Try-outvoorstelling van Rijn en Trijn Senioren 's-Gravenmeet niet blij met speeltuin dichters Gietijzeren korven moeten de bomen in Renesse beschermen Gemeentegids komt nog uit Mosselsector wil Breehorn terug hebben Vakantie kinderen Dorpsraden vergaderen 0) a 1 DINSDAG 14 MEI 1996 NR 25975 5 Angst voor aantasting woongenot HAAMSTEDE - De oudere bewoners van huur woningen aan 's- Gravenmeet in Burgh-Haam- stede zijn niet blij met de speeltuin. Zij vrezen aantasting van het woongenot. Een gesprek met burgemeester H. Tees heeft volgens de be woners niets opgeleverd en daarom trekt men nu nogmaals aan de bel. In februari stuurden de bewo ners een brief aan het college. In die brief werd aandacht ge vraagd voor de bezwaren van de bewoners. Naar aanleiding van die brief stelde S. de Fei- ter, hoofd plantsoenendienst van de gemeente, voor om speelapparaten te verwijderen of aan te passen en een dichtere beplanting aan te brengen. Volgens de bewonersgroep zou een dergelijke aanpassing van de speeltuin echter geen oplos singen bieden. „Wij als bewo ners vinden de situatie van de speeltuin ongelukkig gekozen. Deze grenst namelijk direct aan onze achtertuinen en par keerplaatsen. Gezien de erva ringen met andere speeltuinen heeft de gemeente kunnen voorzien welke overlast dit voor een omgeving met zich mee kan brengen." Voetballen Volgens de bewoners heeft de speeltuin wat genoemd wordt een 'aanzuigende werking'. „Na enige maanden blijkt dat de speelplaats ook gebruikt wordt door voetballende jeugd. Tevens is gebleken dat de speeltuin op latere tijdstip pen van de dag ook gebruikt gaat worden door de oudere jeugd. Wij vrezen dat hierdoor een zogenaamde 'hangplaats' voor deze groep gaat ont staan." „Daar wij als senioren veel tijd doorbrengen in onze tui nen worden wij veelvuldig ge confronteerd met genoemde overlast," schrijft de bewo nersgroep, die zegt aantasting van het woongenot te vrezen. „Ook maken wij ons bezorgd dat dit probleem de goede ver standhouding in onze straat zal aantasten." De senioren stellen dat er voor de jeugd van 12 tot en met 17 jaar in de wijken en buurten geen voorzieningen zijn getrof fen. „Ook in onze omgeving is er niets waar deze jeugd te recht kan, zoals bijvoorbeeld een ruimte waar de jongeren elkaar buiten kunnen ontmoe ten. Het is vaak een vergeten groep die veel onbegrip krijgt van de buurt of wijk," aldus de bewonersgroep. De brief van de bewonersgroep staat op de lijst van ingekomen stukken voor de gemeente raadsvergadering van maan dag 20 mei. Het college stelt de raad voor de kwestie te behan delen in de commissie openba re werken en vervolgens ver der af te laten handelen door het college. DEN HAAG - Doris Baaten neemt het komende seizoen de titelrol in de musical Evita over van Pia Douwes. Dat be gint op 17 augustus in Maas tricht. Pia Douwes verlaat de musical om een pauze in haar musicalcarriëre in te lassen. SCHARENDIJKE - In de ge meente Middenschouwen zal er vóór de herindeling nog een gemeentegids verschijnen. De gids moet in augustus uitko men. Dat er op de valreep nog een gemeentegids wordt uitge bracht, terwijl Middenschou wen kort daarop in een grotere gemeente opgaat, komt door het vijfjarig contract, dat met de uitgeverij is afgesloten. w i_. ivtjV ü<n Er zijn voor de gemeente gèëh' kosten-aan verbonden, omdat' er vooraf een advertentiewer ving plaats vindt. De adver teerders dragen de kosten van een dergelijke uitgave. Een woordvoerster van de gemeen te vertelde, dat de bezorging eveneens gratis is. Al is het voor een korte tijd, het is wel handig, dat iedereen dan nu meteen de nieuwe telefoon nummers voorhanden heeft, meent zij. BRUINISSE/ZIERIKZEE - De Producentenorganisatie voor de Nederlandse Mosselcultuur heeft de leden van de vaste ka mercommissie gevraagd om hij minister Van Aartsen voor een tijdelijke openstelling van Breehorn te pleiten. In dit ge sloten gebied ligt volgens schattingen de 15.000 en 25.000 ton mosselzaad. Breehorn beslaat nog geen vijf procent van het gesloten ge bied Balgzand valt niet droog. Omdat Breehorn geen foura- geerplaats is voor vogels wordt met een tijdelijke ont heffing geen inbreuk gedaan aan de doelstellingen voor dit gebied, redeneert de Producen tenorganisatie. Bovendien ligt het voor de hand dat de zaadbanken in Breehorn in juli door een nieu we zaadval verstikt worden. Het oudere zaad gaat dan toch allemaal verloren. VEERE - Op initiatief van dc Nederlandse vereniging voor maatschappelijke dienstverle ning en samenlevingsopbouw wordt van 6 tot en inct 12 juli in Veere een kinderkamp ge houden. Het kinderkamp is bedoeld voor kinderen uit eenouderge zinnen en kinderen die bij voorbeeld door ziekte van de ouders niet op vakantie kun nen. Doel van de vakantie is tweeledig: de kinderen een leu ke vakantie bieden en de ouder een weekje ontlasten van zijn of haar zware taak. Het kinderkamp wordt mede mogelijk gemaakt door finan ciële ondersteuning van dona teurs. instellingen, gemeenten en de provincie Zeeland. Een groep vrijwilligers zorgt voor de begeleiding. Wie meer wil weten kan bellen met Humani- tas: 0113-221440. BROUWERSHAVEN - Twee dorpsraden uit de gemeente Brouwershaven vergaderen binnen kort. De dorpsraad van Zonnemaire vergadert maandag 20 mei om 20.00 uur in het dorpshuis, die van Dreischor op dinsdag 21 mei om 20.00 uur in het dorpshuis. De agenda's zijn nagenoeg het zelfde. Men begint met in spraak van de publieke tribu ne. Vervplgens: Inventarisatie rondom de verkeersproblema tiek, er is een spreker uitgeno digd. Bespreking verslag vori ge vergadering. Stand van zaken activiteitenlijst. Ingeko men en uitgegane stukken. Stand van zaken gemeen schapsruimten. Vaststellen ta rievenstructuur. Wat verder ter tafel komt, rondvraag en sluiting. Voor Dreischor staat er nog een behandeling van subsidieverzoeken op de agen da. 's Mensen leven De zon verschijnt aan d'horizon, Een nieuwe dag breekt aan. Een nieuwe dag: beloftevol! 't Begin van ons bestaan. De zon gaat verder naar omhoog, Zendt ons haar vrolijk licht. De wereld ziet er vreedzaam uit, een heerlijk vergezicht! Steeds hoger, hoger stijgt de zon, Bereikt haar hoogste punt. 't Is of zij met haar warmtebron Ons alle rijkdom gunt. En alles in en om ons juicht. Deelt saam met ons 't geluk. De wereld schijnt één bloemenzee. De weelde kan niet stuk. Zo gaat het uren, uren voort. Men waant zich bovenaards. Men ziet de donk're wolken niet, Die neigen nederwaarts. Een bliksemschicht doorklieft het zwerk, Het onweer nadert snel. Verdwenen is het schoons van „straks" Door noodweer, angstig fel. De zon- en schaduwzijde, die men werk'lijk niet ontloopt. Ze brengt ons vreugd, ze brengt verdriet, Men twijfelt en men hoopt! Maar zie, daar breekt de lucht alweer. De zon komt plots'ling door! 't Is of zij tot ons zeggen wil: „Deez' dag is niet teloor!" „Ik vul de avond met mijn licht En ik verwarm de sfeer. Ik wil U, vóór ik onderga Verwarmen als weleer!" En als de zon dan ondergaat En zó verlaat de dag. Knipoogt zij ons begrijp'lijk toe. Neemt afscheid met 'n lach. Zo wordt de avond tot 'n dag, Het donker wijkt voor licht En brengt ons. g'lijk de morgen reeds Een hoopvol vergezicht! joopVolkeri, Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven von de Zierikzecsche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten oon een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redoctie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De noam von de schrijver of schrijfster stoot onder het gedicht Rijn en Trijn spelen de nieuwe productie Wildekind. ZIERIKZEE - De theatergroep voorheen Rijn en Trijn geeft try-outvoorstellingen van haar nieuwe productie Wildekind. Ze worden uitge voerd in de aula van het MFC, de De Huybert- straat 35 in Zierikzee. Ze vinden plaats op zon dag 26 mei en maandag 27 mei, de beide pinksterdagen en beginnen om 15.00 uur. Het toneelstuk wordt geprodu ceerd door de Stichting tot be houd van Roodkapje en de Bo ze Wolf uit Zierikzee, die in het MFC de eigen studio heeft en voorstellingen door het gehele land speelt, onder meer onder de naam Rijn en Trijn. De nieuwe productie Wilde kind is een echte familievoor stelling, voor kinderen met hun ouders en/of grootouders. Wildekind vertelt het verhaal van een kind dat opgroeit in een stuk niemandsland tussen de stad en het land. Het heeft nog nooit een mens gezien en leeft tussen de dieren. Het le ven van Wildekind wordt ruw verstoord, als op een dag een verdwaald kind uit de stad langskomt. De twee kunnen het prima met elkaar vinden, maar als het kind thuis mel ding van die ontmoeting doet, vinden er achtereenvolgens al lerlei gebeurtenissen plaats. Alles is in rep en roer. Een niet al te snugger tiveetal van ge meentewerken wordt erop uit gestuurd de wilde' te vangen. De voorstelling heeft een open einde. Wildekind werd vanuit impro visaties opgebouwd door de spelers Reint Laan en Cécilia Meinders, samen met de Engel se regisseuse Franki Anders on. Het verhaal is gebaseerd op individuele ervaringen en op research van literatuur over in het wild opgroeiende kinde ren. In de loop van.'mpj en in sep tember zullen nog een aantal try-outs van Wildejcind plaats vinden, onder ipeejr in Goes, in Podium 't Beest Jen in Amster dam en België.'Dè productie wordt mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de provincie Zeeland. De zaal is open vanaf 14.45 uur. Kaarten zijn vooraf verkrijg baar bij het VVY-kantoor in Zierikzee. i'ji.y'x Werk aan centrum afgerond RENESSE - Vorige maand werd het hferboren centrum van Renesse officieel in gebruik geno men, maar helemaal afgerond was het werk nog niet. Momenteel wordt met de plaatsing van gietijzeren roosters en korven de laatste hand gelegd aan de reconstructie van het centrum van Renesse. De reconstructie van Korte, Lange en Kromme Reke in Re nesse heeft heel wat voeten in de aarde gehad. In eerste in stantie lag er een heel ander plan ter tafel dan datgene wat uiteindelijk is uitgevoerd. De Grontmij wilde het stratenpa- troon eigenlijk liefst zoveel mogelijk handhaven en alleen de ruimtelijke inrichting van het gebied aanpassen. Hoewel dat plan steun kreeg, ging het wethouder ir. C. W. Veerhoek niet ver genoeg. Uit zijn koker kwam het plan om - nu het centrum toch op de schop moest - Renesse weer het uiterlijk van een ringdorp te geven. In lang vervlogen tijden was dat ook het geval, zo bleek na wat speurwerk in de archie ven. Moeite Veerhoek zelf was overtuigd van de voordelen van zijn plan, maar in eerste instantie stonden anderen er nogal scep tisch tegenover. Het ging zelfs zo ver dat Veerhoek met zijn wethoudersportefeuille moest zwaaien om het plan erdoor te krijgen. Inmiddels lag het gebied er wat kaaltjes bij. De iepziekte had al menige boom aangetast en het ooit zo boomrijke gras veld rond de kerk begon forse gaten te vertonen. De zaken werden rigoureus aangepakt en alle bomen die mogelijk ten prooi zouden kunnen vallen aan de ziekte moesten het veld ruimen. Door de reconstructie hebber) vooral de bewoners van de Kromme Reke veel meer ruim te voor hun huizen gekregen. De rijbaan liep vroeger vlak langs hun huizen maar nu sluit de rijbaan aan bij de ovaalvor mige 'ring' rond de kerk. Zoals al aangestipt was de recon structie vorige maand bij de of ficiële ingebruikname nog niet compleet afgerond. Het grasveld rond de kerk ver toonde nog de nodige gaten en de bomen die de gerooide exemplaren moesten vervan gen stonden er ook nog niet. In middels zijn de bomen geplant en zijn graszoden gelegd. De gietijzeren roosters die gelegd zijn hebben een tweeledig doel. Op de eerste plaats zorgen zij ervoor dat de boom voldoende zuurstof kan krijgen en in de tweede plaats dienen de roos ters als fundering voor gietij zeren korven die de bomen moeten beschermen tegen on gewild stallen van fietsen, aanrijdingen en meer van der gelijke zaken. Medewerkers van de Westerschouwse plantsoenendienst in actie. De plaatsing van de roosters vormt de 4finishing touchvan de re constructie van het Renesser centrum. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5