Kas Brouw ver leeg, maar voorzieningen op niveau Weinig clementie voor hardrijders bij rechter VIP* Burghenaar voor rechter wegens overlast honden Brede steun voor uitbreiding verzorgingshuis Borrendamme fefep® lovansa Tevredenheid commissie over Voorjaarsnota Noodlokaal Forse boetes en rijontzeggingen Problemen met verkeer HUIS VERKOPEN? Nederhop sluit seizoen voor Podium Brogum af |m VRIJDAG 10 MEI 1996 NR 25973 5 Brouwershaven moet geld reserveren voor zich onverwacht aandienende bodemverontreinigingen, zoals deze recente aan de Haven- dijk. (Foto: Marijke Folkertsma) BROUWERSHAVEN - De nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland krijgt straks met de ge meente Brouwershaven geen rijke, maar wel een gemeente met veel voorzieningen van hoog niveau binnen de poorten. Dat is de mening, die is neergelegd in de Voorjaarsnota 1996 van Brouwershaven. ZIERIKZEE - Hondengeblaf, buurtbewoners die niet langs het huis durfden, kapotte broe ken en gewonde kippen en schapen. Zijn twee rottweilers hebben een 33-jarige man uit Burgh een gang naar de kantonrechter bezorgd. De honden zijn voorlopig in beslag genomen en verblijven in een asiel in Goes. Als het aan de Burghenaar ligt blijven ze daar niet lang meer. Hij zegt inmiddels het terrein rond zijn huis zodanig te heb ben beveiligd dat de honden geen overlast meer kunnen veroorzaken en wil ze terug. De officier van justitie denkt daar, zo bleek tijdens de zit ting van het kantongerecht, heel anders over. Zij pleitte voor het verbeurd verklaren van beide honden. ,,Deze man en deze twee honden vormen een bijzonder slechte combina tie," aldus officier mr. Y. A. C. C. Willems. Volgens de wet mogen honden niet onaangelijnd lopen en als het om 'gevaarlijke honden' gaat moeten ze zelfs gemuil korfd zijn. Verschillende ke ren zagen de dieren echter kans zelfstandig op stap te gaan en het nodige onheil aan te richten. Schapen en kippen werden aangevallen en toen de eigenaar tijdens een boswan deling onenigheid kreeg met een fietser verdedigden de honden hun baas door de fiet ser aan te vallen. een aanschrijving van de ge meente Westerschouwen pas sende maatregelen te nemen om te voorkomen dat zijn hon den verder nog overlast zou den veroorzaken. Uiteindelijk leidde dat december vorig jaar tot inbeslagname van de hon den en sinds die tijd zitten de honden in een asiel in Goes. De man uit Burgh reageerde op het betoog van de officier met de opmerking dat hij wel dege lijk maatregelen heeft getrof fen. Rond zijn huis heeft hij een hek aangebracht en bij het huis een kennel gebouwd. „Maar door de vorst kon ik het hek niet afmaken. Ik kreeg de palen de grond niet in en dus bleef er een gat in het hek. Door dat gat zijn mijn honden toen weer ontsnapt." De man uit Burgh werd tijdens de rechtszitting bijgestaan door advocaat mr. B. van Leeu wen. Deze ontketende een in gewikkelde juridische discus sie waarbij het vooral ging om de vraag welke Algemene Plaatselijke Verordening gold in de periode waarin de hon den voor overlast zorgden en daaraan gekoppeld de vraag of de aanschrijving van de ge meente al dan niet rechtsgel- Taalgebruik Kantonrechter mr. A. L. R. Me- lens en officier van justitie Willems bogen zich ter zitting langdurig over de oude en de nieuwe APV, maar tot een hel der oordeel daarover kwamen ze niet. „Wat een taalgebruik," verzuchtte Melens. „Je moet waarschijnlijk burgemeester zijn om dat te begrijpen." De officier deed een poging tot juiste interpretatie, maar Van Leeuwen stelde daar meteen een heel andere tegenover. Melens wist ook niet zo goed wat hij met de kwestie aan moest en uiteindelijk - na een compleet juridisch steekspel - kwam men tot overeenstem ming. Melend kwam niet tot een vonnis. Hij wil eerst weten welke APV geldig was op het moment dat de gemeente de aanschrijving de deur uitdeed, want pas als dat duidelijk is kan vastgesteld worden of die aanschrijving al dan niet rechtsgeldig is. De zaak wordt aangehouden tot 13 juni. ZIERIKZEE - Alle Zierikzeese raadsfracties ondersteunen het plan van verzorgingshuis Borrendamme om het complex uit te breiden met 34 aanleunwoningen. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ontwikkeling. De behoefte aan de aanleunwoningen vinden de fracties van groter belang dan het feit dat door de uitbreiding het aangezicht van het complex er niet beter op wordt. De leden van de commissies al gemene zaken, ruimtelijk be heer en financiën uit de raad van de gemeente Brouwersha ven lieten zich gisteravond over het algemeen tevreden uit over de Voorjaarsnota. Er werd wel hier en daar een kanttekening geplaatst. Th. van Dijk van D66 vond dat er in de toekomst wel meer re kening gehouden moet worden met zich onverwacht aandie nende gevallen van verontrei nigde grond. Daarvoor moeten er volgens*hem betere financië le reserves in acht worden ge nomen. Burgemeester A. P. de Haan gaf in haar antwoord te ken nen, dat er een les is getrokken uit voorgaande gevallen. Men moet inderdaad reserveren voor bodemsanering, of de grondprijs verhogen. Alle gemeentelijke gebouwen inclusief de scholen zijn op een Ook kantonrechter mr. A. L. R. Melerrè toonde wéinig cle mentie voor de hardrijders. Hij deelde forse boetes én on voorwaardelijke ontzeggingen van de rijbevoegdheid uit. Eén van de hoogste boetes was die voor de motorrijder uit Zalt- bommel. Hij werd in maart 1995 door de politie betrapt toen hij met 156 kilometer per uur over de Stoofweg jakker de. De motoragent moest het gashendel ver openschroeven om de man staande te kunnen houden. De man uit Zaltbommel reed in een groep motorrijders. Een groep waarvan verschillende personen zich schuldig maak ten aan te hard rijden en onver antwoord inhalen. Toen ze de motoragent in de peiling kre gen werd het gas dichtge draaid. De man uit Zaltbom mel had niets in de gaten en zou volgens de politie zelfs snelheden van tegen de 200 ki lometer per uur hebben gere den. kwalitatief hoog onderhouds- niveau, aldus de nota. De dorpshuizen zijn vernieuwd of gerenoveerd. De beide havens die zich in de gemeente bevin den zijn winstgevend, gunstig voor de gemeente en daarmee indirect voor de burgers. Van Dijk (D66) was het met de ze stelling niet zo eens. Hij vindt dat de school De Schoe ner niet zo goed onderhouden is. Wethouder G. J. van de Vel- de-de Wilde repliceerde, dat dat niet aan het onderhoud ligt, er is voor vier ton aan ver spijkerd. De vorm waarin het gebouwd is, leidt tot proble men. Goemanszorg De 'overall' grondexploitatie sluit met een negatief resul taat van 153.283,78. Dit wordt vooral veroorzaakt door de aankoop van boerderij Goe- Uiteindelijk werd een snelheid van 156 kilometer per uur ge klokt op een weg waar een maximumsnelheid van 80 geldt: 76 kilometer te hard. De motor werd in beslag geno men. „En op het moment dat ik hem terug kreeg heb ik een punt achter het motorrijden gezet," vertelde de man uit Zaltbommel tijdens de zitting van het kantongerecht. Tot zijn schrik hoorde de man de officier niet alleen een geld boete van 1065 gulden eisen, maar ook een onvoorwaarde lijke ontzegging van de rijbe voegdheid van vier maanden. „Ik werk als zelfstandig servicemonteur. Als ik niet meer mag rijden dan kan ik me wel meteen bij het arbeidsbu reau in laten schrijven." aldus de man. Kantonrechter Melens kwam hem ietsje tegemoet. Hij handhaafde de boete, maar zette de ontzegging uit de rijbe voegdheid om in één maand onvoorwaardelijk en drie maanden voorwaardelijk met manszorg. Voorstel is, om de aankoop van boerderij Goe- manszorg uit de exploitatie te nemen en de kapitaalslasten ten laste van de algemene dienst brengen. De financiële positie van de gemeente Brou wershaven zal geen probleem vormen voor de nieuwe ge meente Schouwen-Duiveland, zo wordt in de nota gesteld. E. M. Overbosch-de Reijger van de PvdA toonde zich tevre den over de Voorjaarsnota. Haar fractie zou echter graag zien, dat er meer grond ver kocht zou worden aan de Wel- leweg in Dreischor. ...ui,,:. Dorpsraden R. J. van der Wekken van het CDA vindt, dat de dorpsraden te ver opgetuigd zijn en dat daar dan te veel geld in gaat zitten. „De vergaderfrequen tie kan aanzienlijk vermin derd worden meent de CDA- er. Wethouder Van de Velde was het niet met hem eens. „Om het geheel goed op te zet ten is er veel vergadertijd no dig in het begin." Van der Wekken is het ook niet eens met een te grootschalige aanpak van de Markt in Brou wershaven. Alles maar veran deren vindt hij kapitaalsver- een proeitijd van twee jaar. Een 34-jarige man uit Delft werd door de politie betrapt toen hij over de Serooskerkse- weg reed met een Snelheid van 125 kilometer per uur. Als ex cuus voor deze forse over schrijding van de maximum snelheid voerde de man aan dat hij net te horen had gekre gen dat er problemen waren met de zwangerschap van zijn vrouw. „Ik wilde er per se bij zijn en daarom heb ik te hard gereden," aldus de man. De officier bleek wat sceptisch tegenover het'verhaal van de man. Ook het feit dat de man al twee keer eerder tegen een bekeuring voor te snel rijden was aangelopen rekende zij hem zwaar aan. De officier eis te een boete van 540 gulden en vier maanden onvoorwaarde lijke ontzegging van de rijbe voegdheid. „Daar schrik ik nogal van. Ik heb de auto nodig voor mijn werk." reageerde de Delftenaar op de eis. Melens kwam hem ietsje tegemoet door hem één maand onvoor waardelijke en drie maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid op te leggen. Een 33-jarige winkeleigenaar uit Delft werd door Melens veroordeeld tot het betalen van een boete van 1000 gulden. Ook kreeg de man vier maan den. waarvan twee voorwaar delijk, ontzegging van de rijbe voegdheid. Hij reed in nietiging. De raming ervoor is ƒ972.000,-. Afscheidsfeest Voor wat betreft het afscheids feest bij de overdracht naar de nieuwe gemeente waren alle fracties het erover eens dat er voldoende draagkracht vanuit de gemeente moet zijn. Daar toe wordt een enquête onder de bevolking gehouden. BROUWERSHAVEN - De ge- meéntè BroüwèrsiyaVén krijgt toestemming voor de bouw van een noodlokaal bij één van haar scholen. Wethouder G. J. van de Velde- de Wilde meldde dat donder dagavond in een commissie vergadering. De aanvraag voor de bouw van een noodlo kaal bij obs de Zonnewijzer in Zonnemaire is gehonoreerd. Het college wil in de gemeente raadsvergadering van juni met een voorstel voor de bouw van het lokaal komen. De wethou der van onderwijs hoopt dat er dan al met ingang van het nieu we schooljaar gebruik van het lokaal kan'worden gemaakt. augustus 147 kilometer per uur op de Weg naar de Va-1 waar een maximumsnelheid van 80 geldt. Een overschrijding van 67 kilometer-per uur. De man kondigde aan in beroep te gaan tegen het vonnis. Een 28-jarige man uit Zierik- zee werd door Melens conform de eis van de officier veroor deeld tot een boete van 420 gul den en vier maanden voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proef tijd van twee jaar. De man werd op een snelheid van 115 kilometer per uur geklokt op de Serooskerkseweg. Het rijden met een snelheid van 111 waar 80 is toegestaan kwam»een 53-jarige Goesenaar op een boete van 375 gulden en een voorwaardelijke rijontzeg ging van vier maanden met een proeftijd van twee jaar te staan. De man was al twee keer eerder betrapt op te snel rijden. Dat hardleersheid geld kost merkte ook een 32-jarige Dordtenaar. Hij reed op de Zeelandbrug 106 in plaats van de toegestane 70 kilometer per uur en het was ook bij hem niet de eerste keer dat hij betrapt werd op te snel rijden. Conform de eis van de officier veroordeelde Melens de man tot een boete van 540 gulden en vier maanden voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proef tijd van twee jaar. Volgens de officier van justitie gaat het niet om enkele, maar om een reeks klachten en heeft de eigenaar verzuimd om na Een maand geleden hadden de fracties nog hun bedenkingen tegen de uitbreiding. De be doeling is dat er 34 aanleunwo ningen bij worden gebouwd in blokken van twee bouwlagen. Deze blokken komen tussen de bestaande bebouwing. De blokken worden op de verdie ping met elkaar verbonden met een galerij. De commissieleden vreesden dat het open karakter van' het complex verloren zou gaan wanneer de open ruimten op gevuld zouden worden met huizenblokken, zoals de bedoe ling. De vraag was of er alter natieven waren. Deze zijn er volgens de architect, ing. A. J. Pennink, niet. Bovendien ont nemen de nieuwe blokken niet het zicht op de stad. Dat doet de groenstrook al die er nu staat, betoogde hij gisteren. Een bebouwing die uit twee bouwlagen bestaat doet vol gens hem geen afbreuk aan het zicht op de stad. Hoger De optie om langs de Grevelin- genstraat de bebouwing te be perken tot één bouwlaag en de nieuwe blokken aan de noord zijde van het complex hoger te dig is geweest.Ter rechtszit ting bleek dat de officier haar i aanklacht had gebaseerd op een APV die inmiddels niet meer van kracht is. In april vo rig jaar werd de APV in Wes terschouwen vervangen door een nieuwe en juridisch gezien zit deze volgens Van Leeuwen niet bijster goed in elkaar waardoor verschillende arti kelen op verschillende wijze geïnterpreteerd kunnen wor den. maken, is volgens Pennink geen reële optie. „Vanaf de Kabbelaarsbank kun je juist de stad zien. Bij drie bouwla gen is dit zicht verdwenen. Bo vendien concurreren de drie bouwlagen met het hoge hoofdgebouw. En in het verle den is juist besloten dat dit niet mag," aldus Pennink. Het betoog van Pennink was voor de commissieleden over tuigend genoeg om akkoord te gaan met een vrijstelling van het bestemmingsplan. Deze is nodig, omdat de nieuwe blok ken gekanteld worden ge bouwd. Sommige blokken val len dan ook buiten de rooilijn van Borrendamme en staan ge deeltelijk op gronden met een andere bestemming. „Dat muurachtige geheel zagen we niet zitten. Maar je komt er haast niet onderuit als je Bor rendamme wil uitbreiden. Maar iets anders zit er niet in. Het belang van uitbreiden en de bereikbaarheid van de wo ningen gaat voor ons voor, bo ven een minder fraai uitzicht," aldus J. de Bruijne (SGP/ GPV/RPF). De overige com missieleden waren dit met De Bruijne eens. ZIERIKZEE - „Snelheidslimieten zijn er niet voor niets. Ik heb geen enkel begrip voor men sen die er een dergelijk asociaal rijgedrag op na houden. En dit is toch wel het toppunt." Offi cier van justitie mr. Y. A. C. C. Willems had tij dens de zitting van het kantongerecht in Zierik- zee geen goed woord over voor automobilisten en motorrijders die de maximumsnelheid aan hun laars lappen. BROUWERSHAVEN - Ver keersproblemen in Brouwers haven. Dat is één van de zaken die aan de orde komen tijdens de vergadering van de dorps raad Brouwershaven op maan dag 13 mei. De politie is uitgenodigd om de verkeersproblemen in Brou wershaven tijdens de dorps raadsvergadering nader toe te lichten. Verder komt aan de or de de tarievenstructuur. De vergadering wordt gehouden in het stadhuis in Brouwersha ven en begint om 19.30 uur. Advertentie deltamakelaardij marco bij de vaate. makelaar o.g manhuisstraat 1-3 zierikzee telefoon 0111 417808 ZIERIKZEE - Podium Brogum in Zierikzee sluit zaterdag 8 juni het concertseizoen af met een avond Nederhop. Voor de avond heeft Bro gum drie rap-groepen gecontracteerd: Ouder kerk Kaffers, West Klan en Zuid Oost. De drie rap-groepen staan voor de taak om het publiek te laten zien dat de Nederhop wel dege lijk leeft. De Ouderkerk Kaffers, uit Ouderkerk aan den Amstel, doen dat onder meer met een aantal nummers van de in 1994 uitgebrachte CD 'Wie zijn wij'. Deze CD bevat vijftien hip hop nummers, ^waarvan de teksten meestal uit het dagelijks leven zijn ge grepen. Ook de Amsterdamse formatie West Klan bracht in 1994 een CD uit: 'Taal van de straat'. De titel verwijst naar de plaats waar de drie leden van de band de inspiratie vonden voor hun teksten. Zuid Oost komt uit Deventer. In 1994 nam de band al drie nummers op. Een jaar later mocht de band een volledige CD opnemen. Zuid Oost staat voor verschillende stijlen mu ziek; van hardcore tot funky. Twee weken voor het avondje Nederhop in Brogum, zaterdag 25 mei, staat Cobraz op de planken. Van deze Rotterdam se groep kwam vorige maand het eerste live mini-album uit, getiteld 'Evil Rhythm'. Op de ze productie blijkt dat Cobraz zich op het podium uitstekend in zijn element voelt. Met op zwepende, percussieve rock, weet de band de gemoederen hoog op te laaien. In het voorprogramma staat zaterdag 25 mei De Niro. Een nieuwe Zeeuwse formatie, die eind oktober met repeteren startte. Aanvankelijk was de groep van plan een jaar te repe teren alvorens naar buiten te treden. Maar naar eigen zeggen hebben de vier leden zo veel progressie geboekt, dat ze er klaar voor zijn. De muziek van de band is geïnspireerd door onder anderen Bruce Spring steen, Neil Young en Brian Adams. Beide concerten beginnen om 22.00 uur. De zaal is vanaf 21.30 uur geopend. Advertentie Nieuwerkerk UN Astraat 10 0111-641368 Brouwershaven 0111-691634 Noorddijkstraat 8 technisch install at ieburo 0111-413348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5