00 Een kleine 180 fietsers doet mee aan Nationale Fietsdag 'Je kunt het zo gek niet bedenken of het gebeurde met Van Capellen' Pinksterconcert met 200 kaarsen Wandeldriedaagse voor senioren Belangstelling voor molens blijft achter Inbraak Afscheid van 'dieproefbakker van het Duitse brood:i Geldkistje gestolen Leren jas gestolen 0 €33* KOFFIE NAAR KEUZE Bijdrage aan promotie ongewijzigd MAANDAG 13 MEI 1996 NR 25974 3 Van maandag 10 tot en met woensdug 12 juni Slechts een handjevol mensen deed tijdens de fietstocht een molen aan.(Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Vorig jaar viel de Nationale Fiets- en Molendag vanwege het slechte weer letterlijk en figuurlijk in het water, maar dit jaar was de belangstelling voor het jaarlijks te rugkerende evenement op Schouwen-Duive- land goed. In totaal 179 routekaarten werden verkocht door de VVV's. De belangstelling voor de molens langs de route viel tegen en de land bouwbedrijven die onderweg bezocht konden worden meldden sterk wisselend succes. Bij de vestiging van de VW Schouwse Kust in Haamstede gingen de meeste fietsroutes over de toonbank. Zeventig stuks werden verkocht. In Re- nesse vonden 45 fietsroute- kaarten hun weg.pgar.fietsen,- Lhousiasten. Vorig jaar was het natuurlijk niks," meldt T. Deurloo - van .VVV Schouwse Kust Haamstede. ,,Ik ben blij dat er nu weer wel behoorlijke belangstelling voor was. Het blijkt toch wel te leven," aldus mevrouw Deurloo. Zij kreeg aan de WV-balie en thousiaste reacties van fietsers die de 35 kilometer lange tocht volbracht hadden. ,,Ze vonden het een heel afwisselende tocht." De route vanuit Haam stede voerde de fietsers door de boswachterij. Haamstede en door de polder naar Renesse en Scharendijke. Het feit dat de Adriaan van der Weijdeweg - onderdeel van de route - afge sloten was en men even van de geplande koers af moest wij ken, leverde geen problemen op. C. Verschure van de VW Zie- rikzee spreekt van een heel goede belangstelling. „Meestal komen we niet veel verder dan zo'n twintig kaarten, maar nu hebben we er bijna vijftig ver kocht," aldus de Zierikzeese informatrice. Net als in Haam stede was het publiek dat zich meldde voor deelname aan de fietstocht gemengd. Zowel 40- plussers als jongeren kochten een f ietsroutekaart. In Brouwershaven wachtte men vorig jaar tevergeefs op klanten. Dit jaar ging het be ter. Vijftien fietsroutekaarten gingen over de toonbank. In formatrice M. Bakker-Mida- vaine had een tocht uitgezet die onder meer langs het Dijk- water en Den Osse voerde en ook zij kreeg tevreden fietsers terug aan de balie aan het ein de van de middag. „De meeste deelnemers waren wel boven de dertig schat ik, maar er was ook een opa die de tocht samen met zijn kleinkind maakte." Puzzeltocht Op Schouwen-Duiveland had den tijdens de Nationale Fiets en Molendag vijf bedrijven hun deuren opengezet. B. Leeuwe van fruitbedrijf De Welle in Noordwelle deed voor de derde keer mee en ontving naar schatting tachtig gasten op zijn bedrijf. Voor hen had hij in de boomgaard een educa tieve speurtocht uitgezet. „Waarom ik meedoe? Voor de promotie van het eigen pro duct en ook om mensen een idee te geven wat er allemaal komt kijken bij een fruitbe drijf," aldus Leeuwe. Bij Kaasboerderij De Stolpe in Nieuwerkerk meldden zich 25 gasten. M. de Reus had eigen lijk op wat meer belangstel ling gehoopt. „Maar het is na tuurlijk toch een behoorlijke tocht en het was zeker vanmor gen best koud op de fiets.". Niettemin blijft De Reus en thousiast deelnemer aan de fietsdag. „Het is toch een kans om het boerenbedrijf wat meer bekendheid te geven. Wat mij opviel is dat er veel vragen wa ren over hoe wij nou omgaan met de gekkekoeienziekte." C. H. en A. J. Kuyper van de Pitshoeve in Zonnemaire kre gen ongeveer twintig fietsers op het erf. „Ik had wat meer verwacht en ik moet er nog eens goed over nadenken of ik volgend jaar weer meedoe," meldt Kuyper. „Het is toch een hoop werk ex tra. De familie Van Langeraad in Kerkwerve kreeg naar schatting dertig man over de vloer die een kijkje kwamen nemen in de escargotkwekerij van het echtpaaV Vaiï Lange raad en de palingkwekerij van hun zoon. De familie Van Langeraad is de laatste jaren constant op zoek naar nieuwe manieren om de kost te verdienen. Nadat hun zoon samen met een com pagnon de palingkwekerij be gon, startte het ^echtpaar met de escargotkweek en ze zijn apetrots op het eigen merk He- lico d'Or. In de schuur bij de boerderij is inmiddels een be scheiden winkeltje gevestigd waar zowel de escargots als gerookte paling en palingfilet verkocht worden. De Zuivelboerderij van J. Mol in Zierikzee werd bezocht door ongeveer twintig deelnemers aan de landelijke fietsdag. „Wij wisten eigenlijk niet zo goed wat we. ervan moesten verwachten. Voor ons was het de eerste keer. Maar we doen volgend jaar wel weer mee," meldt Mol. BROUWERSHAVEN - Ruim honderd interna tionaal bekende zangers en musici werken mee aan het Pinksterconcert dat zaterdag 25 mei wordt gehouden in de Brouwse Sint Nicolaas- kerk. Het betreft het mannenkoor Ons Koor uit Sommelsdijk en het Helvoets Dameskoor, bei de onder leiding van Wim Wil lem Chr. Meyboom. Solisten zijn de organist/pianist Leo Hans Koornneef, de organist Andries Stam, de saxofonist Roeland Kapaan en de tenor Jan Ossevoort. Dirigent Meyboom studeerde aan het Conservatorium in Rotterdam en bij de bekende dirigent van het Hulster Ge mengd Koor, Jo Ivens. Mey boom doceert muziek op scho len voor voortgezet onderwijs en dirigeert acht koren. Hij is cantor-organist in de Neder landse Hervormde kerk in Nieuwenhoorn. Het mannenkoor Ons Koor be staat reeds vijftig jaar. Het koor zong de mis in de kathe draal van het Italiaanse Riva en trad in Verona op in de be roemde Arena. Om de sfeer in de pas gerestaureerde Sint Ni- colaaskerk nog te vergroten worden tijdens de pauze van het concert tweehonder.d kaar sen in de kerk aangestoken. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV Brouwershaven. VELSERBROEtfi - Een grote brand heeft zaterdagavond een bollenschuur van bloembol- lenbedrijf Thoolen BV aan de Rijksweg in Velserbroek in de as gelegd. ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag werden vier aan de Gasthuis boomgaard in Zierikzee gepar keerd staande auto's openge broken. De dieven gingen er vandoor met audio-apparatuur. Uit één van de auto's verdween naast de radiocassettespeler een hoe veelheid boodschappen. ZIERIKZEE - De mobiele brigade hield hem aan en doorzocht zijn wagen op zoek naar drugs, een onderwereldfiguur dwong hem on der dreiging met een pistool taxi-chauffeur te spelen. „Je kunt het zo gek niet verzinnen of het gebeurde met Van Capellen," aldus Zeelan- dia-directeur H. J. Doeleman vrijdag in zijn toespraak tot scheidend medewerker proefbak- kerij, G. C. van Capellen. Van Capellen begon zijn loop- nendaal, een bedrijf dat later baan in 1970 bij Maro in Vee- werd overgenomen door Zee- landia. In 1977 werd Van Ca pellen een 'Zeelandiaman'. „Maar voorlopig op grote af stand. 'Ja Gerrit van Capellen, dat is die proefbakker van Ma ro voor het Duitse brood'. Zo stond u bekend," schetste Doe leman. Hij voegde daar aan toe dat Van Capellen beschouwd werd als betrekkelijk eigen wijs, maar dan wel op een posi tieve manier. Gedreven Doeleman roemde de gedre- Het 25-jarig dienstverband van Van Capellen werd in kleine kring gevierd, maar bij zijn afscheid moest hij eraan geloven. De receptie werd druk bezocht. (Foto: Marijke Folkertsma) venheid van Van Capellen en memoreerde een typisch voor beeld daarvan. „Tijdens een demonstratie voor de SVBN in Neerkant stonden Maarten van Strien, Jaap Blom en u gauw even een kroketje te eten in een snackbar. Het regende en opeens begon het te onwe ren. Plotseling liet u kroket en cola voor wat het was en stormde naar de deur. „Wat doe je nou," riepen de collega's. „Ik moet nu naar de oven om het brood in te schie ten, want tijdens onweer rijst deeg sneller dan normaal was uw laconieke antwoord." Van Capellen was niet alleen dé expert bij Zeelandia voor het Duitse brood, maar stond ook bekend als vraagbaak voor jongere collega's. Boven al was hij echter diegene die de raarste dingen meemaakte. „Er zijn veel smakelijke ver halen te vertellen over uw tijd bij Zeelandia. Ik heb er een he leboel gehoord van uw colle ga's, maar ik zal het u niet aan doen om ze hier allemaal te herhalen," aldus Doeleman. Namens de personeelsvereni ging werd de scheidend proef bakker toegesproken door me vrouw B. van Wingerden. Zij haakte in op de woorden van Doeleman met de opmerking dat over de avonturen van Van Capellen best een boek ge schreven zou kunnen worden. Zij belichtte ook een andere zijde van Van Capellen. „Als je het nou hebt over een echte héér, dan was hij er een." Een heer die zich niet alleen onberispelijk kleedde, maar ook nooit vergat after shave op te doen. „Gerrit ging gehuld in wolken van after shave door het bedrijf. Dat geurtje ver spreidde zich door heel het be drijf," aldus Van Wingerden. Volgens haar is veel gegist naar het merk van dat geurtje, maar is men er nooit achter kunnen komen wat het nou precies was. Feestje Van Capellen blikte in een kort dankwoord terug op zijn tijd bij Zeelandia en wat daar aan vooraf ging. Destijds, zo vertelde hij, viel de vraag van de directie van Maro of hij over wilde naar moederbedrijf Zee landia hem wat rauw op het dak. Na veel wikken en wegen stemde Van Capellen toe in de overstap en van die beslissing heeft hij, zo vertelde hij, nooit spijt gehad. „Ik heb bij de firma Zeelandia veel plezier gehad," aldus Van Capellen. Aan de rij anekdotes over zijn persoon voegde hij er nog één toe en wel het verhaal van het feest waar men in avondkleding naar toe moest. De meesten hadden dat niet in de kast hangen en dus werden er smokings gehuurd. „En na afloop was het van 'Gerrit, jij woont in de buurt van Rotter dam. Breng jij die pakken even terug". Dat deed Van Capellen. Hij parkeerde zijn zwaar beladen auto half op het trottoir van de Rotterdamse Kruiskade het geen de aandacht trok van een patrouillerende politieagent. De vertegenwoordiger van de sterke arm zag het gesjouw van Van Capellen en diens echtgenote met de feestkleding eens aan en plaatste de klassie ke opmerking: 'So. hebbu een feessie gehad'. En dat kon Van Capellen niet ontkennen. ZIERIKZEE - Een 47-jarige in woner van Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal van een geldkistje met hon derd gulden erin. Het geldkistje werd gestolen uit de woning van de Zierik- zeeënaar. Het kistje werd later - leeg - teruggevonden in Kerk werve. r RENESSE - Een 22-jarige in woner van Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal uit zijn auto. De auto van de Zierikzeeënaar stond geparkeerd aan de Zee- anemoonweg in Renesse. De dieven gingen er vandoor met een leren jas ter waarde van 800 gulden. Advertentie 0 fl996Ê ASPWINTERSWI/K SUPERMARKT VAN HET JAAR mh»J pak 250 gram normaal per pak 279 KOTELETTO'S 8 stuks van 12SY ANDIJVIE kilo Aanbiedingen geldig van ma 13 mei t/m wo 15 mei 19% AfcP Service* B V lel 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS 8 ZIERIKZEE - Zierikzee heeft er een nieuw sportief evenement bij. Van maandag 10 tot en met woensdag 12 juni wordt de Wandeldrie- daagse voor senioren gehouden. In Sint Nicolaaskerk Brouwershaven Het betreft een wandeltocht van vijf kilometer lengte, die op drie achtereenvolgende da gen wordt gehouden vanaf 14.15 uur. Halverwege wordt gepauzeerd om uit te rusten en wat te drinken. De derde wan deltocht wordt afgesloten met een feestelijke binnenkomst in het Multifunctioneel Centrum (MFC) aan de De Huybert- straat. Het evenement is een initiatief van de Werkgroep Senioren Wandel Driedaagse. Behalve ouderen, die nog redelijk goed ter been zijn, kunnen ook men sen in een rolstoel en hun bege leiders aan de driedaagse deel nemen. Voor ouderen die geen eigen begeleider hebben wordt iemand gezocht die deze taak op zich neemt. De wandeltochten beginnen vanaf de zorgcentra Borren- damme en De Wieken en ver pleeghuis Corneliastichting. Hier, en bij de Stichting Wel zijn Ouderen, kunnen belang stellenden die aan het evene ment willen deelnemen zich aanmelden. De Wandeldrie- daagse wordt gesponsord door negen bedrijven, die actief zijn in Zierikzee. Verwachting t/m vrijdag 17 mei WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. 7 graden Mid. temp. 12 graden Windkracht noord 4 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht noord 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 mei Zon op 05.47, onder 21.24 Maan op 04.30, onder 18.04 Nieuwe maan: 17 mei (13.47) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het grijze weer houdt voor lopig nog aan en het blijft te koud voor de tijd van het jaar. De hoofd oorzaak is te vinden in de noorden wind. Deze wordt ook de komende dagen in stand gehouden door een lagedrukgebied met het centrum boven oost-Europa en een uitloper van een hogedrukgebied boven de Britse Eilanden. De lucht wordt aan gevoerd oyer de Noordzee en dat le vert half mei meestal veel bewolking en lage temperaturen op. Wolken blijven dus het weerbeeld bepalen. Lage minimumtemperaturen wor den daarom niet verwacht, het kwik daalt vannacht tot een graad of 7. Morgen overdag krijgt de zon nau welijks enige ruimte, maar het is wel vrijwel overal droog. De noord- tot noordwestenwind is matig en in het noordelijk kustgebied af en toe krachtig, 's Middags wordt met moeite de 12 graden gehaald. Tot en met vrijdag komt er in grote lijnen niet veel verandering in de situatie. De zon zal slechts mondjesmaat te zien zijn en de maxima blijven onge veer 5 graden onder het langjarig ge middelde van 17. Donderdag en vrij dag is de kans op regen wat groter. ZIERIKZEE - De regio Zeeland Noord ziet, gezien de op han den zijnde gemeentelijke her indeling, geen kans méér te gaan betalen aan de economi sche promotie van Zeeland. De Economische Promotie- groep Zeeland heeft de deelne mende gemeenten om een ver hoging van de bijdrage van 150 procent gevraagd. De meeste gemeenten zijn dat van plan. Borsele doet het niet, Kapelle wil het gefaseerd gaan doen. De regio Zeeland-Noord houdt het voor dit jaar op 2000 gul den. ZIERIKZEESCH E KR31 NIEUWSBODE Iffia Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52.50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3