mm De Klepper ongeslagen kampioen van district Zierikzee 4 met afstand de beste Favorieten maken bijna geen fouten Renesse flink nijdig op Zeeuwse elftallen N obelpoort/Peugeot sterkste in topper ■■CU Goud voor Van Wijck Succes voor Zusjes Honig Toertocht Volleybal voor mini's TTTwrn: Revanche van Zierikzeese schakers op Colijnsplaat Iris Kloet verbetert na twintig jaar clubrecord Renners rond twee uur op Schouwen-Duiveland VRIJDAG 3 MEI 1996 NR 25969 TB I H 11 ZONNEMAIRE - Ger de Klep per van biljartvereniging Zie- rikzee/Delphi is in café Bom- menede in Zonnemaire onge slagen districtskampioen der de klasse driebanden gewor den. De biljarter liet in de eindfase concurrenten als Hans Al, Jacco Brouwer en Ri- nus de Rijke nog betrekkelijk eenvoudig achter zich. De Klepper dwong evenals De Rij ke en Brouwer promotie af naar de tweede klasse. Het zag er overigens in het be gin van dit titelgevecht niet naar uit dat De Klepper met zo'n overmacht het kampioen schap zou binnenhalen. Daar voor was de krachtsverhou ding tussen de finalisten gewoon te gering. Na drie van de zeven te spelen ronden wa ren alleen Rinus de Rijke en Ger de Klepper nog ongesla gen. Van dit tweetal maakte echter De Rijke de meeste indruk. Met een algemeen gemiddelde van 0.56 stond hij een straat lengte voor op De Klepper. Een ronde later hielden de koplo pers uitstekend stand. De Klepper bleef gemakkelijk overeind tegen Hans Al en Ri nus de Rijke maakte Kees Ver meulen tot een figurant. In de vijfde ronde begon de weg terug voor De Rijke. Een nederlaag tegen Jaap Verboom luidde het verval in en toen hij daarna ook nog eens kansloos verloor van Jacco Brouwer wa ren de titelkansen verkeken. De Klepper profiteerde kundig van de misstappen van zijn zo op het oog zwaarste concur rent. In een magistrale partij klopte hij in slechts 23 herne mingen Brouwer en bond na een moeizame partij ook club genoot Vermeulen aan zijn ze gekar. Met de laatste ronde in het vooruitzicht waren de kaarten in het door-biljartvereniging Bommenede georganiseerde toernooi reeds geschud. De Klepper kon met vier match- punten voorsprong de titel niet meer ontgaan. Toch wilde hij nog kunnen bogen op een onge slagen titel, maar dat was met De Rijke als tegenstander niet zo'n eenvoudige opgave. Opnieuw toonde De Klepper aardig met het spel over drie- J^hden overweg te kunnen. Na zy hernemingen sloot hij de weg langs 20 caramboles op nieuw winnend af zijn ontluis terde tegenstander op 14 ach terlatend. Eindstand (achtereenvolgens punten, alg. gem., partijgem. en se rie) G. de Klepper •Zierikzee/Delphi 14 0.450 0.869 4 -Phoenix 10 0.443 0.740 6 J. Al .W.R.W. 9 0.375 0.476 6 Bommenede 8 0.435 0.689 5 •Zierikzee/Delphi 5 0.391 0.606 5 J. M. Verboom .de Wig 5 0.344 0.454 4 C. Vermeulen Zierikzee/Delphi 3 0.331 0.500 5 A .van Dongen jr .Onder Vrienden 2 0.320 0.500 7 STEENBERGEN - Antoinette van Wijck heeft bij wedstrij den voor C-meisjes in Steen bergen twee gouden plakken veroverd. De atlete uit Scharendijke en lid van het Goese AV'65 eindig de op de tachtig meter sprint als eerste in een tijd van 10.9 seconden. Op haar favoriete onderdeel, het discuswerpen, was ze met een worp van 27,54 meter onklopbaar. Van Wijck werd verder tweede op het onderdeel verspringen en derde bij het speerwerpen. Door' deze prestaties neemt ze op 11 en 12 mei deel aan de Zeeuwse kampioenschappen in Vlissingen. BURGH-HAAMSTEDE - De zusjes Jill en Vicky Honig heb ben zich tijdens het onderlinge Zeeuws kampioenschap voor pony's van hun beste kant la ten zien. Jill Honig, uitkomend voor De Zilveren Trens uit Burgh- Haamstede, schreef de B-ru briek op haar naam. Ze liet Thomas Hart (Renesse) en Ma- riska Roose (Serooskerke) ach ter zich. Zus Vicky was de beste in de L- klasse. Chantal Nijpjes van Sé- ros en Honigs clubgenote Amy Schutte erkenden'hun meerde re in de winnares. Het onderlinge Zeeuws kam pioenschap werd georgani seerd door De Zilveren Trens, Seros, Renesse, Schouwse Rui ters en Wolfaartsdijk. GOES/WOLPHAARTSDIJK - De Zeeuwse Ren- en Toerclub Theo Middelkamp en Café Royal houden zondag 5 mei de Omloop van het Veerse Meer voor wielertoeristen. De rit staat open voor leden en niet-leden van een fietsclub. De deelnemers kunnen kiezen tussen routes van 30, 80 of 125 kilometer. De tochten gaan over rustige, landelijke pol derwegen en langs het Veerse Meer. In de twee grote routes zijn de pijlerdam en de Zee- landbrug opgenomen. BRUINISSE - De mini-compe titie voor de volleybaljeugd vanaf acht jaar wordt wegens succes volgend seizoen gepro longeerd. Het afgelopen seizoen werkten teams van MEVO'80, Kwiek, Intermezzo (Middelharnis) en Voverdi (Dinteloord) op vijf dagen een competitie af. De laatste ontmoeting was in Bruinisse. Er deden tachtig kinderen aan mee. Bij de beginners sleepten de volleyballers van Kwiek de eerste prijs binnen, de Zierik- zeese ploeg was bij de gevor derden de beste. Volgens de or ganisatie is het niveau in de loop van het jaar vooruitge gaan, want iedereen speelt be ter. Het vierde team van voetbalvereniging Zierikzee was dit seizoen in de derde klasse B met afstand de beste. Het elftal verloor dit voetbaljaar slechts één keer in 21 wedstrijden, scoorde 118 doelpunten en kreeg er 50 tegen. Staand van links naar rechts: Martin Quist, Jacob Koster. Marcel van Grunsven, Kees Rossen, Kees Struijk, Gert de'Jonge, Kees Verkaart, Han van der Sande, Robert van der Zande. Gehurkt van links naar rechts: elftalleider Jaap van Dienst, Wim van den Hoek. Jubo Sladic, Johan Overweel, Rini Ra- via, Jilles Appeldoorn, Jan Zijta, Jan Bijdevaate. Op de foto ontbreken Hans Verkaart, Adri Stoutjesdijk, Karei de Keyzer en trai ner René van Kerkhove (Foto: Joop va Houdt) -- Over speeldatci degradatieduels RENESSE - Voetbalclub Renesse is behoorlijk kwaad over de handelwijze van Corn Boys en Schoondijke, de twee ploegen waarmee de ploeg van Nico Kind de degradatiestrijd moet aangaan. De twee Zeeuwse ploegen hebben vol gens de trainer 'samengewerkt' om Renesse een loer te draaien. Wat is het geval? Het elftal van Renesse heeft nogal wat wer kende mensen in de horeca. Hierdoor dreigt het team enke le basisspelers te moeten mis sen omdat ze zondag 5 mei (Be vrijdingsdag en het eerste duel van Renesse)»moeten werken. Bij de loting kwam het duel Renesse-Schoondijke als eer ste uit de bus. Zowel Schoondijke als Corn Boys hadden hier vrede mee. Schoondijke omdat het hoopt tegen een verzwakt Renesse aan te treden. Corn Boys om dat Zeeuwse ploegen altijd be reid zijn elkaar te helpen, ze ker waar het in deze beslissende fase om degradatie gaat. Kind: ,,Ik was er al bang voor dat ze elkaar dingen zou den toespelen. Het komt nog uit ook." J. Moelaard, de wedstrijdse cretaris van Schoondijke en aanwezig bij de loting, is zich van geen kwaad bewust. ,,De KNVB was erbij. Het is alle maal volgens de regels gegaan. Ze (Renesse, red.) kunnen zich zo druk maken als ze willen." Moelaard en zijn club voelde zich niet geroepen naar een an dere datum uitte wijken. ,,Dan voetballen we door tot Sint Juttemis." Het komt vol gens Moelaard wel vaker voor dat een club de ene of de ande re keer meerdere spelers moet missen. Pech Wim Broekhoven van de KNVB-Zeeland geeft op zijn minst toe dat Renesse een 'beetje pech' heeft gehad bij de loting van de drié degradatie duels. ,,Maar het is vrij nor maal dat dergelijke duels in de drie weken volgend op de com petitie worden afgewerkt. Zoiets kun je niet over vijf we ken uitsmeren. Als je tegen een voetballer zegt dat hij op 9 juni nog moet voetballen om al dan niet te degraderen, krijgt hij een hartaanval." In het ergste geval mist de trai ner zondag René den Hartog, Kees Verweel, Guido Willem- se, Robert-Jah Canters, Wilco Hoogerhuis en Peter Moer land. Als mogelijke vervan gers komt Kind met de doel man en een speler van het vierde en twee voetballers van Renesse 2 op de proppen. Niels Gebraad Recreatievolleybal ZIERIKZEE - Nobelpoort Peugeot deelt na de voorlaatste dag van het recreatievolleybal in poule B de koppositie met Atlas/Korstanje. In een rechtstreekse confrontatie won Nobelpoort Peugeot met 3-0 van Korstanje. De koplopers in poule DA-2, WE A/ME VO'80 D en Put- ters/Kristelijn D, speelden eveneens tegen elkaar. Door de winst van MEVO staan beide ploegen op een eerste plaats met 24 punten uit tien wed strijden. De laatste competitieronde volgt vanavond, donderdag, in sporthal Onderdak in Zierik- Uitslagen Zeelandia 1-Sporthuis Zzee/ PJZ 1-2, Zeelandia 3-Stadscafé de Banjaard 2-1, Vish. v. Beve- ren/ASV-Vermeer/Cluzona 3- 0, Putters/ Kristalijn D- WEA/MEVO'80 D 1-2. HCR de Kroon/Wiska-De Stulp 2-1, Verfbron Goes- Mol/Schuddebeurs 2-1, Ver- boom/Cluzona-JMC/Kwiek D2 3-0, Bouwman Watersport- ZWN 2-1. Atlas/Korst anj e-N obelpoort/ Peugeot 0-3,VVOZ-Atlas 2 0-3, Bloemenshop Krokus/ASV- Pav. de Zandsnor 1-2, Fen- net/'Renesse-'t Cafeetje/Renes- se 3-0. Zeelandia 2-WEA/Mevo'80 4 3- 0, PJZ 2-Cluzona 2 0-3,CZ Groep-Brinkman/'Kwiek Dl 1- 2,WEA/MEVO'80 meisjes B- VVOZ D 3-0. Tweede team wint met ruime cijfers ZIERIKZEE - Het tweede team van schaakver eniging Zierikzee behaalde een ruime overwin ning op Colijnsplaat, 8-2. Hiermee revancheer de de vereniging zich op de geleden nederlaag van Zierikzee 3 tegen Colijnsplaat van vorige week. Door de competitiebeslomme ringen werden er in de huis houdelijke competitie slechts dertien partijen afgewerkt. Arend Bandsma, vorige week prachtig zegevierend over Ri chard van der Veken. redde het niet tegen Martin Krijger. Dezelfde Van der Veken her stelde zich in een mooie en ste vige pot tegen Brakel. Heel lang ging de strijd gelijk op. Toen de eindspelfase naderde, schaakte Van der Veken zich zorgvuldig naar de zege. Uitslagen J. Baris - G. van Es 0-1; M. M. Krijger - A. Bandsma 1-0; R, van der Veken - A. H. Brakel 1-0; J. Verduijn den Boer - J. A. J. van der Made remise; A. W. de Jonge-E. de Jonge jr. 0-1; D. Doeswijk - T. Brouwer 0-1; J. Verkerk - A. van Meeteren 1-0; J. de Jonge - J. Vis 0-1; H. Nelisse - J. J. v. d. Nagel 0-1; H. Bremer - P. J. Kramer remise; G. J. v. d. Waarden - J. Heili gers 0-1; A. N. Kouters - J. Phi- lippo 1-0; C. P. Polderman - J. C. Dopper 1-0. Stand: 1 G. van Es 1275.33 22 2 J. Aangeenbrug 983.17 19 3 M.M. Krijger 954.33 22 4. R. van der Veken 945.00 24 5. A. Bandsma 863.67 25 6. J. Baris 808.17 25 7. M. den Boer 806.50 25 8. A H. Brakel 784.50 23 9. J. A. J.v.d. Made 780.17 23 10. J. van Dalsen 773.00 25 Krukeltoernooi Bruinisse BRUINISSE - De favorieten op het K5-tennis- toernooi in Bruinsse hebben nauwelijks moeite de finale te halen. In bijna alle jeugdcatego- rieën staan de eerste twee geplaatsten morgen in de finale van het Krukeltoernooi. De grootste verrassing tot nu toe is het optreden van Ivo Spinnewijn uit Goes. De onge plaatste speler bij de zestienja rigen heeft zich na vier opeen volgende zeges naar de eindstrijd gewerkt. Hierin komt hij uit tegen Bas de Hoog uit het West-Brabantse Halste ren. De Terneuzense speelster Annick van de Walle, favoriete in. de klasse tot en met twaalf jaar, heeft haar tegenstand sters deze week weinig prijsge geven. In de halve eindstrijd versloeg ze Sylvana Bauer. De laatste staat wel in de meisjes finale tot en met tien jaar. Uitslagen Jongensenkel tot en met 10 jaar: J. Bakx- K. van Halewijn 6-3 7-5, tot en met 12 jaar: J.P. Dekker - M. Vorstheuvel la Brand 6-1 6-4, A. te Broekhorst - B. Martens 6-3 6-0, M. Hees ters - B. Dijkstra 7-5 6-0, J. van Urk - J. Rottier 6-2 3-6 7-5, tot en met 14 jaar: M. Oosterveen - D. de Waal 6-7 6-4 6-3, B. de Nijs - J. Quaak 6-3 6-2, F. Ooster- hoff - J. de Looff 4-6 6-3 6-3., tot en met 16 jaar: B. de Hoog - R. van Kessel 6-4 7-5, I. Spinne wijn - D. Husing 6-0 6-3. Meisjesenkel tot en met 10 jaar: S. Bauer - A. Maaskant 6- 0 6-0, tot en met 12 jaar: J. Den- kelaar - A. Tabak 7-6 6-4, S. Oranje - L. Appelman 6-4 6-1, tot en met 14 jaar: K. van de Mast - S. van Oostveen 6-7 7-6 6-1. Interne pupillenwedstrijd ZIERIKZEE - Tweedejaars A-pupil Iris Kloet schreef op de interne pupillenwed strijd van Delta Sport geschiedenis. Ze verbeterde het twintig jaar oude clubrecord op de 1000 meter van Jacolies van Gastel. Kloet liep de af stand in 3.41.7 minuten, een verbetering van 0,6 secon den. Andere in het oog springen de prestaties kwamen op naam van de eerstejaars pu pil Wesley Krakeel (4.04 meter, verspringen), Bart van Kralingen (8.20 meter, kogelstoten) en B-jongen Martijn Struik (1.05 meter, hoogspringen). Profronde van Midden-Zeeland GOES - De 37e wielerronde van Midden-Zee land is morgenmiddag een half uur te bewonde ren op Schouwen-Duiveland. Profs en amateurs rijden om kwart voor twee Burgh-Haam- stede binnen, om vervolgens door Renesse te fietsen en om kwart over twee Zierikzee 'aan te doen'. De Zeelandbrug, na de doorkomst in Zierikzee, is zaterdagmiddag ongeveer een kwartier afgesloten. Voor de internationale ronde van Midden-Zeeland hebben zich achttien ploegen aange meld, waaronder de twee Ne derlandse topformaties Rabo bank (Jan Raas) en TVM (Kees Priem). De ploeg van Priem herbergt de winnaar van vorig jaar, Jeroen Blijlevens. Met hem staan nog zeven oud-win naars aan de start in Goes. Het team van Raas heeft we reldkampioen bij de amateurs, Danny Neiissen, en Erik Breukink in de gelederen. Niet aan het vertrek staat Edwig van Hooydonk, eveneens van de Rabo-ploeg. De Belg kon digde deze week aan dat hij on middellijk met de fietssport stopt. Zaterdag 4 mei Hockey Zierikzee, sportpark Bannink, 13.00 uur; HSD - Push B5 (meisjes B), uitwedstrijden: Tempo B2 - HSD (jongens B), Gilze Rijen - HSD (jongens D), Middelburg A2 - HSD (meisjes A), Middelburg - HSD (meisjes 6E). Korfbal Zierikzee, sportpark Bannink, 10.00 uur; All-Ready D - Olympia D, 12.00 uur: All-Ready B - Tjoba BI, 14.00 uur: All-Ready 2 - Luc- tor 4. Tennis Bruinisse, LTC de Bru-Tèn, K5-jeugdranglijsttoernooi: finales enkelspelen tot en met 10, 12, 14 en 16 jaar. Nieuwerkerk, vierde competitieronde, 10.30 uur; Duiveland - Ei kenhof (heren hoofdklasse). Zondag 5 mei Hockey Zierikzee, sportpark Bannink, 12.45 uur: HSD - Spijkenisse (da mes 1), 14.30 uur: HSD - Goes B (veteranen), 16.00 uur. HSD - Li berty 2 (heren 2), uitwedstrijden: Middelburg - HSD (heren 1), Tempo 3 - HSD (heren 3). Paardensport Renesse, NBVR-dressuurwedstrijd, RV Renesse. Maandag 6 mei Schaken Zierikzee, UVV-gebouw, 28e ronde huishoudelijke competitie. Voetbal Kerkwerve, sportpark de Vospit, 19.15 uur: WIK - Vlissingen (be kerwedstrijd dames). Dinsdag 7 mei Voetbal Oosterland, Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee, 19.00 uur: Duive land - Renesse. Wielrennen Vlissingen, Zeeuwse kampioenschappen tijdrijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11