Counterend Roosendaal vernietigt Zierikzeese kansen kampioenschap Bruse Boys tussen hoop en vrees na overwinning op Wilhelmina'26 Renesse wacht spannend einde DFS wacht een smakelijk toetje A-junioren All-Ready verliezen Slecht slot MEVO op eigen veld ZSC behaalt monsterscore Ruime zege WIK-dames Gehavend WIK houdt koploper in bedwang Matige vertoning van Brouwershaven en GPC MAANDAG 22 APRIL 1996 NR 25963 Ploeg Meulmeester stelt eigen publiek voor derde keer op rij teleur ZIERIKZEE - Zierikzee kan op sportpark Den Hogen Blok geen deuk in een pakje boter voet ballen. Lastige uitwedstrijden (VVR en MOC'17) worden gewonnen, maar thuis bakt de ploeg van trainer Meulmeester er niets meer van. Achtereenvolgens verloor het van Steen bergen (1-2), speelde het gelijk tegen Moerse Boys (0-0) en gisteren maakte Roosendaal de finitief een einde aan de kampioenschapsaspi raties van Zierikzee, 0-2 met tien man. Ook dat nog! Terwijl Meulmeester de zo veelste teleurstelling verwerk te, zag collega-trainer Rob Hel- lendoorn het nog niet zo somber in voor Zierikzee. ,,Zij hebben meer (een periodetitel, red.) dan wij," legde de Roosendaalse oefenmeester uit. ,,Wij hebben in principe nog niets. Zij kunnen in een fauteuil gaan zitten." Hellen- doorn wist op dat moment niet dat de concurrentie om de eer ste plaats steken had laten val len en Roosendaal de kopposi tie overnam in de derde klasse D van het KNVB-zondagvoet- bal. Maar of Meulmeester in zijn laatste weken als trainer van Zierikzee makkelijk zit, is nog maar de vraag. Al wekenlang hamert hij erop dat zijn ploeg, ondanks een periodetitel, niet veilig van degradatie is. Een blik op de uitslagen en stand na de wedstrijd tussen Zierik zee en Roosendaal bevestigt zijn ongerustheid. Het gat met de onderste vijf degradatieplaatsen is slechts vier punten. Aangezien Zierik zee in haar laatste drie duels ploegen - BSC, Virtus en Pa trijzen - treft die lager staan, kan Zierikzee drie hete duels tegemoet gaan. Meulmeester: ,,Met 28 punten zijn we er nog niet. We moeten oppassen. Als we straks onder druk komen te staan, moeten we punten ha len." Het zomerpartijtje tussen Zie rikzee en Roosendaal was er eentje van weinig uitgespeelde kansen. Roosendaal, een typi sche counterploeg, speelde daar ook naar. Het liet Zierik zee komen tot het strafschop gebied. Omdat er geen voetballende hoogtepunten waren, zorgden de kaarten van de scheidsrech ter dan maar voor de negatieve aspecten van dit verhaal. Zo wel Roosendaler Han van Deventer als Patrick Rogge band (Zierikzee) zagen na on geveer twintig minuten spel geel vanwege smerige overtre dingen. Rond dit tijdsbestek kreek Marco Jonker de beste moge lijkheid op een Zierikzees doelpunt. Zijn knallende kop bal zoefde over het doel van Roosendaler Rob Barendse. Met het hoofd creëerde de ploeg van Hellendoorn even eens de beste kans. Dat was het eigenlijk wel in de eerste helft. In de tweede mi nuut leek Roosendaal zich de das om te doen door het heen zenden van Van Deventer. De middenvelder trapte Wilfried Nelissen vol op zijn scheen been. Zijn tweede gele kaart en dus rood. De scheidsrechter was voor Hellendoorn al de ge beten hond, maar nu was het zijn beste vriend al lang niet meer. Hij bleef de hele tweede periode tieren en vloeken op de leidsman, omdat deze in zijn ogen Roosendaal benadeelde. Over benadelen gesproken. Barry Hage riep het noodlot en dat van Zierikzee over zich heen door een Roosendaler in een kansloze positie in het strafschopgebied te vloeren. Dennis Frankfort benutte de penalty, 0-1. Meulmeester noemde de charge van Hage 'knullig'. Na de goal bleef Zie rikzee vergeefs de aanval zoe ken. Een uitbraak, waar je op kon wachten, van Roosendaal had wèl effect. Frankfort gaf het laatste tikje, 0-2. Zierikzee - Roosendaal 0-2 (0-0) - 74. Frankfort 0-1, 90. Frank fort 0-2. Gele kaarten: H. van Deventer, Frankfort (Roosen daal), P. Roggeband (Zierik zee), Rode kaart: H. van Deventer (twee keer geel). Opstelling Zierikzee: Lafeber, Kommer (75. Scheele), Verwest (68. Evertse), P. Roggeband, Hage, Jonker, Massop, Van Be- veren, E. Nelissen, Van der Ha ve, W. Nelissen. Het been van John van der Have (rechts) reikt wel erg hoog in een duel met Roosendaal-speler Denny van Deventer. (Foto: Joop van Houdt) Spelers sluiten weddenschappen af BRUINISSE - De tijd is er naar, de ene na de an dere beslissing valt in de voetbalcompetities. Zo ook in de tweede klasse A. Vorige week de gradeerde 's-Heer Arendskerke, nu werd SHO kampioen. Rest de vervangend periodekam pioen, die van de derde en de twee degradanten. Bruse Boys deed, in de strijd tegen 'het-stapje- terug', wat het moest doen. Zelf winnen. Voor het eerst in de historie klopte Bruse Boys Wil helmina'26 uit Wijk en Aalburg, 3-1 Wat zal Bruse Boys nog vaak terug gaan denken aan de pe riode tussen de zesde en twaalfde wedstrijd. Toen ver loor de ploeg van Theo Moer land zeven keer op rij en legde daarmee de 'basis' voor de eventuele foute afloop. Het blijft een rare ploeg, die uit Bru. De ene week schopt men nog geen deuk in een pakje bo ter en heeft het nergens recht op, de andere is het tot aardige dingen in staat. Of Bruse Boys erg veel op schiet met de zege valt nog maar te bezien. De ploeg blijft op drie wedstrijden van het einde afhankelijk van andere ploegen. Wilhelmina'26 en Ro- da Boys staan op papier het dichtst bij, op respectievelijk zes en vijf punten. Maar Roda Boys, met tien punten uit de laatste vier wedstrijden, lijkt de dans te gaan ontspringen. Hoop bij Bruse Boys dat in het tegenvallende Wilhelmina'26 naast MVV'58 de potentiële derde degradant ziet. ,,Als we het redden, scheer ik me hele maal kaal," ging Jacob Muller de weddenschap aan. ,,Dan doe ik mee," vulde trainer Theo Moerland aan. En met de op merking van Jacob van den Berge, „dan laat ik mijn haar weer groeien," schoten woor den te kort. Uit de vijfde corner van Bruse Boys werd het 1-0. Rechtsback John van Dijke kopte via twee spelers op de doellijn raak. Protesten van Wilhelmina-zij- de, als zou de bal niet over de doellijn zijn geweest, werden door scheidsrechter Van der Wal weggewuifd. Geposteerd op de achterlijn had hij een pri ma zicht op de situatie. De 1-0 bij rust gaf de krachtsverhou dingen goed weer. Na twintig minuten in de twee de periode was het Peter Wil- lemse die na een goede actie van Willem Webers met een af-, standsschot, via de rug van Wilhelmina-aanvoerder Jaap de Waal, Bruse Boys op 2-0 bracht. Wilhelmina'26 bracht heel wei nig. Zo weinig zelfs dat suppor ters langs de lijn de moed al op gaven. ,,A1 voetballen we tot vijf uur, dan schieten we er nog geen in." De woorden waren' nog niet koud of de 2-1 kwam uit de lucht vallen. Met dank aan het hobbelige veld. De bal kwam bij Jan Arendse die met een lob Jacob Muller verraste. Kort voor tijd viel de mooiste goal van de wedstrijd. Uit een vrije trap van Leo Burgers kopte Jacob van den Berge voor de te laat uitgekomen doelman Van Wijk de 3-1 bin nen. Trainer Roger Schouwenaar van de bezoekers is er na de ne derlaag nog niet gerust op. ,,Hoe liggen de verhoudingen tussen 's-Heer Arendskerke en Bruse Boys? Zouden ze de pun ten weggeven?", vroeg Schou wenaar zich na afloop van de wedstrijd af. Bruse Boys ge looft nog in eigen kans, gerug- gesteund door het vorig sei zoen toen geheel onverwachts de titel werd binnengehaald. En zei Bredero ook al niet: 'Het kan verkeren'. Bruse Boys - Wilhelmina'26 3-1 (1-0). 35. Van Dijke 1-0. 65. Wil- lemse 2-0.39. Arendse 2-1. 90. J. van den Berge 3-1. Gele kaarten: Van Tilburg en Van Bladel, beiden Wilhelmi na'26. Opstelling Bruse Boys: Muller, Van Dijke, T. van den Berge, W. van den Ouden, Hanzen, Be nard, Brouwer (63. Burgers), Willemse (75. Th-H. van den Berge), Webers, J. van den Ber ge en Bleiji (82. R. van den Ou den) Erik Bleiji (Bruse Boys) loopt langs Wilhelmina-aanvoerder Jaap de Waal. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De junioren- ploeg van All-Ready A heeft de competitiewedstrijd van Blauwwit Al met 6-9 verloren. Ondanks een matige eerste helft met veel gemiste kansen rustte All-Ready met 3-2. Na de pauze kwam de jeugdploeg uit Kloetinge al snel op een voor sprong. Blauwwit gaf de voor delige marge niet meer uit han den. Doelpuntenmakers All-Ready A: Jan-Willem van Nieuwen- huyze 2, Michel Brul 1, Maurice Brul 1, Leonie van Nieuwen- huyze 1. ZIERIKZEE - Met een neder laag heeft MEVO afscheid ge nomen van het thuispubliek. VCK sloeg na rust twee keer toe, 0-2. Bij het beginsignaal van de tweede helft had VCK de bal, om deze vervolgens niet meer af te staan. Erno van der Meu- len scoorde in de eerste mi nuut. Vier minuten later schoot Gijs de Reus via de on derkant van de lat de tweede goal in. WISSENKERKE - Na weken te hebben gesukkeld heeft ZSC eindelijk de draad opgepakt. De ploeg van Kees Kommer won in en van Wissenkerke, 1- Elenbaas opende de score. Hij nam ook de zevende en achtste treffer voor zijn rekening. Van de Moezel produceerde een hat trick door nummer twee, drie en vier aan te tekenen. Jacco Heijboer was verantwoorde lijk voor de vijfde en zesde goal. Voor Wissenkerke trof Marcel van der Hekke doel. KERKWERVE - De 6-1 zege van de WIK-dames stemde trainer Denny de Vos niet hele maal tot tevredenheid. Ge zien het niveauverschil hebben we dat niet in kansen uitge drukt." Toch had de tegenstander van WIK, Stadspolders, weinig in te brengen in Kerkwerve. De Dordtse ploeg, onderaan staand in de tweede klasse B interregionaal, kreeg voor rust twee doelpunten te verwerken van Jaimy van Beveren en El len Vaane. Een onachtzaamheid in de WIK-verdediging bracht Stadspolders na de pauze een klein beetje hoop, 2-1. Veroni ca Berrevoets (na een mooie aanval), Vaane (alleen voor de goal en een voorzet van Van Beveren) en een eigen doelpunt drukten Stadspolders dieper weg. Laatste competitieduel gewonnen WOLFAARTSDIJK - Het kan niet op met DFS. Vorige week vierde het een promotie feestje en met een beetje mazzel kan vol gende week, zonder te spelen, het kam pioenschap van de eerste klasse worden gevierd. De ploeg uit Burgh-Haamstede speelt een beslissingswedstrijd om zich te plaatsen voor het Nederlands kampioen schap, mits concurrent SPS op gelijke hoogte komt. De kans dat DFS volgende week de lachende derde wordt, is zeer aanwezig. SPS speelt tegen het sterk acterende VCK dat nog een punt nodig heeft om te pro moveren. SPS verslikte zich het afgelopen weekein de lelijk in Heinkenszand. VCK verloor de laatste we ken niet meer. Het begin van de laatste competitiewedstrijd vol bracht DFS moeizaam. Trainer Kees Joosse: „Het eerste kwartier moesten we alle zeilen bijzetten om wakker te blijven." Peter Brussé, stand-in voor doel man Edwin van de Zande die vanwege een menicus- beschadiging op krukken loopt, behoedde zijn ploeg voor een achterstand. Na de stormloop van Wol- faartsdijk blonk DFS uit in doelmatigheid. Uit drie mo gelijkheden werd tweemaal gescoord. Ferry Jansen zorgde voor 0-1, Huib Nor- tier na een schitterende aanval over links voor 0-2. Nadat de thuisploeg na rust door een treffer dichterbij kwam, herstelde DFS zich goed. De organisatie was keurig geregeld en er werd lekker gevoetbald. Deze speelwijze leidde tot de der de DFS-goal. Richard Eerd- mans maakte hem op aan geven van Anco van der Linde. GRAUW - Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Dat geldt ook voor twee en zelfs voor drie katten. Renesse speelde in Graauw met 1-1 gelijk. Twee andere degradatiekandidaten, Zeeland Sport en Schoondijke, wonnen echter. En daarmee is het nog maar de vraag of Renesse zich kan handhaven in de huidige eerste klas afdeling. Volgende week, tevens de laatste competitie ronde, wordt cruciaal. „Wij spelen thuis tegen Hansweert- se Boys. Die spelen gelukkig nacompetitie en zullen hope lijk niet tot het uiterste.'gaart-. Corn Boys_.._ speelt tegejp, Graau.w. Die zouden wel eens wat kunnen gaan regelen, want Graauw is veilig. Schoondijke moet volgens mij tegen Domburg," zette Renes- se-trainer Nico Kind het reste rende programma uiteen. Zo wel Renesse, Corn Boys als Schoondijke hebben 19 pun ten. Zeeland Sport sluit de rij met 17 punten. De eerste helft tegen Graauw kreeg Renesse via Mischa van den Hoek de beste kans. Vijf minuten voor rust kwam Graauw op 1-0. Een voorzet vanaf links werd, omdat de he le defensie van Renesse stond te slapen, door Ronald Vael binnengewerkt. Even later kreeg Edwin Kriens een duw- itjp injh.et strafschopgebied en iJR.ene.sse-. een strafschop. Mi scha van den Hoek scoorde. De tweede helft stelde niet zo veel meer voor, al had Jörg Frank tien minuten voor tijd de beslissing op zijn schoen. Alleen voor de keeper miste hij. Volgende week tegen Hansweertse Boys mist Renes se waarschijnlijk Arjan van de Stolpe en Jörg Frank. Beide spelers liepen in Graauw tegen een gele kaart op. Gelijkspel tegen SSV'65 KERKWERVE - Een redelijk gehandicapt WIK hield aan de thuiswedstrijd tegen koploper SSV'65 een gelijkspel over. Doelpunten vielen er niet op sportpark de Vospit in Kerkwerve. „Van WIK moet je gewoon winnen," verklaarde SSV- trainer Geelhoed achteraf. Dat zijn ploeg geen treffer produ ceerde, lag grotendeels aan het gemis van clubtopscorer Paul Bon. „We hadden het betere van het spel, maar zijn gemis is een grote handicap voor ons," viel het resultaat Geelhoed zeer tegen. Collega-oefenmeester Peter van Poortvliet zag in tegen stelling tot de laatste partij te gen Bevelanders een agressief en met beleving spelend WIK. „SSV moest. WIK kon vrijuit spelen." Leon Hendrikse ver prutste voor de thuisploeg één van de grootste kansen. Hij schoot zelf in plaats van af te geven op de vrijstaande Gerrie van den Hoek. WIK kwam niet geheel schade vrij uit de ontmoeting met de koploper. Marco Ganzeman en Wilco Kooman vielen uit met blessures. Van Poortvliet moest het ook al zonder Erik en Han van de Sande en Edwin Ganzeman stellen. WIK-SSV'65 0-0. Opstelling WIK: K. Hendrik- se, M. de Vlieger, W. Ganzeman (80. Van de Velde), Kooman (55. I. van de Hoek), E. de Vlie ger, G. van de Hoek, Rotte, Kort, L. Hendrikse, Witten berg, Verhage. Gemengde gevoelens Van der Velde VLISSINGEN - Brouwershaven heeft de voor laatste competitiewedstrijd verloren. Het Vlis- singse GPC was op een slecht - meer kaal dan gras - met 2-1 te sterk. De thuisploeg kwam door een lucky goal in de vijftiende mi nuut op 1-0. Pas ver in de twee de helft verdubbelde GPC haar voorsprong. John Jonker deed tien minuten voor tijd wat te rug voor de ploeg van Leen vah der Velde, 2-1. De scheidende oefenmeester kijkt met gemengde gevoelens terug op zijn jaren bij Brou wershaven. Hij vond het ple zierig en onplezierig. „Aan de erie kant is het een fijne vereni ging waar alles mag en kan. Anderzijds hebben de jongens niet altijd laten zien wat ze kunnen. Dat heb ik ze ook ge zegd."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7