WIK verliest alleen maar: trainer en vier mensen weg en uit de beker In de schijnwerper VOETBAL Kommer vereerd met Zonnemaire Goede rentree op districtscompetitie Coach Koeman vindt vier jaar welletjes Titelverdedigers naar Nieuwerkerk Strijd om voetbalcup begint vanavond echt Winst voor All-Ready A DINSDAG 7 MEI 1996 NR 25964 9 Vlissingen in Kerkwerve veel te sterk voor thuisploeg, 1 -5 Charlotte Wittenberg (links) gaat verbeten de strijd aan in het verloren bekerduel tegen Vlissingen. (Foto: Marijke Folkertsma) KERKWERVE - In treurnis namen de WIK-da- mes afscheid van het voetbalseizoen 1995/1996. Het team uit Kerkwerve verloor gisteravond de bekerwedstrijd van Vlissingen (1-5) en en pas sant lieten trainer Denny de Vos en vier speel sters weten dat ze volgend seizoen niet meer be schikbaar zijn voor WIK. Coach De Vos vindt het na der tien jaar wel genoeg. Gebrek aan tijd en opzien tegen de trai ningen gaven voor de besnorde oefenmeester de doorslag er mee te stoppen. ,,Ik heb het met alle plezier ge daan en altijd naar mijn zin ge had." Een opvolger heeft WIK volgens De Vos nog niet gevon den. In het spoor van hun coach ver laten Monique van Oeveren, Ellen Vaane, Sook de Jong en Suzanne Broere eveneens de vereniging. Van Oeveren kan geen tijd meer vinden voor een voetbalwedstrijd op zaterdag, maar blijft nog wel lid van WIK, zei ze gisteravond. De blonde voetbalster is al eens vaker (een jaar) gestopt. ,,Het zal altijd wel blijven kriebelen." Toch ziet ze de WIK-dames als een leuke groep en het niet meer actief zijn tussen de witte kalklijnen zal haar enige pijn doen. „Als het onderling niet botert, ga je makkelijker weg," verklaarde ze. WIK zal waarschijnlijk alle moeite moeten doen om vol gend seizoen een complete se lectie op de been te krijgen. Langs de kant probeerden Van Oeveren en oud-WIK-speelster Lisette de Vlieger dan ook ziel tjes te winnen. Of dat effect sorteert, blijkt misschien de komende weken. Het is te hopen dat Petra Du- gardein met ingang van het nieuwe seizoen gewoon blijft keepen, want de sluitpost van WIK behoedde haar ploeg te gen Vlissingen voor eep snelle en hopeloze achterstand. In het eerste kwartier van de kwart finale om de beker trad ze ver schillende malen succesvol op. Van de andere kant had Vlis singen, een klasse hoger spe lend dan WIK, het vizier niet bepaald goed gericht. In korte tijd miste het twee dotten van kansen vlak voor het doel van Dugardein. Vlissingen-trainer Wil Bömer rqerkte na afloop terecht op dat haar ploeg wel vijftien goals had kunnen sco ren. WIK herstelde zich aardig van de sterke opening van Vlissin gen, maar boog het hoofd in de 22e minuut. Nadat Vlissingen de lat raak,te, was het voor José Verhage een koud kunstje de bal in te tikken, 0-1. Marin- ge Vogel verdubbelde twaalf minuten later de marge, 0-2. Na de pauze ontbeerde het WIK aan fysieke kracht. Twaalf minuten na het rustsig- naal redde het de eer. Veronica Berrevoets, één van de betere spelers, stuurde Ellen Vaane de diepte in. De rechterspits speelde met een gelukje de bal onder een verdediger door en rondde beheerst af, 1-2. Nauwelijks twee minuten la ter gaf Vlissingen aan wie op sportpark De Vospit echt de baas was. Met een zacht, raar rolletje tekende Jessemijn Krijger 1-3 aan. Denise Remijn en Monique Baljeu bepaalden de eindstand in respectievelijk de zeventigste en negentigste minuut op 1-5. Scheidend coach De Vos beves tigde zijn vermoeden van voor af. „Het was inderdaad één richtingsverkeer." Twintig minuten lang zag hij dat zijn ploeg lekker mee kon voetbal len. Tot meer was WIK niet in staat. „Vlissingen is een erva ren ploeg," besloot De Vos. WIK komt dit seizoen nog een keer in actie. De competitielei ding in Leiden bevestigt dat WIK tegen Hoek een beslis singswedstrijd speelt om vol gend jaar een klasse hoger uit te komen. WIK - Vlissingen 1-5 (0-2) - 22. Verhage 0-1, 35. Vogel 0-2, 57. Vaane 1-2, 59. Krijger 1-3, 70. Remijn 1-4, 90. Baljeu 1-5. Opstelling WIK: Dugardein, Van der Meer, Stouten, Broere, M. Hart, Den Boer, De Vos (58. Van Beveren), De Jong, Vaane, Berrevoets, Wittenberg. NIEUWERKERK - Het zeven de Gruttepikkers veteranen- toernooi heeft vele winnaars en finalisten van voorgaande edities naar Nieuwerkerk ge lokt. Het evenement voor tennissers van 35 jaar en ouder begint morgen en duurt tot volgend week vrijdag (16 mei). Alle deelnemers beginnen in poules in de Cl-, C2-, Dl- en D2-catego- rie. De eerste twee geklasseer- den uit elke poule plaatsen zich voor de kruisfinales. Op TV Duiveland werken 242 tennissers zo'n 190 wedstrijden af. Favorieten voor het heren- dubbel C2 zijn Schouw en Bek. Dit koppel won de laatste twee uitvoeringen van het Grutte- pikkers-toernooi. Den Engels man en Van de Est staan als tweede genoteerd. Plaatsingen HDC1: 1. Noorder- meer/Prins, 2. Schouw/Bek. HEC2: 1. P. Noordermeer, 2. Den Engelsman, HDC2: 1. Schouw/Bek, 2. Den Engels- man/Van de Est, DDC2: 1. Pie- ters/Breen, 2. Den Ouden, Slootmaker, GDC2: 1. Van de Sande/Van de Hooft, 2. Bos/Huyser. HED1: 1. L. Smid, 2. D. Bezuy- en, DED1: 1. L. Monster, 2. R. Kok, HDD1: 1. Van Urk/Col- lignon, 2. Rijnberg/Dool, DDD1:1. De Morree/Van Willi gen, 2. Huyser/'Vleeshouwers, GDD1: 1. Jongen/Voerman, 2. Schot/Hoare. HED2: 1. M. Westerweel, 2. J. van Nijnatten, HDD2: 1. Smit/ Mol, 2. Hoogmoed/Kwaak. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een 'opmerkelijke prestatie heb ben geleverd of in de komen de dagen aan een belangrijk evenement meedoen worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Gerard van der Kamp 'In de schijnwerper'. De duivensporter is de laatste weken zeer goed op dreef onder de naam Combinatie Van der Kamp samen met zijn vrouw Ria. Zijn duiven won nen vluchten vanuit Cambrai en Peronne. Een andere keer waren ze vanuit Cambrai als derde snelste terug op Schou- wen-Duiveland. Duiven nemen een belangrijke plaats in zijn leven in Naam: Gerard van der Kamp. Geboren: 4 maart 1938 te 's-Gravenhage. Woonplaats: Noordwelle. Sport: Duivensport. Partner: Ria van der Kamp. Club(s): PV Zierick. Beroep: Ik was werkzaam in de bouw. Hobby's: Zingen. Favoriete sporten: Heb ik niet. Laatste boek: Alle duivenboeken en geen an dere. Schrijver: Johan Lambregts, Leon Petit, Arie van der Hoek (schrijvers van duivenboeken). TV-programma's: Mooie western, beetje roman tische films, maar geen ge weldfilms. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, PZC en het duivenblad van de NPO (Nederlandse Postduiven Organisatie). Muziek: Ik speel mondharmonica. Eten: Babi pangang. Drinken: Limonade. Uitgaan: We gaan wel eens uiteten. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Noordwelle natuurlijk. Favoriete stad in Nederland: Bergen op Zoom. Vakantie: Een Rijnreis met de boot. Geloof: Rooms-Katholiek Heeft hekel aan: Ik heb nergens een hekel aan. Slechtste eigenschap: Ik ben opvliegend. Beste eigenschap: Je bent lief, roept mijn vrouw. Mooiste sportmoment: Een mooie serie met je dui ven. Vervelendste sportmoment: Als ik erachter kom dat de ringnummers van mijn duiven verkeerd zijn. Blessures: Mijn rug. Sportief doel: Nastreven om te winnen. Sportvrouw/sportman uit de regio: Ik zou het niet weten. Beste trainer: Ik heb geen trainer, ik ben zelf trainer van de duiven. Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee ZIERIKZEE - De strijd om de Zierikzee sche Nieuwsbode Trofee barst vanavond pas goed los. Renesse speelt dan tegen Dui- veland en WIK ontmoet DFS. Beide duels beginnen om zeven uur. DFS speelt aan staande zaterdag de tweede poulewed strijd tegen ZSC. Voor de voetbalcup hebben Zierikzee en MEVO al een keer tegen elkaar gespeeld. De ploeg van Jan Meul- meester won de ontmoeting met 2-1. Volgende week dinsdag staat het Zierikzeese onder onsje voor de tweede keer op de rol. De winnaar plaatst zich voor de finale dag (8 juni) in Nieuwer kerk. De verdediger van de Zie rikzeesche Nieuwsbode Trofee, SKNWK, won vori ge week haar eerste partij. In Oosterland versloeg het elftal van Cees Willemse Duiveland met 0-2. Voor 28 mei moeten alle du els in de vier poules zijn af gewerkt. In poule 1 (Bruse Boys, Brouwershaven en Ouwerkerk) is nog niet ge speeld. Nieuwe man krijgt het druk DREISCHOR - De nieuwe trainer van Zonne maire, Wim Kommer, is zeer vereerd met liet aanbod van Zonnemaire om terug te keren als de eerste verantwoordelijke man van het eerste elftal. Vorige week vonden het bestuur van Zon nemaire en Kommer elkaar in een gesprek. Kommer heeft voor een jaar getekend. Zoals bekend is Kommer geen onbekende in Zonnemaire. Bij deze vereniging trad hij in het verleden al drieëneenhalf jaar op als oefenmeester. De func tie als trainer is niet de enige baan die Kommer het komend seizoen zal bekleden. Hij blijft voorzitter van Dreischor en trainer van de C-jeugd in Drei schor. De 'nieuwe' man voorziet on danks de drukke werkzaamhe den geen problemen. „Het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan," verklaart hij. Des tijds was de accu leeg. Ik wilde er een poosje tussenuit." Hij vindt het onverwachte ver trek van Cor van Aken, die al voor een jaar Zonnemaire had toegezegd, op zijn zachtst ge zegd niet netjes. „Ik zou het niet leuk vinden. Dat hoort er niet bij." Kommer heeft er ab soluut geen moeite mee om bij een 'kleine' club als Zonnemai re te werken. „Het is een fantastische ver eniging. Ik begin er met plezier en moed aan." Hij zegt niet bang te zijn voor de nieuwe klasse. „Dreischor en Ouwer kerk zullen het ook zwaar krij gen." HSD-dames verliezen ZIERIKZEE - Niet geheel onverwacht stond Greet Koeman voor de laatste keer aan de kant om 'haar' HSD-dames te coachen. Het afscheid was er niet eentje om vrolijk van te worden. Kampioen Spijkenisse versloeg de thuisploeg op sportpark Bannink in Zierikzee met 0-3. Na vier jaar HSD vindt Koe man het wel genoeg. Zeker het afgelopen seizoen - de competi tie is na gistermiddag ten ein de - verliep voor zowel haar als de speelsters teleurstellend. Gewonnen werd er nauwe lijks, verloren maar al te vaak. Koeman betreurt dat, van het team waarme ze vier jaar gele den begon, daar bijna niemand van over is. „Mijn opvolgster moet een jong en enthousiast damesteam maken," helpt Koeman alvast. Verder vindt de tramster dat de winterstop bij hockey veel korter kan. Ze miste in april en mei een paar> speelsters die op zondag in de tenniscompetitie uitkomen. Over afwezigen gesproken. Te gen Spijkenisse ontbraken Kim Bij de Vaate, Mirte Blom, Gonneke Arkenbout, Ellen van Velthoven, Anne Marie Roda, Martine Verschoore en Gaby van Breugel. Met speel sters uit de A-jeugd, die vol gend jaar naar dames 1 gaan, probeerde HSD het de kam pioen lastig te maken. Dat luk te slechts sporadisch. De heren van HSD kregen in de laatste competitiewedstrijd een flink pak slaag. Middel burg versloeg de ploeg uit Zie rikzee met 6-0. Met deze ruime zege werd de thuisploeg, kam pioen in de vierde klasse A. VLISSINGEN - De A-junioren van All-Ready hebben de korf balploeg Seolto A met 5-9 ver slagen. Het Zierikzeese team speelde in Vlissingen een goede eerste helft die het met 1-5 afsloot. Door verminderde concentra tie aan All-Ready-zijde kwam de thuisploeg tot 4-7 terug. Vanaf dit moment nam de jeugdploeg weer afstand. Heinkenszand Al-Zierikzee Al 2-6, 's-Heer Arendskerke Al-MEVO Al 3-0, SSV Al-Dui- veland Al 1-5, Zierikzee A2- Kloetinge A2 2-3, Terneuzen Bl-Zierikzee BI 4-1. SKNWK Bl-Bruse Boys B 2-1, Zierikzee B2-Kloetinge B2 4-1, Duiveland Bl-Wemeldinge BI n.o.g. Zierikzee Cl-Terneuzen Cl 1-4, Krabbendijke Cl-Brouwersha- ven Cl 4-8, Zonnemaire CI RCS C2 8-2, DFS Cl-Nieuw- land Cl 2-8, Bruse Boys Cl- Yerseke Cl 6-0, Wemeldinge Cl-Duiveland Cl 3-3, Kapelle C2-Renesse Cl 0-9, Renesse C2- Wolfaartsdijk Cl 2-6, Drei schor Cl-MEVO Cl 3-2. WIK Dl-Bruse Boys D2 2-1, MEVO D2-Waarde Dl 1-11, Wolfaartsdijk Dl-Zonnemaire Dl 6-5, RCS D2-Zierikzee Dl 2- 2, DFS Dl-RCS Dl 7-3, Yerseke Dl-SKNWK Dl 3-6,'Zierikzee D3-Zierikzee D2 0-3, Renesse Dl-DFS D2 5-0. Sinds tien jaar herenploeg Delta Sport actief VLISSINGEN - De mannenploeg van atletiek vereniging Delta Sport is op de eerste districts competitiewedstrijd in de eerste klasse op een achtste plaats geëindigd. Op de kunststofatle- tiekacconimodatie Baskenburg in Vlissingen zorgden Rachid Ben Meziane (5000 nieter) en Robert van der Vegt (discus en kogel) voor ere plaatsen op het podium. Jurgen de Lang zorgde bij het hoogspringen (1,80) en hinkstapspringen (12,24) voor uitstekende prestaties. Het was tien jaar geleden dat atletiekvereniging Delta Sport een mannenploeg kon af vaardigen naar de eerste klas se districtscompetitie. Een zware strijd waarin twintig at- letiekonderdelen bezet moes ten worden. Rachid Ben Meziane liep een uitstekende 5000 meter in een tijd van 15.17.9 minuten. 4700 meter lang liep de Zierikzeeë- naar aan de leiding, maar moest toen capituleren voor een atleet van Energie uit Ba- rendrecht die een betere eind sprint in de benen had. Ben Meziane: „Het was vandaag mijn eerste 5000 meter op de baan van het seizoen. Ik ben te vreden met deze tijd." Robert van der Vegt behaalde twee keer een tweede plaats achter Nederlandse beste A*ju_ nior, werpatleet Erwin Simpe laar uit Goes. Met de kogel stootte hij 11,84 meter en bij de discus kwam de 2.5 kilo schijf tot een afstand van 37,40 me ter. „Het kogelstoten viel mij tegen. Op de trainingen stoot ik de laatste weken regelmatig over de dertien meter," aldus Van der Vegt. Simon Schot kwam met de 7,25 kilo kogel tot een afstand van 10,46 me ter. Jurgen de Lang heeft de atle- tiek-training de laatste maan den op een laag pitje gezet we gens zijn drukke studie werkzaamheden op het CIOS in Goes. Toch kwam de atleet uit Kerkwerve gemakkelijk over 1,80 meter bij het hoog springen. Bij het hinkstap springen werd hij vierde met een afstand van 12,24 meter. Jos Geluk uit Noordwelle overbrugde met de 800 gram speer een afstand van 43,90 me ter. Arjan Beije uit Burgh- Haamstede liep met de mara thon van Rotterdam nog in zijn benen naar een persoonlijk re cord op de 1500 meter (4.27.2 minuten). Record Vanwege de afmelding van Ri- ni van Dijke (hamstringbles sure) moest ploegleider en trai ner Kees Verkerke (44 jaar) zelf de spikes uit de sporttas halen om de 100 meter sprint te lopen. Verkerke deed dit niet onverdienstelijk in 12.2 secon den. Dit betekende een nieuw veteranenclubrecord, maar te vens een nieuw Zeeuws vet era- nenrecord. Hij verbeterde het oude record van Anton Bussemaker uit Vlissingen dat sinds 1994 op 12.4 seconden stond. Met de 12.2 seconden schaarde Verker ke zich zelfs bij de top vijftien in Nederland. Uitslagen Delta Sport-atleten 100 meter: K. Verkerke 12.2 sec., Simon Schot 13.2. sec. 400 meter: M. van der Voordt 60.5 sec., R. Baartse 61.8 sec 1500 meter: A. Beije 4.27.2 min., A. Heijboer 5.16.4. 5000 meter: R. Meziane 15.17.9 min., 110 me ter horden: Serge Schot 21.1 sec., J. Geluk 21.9 sec., hoog springen: J. de Lang 1.80 me ter, polsstoklioog: Serge Schot 2.60 meter, verspringen: M. van der Voordt 4.86 meter. R Baartse 4.61 meter, hinkstap springen: J. de Lang 12.24 me ter, kogelstoten: R van der Vegt 11.84 meter, S. Schot 10.46 meter, discuswerpen: R van der Vegt 37.40 meter, speer werpen: J. Geluk 43.90 meter, 4 x 100 meter estafette (Van der Vegt. De Lang. Simon Schot, Van der Voordt) 48.1 sec.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9