3 Zierikzeese tennisclub weigert indienen vergunning lichtmasten Miljoenste Azaronstick loopt van productietafel Zuidhoek 1 SCHOUWEN-DUIVELAND i Competence UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bewoners willen kosten verhalen op gemeente Motorfiets gestolen Automaten leeggehaald bij inbraak Diefstal uit auto 3 5 7 11 Onderzoek naar overlast terras café de Vlinder L dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 10 MEI 1996 152e JAARGANG NR 25973 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 SEARCH SELECTION GROUP Het bureau dat de voordelen van regionale bekendheid koppelt aan de pluspunten van een landelijk netwerk van excellente werving en selectie adviseurs. WERVING executive search SELECTIE diepte-interview personeelsadvertenties functie-onderzoek file-search HIND select® (exclusief) Damplein 1,4331 GC Middelburg, telefoon 0118-640142, fax 0118-612209 Een medewerker van het onderzoeksbureau aan het werk in een van de woningen aan de Krabstraat. (Foto: Joop van Houdt) ZIER1KZEE - Het bestuur van LTC Zierikzee heeft nog steeds geen bouwvergunning aange vraagd voor de lichtmasten die enkele weken geleden rond de tennisbanen werden geplaatst. De club strijkt hiermee de gemeente behoorlijk in de haren. Dat maakte burgemeester J. J. P. M. Asselbergs gisteren bekend. geven voor het plaatsen van de masten. Deze fout wordt door de gemeente ruiterlijk toege geven. Begin deze week is volgens As selbergs nogmaals duidelijk gemaakt, dat er toch een bouw vergunning moet worden aan- De gemeente heeft de tennis club diverse keren laten weten dat er voor de lichtmasten een bouwvergunning moet worden aangevraagd. Dit ondanks het feit dat de tennisclub door een fout op de afdeling gemeente werken toestemming heeft ge- gevraagd. In dezelfde brief werd een ultimatum gesteld. De aanvraag moet deze week ingediend zijn. Gisteren was daar nog geen sprake van. ,,En daarover begin ik toch behoor lijk geïrriteerd te raken," al dus Asselbergs. Wanneer de tennisclub blijft weigeren een bouwvergunning aan te vra gen kan de gemeente overgaan tot bestuursdwang. M. H. Coolbergen, waarnemend voorzitter van de tennisclub, wilde geen commentaar geven op het al dan niet aanvragen van de vergunning. Inmiddels wordt het conflict tussen de omwonenden van het tennispark en het bestuur van de plaatselijke tennisclub steeds groter. Gisteren beticht ten de omwonenden het be stuur van sabotage van de lichtmetingen door een onder zoeksbureau. Dit onderzoek wordt op last van de gemeente uitgevoerd. Het onderzoek moet duidelijk maken in hoeverre de omwo nenden overlast hebben van de uitstraling van de lampen. Daarnaast is het onderzoek noodzakelijk in verband met de milieuvergunning, die no dig is voor de masten. De sabotage bestond er vol gens de buurtbewoners uit, dat er gisteravond een net langs het hekwerk werd opgehan gen. Zij vreesden dat dit net de metingen zou beïnvloeden. Volgens hen is het net opge hangen om de opstraling van het licht vanaf de banen rich ting de huizen te beperken. Verstandhouding ,,Dit is natuurlijk heel flauw en zeker niet goed voor de ver standhouding met de club," al dus F. van Aken, een van de bewoners van de huizen die di rect aan het tennispark gren zen. Volgens Coolbergen had het net al veel eerder moeten hangen. Tijdens de ledenverga dering eerder deze week is daar nogmaals opgewezen. ,,Het is de bedoeling dat h^t net blijft hangen, dus moet er ook gemeten worden als het net hangt," aldus Coolbergen. Volgens de medewerkers van het onderzoeksbureau was er echter geen sprake van beïn vloeding van de metingen. Vanuit de tuinen en woonka mers van verschillende huizen langs het tennispark maten zij de hoeveelheid licht. Ook wer den foto's gemaakt van de situ atie. Het onderzoeksrapport is 15 mei klaar. Dat is precies op tijd, want twee dagen later dient een kort geding dat de bewoners hebben aangespan nen tegen de tennisclub. Zij ei sen dat de lampen van de licht masten niet ontstoken worden, maar dat eerst het resultaat af gewacht wordt van de proce- dürès rond de'bóuw- en milieu-' vergunning. De bewoners hebben ook om een overleg gevraagd met de gemeente over de kosten die zij moeten maken voor juridische bijstand. Zij vinden dat ze door de fout van de gemeente zijn gedwongen om deze kosten te maken. En vinden het niet meer dan reëel dat deze kosten dan ook door de gemeente wor den vergoed. ZIERIKZEE - Na enkele aanloopproblemen, zit de vaart in de assemblage van de Azaron stick er bij Werkvoorzieningsschap de Zuid hoek in Zierikzee goed in. Woensdag liep de miljoenste stick van de productietafel, hetgeen reden was voor een klein feestje. Na jarenlang op de assemblage van de Azaronstick te hebben gevlast, sleepte de Zuidhoek eind vorig jaar de order bin nen. Dat had alles te maken met het feit dat de producent van Azaron, Chefaro Interna tional uit Rotterdam, een nieu we stick op de markt brengt. Deze is niet meer rond, maar ovaal. Bema Kunststoffen uit Zierikzee' sleepte de order in de wacht en besteedde de assem blage vervolgens uit aan de Zuidhoek. Dat Bema hiervoor het Zierik zeese werkvoorzieningsschap- uitkoos heeft alles te maken met de relatie die beide bedrij ven al jaren met elkaar heb ben. ,,Het assembleren is zeer arbeidsintensief. Je zou dit in principe helemaal kunnen au tomatiseren, maar uiteinde lijk heeft de Zuidhoek de op dracht hiervoor gekregen. Het voordeel is dat we naast elkaar zitten. De onderdelen kunnen met de vorkheftruck worden afgeleverd," aldus bedrijfslei der R. Peters van Bema. Nauwkeurigheid De aanloopproblemen wijt hij met name aan de vereiste nauwkeurigheid, waarmee de onderdelen in elkaar moeten worden gezet. Daarnaast heeft Chefaro ook veranderingen in het product aangebracht, waarmee de machinebouwer rekening moest houden. ,,Het was allemaal moeilijker dan we aanvankelijk gedacht had den. Alles kwam op de machi ne aan. Het was zo'n beetje zoe ken naar een speld in een hooiberg," aldus Peters. In verband met de naderende zomer ontbrak het eigenlijk aan tijd om het productiepro ces te vervolmaken. Maar dat hebben de medewerkers van de Zuidhoek volgens directeur J. de Groot ruimschoots goed gemaakt door 's avonds en in het weekend over te werken. In naam van alle medewerkers die op de afdeling werken waar de sticks in elkaar wor den gezet, bood hij woensdag middag mevrouw J. Kramer een grote plantenbak aan om de afdeling op te fleuren. Machines Op deze afdeling staan twee grote draaitafels, waarop de sticks in vijf stappen in elkaar worden gezet. Deze machines ^ijn nodig, omdat handmatig de benodigde productie niet kan worden gehaald. Ze zijn speciaal voor de Zuidhoek ont wikkeld. Uitgangspunt hierbij was volgens De Groot, dat ie dere medewerker aan de ma chine moet kunnen werken, dat de snelheid waarmee ge werkt wordt variabel is en dat er een verschillend aantal mensen tegelijkertijd aan de assemblage kan werken. ,,En de machine moet natuurlijk veilig zijn." De medewerkers van de Zuid hoek hebben bij de totstandko ming van de twee machines, die vervaardigd zijn door de machinefabriek Wisse Kramer uit Colijnsplaat, een grote rol gespeeld. En volgens J. Wisse moet dat ook. ,,Wij vinden op zich niet uit. Dat doen de men sen die ermee moeten werken. Zij zeggen op welke manier dat moet en wij proberen dat uit te voeren." Voor de assemblage van de Azaronstick zijn twee speciale machines gemaakt. (Foto: Joop van Houdt) SCHARENDIJKE - Op de Brouwersdam is in de nacht van woensdag op donderdag een motorfiets gestolen van een 31-jarige man uit het Duit se Essen. De eigenaar had zijn motor fiets achtergelaten op de Brou wersdam in verband met een lekke band. Toen hij de motor op wilde halen, bleek deze ver dwenen. Het gaat om een witte Yamaha DT 175 met het kente ken E-K975. BURGH-HAAMSTEDE - Bij een inbraak in Burgh-Haam- stede zijn vannacht enkele honderden guldens aan con tanten buitgemaakt. De inbraak werd gepleegd in restaurant 't Torentje aan de Kloosterweg. Nadat men toe gang had verkregen tot het res taurant werden twee speel automaten opengebroken. Volgens de beheerder bevatten deze automaten enkele honder den guldens. BRUINISSE - Van een vijftig jarige man uit Nieuwdorp werd woensdagavond in Brui- nisse een duikuitrusting uit de auto gestolen. Do diefstal is gepleegd tussen 20.00 en 21.00 uur. De auto stond in de Zuidweg. De duik uitrusting vertegenwoordigt een waarde van meer dan dui zend gulden. Opvallend is vol gens de politie, dat de laatste tijd regelmatig duikuitrustin- gen uit auto's worden gestolen. Geen van ons is verdraagzaam in datgene wat ons diep en volledig aangaat. Nu en dan zon HET WEER Vannacht opklaringen en een enkele mistbank. Minimumtemp. 4 gr. Overdag nu en dan zon en op de meeste plaatsen droog. Middagtemp. 14 gr. Zwakke tot matige noord tot noordoostenwind, rond kracht 3, 's middags af en toe vrij krachtig, 5. WATERBEHEER Volksrepubliek China koopt Zeeuwse kennis over het waterbeheer. O HARDRIJDERS Weinig clementie voor hardrijders tijdens zitting kantonrechter. SPEELTOESTELLEN Kleurige speeltoestellen voor peuterspeelzaal De Blokkendoos in Brouwershaven. NAC De dertienjarige Benjamin Verwest uit Dreischor speelt volgend jaar bij het Brabantse NAC. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee gaat on derzoeken of er mogelijkheden zijn om beper kingen te stellen aan het gebruik van het terras van café de Vlinder. Hét terras, aan de achter zijde van het café, bezorgt volgens omwonen den overlast. Aanleiding tot het onderzoek wafêïi" opmerkingen van een aantal omwonenden gistèren tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ontwikkeling. Zij vragen zich af hoe het mogelijk is dat de exploitant van het café toe stemming heeft gekregen om een terras in de tuin te hebben. ,,We moeten de overlast aan de voorkant al dulden en daar komt nu ook de achterkant nog bij. Dat gaat te ver," aldus een van hen. Op basis van het be stemmingsplan kan de ge meente het terras echter niet weigeren. Er is namelijk geen verbodsbepaling ih opgeno men. Daarom ook wil de ge meente dit plan, dat dateert uit 1974, gedeeltelijk herzien. Maar in verband met het over gangsrecht kunnen bestaande situaties, zoals het terras van de Vlinder, niet worden verbo den. Op voorstel van commissie voorzitter J. J. P. M. Assel bergs gaat de gemeente nu „nauwgezet"' onderzoeken of er andere manieren zijn om het gebruik van de tuin als terras te beperken. Advertentie Hoge Kerkstraat 16, 4306 CD Nieuwerkerk Telefoon 0111-641518/642658 dag en nacht Al meer dan 25 jaar. ZIEKENFONDSRITTEN BRUIDSAUTO VOLGAUTO'S GR0EPSVERV0ER KLEINBUS ROLSTOELVERVOER Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: QMAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KW ARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 52.50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I bank-/glronummer vermelden: t-J II Ii IJ II II I11J II 3S! Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar 4^% Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zieri».zee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1