'Schitterend gebied voor fiets- en ATB-tochten' Gemeentegids voor Dirksland Benoemingen veroorzaken onrust in raadsvergadering OPENDAG Siamese tweeling sigaret in winkel dier in het vizier PUZZELRüBRl K Boris zoekt ultieme genot Rijwiel en Toer Club Schouwen-Duiveland komt met nieuwe initiatieven ZATERDAG 27 APRIL A.S. WINDMOLENPARK 'BATTENOERT' MET ONDER ANDERE: Plaats: Blaakweg te Nieuwe-Tong Tijdstip van 10.00 tot 16.00 uur Organisatie: Deltawind RABOBANK OOK GOED IN GROENPROJECTEN Bij C. van Koppen en Tabakswinkeltje t WOENSDAG 24 APRIL 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD ZIERIKZEE - „We wonen hier in een schitterend fietsgebied. Vanwege hun natuur en infrastructuur zijn Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee bij uitstek geschikt voor fietstochten. Er zijn pol derwegen en fietspaden, waar rustig gefietst kan worden. En door de dammen, bruggen, het water, de polder, de natuurgebieden en de pittoreske dorpen is het landschap nergens zo afwisselend als hier." Johan Zwetsloot uit Ouwerkerk en Herbert Swartz uit Zierikzee zijn vol enthousiasme over de moge lijkheden voor recreatieve fietssport in deze regio. de fietssport in het alge meen. Ze doet dat door het organiseren van toertochten. Van maart tot oktober kun nen de bijna 110 leden van de rijwielclub, maar ook andere belangstellenden, deelne men aan de fietstochten van vijftig tot 200 kilometer lengte. De RTC organiseert deze tochten zelf of zorgt er voor (onder meer via haar lidmaatschap van de Neder landse Toerfiets Unie (NTU)) dat haar leden kunnen deel nemen aan grote landelijke tochten. Zo omvat het jaarlijkse toer- programma niet alleen toch ten door Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee, maar ook in Brabant, de Ar dennen en Limburg. De RTC- leden worden verder in de ge legenheid gesteld om als recreatief fietser bekende tochten te rijden als de Am- stel Goldrace, Luik/Bastena ken/Luik en de Ronde van Midden-Zeeland. Dit jaar organiseert het be stuur van de RTC zelf ook een groot evenement, waar aan fietsers van andere clubs en andere belangstellenden kunnen deelnemen. Het be treft de 'Deltakust', een fietsevenement dat zondag 9 juni wordt gehouden vanaf Neeltje Jans. Deelnemers aan de 'Deltakust' kunnen Als respectievelijk voorzit ter en toerleider van Rijwiel en Toer Club Schouwen-Dui veland (RTC) ontwikkelen zij initiatieven om die moge lijkheden nog verder uit te breiden. Zo werd afgelopen zondag voor het eerst een mountainbiketocht gehou den door de Boswachterij Westerschouwen en over het strand. Met de organisatie van dit evenement speelt de RTC in op een toenemende interesse voor mountain bikerijden bij het publiek. ,,De mensen vinden het leuk om door ruig en afwisselend terrein te rijden. Het ATB- rijden vormt een goede af wisseling met toerfietsen. Vooral in de winter, wanneer vanwege de weersomstan digheden minder toertochten worden gereden." Wanneer de mountainbiketochten aanslaan bij het publiek wil de RTC vier a vijf keer per jaar zo'n tocht gaan organise ren. De eerste keer gebeurde dat met medewerking van fysiotherapeut Peter van de Zande en John Boon van fiet- senzaak Profil-Centerpoint uit Zierikzee, die mountain bikes beschikbaar stelde. De Rijwiel en Toer Club Schouwen-Duiveland is al bijna achttien jaar actief be zig met het bevorderen van Een fragment uit de mountainbiketocht die afgelopen zondag werd gereden in de Kop van Schouwen. (Foto: Johan Zwetsloot) kiezen uit drie verschillende fietstochten. Voor mensen met weinig fietservaring is er de 35 kilometer lange toer tocht door de Kop van Schou wen. De meer getrainde fiet sers kunnen deelnemen aan een 75 kilometer lange tocht, die door Schouwen-Duive land, de Zeelandbrug en Noord-Beveland voert. Voor de echt geoefende toer- fietsers is er de 150 kilometer lange tocht die via de Brou- wersdam, Goeree-Overflak kee, de Grevelingendam, Schouwen-Duiveland, de Zeelandbrug en Noord-Beve land loopt. Het gaat om toch ten waarbij niet de snelheid, maar het recreatieve fietsen de hoofdrol speelt. In de rou- tes zijn koffiestops opgeno men en op het parcours sur veilleren auto's voor fietsers die de weg kwijt zijn of pech aan hun rijwiel hebben. Op Neeltje Jans is een program ma, waaraan mensen kunnen deelnemen die zelf niet aan een fietsroute deelnemen. Wanneer de 'Deltakust' in de smaak valt bij het publiek wil de RTC het evenement jaarlijks gaan organiseren. Verder staat de rijwielclub altijd 'open' voor fietslief- hebbers. „Iedereen kan mee rijden met de wekelijkse fietstochten zonder de ver plichting direct lid te wor den." Mensen die wel lid worden krijgen het toerpro- gramma van de RTC toege stuurd en het clubblad Wind kracht 6. Het is volgens Zwetsloot en Swartz een mis verstand dat leden van een rijwielclub erg hard rijden. „Het gaat ons in de eerste plaats om recreatief fiet sen." De RTC Schouwen-Duive land is bereikbaar via tele foonnummer 0111-642542. ORGELCONCERT NIEUYVE-TONGE - Organist Dick Satiderman geeft zater dag 27 épril een concert op het orgelvan de Nederlandse Hervormte kerk in Nieuwe- Tonge. t Het gaat cm barokmuziek, waaronder nummers van J. Kuhnau, C.Gotthilf en J. S. Bach. Het pogramma omvat ook samenang. Sanderman speelt hierhj een tweetal ei gen psalmbewerkingen en een impro'isatie. Het con cert begint )m 20.00 uur. CONCRT GOEDEREEDE - Ter herden king van di ramp in Tsjerno- byl op 26 a)ril 1986 wordt op verzoek vai de Unesco een carillon-coicert gegeven, vanaf de teren in Goederee de. Er wordenonder andere be kende nunmers van Bach, Mozart, Sciubert en Chopin gespeeld. Iet concert wordt verzorgd coor J. Bezuijen, beiaardier te Goedereede. Op vrijdag26 april om 17.00 uur wordt iet concert gehou den. KARAOKE BRUINISSE - Op initiatief van Smie Entertainment wordt opdinsdag 30 april in café 't Oe:je in Bruinisse een voorrondi van de Nederland se Karaole Kampioenschap pen gehoiden. De bestï kandidaat gaat naar de ïalve finale en zal daar strijden met ongeveer veertig andere winnaars. Hieruit worden weer tien winnaars gekozen en zij gaan uiteindelijk naar de grote landelijke finale. De hoofd prijs is een reis naar Ameri ka en een CD-opname. De tweede jrijs is een reis naar Gran Caiaria. De derde prijs een reis laar Parijs. Belangscellenden kunnen zich tijdens de voorronde voor deelname opgeven bij de presentator en/of de ge luidstechnicus van de show. Aanvang 19.30 uur. Telefoni sche informatie via 02265- 3582. KLEUR EN STIJL OOSTKAPELLE - De Stich ting Educatief Toerisme Zee land Oranjezon houdt een driedaagse cursus Kleur en stijl in Studiecentrum Oran jezon in Oostkapelle. Deze cursus is bestemd voor iedereen die het modebeeld wil volgen, maar het moei lijk vindt om een keuze te maken. De lessen worden op maandag 6, 13 en 20 mei ge houden om 19.00 uur. Inlich tingen en aanmelding via te lefoonnummer 01 18-581507. DIRKSLAND - In de periode november/december 1996 verschijnt de volledig geactualiseerde gemeen tegids van Dirksland. De gemeentegids wordt in op dracht van het gemeentebestuur van Dirksland sa mengesteld. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de daarin gespecialiseerde uitgeversmaat schappij Suurland-Falkplan bv uit Eindhoven. In de geactualisèerde gids wordt uitgebreid aandacht besteed aan ondermeer de ge meentelijke instellingen, de gezondheidszorg, het onder wijs, sport, cultuur en recre atie, sociale instellingen, kerkgenootschappen en ui teraard middenstand en in dustrie. Gratis huis-aan-huis De gids wordt gratis huis- aan-huis verspreid in de ge hele gemeente Dirksland. Nieuwe inwoners ontvangen een gratis welkoms-exem plaar. Speciaal voor deze groep nieuwe inwoners, en dat zijn er honderden per jaar, is er een speciale ru briek opgezet. In deze ru briek Welkom in Dirksland kunnen een groot aantal be drijven zich presenteren. Goed gelezen Onafhankelijk en represen tatief onderzoek (bron Re search Marketing Heerlen) heeft aangetoond dat de ge meentegids door 73 procent van de bevolking regelmatig wordt gebruikt. Ruim 80 pro cent beoordeelt de gemeente gids goed tot zeer goed als bron voor gemeentelijke in formatie. Voor middenstand en indus trie biedt de gemeentegids dan ook een mogelijkheid om zich optimaal twee jaar lang aan alle bestaande en nieuwe inwoners te presente ren. GOEDEREEDE - Het, over het algemeen toch tame lijk onverstoorbare raadslid L. X. den Hollander (VVD) raakte tijdens de laatste gemeenteraadsver gadering van Goedereedfe even uit zijn evenwicht. Aanleiding was het voorstel om Den Hollander in het algemeen bestuur van het Intergemeentelijk Sa menwerkingsverband Goeree-Overflakkee (ISGO) te vervangen door zijn partijgenoot H. van der Meer. De SGP maakte van die gele genheid gebruik om kritiek te uiten op het functioneren van Den'* Hollander als be stuurslid van het ISGO. SGP-raadslid A. Van der Wende vroeg zich af of de WD het nog wel waard is om zitting te hebben in het bestuur. Volgens hem had Den Hollander noch in 1995 noch in 1996 een vergadering bezocht. Iemand die nooit aanwezig is kan zijn functie niet waar maken en de belan gen van de gemeente niet goed behartigen, zo stelde Van der Wende. Hij zette bo vendien vraagtekens bij het functioneren van Den Hol lander als bestuurslid van werkvoorzieningsschap het Binnenhof. Aan de verdeel- Advertentie veel informatie over schone energie bezichtiging windturbine's auto op zonne-energie uitleg zonnepanelen prijsvraag etc. DeltawiND sleutel, zoals die momenteel wordt gehanteerd, wilde Van der Wende niet tornen. Wel gaf hij de raad in overweging in de toekomst ook de een mansfracties hierbij te be trekken. Den Hollander gaf volmon dig toe de ISGO-vergaderin gen niet te hebben bezocht. „Wanneer vijf mensen uit Goedereede vertrekken om te vergaderen, allen met een eensluidende mening over de te bespreken zaken, en na een uur weer buiten staan om terug te rijden naar Goede reede, dan vind ik dat zonde van mijn tijd," zo meende Den Hollander. Hij vervult nog diverse andere bestuur lijke functies die hij van gro ter belang voor de gemeente acht. Hij nam Van der Wende diens opmerking over zijn bestuursfunctie in het Bin nenhof dan ook bijzonder kwalijk. Hij zei 'deze vergaderingen zeer regelmatig te bezoeken, juist vanwege de grote belan gen hiervan. Hij verdacht de SGP ervan kritiek op zijn persoon te leveren om haar gram te kunnen halen op de kritiek, die onder andere de VVD de afgelopen tijd heeft op de SGP-wethouder. Na de steunbetuiging van PvdA-er T. A. Bakelaar, die de in breng van de VVD in het be stuur van het Binnenhof als bijzonder waardevol bestem pelde, ging de raad akkoord met de benoeming van H. van der Meer in het algemeen bestuur van het ISGO. Ook de herbenoeming van B. L. Noorthoek en J. van Oos- terom in het bestuur van ver zorgingshuis De Vliedberg ging niet zonder slag of stoot. Den Hollander vroeg het CDA en SGP wat zij ervan vonden om eens een niet-con- fessioneel bestuurslid in De Vliedberg op te nemen. Op dit moment zijn alle kerken in het bestuur vertegenwoor digd. Maar er zijn ook niet- confessionele bewoners in de Vliedberg, dus waarom dan geen niet-confessioneel be stuurslid, zo vroeg hij zich af. Uitdrukkelijk stelde Den Hollander dat hierbij niet de kwaliteit of de persoon van de bestuurders ter discussie stond. Wellicht zou over de benoe ming van PvdA-raadslid me vrouw T. A. H. Tigchelaar kunnen worden gedacht. A. C. Lokker (SGP) meende, dat de huidige bestuurssamen stelling een goede zaak was. Er hebben vertegenwoordi gers uit de drie dorpen van de gemeente zitting, die in middels over een grote des kundigheid beschikken. Het leek hem niet verstandig dit te wijzigen. PvdA-er T. A. Bakelaar vond, dat aan de wens van vertegenwoordiging uit de drie dorpen goed kon worden voldaan met mevrouw Tigchelaar, die net als Van Oosterom in Ouddorp woont. „Wanneer deskun digheid betekent, blijven zit ten en geen plaats kunnen maken voor anderen is dat een veeg teken." Bakelaar vroeg burgemees ter Sinke, die voorzitter is van De Vliedberg, de statu ten nog eens grondig te be zien en tevens te onderzoe ken of de zittingsperiode gelijk kan lopen met de pe riode als gemeenteraadslid. Na schriftelijke stemming bleek Noorthoek met alge mene stemmen te zijn herko zen. Van Oosterom werd eveneens herkozen met tien stemmen. Mevrouw Tigche laar kreeg vijf stemmen. DRIEDAAGSE STELLENDAM - De Oranje- vereniging Stellendam houdt op 1, 2 en 3 mei een avondwandeldriedaagse. Deze wandeling kan op twee verschillende afstanden ge lopen worden, namelijk 5 km en 10 km. De routes gaan door de woonkern en de bui tengebieden van Stellendam en soms zelfs tot Goedereede. Aanmelding kan via het strookje in het oranjeboekje van Stellendam of op de eer ste dag van de driedaagse in het Haegse Huus te Stellen dam. Het vertrek is iedere avond om 19.00 uür. KOERSBAL OOLTGENSPLAAT - De SWOO gaat op donderdag 25 april van start met koersbal voor vijftig-plussers in 't Centrum in Ooltgensplaat. Deze activiteit is elke don derdag van 14.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden kun nen contact opnemen met de SWOO, telefoon 641344. Vijf tig-plussers kunnen ook deelnemen aan MBvO-gym- nastiek. Dit is elke maandag van 14.45 uur tot 15.15 uur in 't Westerlicht in Den Bom mel. Ook wordt op woensdag 1 mei om 13.30 uur een video film vertoond. De prijswinnaars van de puzzel van woensdag 10 april zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- S. Poortvliet, Vroonweg 29, Dirksland De twe«de prijs: Een waardebon van 15,- C. van Zanten-Smits, Emmastraat 14, Den Bommel De derde prijs: Een waardebon van 10,- C. L. v. d. Wekken, Bogaardstraat 26, Zierikzee Het sleutelwoord van de puzzel van 10 april is: Iemand de mond snoeren De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De envelop pe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-pu.:/el ver schijnt iedere veertien dagfen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendin gen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 3 mei in ons'bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. het zich wederrechtelijk en met geweld toegang verschaf fen; 5. technisch woord met een eigen, scherp omlijnde betekenis: 9. sier lijk; 10. klein ijzerdeeltje; 11. ruwe schets; 13. in reliëf gesneden siersteen; 15. organische verbinding; 17. deelteken; 19. bedekte spot; 20. kamer plant; 21. deel van een kledingstuk; 22. drift; 25. bits gesproken woord of gezegde; 27. iemand van invloed; 30. welpenleidster; 31. levendig, 32. werkelijk; 33. lid van een bestuurslichaam. Verticaal: 1. streek waaruit een besmetting zich verspreidt; 2. afkeuring; 3. vrie; 4. buitenkansje; 5. groef; 6. gesloten kring waarin geen vreemde wordt opgenomen; 7. nauwkeurig; 8. vloeistof waar zouten of gassen in opgelost zijn en dat bestemd is voor consumptie; 12. hoofd van een afde ling (vr.); 14. oprechtheid; 16. iemand die heimelijk waarnemingen doet; 17. achting; 18. tennisterm; 23. ontwikkelingslijn; 24. glazuur; 25. geduren de een bepaalde tijd ergens in functie zijn; 26. leerling; 28. roeiboot; 29 in Zuid-Europa inheemse plant. De sleutelwoorden, vier jongensnamen, worden gevormd door de letters uit de vakjes: 2. 31, 25; 32, 29, 5, 19, 32; 4, 21, 3, 26, 33 en 27. 1, 12,22, 18,15,21. OUDDORP/MIDDELHARNIS - In de sigarenzaak van C. van Koppen in Ouddorp en het Tabakswin keltje in Middelharnis worden sinds kort Siamese tweeling-sigaretten verkocht. Sigaretten waarvan de filters aan elkaar vast zitten. Het gaat hierbij niet om een geintje, maar om een nieuw* tje op tabaksgebied dat 'two for one' wordt genoemd. Het voordeel van de nieuwe siga ret is dat ze gemakkelijk ge broken kan worden zodat de consument twee filtersiga retten heeft voor de prijs van één. Wanneer de duo-sigaret is gebroken blijven twee si garetten over die iets korter zijn dan gebruikelijk Gelanceerd Het gaat om een Nederlands initiatief dat momenteel wordt gelanceerd in Europa. De two for one werd geïntro duceerd door de Verkoop Centrale van Tabaksprodu centen in Amsterdam. (Foto: Marijk' olk De kruising bouvier/herder Boris is op zoek naar h. i u genot. Een genot, dat hij hoopt te vinden bij e n vrie. baasje. Momenteel verblijft deze bijna drie jaar ou< het dierenasiel aan de Zandweg in Zierikzee. Bon goede waakhond, die zich erg op zijn gemak /al pooler, voorbeeld een boerderij. Deze heel grote hond wil in ri val voldoende ruimte om zich vrijelijk te kunnen bc Boris heeft een leuke uitstraling en is vrij rustig Met zijn guitige kop met pretoogjes zal hij op iin ii I goede indruk maken. Boris kan absoluut niet m. overweg. Wie deze leuke hond een goed onderkomc i den, kan contact opnemen met het asiel, telefoon (1111 Er zitten dertig katten en zes honden. Kater M. geplaatst, hond Brenda wel. P tnj- er gCr egei aardV is oen atten 1 bie- 7013.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 15