HBKTiTsTnflH Smaakmaker Davy Dubbeldam: 'Ze vinden me opeens een aardige jongen' SKNWK naar nacompetitie en hoopt op nog grotere prijs WIK-dames halen uit tegen Yerseke Dekker heeft geen kind aan Van Urk Dubbelspelen nekken tennissers Duiveland Derde zege Armstrong Tamerus mist NK Atletiek Jelle Nijdam komt alleen aan in Ronde van Midden-Zeeland Ploeg uit Nieuwerkerk verslaat Zaamslag na nerveus begin MAANDAG 6 MEI 1996 NR 25967 9 Misschien promotie in verschiet KERKWERVE - WIK-trainer Denny de Vos durfde bijna niet te zeggen dat zijn voetbalda mes Yerseke een oorwassing hadden gegeven. Dat de thuisploeg met 10-1 won lag aan het goe de spel van WIK en het feit dat Yerseke slechts negen spelers kon opstellen. De Vos respecteerde Yerseke dat in zo'n onderbezetting naar Kerkwerve was gekomen. ,,Ze hebben hun sportieve plicht voldaan." De oefenmeester merkte bij de tegenstander vier kwalitatief goede speel sters op. „De rest was van be duidend minder niveau." WIK moest in eerste instantie even wennen aan de overvloe dige ruimte, maar zette de doelpuntenmachine vlot in gang. Binnen acht minuten scoorde Ellen Vaane twee maal. Na een 'lange' doelpunt loze periode tekende Sook de Jonge fraai voor 3-0 en Yerseke iets later voor het enige tegen doelpunt. Voor rust zette Jai- my van Beveren WIK met twee goals op 5-1. Na de pauze wa ren Vaane, De Jonge (na prach tige combinatie), Esmeralda de Vos (afstandsschot), weer Vaane en Veronica Berrevoets succesvol voor WIK, 10-1. De Vos dacht dat de wedstrijd tegen Yerseke het laatste com petitieduel zou zijn. Er schijnt een plek vrij te komen in de eerste klasse. Als de WIK-trai- ner dit bevestigd krijgt; speelt zijn ploeg een beslissingsduel tegen Hoek. Beide teams zijn in de tweede klasse B interre gionaal gelijk geëindigd. Nieuwerkerkse ploeg zakt weer NIEUWERKERK - De tennissers van TV Duive land hebben in de twee dubbelspelen grote kan sen laten liggert om de totaalstand tegen De Ei kenhof positief om te buigen. De ploeg uit Koewacht beschikte over betere zenuwen, 2-4. Door dit resultaat belandde de Nieuwerkerkse hoofdklasser weer op een degradatieplaats. André Goedegebure kende een matige openingspartij tegen Mark de Brouwer. De Koe wacht-speler speelde een tem po hoger, 4-6 0-6. Piet Vreeke, teruggekeerd na een langduri ge schouderblessure, deed het niet viel beter dan ploeggenoot Goedegebure. Hij haalde slechts twee games. Erwin Verbraak en Jacco Fol- mer trokken de zaken in even wicht. Folmer won na een re gelmatige tweesetter. Verbaak stond ruim tweeëneenhalf uur op de baan om Rudy Martens het nakijken te geven, 6-7 7-5 6- 4 In de dubbelspelen deed Dui veland zichzelf de das om. Goe degebure en Folmer kregen ideale mogelijkheden op winst. Met een 4-1 en 5-2 voor sprong in respectievelijk het eerste en tweede bedrijf wis ten ze geen raad, 4-6 5-7. Verbraak en Vreeke verknal den een 5-4 voorsprong in het beslissende bedrijf tegen De Witte en Van Jole. Op eigen service konden ze het niet af maken. Koewacht sloeg in de tie-break dodelijk toe. TV Duiveland - De Eikenhof 2- 4 - A. Goedegebure - M. de Brouwer 4-6 0-6. P Vreeke - R. de Witte 0-6 2-6, E. Verbraak - R. Martens 6-7 7-5 6-4. J Fol mer - M. van Jole 6-0 7-6, Goe- degebure/Folmer - De Brou- wer/Martens 4-6 5-7, Ver- braak/Vreeke - De Witte/Van Jole 6-3 4-6 6-7. ROANOKE (AFP) - De Ameri kaan Lance Armstrong heeft zijn derde ritzege behaald in de DuPont Tour in de Verenigde Staten. De oud-wereldkampioen bleek na de 181 kilometer lange rit van Mt. Airy naar Roanoke de, snelste in de eindsprint van een groepje van vijf renners, van wie de Fransman Robin tweede werd. Armstrong nam weer meer voorsprong op een van zijn be langrijkste concurrenten, de Zwitser Tony Rominger, die kort voor de finish ten val kwani. De rit van zondag, die van North Carolina naar Virgi nia voerde, werd in de stro mende regen gereden. TERNEUZEN - Sanne Tame rus is niet doorgedrongen tot de finale van het Nederlands kampioenschap turnen. De negenjarige turnster van gymnastiekvereniging Delta Sport leek tijdens de halve fi nale in Terneuzen op weg naar de eindstrijd. Haar vloeroefe ning, gewaardeerd met 8.20 punten, kon de concurrentie niet aan. Tamerus turnt dit seizoen voor het eerst en traint negen uur per week op C-niveau. Wil de Zierikzeese naar de A- of B- klasse, zal ze in de toekomst rond de twintig uur moeten trainen. MÏDDELHARNIS - Peter Va der finishte hij dc Omloop van Menheerse in Middclharnis als achtste. De Delta Sport-atleet deed 24.17 minuten over de 6959 me ter lange wegwedstrijd. De triatleet Arve Hoogzand legde .het parcours als snelste af (22.37). Greetje Smit uit Kerkwerve werd vijfde bij de dames in 29.30. Winnares Liesbeth van Ast was veel sneller, 25.03. FinaledagKrnkeltoernooi Braiaisse Jasn-Peter Dekker (links) liet weinig heel van de aspiraties van finale-tegenstander Johan van Urk tijdens het tweede Krukel- toernooi in Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - Jan-Peter Dekker heeft de jon- g-ensfinale tot en met twaalf jaar van het Kru- keltoernooi in zijn plaats gewonnen. De jeugd- tennisser uit Bruinisse had geen kind aan Zierikzeeënaar Johan van Urk, 6-2 6-1. De verliezer bracht zichzelf een beetje van streek door na een verloren game een bal naar de andere kant te slaan. Dit kwam hem op een waarschu wing te staan van een zoge naamde toezichthouder van de tennisbond. Van Urk bereikte de finale na een zwaarbevochten strijd met de als derde geplaatste Maar ten Heesters uit Dordrecht, 6-2 3-6 7-5. De tennisser haalde met Dekker revanche op het ver lies in de enkelfinale. Samen wonnen ze het jongensdubbel van Martens en Van Loon, 6-7 7-5 6-1. Sander Machielsen maakte bij de .tienjarigen zijn plaatsing eveneens waar. Mare Ooster veen (veertienjarigen) en Ivo Spinnewijn (tot,en met zestien jaar) bliezen als ongeplaatste spelers het slotakkoord. De meisjesfinales leverden geen eilandelijke winnaressen op. De Terneuzense 'Annick van de Walle werd de wacht aangezegd in de finale tot en met 12 jaar. De Zevenbergse Saskia Oranje was beter, 6-3 6- 4. Een tweede plaats was er voor de favoriete bij de 16-jari- gen, Ingrid Saman. De speel ster uit Westenschouwen haal de slechts een game tegen de Souburgse Kim Dijkstra. Uitslagen Jongensenkel tot en met 10 jaar: S. Machielsen - J. Bakx 6- 1 6-1, tot en met 12 jaar: J. P. Dekker - Van Urk 6-2 6-1, dub bel: Van Urk/Dekker - Mar tens/Van Loon 6-7 7-5 6-1, tot en met 14 jaar: M. Oosterveen - B. de Nijs 6-3 2-6 6-4, dubbel: Oosterhoff/Rovers - Terneu- zen/Oosterveen 6-4 6-1, tot en met 16 jaar: I. Spinnewijn - B. de Hoog 7-6 7-3, dubbel: Co- hen/Haaksman-De Hoog/ Drenth 3-6 7-6 6-3. Meisjesenkel tot en met 10 jaar: S. Bauer - S. Maenhout 6-4 7-5, tot en met 12 jaar: S. Oran je - A. van de Walle 6-3 6-4, tot en met 14 jaar: K. van de Mast - A. van Oostveen 6-1 6-1, dub bel: Van Oostveen/Van Oost veen - Goud/Jansen 6-4 6-2, tot en met 16 jaar: K. Dijkstra -1. Saman 6-1 6-0. Het peloton begint aan één van de zwaardere klussen in de Ronde van Midden-Zeeland, de Zeelandbrug. (Foto: Joop van Houdt) GOES - Eindelijk werd hij vrijgelaten uit het web van de journalisten, die hem allemaal even aanraakten om hèt verhaal van de profronde van Midden-Zeeland te krijgen. Niet winnaar Jelle Nijdam, maar Davy Dubbeldam (elfde) kreeg de meeste aandacht. Hij had, samen met Patrick Tolhoek, de wedstrijd opengebroken en gemaakt. ,,Ze vinden me opeens een aardige jongen," sprak Dubbeldam tot ploegleider Frits Schür nadat hij van alle plichtplegingen verlost was. Voor Schür kwam het optre den van Dubbeldam niet hele maal uit de lucht vallen. „Hij moest wel. In een waaier (in deze vorm is- de Ronde van Midden-Zeeland vaak verre den, red.) kan hij niet. Daar heeft hij geen kracht voor. Ei genlijk was dit geen wedstrijd voor hem. Bergop, daar ligt zijn terrein." Komt de wielrenner uit Sluis kil misschien letterlijk kracht te kort, figuurlijk maakte hij zaterdag een krachtige indruk op een manier waar je u tegen-- zegt. Niet slecht voor iemand die 1 mei tot de orde der be roepsrenners toetrad. „De tijd was rijp om hem beroepsren ner te maken," legde de baas van Foreldorado-Golff uit. Dat Dubbeldam meteen zijn mannetje stond in de 37e uit voering van de koers over de eilanden in Midden-Zeeland, werd al snel duidelijk. Na 25 kilometer (ter hoogte van Nieuwdorp) sprong Patrick Tolhoek van Erotic Discount Center weg uit het peloton. Provinciegenoot Dubbeldam reageerde als enige en weg wa ren de amateur Tolhoek en neo-prof Dubbeldam. Gezellig „In het begin was het nog ge zellig," vertelde Tolhoek. „Een beetje ouwehoeren over wat er langs de. kant te zien waö. Dollen met de jüry. 'Wël mooi voor het Zeeuwse wiel rennen dat er twee Zeeuwen aan kop rijden' zeiden we tot elkaar. Ons doel was om tot de Stormvloedkering aan kop te blijven." Deze doelstelling werd ruim schoots gehaald, want het 'ach tervolgende' peloton reageer de niet tot nauwelijks. Dubbeldam en Tolhoek had den een maximale voorsprong van 8.35 minuten bij het verla ten van Renesse. Op de weg naar Zierikzee en over de Zee landbrug trokken de ploegen van TVM en Rabobank er ste vig aan. Voor Yerseke, tot deze plaats hadden Dubbeldam en Tol hoek zo'n 120 kilometer de dienst uitgemaakt, raasde een groep van negen renners (met onder anderen Jeroen Blijle- vens, Maarten den Bakker, Servais Knaven, Adri van der Poel, Wiebren Veenstra en John van den Akker) over het lijdende cq. leidende duo heen. Dubbeldam kon aanhaken, Tolhoek staakte niet veel later in de straten van Goes de strijd. „Het had weinig zin om nog een ronde te rijden. Er viel geen eer meer te behalen," vond Tolhoek die vijf jaar gele den voor het laatst aan een profkoers deelnam, Sterkste De TVM-ploeg van Cees Priem toonde zich in de slotfase van de ruim tweehonderd kilome ter lange wedstrijd het sterk ste. In eerste instantie sloop Knaven ertussen uit. Zijn voorsprong van 35 seconden werd teniet gedaan door een groepje met Nijdam, Den Bak ker (beiden TVM), Capiot, Frison, Talen en Dubbeldam. Wat Knaven niet lukte (weg blijven), was aan Nijdam wel besteed. Oppermachtig zette hij aan voor de laatste kilome ters om niet meer in de greep te komen van zijn tegenstanders. Dubbeldam probeerde in een ultieme poging bij Nijdam te komen. De voorsprong van de wielrenner uit het Brabantse Zundert groeide uit tot een on overbrugbare kloof. Solo zegevierde hij voor de tweede keer in zijn loopbaan in Goes. Talen, die de sprint van de Belg Capiot won, finishte als tweede. „We moesten hier gewoon winnen, want we heb ben de sterkste ploeg. April viei tegen. Mijn seizoen begint in mei." Smaakmaker Dubbeldam, in navolging van eerdere woor den van zijn ploegleider: „Dit was geen wedstrijd voor mij. Tot mijn verbazing heb ik het lang volgehouden." Wedstrijdleider Piet Louwerse was maar al te trots op zo'n mooi verlopen wedstrijd. On danks dat vele buitenlandse kanjers aai\de start van de se- mi-klassieker ontbraken. „Je hoeft geen grote namen te heb ben voor een grote koers," pa reerde hij de kritiek. „De wed strijd is door amateurs gemaakt." Uitslag 37e ronde van Midden- Zeeland: 1. Nijdam (Ned) 200,6 kilometer in 4.49.34 uur, 2. Ta len (Ned) op 0.29 seconden, 3. Capiot (Bel), 4. Frison (Bel), 5. Timmermans (Ned), 6. Den Bakker (Ned), 7. Van der Poel (Ned), 8. Knaven (Ned), 9. Kummer (Dui), 10. Hennebert (Bel), 11. Dubbeldam (Ned), 12. Blijlevens (Ned), 13. Cornelisse (Ned), 14. Corvers (Bel), 15. Backstedt (Zwe) 2.05. voeten van topschutter Wilco de Valk die eenvoudig zijn 25e seizoenstreffer aantekende, 1- 0. Veilig Kort voor rust werd de score verdubbeld. Erwin Theunisse dacht eerst aan buitenspel, toch mocht hij doorlopen. Zijn beheerste afwerking bezorgde NIEUWERKERK - Het nog op twee fronten ac tieve SKNWK heeft zichzelf in de wedstrijd te gen Zaamslag een goede dienst bewezen. Door de winst (4-1) reserveerde de ploeg uit Nieuwer kerk een plaatsje in de nacompetitie. Echter, door de overwinningen van naaste concurren ten Middelburg, SSV'65 en Kruiningen lijkt di recte promotie in de vorm van een titel buiten handbereik te zijn. De knappe overwinning op SSV van een week geleden be loofde veel goeds. Te veel, zo bleek, want SKNWK maakte een nerveuze indruk waardoor het onder de maat speelde. Trainer Cees Willemse: „Er moest gewonnen worden om in de race te blijven voor het kampioenschap. Ik denk dat dit heeft meegespeeld in de hoofden van sommige spe lers." In de beginfase leken beide ploegen redelijk aan elkaar ge waagd. Zaamslag liet zich na melijk niet vrijwillig de kaas van het brood eten. De voor laatste ploeg van de rij in de vierde klasse A van het KNVB- voetbal was nog niet geheel verlost van degradatiezorgen. De eerste behoorlijk SKNWK- kans werd in de vijftiende mi nuut verkregen door Erwin Theunisse. Hij kopte namens de thuisploeg de bal uit een corner op de lat. Vijf minuten nadien stond de doorgebroken Zaamslag-spits Alex Meijer oog in oog met Leon Quik. Ge concentreerd voorkwam de keeper een domper. Na van de schrik bekomen te zijn, nam SKNWK gaandeweg het heft meer in handen.' Uit één van de corners die ont stond, scoorde Peter van de Cingel met een 'banaan' zelfs in één keer, ware het niet dat Michel Flikweert zich als een natuurlijke buffer voor inval- keeper Adrie van de Ende had opgeworpen. De 46-jarige doelman uit het vierde van Zaamslag nam de vrije trap zelf, maar beging een mispeer. De bal belandde in de SKNWK een veilige marge, 2- 0. Na de onderbreking kabbel de de wedstrijd voort. De voor sprong kwam geenzins in gevaar. Evenmin nam SKNWK niet direct verdere af stand. Pas in de slotfase lukte dat wel. Na eerst te hebben verzaakt voor open doel, maakte de SKNWK-spits zijn eerdere 'misser' in de 81e minuut goed. Na een snelle combinatie bracht hij Theunisse in stel ling, 3-0. Drie minuten later stond De Valk wederom aan de basis van een treffer. Zijn voorzet kopte Van de Cingel onhoudbaar in, 4-0. Zaamslag vond het allemaal wel best. Hekkensluiter Krab- bendijke stond immers achter bij Middelburg. Net voor het laatste fluitsignaal fedde het zelfs de eer. Het 'mislukte' voorzetje van invaller M^rk Cornelisse was te glibberig voor Quik waardoor de eind stand van 4-1 op het scorebord kwam. SKNWK wacht volgen de week bij Terneuzense Boys nog een zware klus. Wint de ploeg van Willemse», dan nog is het afhankelijk van de drie eerder genoemde concurren ten. Zij lijken een op papier minder zware hindernis te moeten nemen. Zoals bekend is in voetbal alles mogelijk. Afwachten dus maar SKNWK - Zaamslag 4-1 (2-0) - 26. De Valk 1-0, 40. Theunisse 2-0, 81. Theunisse 3-0, 84. Van de Cingel 4-0, 89. Cornelissen 4- 1. Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine, Van Nieuwenhuyze, J. de Bruine, Flikweert (75. Padmos), Den Haan, Van de Cingel, De Valk, Theunisse (85. Wandel), Kikstra, Neele. Wileo de Valk middenneemt een dusdanige pose aan dat hij de bal nooit zal bereiken. De SKNWK- spits was tegen Zaamslag één keer succesvol, zijn 25e doelpunt van het seizoen. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9