Dreischor viert het kampioenschap in jubileumjaar van de vereniging Zierikzee krijgt het heel moeilijk Winst Renesse nog niet voldoende om degradatiedans te ontspringen SKNWK heeft groot uitzicht op titels MEVO'80: Pikard komt, Van Meeteren vertrekt Tennissers Duiveland klimmen langzaam op ZSC speelt in laatste duel gelijk Eltingh niet naar Parijs Dik verlies HSD-dames 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Volgende week beslissend duel 'S-HEERENSHOEK - De ploegen in de derde klasse D schuiven steeds dichter bij elkaar. Tot grote angst van Zierikzee, dat gisteren met 2-1 in 's-Heerenhoek van Patrijzen verloor. Wan neer de ploeg van Jan Meulmeester volgende, week van BSC zou verliezen, is het zo goed als gebeurd met Zierikzee, een periodetitel ten spijt. Meulmeester had Patrijzen van. tevoren hoog ingeschat. „Die verliezen niet makke lijk." In de derde minuut kreeg de coach gelijk. De gelijkma ker die verdediger Raymond Massop voor rust produceerde, gaf de verhoudingen volgens Meulmeester goed weer. Door een beoordelingsfout van doelman Wim Lafeber, hij tik te de bal niet over maar in het doel, kwam Patrijzen op 2-1. Zierikzee, dat speelde zonder de geschorste voetballers Pa trick Roggeband en Jarno Ver meulen en de geblesseerde Marco Saman, probeerde van alles om de gelijkmaker te for ceren. „Maar," sprak Meul meester, „het kon eerder 3-1 dan 2-2 worden." De Zierikzee-coach verviel in herhaling. „Iedereen is voor ons moeilijk. Je voelt het aan komen," weet hij uit jarenlan ge ervaring in het trainer- schap. Opstelling Zierikzee: Lafeber, Massop, Jonker, Kommer, Ha- ge, Van Oeveren, Van Beveren, E. Nelissen, W. Nelissen, R. Roggeband, Van der Have. GOES - De bal is rond. Wie een aantal weken ge leden de opmerking gemaakt had dat SKNWK wel eens een gooi naar het kampioenschap zou kunnen doen was voor gek verklaard. Maar de concurrentie maakt de ene na de andere mis stap. En SKNWK? Dat blijft maar winnen. In Goes werd SSV'65 met 0-2 verslagen. De ploeg van trainer Cees Wil- lemse is op twee fronten volop in de strijd. Zelf staat SKNWK bovenaan in de stand om de derde periode en met twee punten achterstand op Middel burg en één op SSV'65 en Kruiningen behoort ook een kampioenschap nog tot de mo gelijkheden. „SKNWK heeft verdiend ge wonnen. Wij kwamen te kort. Het verschil tussen de twee ploegen waren de spitsen, al was het collectief van SKNWK gewoon sterk," aldus de ver liezende trainer, Leendert Geelhoed van SÜSV'65. Cees Willemse sloot zich bij die woorden aan. „We hebben als ploeg gewonnen. Er was geen zwakke schakel." Vanaf de af trap nam SKNWK het initia tief, de ploeg kreeg kansen maar de druk was voor de spe lers nog te groot. SSV'65 was via Paul Bom, schot op lat, voor rust slechts een keer ge vaarlijk. Na rust drong de Goe- se ploeg meer aan, maar keep er Leon Quik redde zijn ploeg. Toen de druk afnam kreeg SKNWK weer kansen. Een pass van Erwin Theunisse stel de Wilco de Valk tien minuten voor tijd in staat de 0-1 aan te tekenen. Met zijn 24e treffer van het seizoen, kort daarna, stelde De Valk de zege veilig. SSV'65 - SKNWK 0-2 (0-0). 80. De Valk 0-1. 85. De Valk 0-2. Opstelling SKNWK: Quik, Kikstra, J. de Bruine, R. de Bruine, Den Haan, Van Nieu- wenhuijze, Neele, Van der Cin- gel (80. Wandel), Flikweert (70. Padmos), Theunisse en De Valk. GOES - De basketballers van MEVO'80 hebben het in de uitwedstrijd tegen Volharding 2 net niet gered, 51-46. Het team.wordt volgend jaar versterkt met Martin Pikard, die in Goes al meespeelde. Alwin van Meeteren verlaat van wege studie en werk in Rotterdam de ploeg uit Burgh-Haamstede. Trainer/speler Bob Noomen vindt het jammer dat Van Mee teren vertrekt. „Het is een jon ge speler. En die hebben we no dig voor de toekomst. Dit seizoen speelde hij steeds beter en scoorde hij ook vaker." Van Meeteren, die zes jaar voor MEVO uitkwam, over zijn aan staande afscheid: „Ik had graag willen blijven." Nieuwkomer Martin Pikard neemt de plaats van Van Mee teren in. De broer van eerste teamspeler John is volgens Noomen een aanwinst. „Voor al onder het bord is hij vrij sterk." Pikard bewees zijn waarde al als invaller tegen Volharding. Net als Edwin de Koning scoorde hij twaalf punten. De Koning kreeg in de basisop stelling gezelschap van Ljubis- ka Radovartovic, Bob Noomen, Henk van Donk. Alwin van Meeteren en John Pikard. Athur Tol, Robert Hoevens en Marco Rave ontbraken op het appèl. MEVO speelde een gelijkop- gaande strijd waarin de thuis ploeg constant voorstond. Pas in de slotfase kroop MEVO dichterbij, 46-44. Een eind- sprintje van Volharding kon MEVO niet meer bijbenen. Doelpuntenmakers MEVO'80: M. Pikard 12, De Koning 12, Radovanovic 10, J. Pikard 4, Noomen, Van der Sneppen, Scherpenzeel, Van Meeteren 2. BRESKENS - De tennissers van Duiveland wer ken langzaam aan hun herstel in de hoofdklasse van het zaterdagtennis. Van De Boskreek wer den drie punten afgesnoept, 3-3. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Nieuwerkerkse ploeg tot een gelijkspel zou ko men. Hans-Jan Goedegebure, Erwin Verbraak en Jacco Fol- mer lieten in hun enkelpartij en verstek gaan. Peter Weijer- mans beperkte de schade door in drie sets van Harry Riemsen te winnen. Duiveland herstelde in de dub- belpartijen het evenwicht. Goedegebure en Folmer waren beter in drie sets, Verbraak en Weijermans toonden zich over twee perioden beter dan de spelers uit Breskens. Dc Boskreek - Duiveland 1 3-3 - Seen - Goedegebure 6-4 6-4, Van Waterschoot - Verbraak 6- 2 6-2, Riemens - Weijermans 7-5 0-6 4-6, Risseeuw - Folmer 2-6 6- 2 6-1, Seen/Riemens - Goedege- bure/Folmer 6-2 2-6 1-6, Van Waterschoot/Risseeuw - Ver- braak/Weijermans 2-6 5-7. Stand: 't Halve Maantje 19 punten. MLTC 17. Game'78 15, Eikenhof 13, De Boskreek 9, Duiveland 8, Souburg 8, Phil- ten 7. Eerste titel Toine Tiggelman bij senioren, laatste in historie afdeling Zeeland HOEDEKENSKERKE - ZSC hééft de competitie in de twee de klasse A met een gelijkspel afgesloten. Op de eindstand is de ploeg uit Scharendijke op een derde plaats terecht geko men. In en tegen Hoedekenskerke kwam het team van Kees Kom mer drie keer op voorsprong. Even zoveel keren zette de thuisploeg zich naast ZSC. Rei- nier Louwerse opende de sco re, 0-1. Een door Niels van de Moezel veroorzaakte penalty betekende 1-1. Hij maakte zijn fout goed door 1-2 te maken. Vlak voor rust trok Hoedekenskerke de za ken recht, 2-2. Van de Moezel tekende in de tweede periode 2-3 aan. Drie minuten voor tijd moest ZSC toch met een gelijk spel genoegen nemen. PAPENDAL (ANP) - Jacco El tingh neemt eind mei niet deel aan de Franse Grand Slam op de gravelbanen van Roland Garros. Vorig jaar bereikte hij in Parijs de derde ronde. Mogelijk verdedigt de 25-jari- ge speler uit Heerde in Parijs wel zijn titel in het dubbelspel met Paul Haarhuis. „Dat is afhankelijk van de revalida tie," zei Eltingh vandaag. „Het proces verloopt lang zaam maar goed." Eltingh heeft last van peesont stekingen in beide knieën. In februari stapte hij in Jaipur tijdens de. Davis Cup-wed strijd tegen India in de vierde set van de vijfde en beslissen de partij tegen Bhupati van het gras. Daardoor verloor de Ne derlandse ploeg het duel met 3- 2. „Ik train momenteel zes. zeven uur per dag," aldus Eltingh. „Niet op de tennisbaan, maar op de fiets, aan krachttoestel len." De Heerdenaar wil zijn rentree maken in het grastoer- nooi van Rosmalen, dat aan sluit op Roland Garros. „Korte rally's op gras moeten tegen die tijd mogelijk zijn. DREISCHOR - De vlaggetjes die ophingen bij de ingang' van sportpark De Mol verraadden zondagmiddag de bedoelingen. Dreischor had zin in een feestje. Om kwart over vier op zon dagmiddag was het zover. Dreischor - Goes 3: 3- 2. De vlaggen mochten blijven hangen en de 'feesthonger' kon worden gestild. Dreischor werd de laatste kampioen in de historie van de 3e klasse A afdeling Zeeland. Een terechte kam pioen. Een half uur voor het einde werden de bloemen naar het veld gehaald en verstopt in de bosjes. Aan de andere kant werd stiekem een tas vol cham pagne neergezet. En toen het laatste fluitsignaal van scheidsrechter De Haas ifit Dirksland eenmaal klonk was er geen houden meer aan. Spelers, trainer en elftalleider vlogen elkaar in de armen, champagne spoot in het rond. Keeper Bonne Meintema strooide trainer Tiggelman geen zand maar heuse confetti in de ogen. Ware kenmerken van een kampioenschap. Dreischor, van 8 januari 1946, viert dit jaar haar vijftigjarig bestaan. De officiële receptie was al een succes. Met het kam pioenschap in handen kunnen de verdere feestelijkheden, op 15 juni aanstaande, ook bijna niet meer mislukken. De mees te spelers van Dreischor vier den dan misschien niet hun eerste titel, dat deed de trainer wel. Toine Tiggelman beleefde zijn eerste 'schaal' in vijf jaar senioren. gaan voetballen," riep de pas getrouwde keeper de kleedka mer in. Uiteraard met dank aan de herindeling van de KNVB. Dreischors beste elftal aller tijden miste in het verle den op één puntje promotie naar de 4e klasse KNVB. Aanvoerder Peter van der Lin de zal volgend seizoen geen deel meer van de eerste selec tie uitmaken. Met zijn veertig jaar doet hij een stapje terug naar het tweede. Van der Lin de maakte de laatste twee kampioenswedstrijden we gens schorsingen niet mee en was dus gebrand op 'de titel. „Dit wilde ik nog een keer meemaken. Er wordt dan wel eens denigrerend over de 3e klasse gedaan, maar het zijn toch allemaal dezelfde soort spelers," snoerde hij critici de mond. Zijn opvolger op de laat ste man positie staat voor hem al vast. „Piet de Jonge," ant woordde hij gedecideerd. De wedstrijd tegen Goes 3 was van Dreischor-zijde geen beste. De ploeg speelde nerveus. Zo nerveus zelfs dat Toine Tiggel man, onlangs gestopt met ro ken, langs de lijn weer behoef te kreeg aan nicotine. Dreischor kreeg twee kleine kansjes, de eerste voor Goes was direct raak. Meintema schoot de bal in de voeten van Aldo Nobels die de bal in het doel knalde. „Rustig blijven. Er is nog tijd genoeg jongens," gilde de geblesseerde Wim van der Linde het veld in. De 38-ja- rige speler, teruggehaald uit het tweede, maar vorige week tegen Zonnemaire geblesseerd geraakt, kon zijn vierde kam pioenschap meemaken. Vooraf betuigde hij ook al zijn steun aan zijn makkers door ze, a Ia Rijkaard voor de wedstrijd van Ajax uit tegen PanathinaL- kos, al deed die het per fax, in de kleedkamer vooraf moed in te spreken. Dreischor was snel over de schrik heen. Dennis Dijst en Jaime Tiggelman (vrije trap) scoorden 2-1. Na 32 seconden in de tweede helft maakte Tiggel man na een rush 3-1. Voor Tig gelman betekende dat zijn 25e treffer van het seizoen. Een mi nuut later deed Aldo Nobels namens Goes wat terug. Het feest verstoorde de zon dagsrust in Dreischor op wre de wijze. Spelers met ontblote bovenlijven op het trainings veld. eikaars doelwit van het gerstenat. Dreischor - Goes 3 3-2 (2-1). 17. Nobels 0-1. 25. Dijst 1-1. 34. Tig gelman 2-1. 46. Tiggelman 3-1. 47. Nobels 3-2. Gele kaarten: De Geus, Koks en Beeke (allen Goes 3). Opstelling Dreischor: Meinte ma, Verwest, P. van der Linde, Kloet, Pankow (58. Tettero), Van den Bos, Tiggelman, Van de Berg (67. Blakenburg), Re geer (81. Meerdink), De Jonge enD. Dijst.' Corn Boys en Schoondijke laten evenmin steken vallen Zoals zo vaak, als het een ploeg goed gaat zijn er spelers ge noeg voorradig. Tiggelman wisselde driemaal. „Je wilt toch iedereen mee laten doen, al zou het voor de wedstrijd misschien beter zijn geweest van niet. Maar aan de andere kant, we hebben een kleine se lectie en de volgende keer moet je weer een beroep doen op die jongens," aldus Tiggel man. Keeper Bonne Meintema maakte zondagmiddag één fout, dat kostte een goal, maar hij hield daarna zijn ploeg een aantal keren op de been. „Jon gens, nu mogen we als eerste elftal van Dreischor KNVB Na een lange periode zonder regen werd Dreischor-speler Stefan Regeer eindelijk nat, van de champagne wel te verstaan, die door ploeggenoot Dennis Dijst rechtsde lucht werd ingespoten na het behaalde kampioenschap. (Foto: Joop van Houdt) Leon Bakker (links) en zijn tegenstander van Hansweertsc Boys hebben slechts oog voor de bal. (Fo to: Joop vcan Houdt) RENESSE - De degradatiedans voor Renesse gaat vrolijk door. Omdat de concurrentie, Corn Boys en Schoondijke, zich aan hun laatste hoop vastklampten, is de competitie niet over in de eerste klasse van de afdeling Zeeland. Renesse versloeg op eigen veld Hansweertse Boys (4-2) en moet met de twee genoemde elftallen om de tweede degradatieplaats 'strijden'. Op de winst van Renesse was weinig aan te merken. Een slechte eerste helft (0-2 achter) werd na rust goedgemaakt. De overwinning kreeg echter een naar bijsmaakje toen trainer Nico Kind en zijn spelers te ho ren kregen dat Corn Boys en Schoondijke ook gewonnen hadden. De drie teams eindig den hierdoor alle op 22 punten. Een speelhelft lang zag het er naar uit dat Renesse de tweede degradant naast Zeeland Sport zou worden. Hansweertse Boys. derde van de ranglijst ep 'uitgespeeld', kreeg de eerste treffer in de schoot geworpen. Laatste man Peter Bouterse beoordeelde in de tiende minuut een hoge bal verkeerd. Hansweertse Boys- spits Gerrit Petersen reageer de adequaat door in vrijstaan de positie0-l te scoren. De thuisploeg, gesteund door een redelijk luidruchtige aan hang, liet de hoofden niet zak ken. Met name Mischa van den Hoek kwam meerdere malen in een kansrijke positie. De nummer tien van Renesse wist ook niet waarom hij de ballen er niet in kreeg. Hansweertse Boys was al lang blij dat het niet op een ruime achterstand was gezet. Zeer onverdiend scocrde het team in de veertigste minuut een tweede doelpunt. Doelman René den Hartog verkeek zich totaal op een zacht rollertje van But Achman, 0-2. Enkele minuten later bracht Kind Peter Moerland voor de geblesseerde Guido Willemse in. Een gouden wissel, zo bleek na rust. De invaller blonk uit in doeltreffendheid, maar niet voordat Den Hartog zijn ploeg voor een grotere achterstand behoedde. Uit het vervolg van de Renes- se-goalie pikte Remko Canters de bal op. De middenvelder gaf een vlijmscherpe voorzet op Moerland in het strafschopge bied. die 1-2 aantekende. De zelfde voetballer zette Renesse op gelijke hoogte in de vijftien de minuut. Bij een counter bleef hij koel Nog voordat Moerland 2-2 scoorde. schreeuwde het publiek de bal era 1 in. Onderbreking De dadendrahg van Renesse werd onderbroken door de scheidsrechter. 'Hij zou bele digd zijn door de grensrechter van Hansweertse Boys. De vlagger was zich van geen kwaad bewust. Binnen tien minuten hervatte de leidsman het duel met een andere grens rechter. Renesse was nauwelijks van de kaart gebracht. Twee minu ten na de onderbreking mocht Remko Canters zomaar op links doorgaan, uithalen en in de rechterhoek scoren, 3-2. Ed win Kriens deed er in de laat ste seconden een schepje bo venop met een geweldige uithaal, 4-2. De pret werd da nig gedrukt toen de uitslagen van de concurrentie bekend werden. Renesse - Hansweertse Boys 4-2 (0-2) - 10. Petersen 0-1, 40. Achman 0-2, 47. Moerland 1-2, 60. Moerland 2-2, 70. Remko Canters 3-2, 90. Criens 4-2. Gele kaarten: Bouterse Renesse). Achman (Hansweertse Boys). Opstelling Renesse: Den Har tog, Bouterse, R. J. Canters, Pleune. Van de Stolpe, Willem se (42.Moerland). Kriens, Rijn berg, Van den Hoek, Bakker, R. Canters. TERNEUZEN - De HSD-dames hadden tegen kampioenskan- didaat Olympia weinig in te brengen. De Terneuzense hoc key ploeg won met 6-1. De uitslag toont aan dat het eenrichtingsverkeer was. El len van Velthoven scoorde de enige tegentreffer voor de Zie- rikzeese ploeg. J.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 8