Onderscheiding-en uitgereikt in Bruinisse en Duiveland Zoekplaatje Asfalt Koningin naar Zweden Open dag Sociaal Onderwijs Boom snakt naar water HUIS VERKOPEN? Controle VRIJDAG 26 APRIL 1996 NR 25966 3 Benoemingen Ridder zesde graad Orde van Oranje-Nassau BRUINISSE/NIEUWERKERK - Zowel in de gemeente Bruinisse als in de gemeente Duiveland zijn vanmorgen een aantal inwoners koninklijk onderscheiden. In alle zeven gevallen ging het om benoemingen tot Rid der van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Mevrouw A. Roukema en mevrouw J. C. Jumelet-Padmos kregen de onderscheiding uitgereikt door burgemeester A. Vogelaar. (Foto: Marijke Folkertsma) In Nieuwerkerk kregen M. Flikweert, mevrouw W. P. Gaanderse en A. R. Heijboer deze onderscheiding uitgereikt door burgemeester G. Hokken. In Bruinisse viel de eer te beurt aan de dames J. G. Jume- let-Padmos, L. Roukema, A. Verspoor en de heer S. de Ko ning. Burgemeester A. Voge laar verzorgde daar de uitrei king. Mevrouw Roukema (70) kreeg de Ridderorde vanwege haar vele en langdurige activiteiten op sociaal-maatschappelijk terrein binnen de Bruse ge meenschap. Naast een loop baan van bijna veertig jaar als onderwijzeres in Bruinisse, vervulde en vervult ze nog steeds, tal van fpncties op soci aal-maatschappelijk terrein. Vanaf 2978 is mevrouw Rouke ma als vrijwilligster actief bij de plaatselijke openbare bibli otheek, is ze buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand en verzorgt ze hand- en spandiensten voor zieken en bejaarden. Verder deed ze de administratie voor de Neder landse Hervormde kerk, was presidente van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afde ling Bruinisse, en maakte ze deel uit van de werkgroep op vang asielzoekers en ontwik kelingssamenwerking. Volgens burgemeester Voge laar heeft mevrouw Roukema aan het begrip verantwoorde lijkheid in de achterliggende jaren een wezenlijke inhoud gegeven. De als dochter van een oud-Bruenaar in Delft ge boren onderscheidene, heeft, meent de burgemeester, een ongelooflijke opsomming van activititeiten op haar naam staan. ,,Een fantastische Bruse vrouw,met een zeer ruim hart van goud. Belangeloos deed zij het vele voor vele anderen. De' Bruse dorpsgemeenschap is u veel dank verschuldigd," al dus Vogelaar. Mevrouw Roukema vertelde totaal niets in de gaten te heb ben gehad van wat komen ging. Over haar vele activitei ten zei ze: ,,Er moet geholpen worden, dus dan doe je dat ge woon. Ik hoop de gezondheid en kracht te hebben om dit werk nog lang te kunnen blij ven doen. Je staat niet alleen, dat besef je hu. Heel Bru staat om je heen." Mevrouw Jumelet-Padmos (70) kreeg de onderscheiding onder meer vanwege haar langdurige betrokkenheid als vrijwillig ster bij de plaatselijke biblio theek. Daarnaast was ze dertig jaar lang leidster van meisjes- vereniging Rhodé en werkt ze sinds 1985 bij de bibliotheek van verzorgingshuis In 't Op per. ,,In het vrijwilligerswerk dat u al vele jaren op meer dan voortreffelijke wijze verricht, draagt u met uw positieve uit straling bij aan een goede on derlinge sfeer," stelde Voge laar. Ook haar echtgenoot J. Jumelet, die in 1982 een ko ninklijke onderscheiding kreeg, werd vernoemd. De bur gemeester: „Dankzij de grote inzet van Jannekee en haar Jan groeide de bibliotheek in de loop der jaren uit tot een plaat selijke voorziening van ni veau, waardoor vanwege de goede kwaliteit, het ledenbe stand enorm toenam. Nu is de bibliotheek een niet meer weg te denken culturele instel ling." Naast voornoemde dames, werden vrijdagmorgen ook mevrouw A. Verspoor (71) en de heer S. de Koning (59) be noemd tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje- Nassau. Beiden vanwege hun langdurige betrokkenheid als leidinggevende bij de plaatse lijke Zondagsschool van de Ne derlandse Hervormde Kerk in Bruinisse. Nieuwerkerk „Ik zei vanmorgen tegen mijn vrouw, ik weet zeker dat ik vandaag mevrouw Heijboer zal zien huilen en mijn ver wachting is uitgekomen," be gon burgemeester G. Hokken zijn toespraak vanmorgen in het gemeentehuis van Duive land. Een ontroerde mevrouw Heijboer stond haar echtge noot bij, toen bleek dat het de koningin had behaagd om Bram Heijboer op bijzondere wijze te onderscheiden. De heer A. R. Heijboer (64) uit Nieuwerkerk kreeg vanmor gen door burgemeester G. Hokken van Duiveland de ver sierselen behorend bij de be noeming tot Ridder in de» Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Hij heeft zich uitzonderlijk verdienstelijk gemaakt voor het verenigingsleven in Nieu werkerk. Heijboer is vanaf de oprich ting in 1954 van de voetbalver eniging SKNWK lid van deze vereniging en bestuurslid van 1979 tot eind 1995. Vanaf 1945 is hij lid van Muziekvereni ging Oefening en Uitspanning, waarvan 25 jaar als voorzitter. Verder droeg Heijboer be stuurlijk zijn steentje bij in de biljartverenging en is be stuurslid van de postduiven vereniging. Hij fungeert dage lijks als aanspreekpunt voor kantine, kleedaccommodatie, velden en wat er zoal omgaat in voetbalvereniging SKNWK. Voorzitter Kees van der Meer van SKNWK: „Wat hij alle maal voor de verenigingen doet, kan één man menselij kerwijs helemaal niet. Je bent nu Ridder Bram, Men zegt wel eens Arbeid adelt, maar adel arbeidt niet, maar dat gaat in jou geval niet op. Vorig jaar stond Bram zelfs nog in het doel, hij blijft terug komen." De tweede Ridder in Duive land, die door Hare Majesteit werd onderscheiden is 'Juf Willie Gaanderse' uit Nieuwer kerk. „Bin julder noe. nie goed!" was haar verbaasde re actie toen ze vanmorgen de raadszaal werd binnen ge loodst. Met twee dikke zoenen van burgemeester G. Hokken werd juf Willie, nadat haar de versierselen waren opgespeld, tot Ridder geslagen. Mevrouw W. P. Gaanderse (64) werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau (zes de graad). Zij kreeg haar onderscheiding voor verdiensten ir>het onder wijs van 1955 tot 1 augustus 1994, onder anderen als hoofd leidster. Na haar vervroegde uittreding in augustus 1994 is ze als vrijwilligster werkzaam gebleven op de openbare basis school De Dobbelsteen in Nieu werkerk. Naast haar werk in het onderwijs is ze actief in het kerkenwerk. Per 1 juni 1981 werd ze benoemd tot ouderling van de Nederlandse Hervorm de Gemeente in Nieuwerkerk. Ze is speciaal belast met zen dingswerk en is sinds 1 januari 1985 lid en secretaris van de classicale zendingscommissie, tevens lid van de landelijke raad voor de zending en van de provinciale ZWO. Verder is ze penningmeester van de zen dingscommissie van de SoW- gemeente in Nieuwerkerk. Mevrouw W. P. Gaanderse en A. R. Heijboer werden onderscheiden 'in het gemeentehuis van Duive land. (Foto: Marijke Folkertsma) Zeven inzenders leverde het Zoekplaatje zoals dat stond afge drukt in de Nieuwsbode van vrijdag 19 april op. Zes van hen had den het bij het rechte eind. Op de foto van Joop van Houdt is het dak van de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland en de bin nentuin van de school te zien en niet zoals een andere inzender veronderstelde het dak van verzorgingshuis De Corneliastich- ting in Zierik2ee. Uit de goede oplossingen werd de kaart getrok ken van Anneke Provoost. Hoogezoom 163, 4325 BH. Renesse. Zij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Wie weet waar Joop van Houdt bovenstaand Zoekplaatje heeft geschoten kan zijn of haar oplossing insturen per briefkaart gericht aanRedac tie Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1. 4300 AA Zierikzee. De oplossing kan ook kan ook in de brievenbus van de Nieuwsbo de aan het Jannewekken 11 in Zierikzee worden gedeponeerd. Op de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje vermelden. Oplos singen moeten uiterlijk woensdag 1 mei binnen zijn. (Foto: Joop van Houdt) design in zeeland verlichting, .antinea" van terzani ■q DEN HAAG - Zo'n 150 'tot 200 kilometer asfaltweg is momen teel te glad. De komende we ken gaat Rijkswaterstaat be kijken welke maatregelen moeten worden genomen. Vol gens het ministerie van Ver keer en Waterstaat gaat het om weggedeelten met het zogehe ten dicht asfalt, dat nog niet is vervangen door het zeer open asfaltbeton. Advertentie 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee 0111-413727 DEN HAAG - De Vereniging Veiligverkeer Nederland (VVN) denkt dat het verplicht uitrusten van autobussen met veiligheidsgordels, vooral in het buitenland tot minder Ne derlandse doden zal leiden. DEN HAAG (ANP) - Koningin Beatrix, prinses Juliana en prins Willem-Alexander gaan op 30 april, direct na de viering van Koninginnedag t in Sint- Maartensdijk en Bergen op Zoom, met een vliegtuig ndar Zweden. Koning Karei Gustaaf van Zweden wordt op diezelfde dag vijftig en daar willen ze bij zijn. Karei Gustaaf is een pete kind van prinses Juliana, die die dag zelf 87 wordt. De NOS verzorgt ook beelden van de verjaardag van de Zweedse koning. Er komt op 30 april één groot programma, dat kort na half tien begint met de felicitaties van premier Kok. Dan volgen reportages van de viering in Sint-Maartensdijk en in Bergen op Zoom. Ook wordt getoond hoe elders in het land Koninginnedag ge vierd wordt, zoals bij voor beeld in Den Haag met de „Ko- ninginnenach". Het programma bevat verder beelden van prinses Juliana vroeger en nu. Zo krijgt de kij ker te zien hoe ze zelf door gaans 30 april viert op Soest- dijk. Het programma wordt gepresenteerd door Joop van Zijl, die tijdens de reportages 'ook gasten in de studio heeft. BREDA - De sector Sociaal- Agogisch Onderwijs van de Hogeschool West-Brabant in Breda houdt op vrijdag 26 april van 14.00 tot 16.30 een open dag. Belangstellenden krijgen dan via inleidingen en informele contacten met docenten en stu denten meer te horen over op bouw en inhoud van de oplei dingen en de beroeps perspectieven. De_ sector SAO verzorgt een vierjarige HBO-opleiding op het gebied van welzijnswerk én arbeidsverhoudingen; Het betreft dè opleidingen-Culture le en Maatschappelijke Vor ming, Personeel en Ar- beid/Personeelmanagement, Sociaal Pedagogische Hulp verlening en Maatschappelijk Werk en Dienstverlening. De studies kunnen in voltijd en deeltijd gevolgd worden. UTRECHT (ANP) - De Bomen- stichting heeft vrijdag de Ne derlandse burgers opgeroepen zich te ontfermen over de vele honderdduizenden jonge bo men die snakken naar water. Nu de bomen op het punt staan om uit te lopen hebben zij ex tra water nodig, terwijl de wa tervoorraden in de grond uit geput raken. Bossen en oude bomen redden zich wel, meent de Bomen- stichting. Maar jonge bomen in parken, plantsoenen en langs wegen moeten om de paar da gen een paar emmers water. In een keer, en niet elke dag een beetje, want dat dringt onvol doende in de grond door. Ook de gemeente Culemborg deed vorige week een oproep aan haar inwoners om bomen en struiken in hun woonwijk elke week twee emmertjes wa ter te geven. De dienst Ge meentewerken Rotterdam riep twee weken geleden al de hulp in van de bevolking om vooral de jonge bomen te beschermen tegen uitdroging. Advertentie •I» •4 deltamakelaardij marco bij de vaate. makelaar o.g manhuisstraat 1-3 zierikzee telefoon 0111 417808 Verwachting t/m dinsdag 30 april WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noord 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht noord 4 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht n.oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 apr. Zon op 06.17, onder 20.56 Maan op 14.15, onder 03.37 28 apr. Zon op 06.15, onder 20.58 Maan op 15.20, onder 04.03 29 apr. Zon op 06.13, onder 20.59 Maan op 16.27, ónder 04.27 Volle Maan: 3 mei (13.49) HET WEEROVERZICHT DE BILT -De temperatuur doet mor gen nog een stapje vooruit. In het zuidoosten wordt hier en daar de 21 graden gehaald. Op de Wadden eilanden is het echter met een graad of 15 wel bekeken. Vanaf maandag wordt het aanzienlijk koeler, 's Nachts kan het dan vlak aan de grond tot een graadj§ vorst komen. Komende nacht daalt het kwik niet verder dan 7 graden. Wolken over heersen, maar vooral in het zuiden van het land klaart het wat op. Door dat de lucht erg vochtig is en er bo vendien weinig wind staat, kan in opklaringsgebieden mist ontstaan. Ook morgenochtend bepalen wol ken het weerbeeld, maar vooral 's middags is er geregeld ruimte voor de zon. Het blijft droog. De maxi mumtemperatuur loopt uiteen van 14 graden op de Waddeneilanden tot 20 plaatselijk in het zuidoosten. In de loop van zondag wordt het frisser. Een storing trekt dan over ons land. ZIERIKZEE/OUWERKERK - Bij snelheidscontroles binnen de bebouwde kom van Ouwer- kerk en Zierikzee zijn gisteren acht overtredingen geconsta teerd door de politie. In Ouwerkerk werd tussen 17.45 en 19.00 uur gecontro leerd op de Laan der Wereldve- teranen. Een van de 29 voertui gen die de radarapparatuur passeerden reed te hard. De snelheid van dit voertuig-be-;^ droeg 58 kilometer per uur. iü Zi'èrik'zéirwerd tussen 20.20 en 21.50 uur gecontroleerd op de Laan van Saint Hilaire. Er passeerden 276 voertuigen, waarvan zeven met een te hoge snelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 64 kilometer per uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 1,4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr,, van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen p^r: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3