdens winkelopeningstijden. Maandag gesloten. Tot en met 13 juni Burgh-Haamstede Expositie schilderijen van Jetteke Hooij. Keramiek van Jetteke Hooij, Femke van de Berg en Liesbeth Mul- lemeister. Galerie 't Zuud- dek. Openingstijden: donderdag van 10.00-17.00 uur en vrijdag van 13.00- 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 15 mei Stellendam Excursie naar 't Kiekgat en de Scheelhoek. Vanaf werk- schuur Meester Snij der weg 44.19.00 uur. Zaterdag 16 mei Middelharnis Nationale modelvliegdag. Middelweg. 11.00 uur. Begin kennismakingscursus Gnostische Beweging. Diekhuus. 19.30 uur. Stad aan 't Haringvliet Mounted Games en Vijf kamp. Manege Oostmoer. Mounted Games: 10.00 uur, vijfkamp: 14.00 uur. Nieuwenhoorn Wandelmars 'thuis in Nieuwenhoorn. Vanaf hotel-café de Kroon. Start vanaf 08.00 uur. Vrijdag 17 mei Dirksland Jeugdtriathlon. In en om sportcomplex De Gooye. Vanaf 11.00 uur. Afdansen en demonstratiedansen. Victoriahal. 20.00 uur. Middelharnis Zwemevenement 'Sportief Vroegop'. De Staver. 07.00 uur. Zaterdag 18 mei Ouddorp Rommelmarkt. Gereformeerde kerk. 09.00 tot 16.00 uur. Ansichtkaartenbeurs MFC Dorpstienden. 09.30 tot 14.30 uur. Wandelexcursie rondom de Preekhilpolder. Vanaf het einde van de Blomweg. 14.00 uur. Goedereede Afdansen Let's Dance in Partycentrum Oostdam. 19.00 uur. Sommelsdijk Fietsen graveren. Politiebureau Olympiaweg 40. 13.00-16.00 uur. Pinksterzangdienst Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Modelbouwdag. Diekhuusplein. Van 10.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Vogelbeurs. Dienstencentrum. Van 13.30 tot 16.30 uur. Oude-Tonge Fietsen graveren. Politiepost Voorstraat 13. 09.30-11.30 uur. Maandag 20 mei Achthuizen Avondvierdaagse. Vanaf Buurthuis. 19.00 uur. Dinsdag 21 mei Goedereede Kruidenavond Groei en Bloei. Verenigingsgebouw Oostdam. 19.30 uur. Oude-Tonge Koldertoernooi. Grutters- wei. 19.30-22.00 uur. Achthuizen Avondvierdaagse. Vanaf Buurthuis. 19.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 15 mei Brouwershaven Bingo in Poortershof. 14.00 uur. Bijeenkomst NBvP. Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping Adullam. Gereformeerde Gemeente in Nederland. 19.30-21.00 uur. Donderdag 16 mei Burgh-Haamstede Excursie Natuur- en Vogel wacht. A. v. d. Weijdeweg. Start om 5.15 uur. Dreischor Provinciale Zeskamp PJZ op het sportveld. 13.00 uur. Nieuwerkerk Dauwzwemmen in zwembad Dol-fijn. 06.00 tot 08.00 uur. Vrijdag 17 mei Zierikzee W Zierikzee, rommelmarkt. Ondér de Beuze. Van 08.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haamstede Lezing Natuur-en Vogelwacht. Gereformeerde kerk. 19.45 uur. Noordgouwe Concert Kora en Anton den Boer in Drie Koningenkerk. 19.30 uur. Zaterdag 18 mei Zierikzee Rommelmarkt Delta Sport. Onder de Beuze. Vanaf 08.00 uur. Geraniummarkt Groei en Bloei Mosselboomgaard. 09.00-15.00 uur. Fietsenkijkdag. Politiebureau. 10.00 tot 12.00 uur. Sponsorloop voor zendings echtpaar De Bel. Sportpark Bannink. 14.00-17.00 uur. Zangavond m.m.v. Met hart en stem en het Duivelands Mannenkoor. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Renesse Renessedag. Rommelmarkt en braderie rond de kerk. Van 08.30-16.00 uur. Brouwershaven Bazar/rommelmarkt. Gereformeerde Kerk 09.00-17.00 uur. Bruinisse Vogelbeurs De Nachtegaal in het clubgebouw ODW. Van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 19 mei Burgh-Haamstede Jeugddienst met jongeren koor Laetare. Nederlandse Hervormde kerk. 10.00 uur. AFDANSEN GOEDEREEDE - Cursisten van Dansschool Let's Dance kunnen zaterdag 18 mei alle maal een speldje en diploma verdienen. Daarvoor moeten ze eerst wel het dansexamen in Partycentrum Oostdam in Goedereede met goed gevolg afleggen. De avond begint met afdansen voor de jeugd om 19.00 uur. Vervolgens ko men de ouderen aan de beurt. De avond wordt besloten met de kampioenschappen van Let's Dance. In verschil lende categorieën nemen pa ren het tegen elkaar op. Voor de winnaars staan er wissel trofeeën klaar. HAVENDAG MIDDELHARNIS - De Stich- ting Evenementen Middel harnis houdt zaterdag 1 juni voor de vijftiende keer de Havendag in en rondom de haven van Middelharnis. Vanaf 9.00 uur vinden er al lerlei evenementen plaats en de dag wordt om 23.00 uur besloten met het traditioneel vuurwerk. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: Braderie, demonstraties, modelbouwvereniging, mu ziek, rondvaarten, kano's en waterfietsen, touwtrekken in de haven, kids speeltrail- er, vrijmarkt op d'n Diek, vlot-trekken in de haven, in name van Middelharnis door de Geuzen uit den Brielle, karaoke, lasershow en ten slotte het vuurwerk. Het mu zikale gebeuren wordt ver zorgd door het fanfareorkest Sempre Crescendo, het Brui- nisser Visserskoor, het Poco- Tropo-Loco-orkest en loopor kesten. EXPOSITIE SOMMELSDIJK - In Galerie de Parterre in Sommelsdijk is tot en met zaterdag 1 juni nieuw werk te zien van Edith Rijken en Frans Megens. Beide kunstenaars hebben zich niet kunnen verbinden met een speciale techniek. Rijken neemt de bezoeker met haar transparant kleur gebruik mee in haar zoek tocht naar de bronnen van het eigen bestaan; naar de wereld die er eens was. Hier bij zijn de natuur en oude cul turen de basis die wordt ver werkt in de schilderijen. Deze bestaan uit vele struc turen, die ontstaan door poetsen, schuren en plakken. Megens heeft zich in zijn se rie 'Lettre d'Amour' laten in spireren door een briefwisse ling tussen twee geliefden, uit een tijd toen schrijven nog bijna de enige manier was van communiceren. Alle facetten van het leven ko men in zijn brieven aan de or de, maar met name de poëti sche manier waarop de twee geliefden uiting gaven aan hun liefde, beroerde Megens. REÜNIECONCERT SPIJKENISSE - Ter gelegen heid van ziin twintigjarig be staan geeft het christelijk jongerenkoor The Answer uit Spijkenisse een reünie- concert in de Ontmoetings- kerk van deze plaats. Het concert begint om 19.30 uur. MIDDELHARNIS - Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan houdt banketbakkerij Van Helden uit Mid delharnis van 24 tot en met 29 juni een jubileum- feestweek. Tijdens deze week wordt de winnaar be kend gemaakt van de wedstrijd om een jubileumvlaai te bedenken. Een jaar geleden introdu ceerde Van Helden vlaaien op Goeree-Overflakkee. Daarvoor werd eerst een be zoek gebracht aan een vlaai enbakker in Limburg, het mekka van de vlaai. Dat wil niet zeggen dat de Flakkeese vlaaien precies hetzelfde smaken als hun Limburgse broertjes en zusjes. Van Hel den heeft ze namelijk aange past aan de smaak van de klanten en van de Flakkeeë- naars. Van Helden begon met vijf tien soorten vlaaien. Maar na een jaar is het assortiment uitgegroeid tot 34 soorten. Aangezien Banketbakkerij Van Helden dit jaar 35 jaar bestaat, is er een wedstrijd uitgeschreven om de 35ste vlaai te bedenken. Deze nieu we vlaai komt tijdens de ju- bileumfeestweek van 24 tot en met 29 juni in de aanbie ding. De jubileumfeestweek volgt op een vier weken du rend vlaaienfestival. Het vlaaienfestival gaat deze week van start. Gedurende dit festival worden steeds drie vlaaien voordelig aange boden. Ter gelegenheid van het jubileum introduceert Van Helden ook een nieuwe uitgebreide bezorgservice; de Gebakexpress. Vanaf 20 mei kunnen de verse produc ten uit de bakkerij over heel Flakkee worden thuis be zorgd. In de week voor Pink steren kan iedereen die een bestelling doet van mini maal 25 gulden gratis van de ze service gebruik maken. KRUIDENAVOND GOEDEREEDE - De moge lijkheden om kruiden toe te passen voor de gezondheid of als smaakmaker in een maal tijd komen aan de orde tij dens een kruidenavond in verenigingsgebouw Oost dam in Goedereede. Het eve nement wordt dinsdag 21 mei gehouden, aanvang 19.30 uur. MIDDELHARNIS - Automobielbedrijf Witvliet uit Middelharnis presenteert op 16, 17 en 18 mei een glanzend assortiment nieuwe Fords. Daaronder be vindt zich ook de allernieuwste Ford Fiesta, de Ga laxy, de Maverick en de Probe. En natuurlijk de au to van het jaar, de Ford Mondeo. Tijdens de showdagen zijn er verschillende speciale aan biedingen. Bovendien wor den de bezoekers vergast op leuke attenties. Onder de jeugd van Goeree-Overflak kee zijn kleurplaten ver spreid. Deze kleurplaten kunnen tijdens de showda gen worden ingeleverd. Voor de inzenders van de mooiste kleurplaten liggen waarde bonnen kaar, waarmee speel goed en spelletjes te krijgen zijn. Met de kleurwedstrijd wil Witvliet niet alleen reclame maken voor de Ford, waar van Witvliet officieel dealer is, maar ook ideeën opdoen voor een nieuwe kleur voor de Fordgarage aan de Konin gin Julianaweg. De directeuren van de Ford garage, Jan van der Made, Aren Grootenboer en Kees Ihrman, hebben ook besloten om de service van de zaak uit te breiden met een reparatie avond. Tegenwoordig kan iedereen op dinsdagavond tot 20.30 uur terecht voor een repara tie. Datzelfde was al moge lijk op zaterdagmorgen. De directeuren Jan uan der Made, Aren Grootenboer en Kees Ihrman bij de nieuwe Ford Mon deo voorde garage in Middelharnis. Leerlingen van het Albeda College pluizen de beursberichten na. OUDE-TONGE - Zeven eerstejaars leerlingen van het Albeda Collega in Oude-Tonge nemen deel aan de Nationale Beurscompetitie 1996. Deze competitie maakt het mogelijk om met een fictief startkapitaal van 300.000 gulden gedurende tien we ken te handelen in aandelen, obligaties, warrants, opties en futures. Twee medewer kers van de Rabobank maak ten de leerlingen wegwijs in de gecompliceerde wereld van het beleggen. Het enige fictieve aspect van de Nationale Beurscompeti tie is het startkapitaal. Alle andere elementen zijn echt. Leerlingen leren rekening te houden met politieke en eco nomische factoren. Zij moe ten de economische pagina van de krant en het blad 'Be leggers belangen' analyse ren. De groep leerlingen is zeer voorzichtig. Ze beleggen voornamelijk in hoofdfond sen als Koninklijke Olie, Philips, ABN/AMRO, DSM, Heineken, Polygram, Rand stad, Stork, Unilever en Wol- ters Kluwer. Tot nu toe werd een koerswinst gemaakt van ongeveer 10.000 gulden. OUDDORP - Op Marina Port Zélande wordt morgen een nieuwe watersportwinkel geopend. De winkel bevindt zich in het Tradecenter van de haven en heeft een oppervlakte van 350 vierkante meter. Volgens de bedrijfsleider van de jachthaven, Co Schot, is in de watersportwinkel al les te koop wat maar met wa tersport te maken heeft. Er is kleding verkrijgbaar, maar ook een sluitinkje. En zelfs boegschroeven maken bij voorbeeld deel uit van het as sortiment. Door de winkel in het Trade center te vestigen wil men de relatie met de overige activi teiten die hierin plaatsvin den benadrukken. ,,We heb ben ook een groot ser vicecenter waar negen man aan het werk is. Maar de mensen willen zelf ook wel eens klussen aan hun boot. Dan kunnen ze bij ons de be nodigde verf kopen," aldus Schot. Dat was al eerder mogelijk in een kleine watersportwin kel bij de twee restaurants aan de jachthaven. Hiervan heeft de directie van Marina Port Zélande de huur opge zegd. En vervolgens zelf het een en ander gerealiseerd. En dan volgens Schot op een plek, waar een dergelijke ac commodatie hoort te zijn. Advertentine De schilderijen van Addie Nieuwenkamp bestaan veelal uit een voorgrondfiguur met daarachter een geschilderd ver haal. OUDDORP - In 't Blaeuwe Huus in Ouddorp is tot en met zaterdag 29 juni een expositie van aquarellen en textielschilderijen die zijn gemaakt door Addie Nieuwenkamp uit Veere. Addie Nieuwenkamp werd geboren in Middelburg en te kent en schildert reeds sinds haar jeugd. Afhankelijk van het onderwerp gebruikt zij potlood, aquarel, olieverf, textiel of andere materialen. De kunstenares doet haar in spiratie op vanaf het water, in de natuur, in het theater en in de omgeving van haar -Wpgnplaats. Haar portretten bestaan veelal uit een voorgrondfi guur, zoals een clown, danse res of pierrot, met daarach ter een geschilderd verhaal. Kleur is in haar werk zeer be langrijk. Addie Nieuwen kamp kan in korte tijd een gelijkend portret maken. Na haar opleiding in pen Haag gaf zij schilder- en tekenles aan kinderen en volwasse- Haar werk was eerder te zien tijdens exposities in Utrecht, Amsterdam, Brouwershaven en Middelburg. De kunstena res exposeert voor het eerst op Goeree-Overflakkee. Haar schilderijen hangen in de bafieruimtè van 't BÏaïfu- we Huus van het VW-kan- toor in Ouddorp. Belangstel lenden kunnen daar terecht van maandag tot en met vrij dag van 8.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur. Op zater dag sluit 't Blaeuwe Huus om 16.00 uur. OUDDORP - De traditionele vitrine met rauwe of voorgebakken snacks is uit de zaak verdwenen. De producten zijn nu ondergebracht in een koelbuffet met lades en worden aan de klanten gepresenteerd via foto's. Cafetaria 't Hoekje aan de Stationsweg in Ouddorp werd Bestaria snackbar 't Hoekje. De eigenaren van het bedrijf, Janneke en Piet Bezuijen, besloten als een van de eerste horeca-eigenaren in Neder land om zich aan te sluiten bij de landelijke fast-food- formule Bestaria. „Onder deze vlag kan ik mijn klan ten nog beter van dienst zijn, met een nog gevarieerder as sortiment tegen aantrekke lijke prijzen," aldus Piet Be zuijen. Met de aansluiting bij de Bestaria franchise-formule wil het echtpaar Bezuijen zich ook beter voorbereiden op de toekomst. „De formule biedt mij, en andere horeca ondernemers, een stevig handvat om dreigende marktontwikkelingen voor te zijn. Steeds meer onderne mers kunnen het alleen niet meer bolwerken." De afgelopen weken kreeg 't Hoekje een nieuw interieur met warme rode kleuren, die typerend zijn voor de Besta ria-snackbars. Aan de gevel werd de Bestariavlag opge hangen. Dit als symbool voor een kraakheldere horeca zaak waar kwaliteitsproduc ten worden geserveerd. Die variëren van een 'frietje tus sendoor' tot een compleet menu; feestsalades, party hapjes en vegetarische hap jes. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verslhijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 - 416551 Telefax 0111-414315 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatii huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11