Bruse Boys I de Sportploeg van het jaar in Bruinisse Eis van tien jaar cel voor doodslag en verkrachting Voorjaarsrit aangespannen rijden Bruse raad tandenknarsend achter locatie gemeentehuis Penning van verdienste voor Catrien Mulder Tegen 50-jarige man uit St. Maartensdijk De Schelde We zijn voor het blok gezet VRIJDAG 3 MEI 1996 NR 25969 5 De Sportprijs van het jaar ging naar Bruse Boys I. De ploeg werd toegesproken door burgemeester A. Vogelaar. (Foto: Marijke Folkertsma) voor de jeugd. ,,Een van de grootste charmes is dat van de elf jongens uit het eerste er zes jongens een elftal pupillen be geleiden of trainen. Het club gevoel scoort hoog. En of ze nu winnen of verliezen. Het blijft gezellig," weet ook secretaris To Hanzen-van-den Berge. Volgens haar zijn de saamho righeid en het bloeiende jeugd leven de ingrediënten om de sporters voortdurend te active ren. Bruse Boys drijft op de ei gen kweek en doet geen moeite om spelers van buitenaf aan te trekken. „We hebben maar een paar 'vreemden'." Penning- verdienste Vogelaar wist zijn gehoor te boeien door allereerst de geno mineerden voor de Penning van Verdienste in het zonnetje te zetten. Voorgedragen voor deze onderscheiding werden het kantine-echtpaar Jan en Mien van Dijlce van Bruse Boys en gymnastieklerares Ca trien Mulder van gymnastiek vereniging Kwiek. Mevrouw Mulder verzorgt al meer dan een kwart eeuw gymlessen voor de leden van Kwiek. Vo gelaar typeerde haar als een voorbeeld van sportief uithou dingsvermogen en trouw. Het echtpaar Van Dijke is vol gens Vogelaar goud waard voor Bruse Boys. Al jaren lang zwaaien zij de scepter in de kantine en presenteren zij zich als gastheer en gastvrouw naar andere clubs toe", aldus Voge laar. Onder het uitspreken van grote waardering en respect voor de activiteiten van het echtpaar Van Dijke werd de Penning van Verdienste toege kend aan Catrien Mulder. De tweede genomineerde voor de titel Sportman, sportvrouw of sportploeg van het jaar bleek het duo beachvolleybal- lers Raymond van Boven en René-Giljam. Zij behaalden vo rig jaar de vijfde plaats op de Nederlandse kampioenschap pen. Vogelaar noemde het een formidabele prestatie waar Bruinisse trots op mag zijn. Ongetwijfeld zullen zij meer van zich laten horen; BRUINISSE - De spanning' in het Bruse Durps- uus was te snijden voordat burgemeester A. Vo gelaar op de avond van Koninginnedag de win nende sportploeg van het jaar 1995 bekend maakte. Een daverend applaus volgde toen het eerste elftal van Bruse Boys als winnaar van de begeerde sportprijs van het jaar 1995 uit de bus rolde. In het afgeladen Durpsuus had burgemeester Vogelaar er zichtbaar weinig moeite mee om de spanning er tot het laatst toe in te houden. Tiental len sportievelingen zaten zich te verbijten, terwijl Vogelaar langzaamaan op de einduitslag aanstuurde. Eindelijk brak het moment aan waarin het eerste elf+al en van de bruisende voetbalvereniging in het oude mosseldorp op het podium werd ontboden om de bekers in ontvangst te nemen. Het feit dat de hoogst spelende voetbalclub op Schouwen-Dui- veland als een van de twee kanshebbers voor deze titel was voorgedragen heeft vol gens Vogelaar met een stukje geschiedenis te maken. Vanaf de zeventiger jaren speelt Bruse Boys namelijk af wisselend in de tweede of der de klas van de KNVB. Afgelo pen seizoen werd het eerste team van Bruse Boys kam- pioen in de derde klas. Dit sei zoen strijdt men om lijfsbe houd in de tweede klas. „Voorwaar een knappe presta tie als men bedenkt dat men nog met echte amateurs van doen heeft. Veel voetballers in de tweede klas krijgen een flinke reis- en onkostenvergoe ding en veel verenigingen trek ken spelers aan van andere clubs om zodoende hoge ogen te gooien. Bruse Boys is tegen zo'n beleid," somde Vogelaar enkele redenen uit de voor dracht aan de Sportcommissie op. Bruse Boys manifesteert zich als een echte dorpsvereniging met bijzonder veel aandacht Catrien Mulder kreeg de penning van verdienste. (Foto: Marijke Folkertsma) MIDDELBURG (ANP) - Officier van justitie mr. M. van Nooijen heeft donderdag voor de recht bank in Middelburg tegen een 50-jarige inwoner van St. Maartensdijk tien jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist. De man wordt ervan verdacht eind september de 40-jarige C. Aarts uit Putte om het leven te hebben gebracht. Bovendien zou hij een andere vriendin uit St. Maartensdijk in juli twee keer hebben verkracht. De verdachte ontkende de ver krachtingen en zei slechts eni- ge aandrang te hebben ge bruikt. De doodslag op -zijn nieuwe vriendin was volgens hem een ongelukje. Hij had zich naar eigen zeggen slechts verweerd tegen de agressie van de vrouw, die bekend stond als zware drinkster. De vrouw was dronken en be gon hem te slaan en te bijten toen zij op 25 september in de auto van de verdachte lagen te slapen. De verdachte zei dat hij niet wist waarom de vrouw zo agressief deed. Daarop zou hij haar in een reflex met de zij kant van zijn hand tegen haar strottenhoofd hebben gesla gen. Hij hoorde gekraak, waarop de vrouw al snel haar laatste adem uitblies. De man verborg het stoffelijk overschot van de vrouw in een droge greppel bij het Spuika- naal bij Rilland-Bath, over de grens. Het lichaam werd op 14 oktober door wandelaars ont dekt. De vijftigjarige werd twee weken later aan de hand van het kenteken yan zijn auto in België aangehouden en uit geleverd. Kinderen Volgens deskundigen was de verdachte verminderd toere keningsvatbaar, Hij is al eens veroordeeld wegens ontucht met kinderen en verduiste ring. Ook heeft hij al eens tbs gekregen nadat hij op 16-jarige leeftijd zijn pleegmoeder had verkracht. De rechtbank doet uitspraak op 15 mei. De Bond van Paardenfokkers Schouwen-Duiveland verzorgt tweemaal per jaar een rit aangespannen rijden. Zaterdag 4 mei is het tijd voorde eerste rit. Alle paardenrassen en aanspanningen zijn welkom Er wordt gereden in het krekengebied van Ouivcrkerk. De rit gaat om 11.00 uur van start vanaf de Sehellewitsweg in Ouiverkerk. Van 12.30 tot 13.30 uur wordt gepauzeerd bij de Vierbannen. De rit is om ongeveer 15.00 uur afgelopen. Wie mee wil kan zich voorde start aanmelden. (Foto: Joop van Houdt) VLISSINGEN (ANP) - De las ten voor de reorganisaties heb ben het resultaat van scheeps werf Koninklijke Schelde Groep flink in de min gedrukt. In 1995 noteerde de Schelde dan ook een nettoverlies van 6,8 miljoen. In het boekjaar ervoor behaalde de onderne ming nog een nettowinst van 18,9 miljoen. De Schelde moest in 1995 liefst 27,6 mil joen aan reorganisatielasten nemen. ZIERIKZEE Mensen in Nood De kledingactie voor Mensen in Nood, die in de maand maart is gehouden heeft 300 ki lo aan kleding opgebracht. De vrijwilligers zijn van plan om volgend jaar in de zelfde perio de een kledinginzameling te houden. Daarom wordt ge vraagd om vanaf nu al weer kleding te bewaren. NCVB De NCVB afdeling Kerkwerve houdt op woensdag 8 mei een ledenvergadering in dorpshuis 't Zuudènde. Op deze avond zal mevrouw Boxhoorn spreken over koningin Beatrix. De avond begint om 19.45 uur en gasten zijn welkom. Hartstichting De onlangs gehouden collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft in Zierikzee 7621,75 gulden opgeleverd. Eerste prijs PJZ De toneelclub van de Platte lands Jongeren Zuid, afdeling Schouwen-Duiveland, heeft een eerste prijs in de wacht ge sleept in een provinciale to neelwedstrijd. Ze deden dit met het toneelstuk 'Afkicken met een staartje', dat geschre ven en geregisseerd werd door oud-lid Piet Kuyper. SCHARENDIJKE Collecte De onlangs gehouden collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft in Scharendijke 1577,65 gulden opgebracht. BROUWERSHAVEN Kinderkoor Kinderkoor de Smalstadter- tjes houdt op donderdag 9 mei een uitvoering in de recreatie zaal van Poortershof in Brou wershaven. Aanvang 19.00 uur en iedereen is van harte wel kom. ZONNEMAIRE Collecte De collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Zonne- maire 594,- opgebracht. DREISCHOR Zeskamp PJZ De Plattelands Jongeren Zuid afdeling Schouwen-Duiveland houdt donderdag 16 mei (He melvaartsdag) een provinciale zeskamp op het sportveld aan de Mr. P. Moggestraat. Aan de zeskamp wordt deelgenomen door de andere provinciale af delingen van de PJZ. De 'zes kamp begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. NIEUWERKERK Oranjefeest Het bestuur van de Oranjever eniging Nieuwerkerk- kan te rugzien op een geslaagde Ko ninginnedagviering. De Playbackshow werd gewon nen door Annemiek Francke en Edith van der Werf met Cap tain Jack. Op de tweede plaats eindigden Rita den Haan en Nellie Bolier. Zij playbackten een nummer van Loïs Lane. Anja van Strien legde met haar vertolking van een nummer van Blunt Axe beslag op de derde plaats. De verdere uit slagen: mooist versierde huis: 1. fam. Geuze/Van Donk, 2. fam. Van Driel, 3. Ilonka de Molenaar. Kinderspelen, groep 1: Mark Mol, René Ver schoor en Ester Timmers. Groep 2:/3 Tom Tenwolde, Stephan en Leonie. Groep 4/5: Natasja Hage, Wendy Nie- mantsverdriet en Ester Leune. Mini-stormbaan: 1. De zes hardlopers, 2. De Knuddertjes, 3. Groep 6. Stormbaan: 1. Gos pelkoor Together I, 2. Gospel koor Together II, 3. SKNWK, team Arnold. Puzzel: 1. Kim Leune, 2. Mireille Pairoux, 3. mevrouw. Lodewijk. De uitslag van de puzzel was 'zelfbedieningsrestaurant'. OOSTERLAND Koninginnedag De uitslagen van de tijdens Ko ninginnedag in Oosterland ge houden wedstrijden zijn be kend. De taarten voor het vlag uitsteken gingen naar J. J. van der Maas en J. van der Werf. Voor de mooist versierde ge vels gingen de prijzen naar H. Machielse, H. Ruyssenaars, A. van Dijke, W. Ista, J. van der Have en S. Verhoek. De kinde ren Verhoek sleepten de eerste prijs in de wacht bij de kinder optocht. Op de tweede plaats eindigden Sander Dorst en der de werden Natasja, Angèle Verhoek en Helma Boogert. De vossenjacht werd gewonnen door Elma Quist. Marcha Bal werd tweede en op de derde plaats eindigde Leonard Bie- mond. De dames-brandweer won de eerste prijs bij de brandweerwedstrijd en de da mes van de volleybalclub leg den beslag op de tweede plaats. BRUINISSE Geslaagd Jos van der Velde uit Bruinisse is op 26 april geslaagd voor haar artsenexamen aan de fa culteit geneeskunde van de Katholieke Universiteit van Nijmegen. BRUINISSE - De grappen en woordspelingen waren niet van de lucht, maar de discussie bin nen de Bruse gemeenteraad over de locaties voor een tijdelijk en permanent gemeentehuis in Zierikzee had wel degelijk een serieuze on dertoon. Tandenknarsend sprak de raad zich unaniem uit voor de locatie voor het permanen te gemeentehuis en ging een meerderheid ak koord met de locatie voor het tijdelijke gemeen tehuis. Het CDA wees de bouw van een tijdelijk gemeentehuis af. Alle raadsfracties bleken zo hun bedenkingen te hebben te gen vooral de bouw van een tij delijk gemeentehuis. „We zijn voor het blok gezet," ver woordde A. Mol (SGP/RPF) het algemene gevoelen. „Je kunt je afvragen of dit nou echt allemaal nodig is. Het is een miljoenendans en wij moe ten meedansen." Een klom pendans, zoals AB-vertegen- woordigster mevrouw M. C. Maaskant-Okkerse opperde, wordt het in de visie van Mol zeker niet. Het CDA pleitte bij monde van J. S. Wiebrens voor herbezin ning. „Ware het niet beter ge weest om eens goed te beoorde len wat men met de oude gejjouwen (lees: gemeentehui zen, red.) had kunnen doen," vroeg de CDA'er zich hardop af. Hij deed de suggestie om verschillende afdelingen in verschillende gemeer tehuizen onder te brengen. „Met de be staande communicatiemidde len moet het toch zeer wel mo gelijk zijn om de gegevens van zaken onderling uit te wisse len." Wiebrens stelde dat als men op de door hem geschetste manier te werk zou gaan het een aan merkelijk goedkopere opera tie zou zijn. „Men zal het nu moeten halen uit diverse belas tingverhogingen in de toe komst waar de burger beslist niet op zit te wachten. Het is natuurlijk wel mooi om alles direct naar wens te willen ver vullen, maar een beetje impro visatie van de stuurgroep had hierin zeker niet misstaan," al dus Wiebrens. De fractie Algemeen Belang liet weten niet bepaald staan te juichen om de plannen. Me vrouw Maaskant liet weten dat haar fractie zich afvraagt of er voor de tijdelijke huisves ting nog alternatieven te be denken zijn. „En Algemeen Belang zou Algemeep Belang niet zijn als we niet zelf met een voorzetje kwamen." Dat voorzetje was de suggestie om in de haven van Zierikzee een niet meer in gebriiik zijnde cruiseschip af te lieren. „Zo dat we alle ambtenaren en het toekomstig gemeentebestuur in de boot kunnen nemen". Me vrouw Maaskant lanceerde het AB-plan weliswaar met een vette knipoog, maar toch ook met een serieuze ondertoon. Bedoeling was om aan te geven dat er in de visie van AB best wat langer naar andere moge lijkheden voor tijdelijke huis vesting van de nieuwe gemeen te had gezocht mogen worden. Wethouder W. W. Jumelet zei zich de scepsis van de raad goed voor te kunnen stellen. „Toen ik er in de stuurgroep voor het eerst van hoorde re ageerde ik net zo," aldus de wethouder. De suggestie van het CDA om niet één tijdelijke centrale huisvesting te bou wen maar de bestaande ge meentehuizen te blijven ge bruiken wees Jumelet resoluut van de hand. „Dat werkt heel moeilijk." Op de vraag vanuit de raad hoe duur het is om de oude gebou wen of een deel ervan te blij ven gebruiken, moest Jumelet het antwoord schuldig blijven. „Die gegevens heb ik niet di rect voorradig." aldus de wet houder. Tijdens de discussie deden verschillende fracties hun beklag over wat zij betitel den als het gebrek aait goede informatie van de zijde van de Stuurgroep met betrekking tot zaken als de plaats van het nieuwe gemeentehuis. „En dan zij wij nog raadsleden die beter geïnformeerd zouden moeten zijn. Hoe moet het op de burger dan wel niet overko men." Burgemeester Vogelaar kondigde aan dat in adverten ties in Het Extra Nieuwsblad in het vervolg uitvoerige infor matie zal worden gegeven over de stand van zaken met betrek king tot de herindeling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5