LEVI'S JEANS LEVI'S Nu óók vrijdagavond. cn GOES 'Jonge mensen in verpleeghuis hebben behoefte aan eigen plek' Dreischor heeft weer dorpscafé aan de Ring Houtland en Hubo worden één merk Keukens uncle sam laat een flinke skate bij aankoop Gratis T-shirt t.w.v. 69,- Zierikzee, Renesse en Oosterland Deze week alleen bij Albert Heijn. Cfl Corrie Nederlof-Deurloo vecht voor jongerenafdeling in Corneliastichting mmimm imim Dorpsbewoners schenken blauwe porseleinen toiletpot i i 1 HET KEEMIM if H T GRA NIEUWSBLAD BHHHHHHHHHHHHHHHHBH- duiveland ZIERIKZEE/RENESSE - Twee specialisten in doe- het-zelfartikelen, Hubo en Houtland hebben een in tensieve samenwerking aangegaan. Zij vormen in Nederland één keten van winkels onder de naam Hubo. Dat houdt in dat Houtland aan de Weststraat in Zierikzee onder die naam verder gaat. De Hubo-zaak aan de Hoge- zoom in Renesse houdt dus zijn bekende naam. Ook de doe-het-zelf zaak aan de Groendaal in Oosterland krijgt die naam. Door de sa menvoeging van de Hubo- en Houtlandzaken wordt de grootste keten van doe-het- zelf zaken in Nederland ge vormd. Door de fusie wordt getracht het beste van beide zaken te behouden op het ge bied van bediening, adviezen en scherpe prijzen. Het assor timent van de doe-het-zelfza- ken wordt uitgebreid met duizenden artikelen van de beste merken, zodat Hubo zich kan onderscheiden van de grote bouwmarkten. In el ke zaak komt een service-ba lie waar een ervaren vakman extra advies geeft of ant woord op doe-het-zelfproble- men. In de Hubo-zaken worden ij zerwaren als spijkers, plug gen en schroeven los ver kocht zodat de klanten precies de hoeveelheid kun nen meenemen die ze nodig hebben. In de doe-het-zelfza- ken worden onder meer sani tair, verf, ijzerwaren en in stallatiemateriaal verkocht. Verder is er een uitgebreide (plaat)houtafdeling. Al het hout kan in de zaak op maat worden gezaagd, ook in ver stek. In elke Hubo-zaak is een sleuteldesk. VLAGGEN OP 4 MEI WESTERSCHOUWEN - Het vlaggenprotocol bij de do denherdenking op zaterdag 4 mei verloopt overeenkom stig de richtlijnen van het Nationaal Comité 4 en 5 mei. Van 18.00 uur tot zonsonder gang, dat is dit jaar 21.10 uur, wordt men verzocht de vlag halfstok te hangen. Bij de herdenkingsplechtigheid bij een monument wordt de vlag na twee minuten stilte in top gehesen. Advertentie Donderdag Is bl) ons, zoals u weet, koop avond Tot 20.00 uur Om het u nog makke lijker te maken komt daar vanaf nu de vrij dagavond bij. Tot 20.00 uur. En dus bent u op twéé avonden In de week welkom voor nut tige, nodige, lekkere, altijd goede én voor delige boodschappen. Tot ziensl Albert Heijn, Lange Nobelstraat 28, Zierikzee. KOOPAVOND GRATIS PARKEREN winkelstad ooké wnecnm csuwu KONINGINNEDAG DINSDAG 30 APRIL WINKELS GESLOTEN Twee vllegretourtjes voor maar 15 gulden en 3 actiezegels. Stuur de zegels van 3 actiepakken Kelloggs-produkten op en u krijgt voor maar 15 gulden retourtickets voor twee personen naar Londen. IVoorwaarde: verblijf van minimaal drie nachten In één van dc gese lecteerde hotels, in verschillende prijsklassen vanaf 35 Engelse pon den per persoon per nacht Tickets zijn geldig van 1 augustus 1996 t/m 31 lull 19971. Ontbijten In Londen? Dan nü ontbl|ten met: Kellogg's Com flakes. Fruit Fibre, All Bran, Special K of Raisin Bran. Geldt zolang de vo< ZIERIKZEE - .Wanneer de Corneliastichting be sluit om een afdeling te creëren, waar de jongere pa tiënten samen worden verpleegd, ben ik zó blij dat ik nog dezelfde dag een brief schrijf naar Erica Terp stra om het haar te vertellen!" Al ruim twee jaar zet de 47-jarige Corrie Nederlof-Deurloo uit Zierikzee zich in voor betere omstandigheden voor mensen van 25 tot ongeveer zestig jaar, die ondanks hun re latief jonge leeftijd in een verpleeghuis moeten ver blijven. Mede door haar initiatieven werd een werkgroep opge richt die onderzoekt of het mogelijk is om in verpleeg huis Corneliastichting een jongerenafdeling op te rich ten. In mei wordt daarover advies uitgebracht. Corrie Nederlof heeft goede hoop dat de omstandigheden voor jongere patiënten in het ver pleeghuis daardoor worden verbeterd. „Momenteel wonen in het verpleeghuis dertien men sen, die jonger zijn dan 65 jaar. Ze zitten verspreid over zes verschillende huiska mers. Daardoor moeten ze een groot deel van de dag doorbrengen in gezelschap van hoogbejaarde mensen, die vaak doof zijn, in de war of zeer passief." Corrie Nederlof is ervan overtuigd dat dit een nega tieve uitwerking heeft op de geestelijke toestand van jon gere patiënten, die vaak in het verpleeghuis moeten ver blijven vanwege lichamelij ke ziekten als multiple scle rose of epilepsie. „Ze worden er agressief en depressief van of stompen geestelijk he lemaal af." Corrie Nederlof weet dat uit eigen ervaring en waarne ming. Haar 44-jarige zus Le- nie Deurloo verblijft inmid dels bijna drie jaar in verpleeghuis Corneliastich ting. „We waren blij dat ze vanuit het ziekenhuis naar het verpleeghuis mocht, om dat daar een plek beschik baar was, want thuis ging het niet meer." De blijd schap sloeg na enkele maan den om in ongerustheid toen Corrie Nederlof zag hoe de geestelijke toestand van haar zuster verslechterde. „Mede door haar ziekte werd ze opstandig en agressief. Ze projecteerde haar boosheid en ergernis op de oudere mensen in haar omgeving die haar enorm irriteerden." Corrie Nederlof probeerde via gesprekken met ver pleeghuisdirecteur A. Schouw te bereiken dat haar zus een eigen plek ip. het ver pleeghuis kreeg en'meer sa men met andere jongere mensen verpleegd zou wor den. Dat had tot gevolg dat de jongere patiënten bij el kaar werden gebracht voor het ontbijt, maar het ver pleeghuis was volgens Schouw te klein om een echte aparte jongerenafdeling te creëren. Corrie Nederlof gaf de moed niet op. Zij schreef een brief naar staatssecreta ris Erica Terpstra om de situ atie uit te leggen en verza melde krantenartikelen over het onderwerpN. Terpstra liet weten dat mo menteel in tien verpleeghui zen in Nederland jongerenaf delingen zijn gecreëerd en dat de Nederlandse Vereni ging Voor Verpleeghuiszorg (NVVZ) samen met patiën tenverenigingen naar oplos singen zoekt voor dit en an dere huisvestingsproblemen. De staatssecretaris sugge reerde om voor Lenie Deur loo een plekje te zoeken in het Vlissingse verpleeghuis Der Boede, waar wel een jon gerenafdeling is. Dat laatste zagen de zusters Deurloo niet zitten, omdat ze elkaar dan veel minder vaak konden zien. Corrie Nederlof zocht con tact met de inspectrice van de Regionale Inspectie voor de Volksgezondheid Zee land, mevrouw Dijkhuizen. Samen met haar had zij op nieuw een gesprek met direc teur Schouw. Die adviseerde Nederlof om een werkgroep in het leven te roepen om de mogelijkheden van een jon gerenafdeling te onderzoe ken. In die werkgroep zou den ook een arts en verpleegkundigen van de Corneliastichting zitting ne men. Toen Corrie Nederlof, op advies van NWZ en de MS-Vereniging Nederland de bal terug speelde, omdat het oprichten van een werkgroep geen werk is voor leken, nam de Corneliastichting zelf het initiatief. De werkgroep ging aan de slag. Het is de bedoeling dat voor 1 mei advies wordt uit gebracht. Corrie Nederlof werd inmiddels uitgenodigd om mee te werken aan het te levisieprogramma Catheri ne, waarin het onderwerp aan de orde kwam. Uit con tacten, die ze daarbij opdeed, werd Corrie Nederlof duide lijk dat geld niet de belang rijkste voorwaarde is om verbetering te brengen in de situatie van jongere mensen in verpleeghuizen. „Het is in de eerste plaats een kwestie van mentaliteitsverande ring. De verpleeghuisleiding moet de wil hebben om de mensen in het verpleeghuis te hergroeperen." Zo zou het probleem volgens Corrie Nederlof een eind op gelost kunnen worden door een van de huiskamers in de somatische afdelingen van het verpleeghuis beschik baar te stellen voor de jonge re patiënten. „Uit onderzoe ken en de rapporten die daarover zijn uitgebracht blijkt dat, zowel de geestelij ke als lichamelijke toestand van jongere patiënten verbe tert wanneer zij samen wor den verpleegd en meer priva cy krijgen." Dat komt volgens Corrie Nederlof Corrie Nederlof-Deurloo: ,,Het kan ons allemaal overkomen dat we. op relatief jonge leeftijd naar een verpleeghuis moeten. (Foto: Joop van Houdt) doordat in de huiskamer een heel andere sfeer heerst wan neer er uitsluitend jonge pa tiënten bijeen zijn. „De mensen herkennen bij elkaar de problemen die ze zelf ook hebben, hebben aan spraak aan elkaar en ervaren dat zij niet de enigen zijn die op relatief jonge leeftijd in een verpleeghuis zitten." Verder is het volgens Corrie Nederlof van belang dat jon ge patiënten worden ingezet voor eenvoudige werkzaam heden als post rondbrengen of het nieten van het perso neelsblad. „Daardoor heb ben ze het gevoel dat ze nog iets zinnigs kunnen doen." Een ander voordeel van een 'jongerenhuiskamer' is het feit dat de patiënten minder vaak worden geconfronteerd met overlijdensgevallen. „De gemiddelde leeftijd in de Corneliastichting ligt bo ven de 85 jaar, terwijl jonge re mensen er soms twintig jaar verblijven." Corrie Nederlof is vast van plan om zo lang activiteiten te ondernemen tot de om standigheden van jongere patiënten in het Zierikzeese verpleeghuis verbeteren. Zij ervaart dat de belangstelling voor het onderwerp groeit. „Steeds meer mensen zijn er- var- doordrongen dat er iets moet veranderen. Dat merk ik onder andere door mensen die me op straat aanspreken omdat ze me op televisie za gen. Het gaat in de eerste plaats om de jongere patiën ten die nu in verpleeghuizen verblijven. Maar ook voor de mensen die daar in de toe komst heen moeten. Het kan ons allemaal overkomen dat we op relatief jonge leeftijd een ziekte krijgen waardoor we in een verpleeghuis te recht komen." Advertentie 5 Apparaten Gratis Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans Verkerk een oven, kookplaat, afzuigkap, voedselrestvermaler en koel kast gratis! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! MM* NU I0VÏNMN *ANS OP HN jf U /QL I 1 VAN Pt 200 REIZEN HAAR HET Cl\ 70 j ROTTERDAM STAOIONWEG 41a -010-4834441 CAPPELLE A/D IJSSEL HOllANDSCH DIEP 63c - 0KM50I572 OUD-BEYERLAND 0. OE VRIESBROEKMANIAAN 2 - 0186-621066 Advertentie inline skates, skateboards en rollerskates begin van het seizoen, twee logeerkamers, gerealiseerd voor de verhuur." Omdat het café op dit mo ment nog erg klein is, wil het echtpaar Klippel ook het achtergedeelte erbij trekken om daar wat tafels te zetten. Hierna beginnen ze met het in orde maken van het woon gedeelte, zodat verbouwin gen en rommel voorlopig on vermijdelijk zijn. „We vinden het belangrijk om eerst het cafégedeelte klaar te hebben, zodat er toch ook wat inkomsten zijn. Boven dien vinden de mensen uit Dreischor het fijn dat in het dorp weer een kroeg is. Een dorpscafé vervult toch een sociale functie." Een van de opmerkelijkste zaken die in het uit 1796 date rende monumentenpand te vinden zijn is een uniek luxe rode damestoiletpot met daarop gedecoreerde bloe men, en waarop, naar verr luidt, ooit de billen van ko ningin Wilhelmina gerust hebben. „Erg leuk was, dat na een krantenstukje hierover, wij werden gebeld door iemand uit Vlissingen, die vertelde zo'n zelfde pot in het blauw te hebben. Wellicht dat we gaan proberen deze pot op de kop te tikken, zodat we de ene pot Wilhelmina en de an dere pot Hendrik kunnen gaan noemen," aldus de la chende Anneke. Op dat mo ment wist zij nog niet, dat de dorpsbewoners tijdens het druk bezochte openingsfeest de blauwe toiletpot als wel komstgeschenk aan het echt paar Klippel zouden aanbie den. Zowel Willem als Anneke ho pen dat De Ring vooral een gezellig café zal worden, waar de gasten zich thuisvoe- len. „Een kroeg hoort im mers een plaats te zijn waar in principe iedereen welkom is. Vandaar ook dat er plan nen zijn voor het maken van een open haard en voor de verkoop van bijvoorbeeld snoepgoed en ijs voor de kin deren. Wanneer straks de lo geerkamers klaar zijn. zullen we ook een paar fietsen neer zetten zodat onze gasten daarvan gebruik kunnen ma ken. Het zou gezellig zijn, wanneer de gasten met ons met de pot zouden mee- eten," aldus Anneke Klip pel. schuithaven 10 zierikzee op het eiland geen onbeken den, onder meer omdat Wim jarenlang voorzitter was van Brogum. Al geruime tijd was het echtpaar op zoek naar een gezellig, oud woonhuis. Bij vrienden hoorden zij dat het pand van het oude cafeet je van Frans Kok te koop was. „Grappig was dat wij reeds een hele tijd met de oudste zoon van Frans be vriend waren. Toen wij gin gen kijken was de koop van het pand zeer snel geregeld," aldus Anneke Klippel. Om dat Wim een baan heeft zal hij zich hoofdzakelijk met het beheer van het café gaan bezighouden. De gevel van het nieuwe café De Ring was feestelijk versierd ter gelegenheid van de opening. (Foto: Joop van Houdt) DREISCHOR - Met de opening van café De Ring in Dreischor heeft dit dorp weer een eigen dorpscafé. De bewoners van Dreischor uitten hun blijdschap over de terugkeer van een café in het pand aan de Ring waarin vroeger café De Drie Schapen was ge vestigd, met een welkomstgeschenk. de billen van koningin Wil helmina rustten. Anneke en Wim Klippel zijn „Oorspronkelijk waren wij helemaal niet van plan om een café te beginnen. Het ging ons eigenlijk om een woonhuis. Door toeval is dat er nu wel van gekomen en het idee vinden we allebei erg leuk. Behalve een cafége deelte en een woongedeelte boven, biedt het pand nog ve le andere mogelijkheden. Zo is het de bedoeling dat er een keuken in wordt gebouwd, zodat wij de bezoekers in de toekomst ook van kleine maaltijden kunnen voorzien. Verder worden op de bene denverdieping, nog voor het Advertentie Zij boden het beheerders echtpaar Anneke en Wim Klippel tijdens het openings feest een authentieke ouder wetse blauwe porseleinen toiletpot aan. De pot vormt de mannelijke complement van een in het gebouw reeds aanwezige rode toiletpot waarop, naar verluidt, ooit Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1