Provincie heeft geen geld voor beter openbaar vervoer Ouwerkerkse kinderdisco brengt geldbedrag op voor dierenasiel COMMENTRRR Gs houden vast aan aantal specialisten Telefonisch steunpunt FNV Diefstal auto Herdenking monument Grachtweg Gevarieerd programma eerste Wereldwinkeldag Keuzes Kleding gestolen V DONDERDAG 2 MEI 1996 NR 25968 Verwachting t/m maandag 6 mei WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht n.west 4 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht n.west 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 3 mei Zon op 06.05, onder 21.06 Maan op 2113, onder 06.15 Volle Maan: 3 mei (13.49) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De lucht is deze dagen vochtig in ons land. Gisteren en van daag is bijna overal flink wat regen gevallen. Vannacht klaart het hier en daar op en ontstaat mist. De mini mumtemperatuur wordt omstreeks 7 graden. Het waait nauwelijks, ook morgen overdag. Het kwik blijft dan al steken bij ongeveer 14 graden. Ruimte voor de zon is er amper; wel komt een enkele bui voor, misschien met onweer. Het wisselvallige weer hangt samen.met een complex lage drukgebied dat zich sinds gisteren in onze omgeving ophoudt. Vanmid dag lag het nog ten zuidwesten van ons land en zaterdag is het te vinden boven zuid-Scandinavië. De wind draait dan naar noordwest en voert tamelijk koele lucht aan. Daarbij is met name op zaterdag nog kans op een bui; zondag is juist de kans op zon wat groter. Het ziet er naar uit dat het na het weekeinde aan de wissel vallige kant blijft. Wel lijkt de tempe ratuur dan weer langzaam uit het dal te klimmen. MIDDELBURG - De FNV-Zee- land start een telefonisch steunpunt voor uitkeringsge rechtigden met een Algemene Bijstandswet-uitkering. Het telefonisch steunpunt gaat maandag 6 mei officieel van start. Bijstandsgerechtigden kunnen de FNV bellen met al hun vragen en/of problemen betreffende de ABW en alles wat daarmee samenhangt. Op het districtskantoor van de FNV in Middelburg zit een aantal vrijwilligers klaar om vragen van mensen te beant woorden. Het steunpunt is be reikbaar op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur via 0118- 625655. Het steunpunt is een initiatief van de provinciale werkgroep ABW. We kunnen alleen schaarste verdelen'' SCHARENDIJKE - In Scha- rendijke is in de nacht van zon dag op maandag een blauwe VW Golf gestolen. De auto, met het Duitse kente ken SU-RX531, stond gepar keerd bij bungalowpark Zee land Village. De waarde van het voertuig bedraagt 15.000 gulden. ZIERIKZEE - De jaarlijkse herdenking en stille tocht door de Christelijke Basisschool J. L. de Jonge in Zierikzee, wordt zaterdag 4 mei vanaf 18.30 uur gehouden. Plaats van vertrek vormt het schoolplein aan 't Vrije. Na een stille tocht naar het herden- kingsmoument aan de Gracht- weg, waarop de namen van weggevoerde joodse inwoners van Zierikzee staan vermeld, volgt een kranslegging. De leerlingen Joanne Bouwman en Ruben Jobsen leggen de krans. De J. L. de Jongeschool adopteerde het monument een aantal jaren geleden. Aansluitend legt het college van b en w van Zierikzee een krans, worden bloemen neer gelegd en blaast trompettist Rienk van Dijke 'last post' Wilhelmus Twee minuten stilte worden gevolgd door twee coupletten van het Wilhelmus door de trompettist en kinderkoor de Sjofar. Kinderen van de Pipokar in actie voor dieren Minister wil 2,9plaatsen minder MIDDELBURG - Gedeputeerde staten houden voet bij stuk bij de invulling arbeidsplaatsen voor specialische ziekenhuiszorg. De minister stelde een lager aantal arbeidsplaatsen voor en daarbij zou dan een verschuiving tussen de ver schillende ziekenhuizen plaats moéten vinden om zo de problemen op te lossen. ZIERIKZEE - Eline Neele (10), Rachel de Vries (11) en Steffanie Merema (11) uit Ouwerkerk overhandigden woensdagmiddag een geldbedrag van 225,- aan beheerster Jolanda Meerman van Dierenasiel Schouwen-Dui- veland in Zierikzee. Het geld was de opbrengst van een kinderdisco in het dorpshuis van Ouwerkerk. Eline, Rachel en Steffanie zijn lid van club de Pipokar uit Ou werkerk. De Pipokar staat daarop camping 't Sluitgat. De club van ongeveer elf kinderen in de leeftijd van de basis school, kreeg de woonwagen van de campingeigenaar ca deau. Vroeger werd hij ge bruikt om drankjes en hapjes te verkopen op de camping. Nu hij afgedankt is, doet hij nog Eline, Rachel en Steffanie overhandigen het geld aan Jolanda Meerman, beheerster van het Die renasiel Schonwen-Ditivel and. (Foto: Marijke Folkertsma) dienst als clubhuis. De meisjes hebben zelf honden, poezen en konijnen. Steffanie is eens een dag wezen helpen in het die renasiel. Zo kwamen ze op het idee om een inzamelingsactie voor het asiel te organiseren. Ze pakten het meteen groot aan en zochten sponsors voor hun onderneming. Alle onder nemers uit Ouwerkerk droe gen hun steentje bij. Het moest een disco worden, waarbij ze dan geld zouden vragen voor de entree. Eline en Rachel huurden bij de Stichting Jeugd een mengpaneel om de muziek voor de disco te verzorgen en zodoende werd het feest gehou den op zaterdag 6 april. De dis co was alleen toegankelijk voor kinderen van de basis school. De gasten moesten 1,50 betalen en daarvoor kre gen ze dan drinken en een zak je chips. Het begin van de avond was voor de kleintjes. ,,Die houden van een ander soort muziek dan wij," aldus de drie dames. Later op de avond kwamen de ouderen. Ongeveer tachtig kinderen be zochten de disco. Na aftrek van kosten bleef er een bedrag van 225,- over. De bankbiljetten werden netjes in een mooie sierlijst gezet, zodat er een soort kunstwerkje ontstond en overhandigd aan Jolanda Meerman, de beheerster van het asiel. Die was heel blij met het geldbedrag en ze prees de meisjes om hun inzet. Ze kre gen van Jolanda als afsluiting een rondleiding door het asiel. Gedeputeerde staten hebben, in óverleg met de zorgverzeke raars, de minster toestemming gevraagd voor de invulling van 111,5 arbeidsplaatsen voor medisch-specialisten in het Streekziekenhuis Walcheren, de Oosterscheldeziekenhuizen en de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen. Minister E. Borst van volksge zondheid gaf echter definitief aan dat men met 2,9 arbeids plaatsen minder genoegen moet nemen in Zeelsmd. Vol gens Gedeputeerde staten zijn de ziekenhuisdirecties nu ech ter niet meteen bereid om op vrijwillige basis mee te wer ken aan een herverdeling van de arbeidsplaatsen. Bezwaarschrift De Stichting Oosterschelde ziekenhuizen heeft als enige een bezwaarschrift ingediend. Gs vinden dat de ziekenhuisor ganisaties weinig anders rest dan bij de minister de plaatsen te claimen, waarop ze vanuit oogpunt van rechtszekerheid aanspraak hebben. Gezien de standpunten van de ziekenhui zen en zorgverzekeraars, ziet het provinciaal bestuur geen heil in een in onderlinge her schikking. Koffie en hapjes in Zierikzee ZIERIKZEE - Het motto 'Eerlijk en heerlijk: Afrika op het menu' is onderdeel van de eerste Europese Wereldwinkeldag op zaterdag 11 mei. In de Wereldwinkel aan de Verrenieuwstraat in Zierikzee worden die dag koffie en hapjes ge serveerd en zijn er ballonnen voor de kinderen. Het is de eerste keer dat een dergelijke Wereldwinkeldag gehouden wordt. In Nederland doen meer dan 200 Wereldwin kels mee aan de Wereldwinkel dag. In Wereldwinkel Goes aan de Joachimkade staat zaterdag 11 mei een marktkraam met Afrikaanse hapjes. Wereldwinkel Kapelle, geves tigd aan de Gildenstraat, plaatst een feesttent tegenover de winkel. In die tent wordt een brunch, samengesteld met producten uit de Wereldwin kel, geserveerd en worden al lerlei speciale kinderactivitei ten gehouden. In de Wereldwinkel aan de Poortstraat in Serooskerke op Walcheren kunnen bezoekers tijdens de Wereldwinkeldag Afrikaanse kettingen maken. Tijdens de Wereldwinkeldag wordt aandacht gevraagd voor de handelspositie van klein schalige producten uit Afrika. De nadruk ligt daarbij op de verslechterende handelsrela ties tussen Afrika en Europa. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18.50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190.00 (autom. afschr.) 180.00 Losse nummers 1.25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W De leden van de werkgroep Re creatie, Verkeer en Milieu van de PvdA krijgen een zware dobber. Zij moeten een partij programma maken' waarmee de PvdA straks de verkiezin gen ingaat voor de nieuwe ge meente Schouwen-Duiveland. Daartoe werd gisteren, op de Dag van de Arbeid, een confe rentie gehouden. De bedoeling was om met prikkelende stel lingen, een discussie op gang te brengen, waaruit een partij standpunt gedestilleerd, kan worden. Van een discussie was echter geen sprake. Maar het moet gezegd: Een discussie op gang brengen onder gelijkge stemden is bij voorbaat al een moeilijke opgave. Dat wil ech ter niet zeggen, dat niet duide lijk stelling genomen kan wor den voor of tegen iets. En ook dat was gisteren, een enkele uitzondering daargelaten, niet het geval. Blijkbaar is de tijd nog niet rijp om het achterste van de tong te laten zien. Die indruk bleef tenminste achter na afloop van de conferentie. Zeker op 1 mei, de dag waarop de sociaal-democraten door gaans de barricaden beklim men, mag dat bevreemding wekken. Dat de Internationale niet meer gezongen wordt is tot daaraan toe. Daar zit ten slotte niet iedereen op te wach ten. Dat er ook geen duidelijke keuzes gemaakt werden is er ger. Waar gaat het in de politiek anders nog over? ZIERIKZEE - In een winkel in de Visstraat in Zierikzee is in de nacht van maandag op dins dag voor een paar honderd gul den aan kleding gestolen. De inbraak werd omstreeks 1.00 uur gepleegd. Uit de win kel is een aantal kledingrek ken meegenomen. Van de da ders ontbreekt ieder spoor. De politie vermoedt dat er getui gen zijn, omdat het' óp'het tijd stip van de inbraak nog 'vrij druk was. Zij worden verzocht zich te melden bij het politie bureau in Zierikzee. Gedeputeerde Ger de Kok spreekt zijn gehoor toe. Op de achtergrond de overige leden van het forum. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De provincie Zeeland heeft te weinig financiële middelen voor de verbetering van het openbaar vervoer. Dat zei gedeputeerde Ger de Kok gisteren op de conferentie van de ei- landelijke afdeling van de Partij van de Arbeid in Zierikzee,, Verkeer was een van de thema's die aan de orde kwamen. Andere thema's waren recreatie en milieu. De provincie heeft de zorg voor het openbaar vervoer overge dragen gekregen van het rijk. De staat waarin dit openbaar vervoer echter verkeert is vol gens De Kok slecht. En de mid delen die de provincie tot haar beschikking heeft om hierin verbetering te brengen zijn bij lange na niet voldoende. ,,We kunnen alleen schaarste verde len. En de bevoegdheid die we hebben is slechts om pijnlijke beslissingen te nemen," zo zei hij gisteren. De Kok maakte deel uit van een forum. Dat bestond naast hem uit: Gertjan van der Salm (wethouder Westerschouwen), Herman van Oost (recreatie- ondernemers), Frans Arken bout (Bureau Bedrijfscontact Zeeland Noord) en Thijs Kra mer (Zeeuwse Milieu Federa tie). Zij werden door de Werk groep Recreatie, Verkeer en Milieu met een aantal stellin gen geconfronteerd. De discus sie moet bijdragen in het sa menstellen van een verkiezingsprogramma. Alternatief Aanleiding tot de opmerking van De Kok was de stelling uit de zaal, dat, wil je dichtslibben van de wegen voorkomen, je mensen alleen uit de auto kunt krijgen, door als alternatief een goed openbaar vervoernet te bieden. Omdat de provincie hiervoor niet kan zorgen is het volgens Zierikzees wethouder Daan van der Wekken goed om eens te kijken haar de Tele- taxi. Ingesteld in het kader van de Wet voorzieningen ge handicapten, neemt de Tele- taxi nu, naast het vervoer van gehandicapten, ook het ver voer van ouderen en scholieren op zich. ,,We moeten de schot jes weghalen. Verschillende doelgroepen kunnen van het zelfde soort vervoer gebruik maken. De ervaringen met de Tele-taxi zijn interessant om naar te kijken," aldus Van der Wekken. Andere oplossingen, zoals een verbetering van de infrastruc tuur op Schouwen-Duiveland is een andere mogelijkheid om opstoppingen, op met name de N59, te voorkomen. De Greve- lingendam vierbaans maken, zoals het Bruse raadslid C. van de Berge voorstelde, werd ech ter door niemand onderschre ven. Ten eerste vergroot dit al leen maar het knelpunt bij1 de sluis van Bruinisse en daar naast vergroot dit de stroom van het doorgaande noord- zuidverkeer. En daar moet de PvdA niet aan meewerken, had De Kok eerder in zijn inlei ding verkondigd..Verkeerdat niet in Zeeland moet zijn, moet buitenom. Wij moeten niet meewerken aan het oplossen van knelpunten in deze route," aldus De Kok. Viaducten Ook volgens Arkenbout, is een vierbaansweg, niet nodig. Wel moeten volgens hem de blok kades, zoals die daar zijn bij de sluizen van Bruinisse en Kats, worden weggehaald. Het is echter nog de vraag op welke manier dit kan. Voor de gelijk vloerse kruisingen van de N59 droeg Van Oost, de enige niet- PvdA'er in het forum, de mo gelijkheid aan voor het aanleg gen van kleine viaducten. Hiermee kan dan ook de maxi mumsnelheid op de N59 weer op honderd worden gesteld. ,,We moeten een behoorlijke autoweg hebben tussen Zierik zee en Bruinisse, waar je hon derd mag rijden zonder gevaar voor het overige verkeer te veroorzaken. Dat kan met kleine viaducten. Dat is niet moeilijk en niet kostbaar." De Kok zag daarnaast nog een mogelijkheid in de overname van de provinciale gemeenten door de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland. Volgens Van der Salm is dat echter niet nodig. ,,Het eigendom van de wegen is niet zo'n probleem. Het gaat om de politieke wil iets aan het probleem te doen. Als die er is, dan kan er veel." Wat de recreatie betreft, werd hoofdzakelijk de oude discus sie over de zogenaamde pijp lijn-projecten nog eens over ge daan. Dat zijn uitbreidingen van de recreatie met bunga lowparken, die al afgesproken waren voordat de provincie be sliste dergelijke uitbreidingen niet meer toe te staan. De laatste vijf minuten van de conferentie waren voor het mi lieu. Verder dan dat duurzaam bouwen gepropageerd, of wel licht opgelegd moet worden, kwam men niet. Zie commentaar elders op deze pagina.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3