Steun voor scholenfusie Gs halen het snoeimes door subsidie plattelandstoerisme GioeKRij< Lentefeest kinderboerderij Middelburg heeft eerste 'stadswijk zonder racisme' 'Open Tafel' In 't Opper is nieuw sociaal project Wel pro vinciale bijdrage in nieuwe projecten Op termijn mogelijk ook Beatrixschool erbij Urker visser omgekomen Anti-racismeboot komt naar haven Zierikzee Nieuw kwartetspel Zierikzee van plaatselijke voetbalclub 4 DINSDAG 7 MEI 1996 NR 25964 Verwachting t/m zaterdag 11 mei ZIERIKZEE - Op kinderboer derij De Punt in Zierikzee wordt zaterdag 11 mei een len tefeest gehouden. Het evenemententeam van de kinderboerderij heeft allerlei activiteiten georganiseerd waaraan jong en oud kunnen deelnemen. Er zijn demonstra ties schapen scheren, klompen maken en koe melken. Kinde ren kunnen een ponyrit ma ken, op een luchtkussen sprin gen en zich laten schminken. Er wordt een kleine rommel markt gehouden en Zeeuwse bolussen verkocht. De op brengst van het evenement is •bestemd voor de aanschaf van een nieuwe volière. Het lente feest begint om 14.15 uur en wordt bij slecht weer een week verschoven naar 18 mei. Advertentie HABO RENËSSE Mocdcrdagtip: Hortensia Hogezoom 100. Renesse Tel.: 0111 - 46 27 91 ZIERIKZEESCHE PjS NIEUWSBODE M Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 1,4300 AA Zienkzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan. ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr.. van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52.50 (autom. afschr.) f 50.00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) 180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tbt 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W MIDDELBURG (ANP) - De wijk 't Zand in Mid delburg kan zich als eerste in Nederland „wijk zonder racisme" noemen. Meer dan 70 procent van de bewoners heeft zich uitgesproken tegen rassenhaat. VBO-leerlingen van de Chris telijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) zijn de afge lopen maand met folders en in tekenlijsten de deuren langs- gegaan in de wijk waarin hun school ligt. Het is de bedoeling dat andere scholen in de Zeeuwse hoofdstad dit voor beeld volgen, met als doelstel ling ,,een stad zonder racisme" en uiteindelijk een „provincie zonder racisme". Vrijheid De wijkenquête is een uitvloei sel van het anti-racisme pro ject Een zee van vrijheid, dat volgend jaar landelijk als voorbeeld gaat dienen. De CSW vatte als eerste school in Nederland het plan op te gaan werken aan wijken-zonder-ra- cisme. Staatssecretaris E. Terpstra gaf eind maart het startsein voor de actie. Komende woensdag krijgt de CSW officieel het predikaat „school zonder racisme" en de wijk 't Zand ,.wijk zonder ra cisme". Dan wordt ook het re sultaat van de wijk-enquête bekendgemaakt. Gasten boven de 65 jaar mee aan het diner BRUINISSE - Verzorgingshuis In 't Opper in Bruinisse start met het nieuwe sociale project 'Open Tafel'. Twee keer in de maand, op woens dag, kunnen ouderen uit Bruinisse en omgeving bij de middagmaaltijd in In 't Opper aanschui ven. Hoofd van de huishouding To Hanzen zet dit project in sa menwerking met de directie op, als een afstudeerproject voor de cursus facilitaire dienstverlening, die ze volgde. Doelgroep bij het project zijn ouderen boven de 65 jaar, zo wel echtparen als alleenstaan den. BehalVe uit Bruinisse zijn gasten uit Sirjansland, Nieu- werkerk, Ouwerkerk en Oos- terland welkom. Zij die aan het diner in In 't Opper willen deelnemen, moeten dat tien dagen van tevoren melden bij de receptie, dat kan ook telefo nisch. Vanaf half twaalf is men wel kom in de eetzaal. Om onge veer 12.00 uur wordt het diner geserveerd. De maaltijd duurt tot kwart over een. De maal tijd kost 10 gulden. Daarvoor krijgt men drie gangen en een kopje koffie. Het is geen keu zemenu, maar het menu van de dag, dat men krijgt. Aparte drankjes zijn op eigen kosten. Tegen een kleine vergoeding kunnen mensen, die geen ver voer hebben opgehaald wor den. Dat gebeurt door vrijwil ligers. Bij wijze van proef begint men op 29 mei, 12 juni en 26 juni. In de vakantiemaanden wordt er even gestopt, omdat de perso nele bezetting dan te laag is, om bijzondere activiteiten te organiseren. De Vlasdag, een van de reeds bestaande activiteiten binnen het project Plattelandstoerisme. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE/MIDDELBURG - Gedeputeerde staten hebben vanochtend, dinsdag, het snoei mes gezet in een aanvraag van 25.000 gulden voor het project Plattelandstoerisme van de Streek VVV Schouwen-Duiveland. De stichting moet genoegen nemen met de helft. Voor een aantal concrete projecten had het provinciebe stuur wél een willig oor. De 25,000 gulden was bedoeld als tegemoetkoming in de coör dinatiekosten voor het opzet ten van een aantal nieuwe pro jecten. Volgens de stuurgroep die de subsidieaanvragen heeft begeleid, moet het coördine rende werk ook voor de helft van de kosten gedaan kunnen worden. „We hebben een gesprek gehad met de stuurgroep, maar dat heeft niet geholpen. Men is van mening dat we het hiermee kunnen doen," legt coördina tor N. Sommen uit. Voorzitter, mevrouw A. M. J. van Holthe tot Echten-Boomsma van de Streek VVV wil in elk geval met twee coördinatoren door werken. „We zullen het tekort op moeten vangen binnen de Streek VW, al weet ik nog niet hoe," aldus mevrouw Van Holthe. In een aantal concrete, nieuwe projecten draagt de provincie wel bij. Dan gaat het om 17.815 gulden voor een fiets- en wan delroute door de polder van Bommenede. Voor het geld kunnen vijftien borden wor den geplaatst en verder nog vijf picknicktafels. Het subsi dieverzoek voor een kunstrou te, bestaande uit een reeks vo gelverschrikkers, in de polder wordt niet gehonoreerd. Kaasboerderij De Stolpe krijgt iets meer dan vijfdui zend gulden om de ruimte uit te breiden, 2odat er grotere groepen kunnen worden rond geleid. Aan de Stichting Oran jezon betaalt de provincie 2500 gulden, bedoeld om in Brou wershaven een wandeling uit te zetten die in het teken staat van Vadertje Cats. De Oranje zon mag verder een cursus des kundigheidbevordering gaan geven aan mini-campinghou ders. In het krekengebied van Ou werkerk kan een kanoroute worden uitgezet. De provincie betaalt ongeveer 7000 gulden mee aan de aanschaf van kano's, peddels en een trailer. De aanlegsteiger ligt er al. Fototips Van sommige projecten heeft de provincie de subsidieaan vraag maar ten dele goedge keurd. Hierbij gaat het om het project 'Fototips achter Duin en Dijk' van de Streek VVV. Op twintig locaties worden te gels gelegd, als markering voor een fotogeniek plekje. Van de tegels wordt de helft - 1500 gulden - betaald. Voor het maken van een foto-album en het inrichten van een foto-ex positie moet de VVV elders op zoek naar financiële steun. Van de agri-toer, een wande ling aansluitend op de Bom- menederoute, betaalt de pro vincie mee aan het plaatsen van de borden. Het maken van folders en een kaart laat de provincie geheel over aan de VVV. Rondom het thema1953, de strijd tegen het water' heeft de VVV grote plannen. De pro vincie wil wel 2500 gulden meebetalen aan het plaatsen van borden bij bijvoorbeeld vloedstenen, geschenkwonin gen en inlagen. Maar niet aan een uitgebreider plan waarin ook Delta Expo en het water schap worden betrokken. Toppen Helemaal niets betaalt de pro vincie aan twee grotere projec ten. In het project 'Toppen van Schouwen' had de VVV boven op hoge plaatsen als de Dikke Toren, de Plompe Toren, de Brouwse kerk en een uitkijk toren in de Boswachterij grote plaquettes met uitleg over het landschap willen plaatsen. Een oriëntatiëtocht' en een fol der hadden het project com pleet moeten maken. Volgens gs geeft het project echter geen toegevoegde waarde. Tenslotte weigert de provincie subsidie aan een buitensport complex dat zou worden opge zet door R. de Haas, die ook beklimmingen van de reserve pijler op Neeltje Jans organi seert. De VVV wilde de subsi die voor een klimtoren die onderdeel uitmaakt van het buitensportcomplex. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp.4 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht n.oost 5 Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht n.oost 6 Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 6graden Mid.temp. 17 graden Windkracht oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 8 mei Zon op 05.56, onder 21.14 Maan op 01.22, onder 10.42 9 mei Zon op 05.55, onder 21.16 Maan op 02.05, onder 11.55 Laatste Kwartier: 10 mei (07.05) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vrij zonnig, maar in het zui den ook bewolking, dat was van daag en gisteren het weerbeeld. Morgen krijgt het hele land met die bewolking te maken. Hier en daar regent het af en toe en het is met recht fris te noemen; het wordt maxi maal 13 graden. De stevige noord oostenwind maakt het voor het ge voel nog killer. Aanvankelijk leek het erop dat de storing die dit weer ver oorzaakt, zuid van ons land zou blij ven. Nu echter trekt ze precies over het zuiden van het land. Daar is de neerslagkans dan ook het grootst. Vanavond regent het daar al af en toe. Morgenochtend bereikt de neerslag het midden. Het uiterste noorden is de kans op neerslag erg klein. In de loop van de dag trekt de storing verder naar het oosten. Ho- gedruk boven de Noordzee wordt belangrijker en kan in het noorden la ter weer op de dag weer voor opkla ringen zorgen. Na morgen laat de zon zich ook geregeld zien. De wind blijft in de noordhoek en daarmee wordt het niet warmer dan een graad of 14. In het weekend ligt het kwik wat hoger, maar tegelijkertijd neemt de kans op regen dan weer toe. URK - Afgelopen nacht is de 25-jarige Henk Romkes uit Urk aan boord van de boom- korkotter UK 34 Kobus jr om het leven gekomen. De Urker visser, zoon van schipper-eigenaar Klaas Romkes, werd op slag gedood nadat hij met zijn hoofd be kneld raakte. De boomkorvis- serij heeft de laatste tijd inUrk een zware tol geëist. Door di verse oorzaken kwamen in de afgelopen anderhalf jaar elf jonge Urker vissers om. Vrijdag Zaterdag Op vrijdag 14 juni ZIERIKZEE - De coaster van de Stichting Magenta uit Amsterdam, een stichting die zich bezighoudt met bestrijding van racis me en fascisme, komt op vrijdag 14 juni naar de haven van Zierikzee. De stichting is momenteel bezig met het project 'Door elkaar, voor elkaar'. On derdeel van dit project is een toernee met de gehuur de coaster 'De Zeester'. Op het schip is een expositie in gericht, kan een spel wor den gedaan en is gezorgd, voor muziek en theater. Al les met het doel scholieren van het voortgezet onder wijs bewust te maken van de gevolgen van racisme en fascisme. Staatssecretaris Erica Terp stra geeft op 20 mei in Zaan dam het startschot voor de toernee langs de wateren van Noord- en Zuid-Hol land, Friesland en Zeeland. In onze provincie doet De Zeester op 10 juni Terneu- zen aan, telkens een dag la ter gevolgd door Vlissin- gen, Middelburg, Goes en Zierikzee. De Stichting Magenta wordt voorgezeten door me vrouw mr. Kitty Bueno de Mesquita en in het comité van aanbeveling stuiten we op bekende namen als prof. dr. Lou de Jong, Jan Wol kers, rabbijn Awraham Soetendorp en Mient Jan Faber. Van de middelbare scholen op Schouwen-Duiveland heeft de SchQlengemeen- schap Schouwen-Duiveland toegezegd met 70 leerlingen te komen. De RSG Prof. Zeeman komt mogelijk met 135 scholieren, maar maakt tevens een kritische kantte kening. Op dit gebied wor den scholen met een groot en divers aanbod gecon fronteerd, zo laat een verte genwoordiger de gemeente weten. Het is moeilijk om aan alles deel te nemen en bovendien wordt het aan bod vaak gedaan terwijl de vraag nog niet geïnventari seerd is. Bijdrage Op grond van deze kantte kening wil de PvdA in Zie rikzee de gemeentelijke bij drage aan het project afhankelijk maken van het aantal leerlingen dat daad werkelijk de boot bezoekt. De Stichting Magenta vraagt 1000 gulden. PvdA- er P. A. M. Wezenberg stel de voor 7,50 gulden per leer ling te betalen met een maximum van 1000 gulden. Met uitzondering van het CDA konden alle fracties zich hierin gisteravond vin den. ZIERIKZEE - Het kwartetspel dat voetbalver eniging Zierikzee enige jaren geleden uitgaf krijgt een vervolg. In oktober verschijnt een nieuwe editie van het spel. Het is de bedoeling dat het eerste exemplaar wordt overhandigd aan burgemeester J. J. P. M. Asselbergs. Het kwartetspel bestaat uit 55 speelkaarten. Op drie hiervan staat de welbekende joker af gebeeld. Op de overige 52 kaar ten staat een foto van een: be kend gebouw of ander onderwerp uit Zierikzee, zoals bijvoorbeeld wonen, winke len, sport, cultuur en bedrijfs leven. Het kwartetspel bestaat in totaal uit dertien thema's. Het plaatselijke bedrijfsleven kan op het initiatief insprin gen door op een van de kaarten het bedrijf of de winkel te la ten afdrukken. Het verschil met het vorige kwartetspel van Zierikzee is niet alleen, dat de nieuwe edi tie zeventien kaarten meer heeft, maar ook dat deze in full colour is. Het spel wordt uitgegeven in nauwe samenwerking met de gemeente Zj.erikzeë. Deze helpt de voetbalvereniging met het kiezen van de thema's, waarvan afbeeldingen in het spel worden opgenomen. Daar om ook prijkt het gemeente wapen op de achterkant van al le kaarten. Na het uitbrengen en overhan digen van het eerste exem plaar, wordt het kwartetspel huis-aan-huis aan de man ge bracht. De opbrengst is be stemd voor de jeugd-afdeling van voetbalvereniging Zierik zee. ZIERIKZEE Het plan voor een grootschalige fusie van zes middelbare scholen op Schouwen-Duiveland en in Goes valt bij de politieke partijen in Zierikzee in goede aarde. Wethouder D. van der Wekken sluit niet uit dat op termijn ook de Beatrixschool bij de fusie wordt betrokken. Wezenberg haakte daarop in door de hoop uit te spreken dat dit voornemen tot fuseren nu eens niet zal eindigen in be stuurlijk geruzie. Van der Wekken moest toege ven dat ook ditmaal nog lang niet alles in kannen en kruiken is. „Maar ik heb er redelijk vertrouwen in, gezien de snel heid en de grondigheid waar mee de directies te werk gaan." P. A. M. Wezenberg:Hopelijk zonder geruzie. Dat ontlokte VVD-commissie- lid J. T. Bos de vraag waarom de Beatrixschool dan niet bij de fusie wordt betrokken. Vol gens Van der Wekken komt dit, omdat de staatssecretaris een fusie met een school voor moeilijk lerende kinderen nog niet toestaat. „Het is een ande re categorie leerlingen, niet op het niveau van De Vliedberg. Maar in de toekomst sluit ik die samenwerking niet uit. Dat hangt af van mevrouw Ne telenbos, die daar nog erg vaag in is," aldus Van der Wekken. Een beetje heimwee naar het oorsponkelijke plan - een fusie tussen de de Scholengemeen schap Schouwen-Duiveland en de RSG Prof. Zeeman - had de commissie nog wel. Dat bleek vooral uit de woorden van CDA-commissielid mevrouw C. J. P. M. Kalwij-Snel. Geruzie PvdA-commissielid P. A. M sturen van VBO Schouwen- Duiveland en de RSG Prof. Zeeman in Zierikzee te kennen dat zij met ingang van 1 janu ari 1998 onder één bestuur ver der willen. De raadscommissie voor wel zijn en sociale zaken kon zich hierin gisteravond helemaal vinden. Volgens onderwijs wethouder D. van der Wekken, tevens voorzitter van de RSG Prof. Zeeman, biedt de fusie vooral voordelen voor het voorbereidend beroepsonder wijs op Schouwen-Duiveland. Tot in het tweede jaar blijft de combinatie VBO/MAVO en omgekeerd MAVO met een be roepspakket mogelijk. Ook in de basisvorming en de tweede fase van het voortgezet onderwijs ziet Van der Wek ken voordelen. Bijzonder noemde Van der Wekken de deelname van het Groen Colle ge, omdat die school onder het ministerie van landbouw valt en de deelname van De Vlied berg, omdat dit een LOM- school is. Vorige maand gaven de bestu ren van de het Goese Lyceum, VBO Groot Stelle, het Groen College en de VSO-LOMschool De Vliedberg in Goes en de be- Wethouder D. van der Wekken: ,,In toekomst mogelijk ook Beatrixschool erbij. 4 (l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3