Zoekplaatje Vier organisaties actief in de Stichting Muziek Monumentaal Subsidie voor aankoop inlagen en karrevelden Buurt in Haamstede verdeeld over bruggetje Kinderen uit Haamstede op bezoek in Namestovo Brandje in Serooskerke Controle Soos voor starters Mega Dance Party in muziekpodium Brogum VRIJDAG 19 APRIL 1996 NR 25962 3 Verwachting t/m dinsdag 23 april Aan Vereniging Natuurmonumenten MIDDELBURG - Wat gedeputeerde staten van Zeeland betreft krijgt de Vereniging Natuur monumenten een subsidie van een kleine zestig mille voor de aankoop van inlagen en karrevel den bij Zierikzee. Met de aankoop van inlagen en karrevelden aan de Nieuwe Kooiweg bij Zierikzee is een bedrag van in totaal 116.754 gulden gemoeid. Natuurmonu menten vraagt de provincie een bijdrage van 50 procent van die kosten. Het door Na tuurmonumenten te verwer ven gebied staat als reser- vaatsgebied aangegeven op de kaart behorende bij het -Be grenzingenplan Noord-Zee land. „Verwerving door terreinbe herende instanties staat daar in voorop. Het gebied is derhalve aankoopwaardig," aldus gs in hun advies aan de commissie ruimtelijke orde ning en algemeen bestuur waarin de subsidieaanvraag nog behandeld moet worden. Gs vinden de Vereniging Na tuurmonumenten de meest ge schikte aankooppartner. Ook de prijsstelling is volgens gs redelijk. Het verzoek van Natuurmonu menten is voorgelegd aan het Provinciaal Overleg Aankoop en Beheer Natuurterreinen. Dit overleg adviseert subsidie te verlenen in de kosten van verwerving van genoemde in lagen en karrevelden. Gs scha ren zich achter dat advies. Voor commissie geen probleem BURGH-HAAMSTEDE - De bewoners van de Appelmeet in Burgh-Haamstede zijn verdeeld in twee kampen. Het ene kamp is voorstander van de aanleg- van een bruggetje, terwijl ande ren bang zijn voor overlast door rumoerige jon geren op lawaaierige brommers. De kwestie kwam aan de orde tijdens de vergadering van de commissie openbare werken van de gemeente Westerschou- wen. ,,Er is al heel wat corre spondentie over gevoerd," con stateerde wethouder ir. C. W. Veerhoek. De tegenstanders, zo legde hij uit, vrezen dat het woongebied door de bouw van het bruggetje minder veilig en prettig om te wonen wordt. Het bruggetje, zo voeren de te genstanders aan, biedt duiste re elementen die zich willen vergrijpen >aan andermans za ken een goede vluchtweg. Ook vrezen zij dat het bruggetje een aanvoerroute zal worden van jongelui die met knetterende brommers de buurt onveilig komen maken. De voorstanders van het brug getje zien dat bruggetje als een bijzonder nuttig onderdeel van een veilige route voor school kinderen. Veerhoek verzeker de de commissieleden dat het bruggetje in ieder geval zo ge maakt kan worden dat het brommerrijders bijzonder las tig wordt gemaakt. Dat kan door een tourniquet of een 'sluisje'. Commissieleden H. J. Klatter (CDA), C. Verton (PvdA) en J. van den Berge (SGP/RPF) wa ren daardoor gerustgesteld. Mevrouw A. M. J. van Holthe tot Echten-Boomsma zei niet geheel overtuigd te zijnr,,Maar dat wil niet zeggen dat ik tegen het bruggetje ben!" BURGH-HAAMSTEDE - Twintig kinderen uit Westerschouwen gaan binnenkort, van 1 tot en met 8 mei, op bezoek bij hun penvrienden en vriendinnen in Namestovo. Dit bezoek vloeit voort uit de goede contacten die personeel en kinderen van De Kirreweie onderhouden met de basisschool in Namestovo. De kinderen schrijven elkaar brieven in het engels, sturen elkaar kleine presentjes, maar hebben elkaar nog nooit in le vende lijve ontmoet. Tijdens de reis worden de kinderen be geleid door zeven volwasse nen, waaronder twee bus chauffeurs van de ZWN die de kinderen belangeloos naar Na mestovo rijden en terug. Eenmaal aangekomen worden de kinderen ongebracht bij het gezin van hun penvriend(in). Uitgangspunt van het bezoek is onder meer dat de kinderen elkaar cultuur leren kennen, een idee krijgen hoe er wordt les gegeven in Namestovo en hoe het gezinsleven eruit ziet. Naast schoolbezoek wordt een gezamenlijk Hollands tuintje ingericht op het terrein van de nieuwe basisschool in Name stovo. Ook op het programma staat een officieel bezoek aan de burgemeester en een fikse wandeltocht door de bergen. Het is de bedoeling dat de kin deren uit Namestovo eind juni een tegenbezoek aan Wester schouwen brengen. SEROOSKERKE - De bluseen- heid Renesse van de brand weer Westerschouwen heeft gisteravond om 23.30 uur een beginnende woningbrand ge blust in Serooskerke. De bewoonster van een pand aan de Zandweg had 's mid dags oud papier verbrand. De resten ervan had ze in een rol- emmer gedaan. Kennelijk was het vuur nog niet goed uit, want 's avonds vatte de rolem- mer vlam. De brand breidde zich via de andere rolemmer en een regenpijp uit naar het dak van het huis. De brandweer had de brand met een drukstraal snel onder controle. BRUINISSE SEROOSKER KE - Bij twee snelheidscontro les, gisteren in Bruinisse en Se rooskerke, betrapte de politie 130 hardrijders. In Bruinisse werd tussen 8.15 en 10.15 uur een snelheidscon trole gehouden op de N59. Van de 695 voertuigen die passeer den reden er 66 harder dan tachtig kilometer per uur. Van 10.45 tot 13.20 uur stond de ra- darapparatuur opgesteld in de berm van de Serooskerkseweg in Serooskerke. Er werden 895 voertuigen geregistreerd, waarvan er 64 harder reden dan de maximum toegestane snelheid van tachtig kilometer oer uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 121 kilome ter per uur. Advertentie royaal zitten? 't lange uus adviseert, havenpark 28 zierikzee WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht zuid 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht zuid 4 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20apr. Zon op 06.31, onder 20.44 Maan op 08.03, onder 23.36 21 apr. Zon op 06.29, onder 20.46 Maan op 08.43, onder 22 apr. Zon op 06.27, onder 20.47 Maan op 09.28, onder 00.31 Eerste Kwartier: 25 april (22.41) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen gaat het zomeren, 's Middags bereikt het kwik op veel plaatsen maxima van 20 graden of hoger. Misschien dat op een enkele plek de 25 graden net wordt gehaald. Morgen lukt dat ove rigens nog niet. Komende nacht klaart het wat op en daalt de tempe ratuur tot minima van 9 graden. Morgen overdag is er geregeld zon neschijn en blijft het overwegend droog. Door de 'warme' zuidenwind wordt het morgenmiddag gemid deld 20 graden. Voor de Waddenei landen is dat echter met weggelegd. Daar blijft de temperatuur, door het relatief koude zeewater, steken bij zo'n 16 graden. Verantwoordelijk voor het zomerse weer zijn een ho- gedrukgebied boven Rusland en een lagedrukgebied boven de Britse Eilanden. MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel houdt dins dag 7 mei een starterssociëteit voor jonge ondernemers. Het thema van de dag is het om gaan met de kansen en bedrei gingen van de markt. Tijdens de bijeenkomst voeren A. Wondergem (directeur be drijven Rabobank Middel- burg/Veere), Ingrid Geul (me devennoot Viavox De Delta) en Marinus Knoope (trainer/ coach van aanstaande onderne mers en leidinggevenden) het woord. Behalve dat de deelne mers informatie krijgen, kun nen zij op informele wijze in contact komen met collega-on dernemers. De sociëteit wordt gehouden in Hotel Arneville in Middelburg. Aanmelden kan via Hans Verhaagen van de KvK (telefoon: 0118-673508). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315.' Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Drnsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. ZIERIKZEE - Goed nieuws voor de dance-lief- hebbers. Zaterdag 27 april wordt in muziek- en theaterpodium Brogum in Zierikzee een Mega Dance Party gehouden met een optreden van Hit the Boom. Dat optreden begint om 23.00 uur. Na het concert neemt DJ Mike het pro gramma over. Hit the Boom werd opgericht in 1993 door muzikant/produ cer Rob Gaasterland en zange res Marijn van Teyllingen. Ge zamenlijk tekenen ze voor het overgrote deel van deze Neder landse groep. Bekende singles van Hit the Boom zijn Sucker for your love, Don't loose the love en Here comes the sun. Marijn van Teyllingen is als achtergrond op vele platen uit de Amsterdamse scene te ho ren: King Bee, Shine, Po Dee O Dee. Hit the Boom bestaat ver der uit rapster en sample/key boardspeelster Christien Oele, gitarist Lex Draaier, bassist Dirk Claassen en drummer Stijn Claassen. DJ Mike heeft zijn kwaliteiten al eerder bewezen tijdens het optreden van Loïs Lane in Bro gum. Terwijl de band al lang weer op weg was naar huis zorgde DJ Mike ervoor dat het feest in Brogum tot in de laat ste uurtjes door ging. Brogum hoopt met deze pro grammering jonger publiek naar het Zierikzeese podium te trekken. Om het voor deze groep nog aantrekkelijker te maken is er van 21.30 tot 22.30 uur een Happy Entree Hour. Tijdens dat uurtje krijgen de bezoekers een forse korting op de entreeprijs. Reserveren van kaartjes kan via Brogum (415500). Nieuw muziekfestival medio september in Zierikzee ten.Niet alleen het draagvlak werd in de nieuwe opzet ver breed, ook de muziekkeuze ge tuigt van een bredere kijk. Be halve jazz zal er op 13, 14 en 15 september ook cabareteske en wereldmuziek te horen zijn. Door het programmeren van wereldmuziek hoopt de Stich ting Muziek Monumentaal aansluiting te vinden bij de Stichting Zeeland Cultuur- maand die dan door de gehele provincie heen het Nazomers Festival houdt. Weekmarkt Donderdag 12 september zal tijdens de weekmarkt in Zie rikzee een lunchconcert wor den gehouden. Het moet een licht verteerbaar en humoris tisch optreden worden. Onder handeld wordt met de Bra bantse drievrouwsformatie de Zwoelie Troelies. Voor de kin deren is er die middag een mu zikaal optreden in hét cen trum, waar enkele uren later tijdens de koopavond een dixielandorkest zal rondlopen. Donderdagavond is in de Nieu we Kerk een optreden van' de band Oxala en de Portugese fa dozanger Fernando Lameirin- has. De naam Oxala is afgeleid van Inch' Allah en dat is Ara bisch voor 'als God het wil'. Muziek heeft voor Lameirin- has niet alleen een religieuze betekenis, ze slaat ook een brug tussen de mensen. De mu zikanten van Oxala zijn af komstig uit Portugal, Uru guay, Argentinië, Schotland en de USA. Tango en fado ken merken de stijl van Oxala. Vrijdag zal er in verschillende restaurants live muziek te ho ren zijn, waar mogelijk gecom bineerd met een theatermenu. De Stichting Uit op Schouwen- Duiveland heeft voor die avond in de Concertzaal een optreden gepland van het or kest Peter Ypma and Eleven. Na afloop treedt in de foyer de mainstream-formatie Remake Het Zoekplaatje dat in de Nieuwsbode van vrijdag 12 april werd afgedrukt bleek een bijzonder moeilijke. Slechts drie inzen ders deden een gooi naar de cadeaubon. Alledrie oplossingen wa ren juist. Op de foto is het hoofdveld van sportpark De Vospit in Kerkwerve te zien. Een van de mannen op de foto herkende zich zelf op de foto. groef in zijn geheugen en wist de foto te plaatsen. ,,Dc foto is waarschijnlijk gemaakt op 27 maart om ongeveer 14.45 uur." aldus de inzender, de chauffeur van de trekker die op de foto te zien is. Uiteindelijk kwam de inzending van zijn plaatsgenote Riet van der Have, Taayersweg 7. 4321 TS Kerk werve als winnaar uit de bus. Zij krijgt de cadeau bon uan 25 gul den toegestuurd. Wie weet waar Joop uan Houdt bovenstaand Zoekplaatje geschoten heeft kan de oplossing op een briefkaart sturen aan de redactie van de Zierikzeesche Nièuwsbode, Post bus 1, 4300 AA Zierikzee. De oplossing kan ook in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 worden gegooid. De oplossingen moeten uiterlijk woensdag 24 april binnen zijn bij de redactie. Op de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje mel den. (Foto: Joop van Houdt) Oxala, een uit vijf nationaliteiten samengestelde groep onder leiding van de Portugees Fernando Lameirinhas (rechts vooraan op de foto) ZIERIKZEE - Op de puinhopen van het teloor gegane Jazz Monumentaal hebben vier Zierik zeese organisaties de Stichting Muziek Monu mentaal opgericht. De stichting houdt medio september een driedaags muziekfestival dat op landelijke Monumentendag tot een climax komt. Jazz Monumentaal was geen succes. De optredens in sep tember 1994 ter afsluiting van de Monumentendag werden door weinig mensen bezocht. Het financiële verlies werd ge dragen door Zierikzee Aktief, het aan VVV en Zierikzeese Ondernemers Centrale gekop pelde promotiebureau. Twee jaar later komt Zierikzee Aktief terug, maar dan aan de arm van de Stichting Uit op Schouwen-Duiveland, Ars Mu- sica en poppodium Brogum. De nieuwe stichting vindt het cam promotionele redenen be langrijk om wat rond de Monu mentendag te organiseren en daarom wordt met nieuw elan geprobeerd de Zierikzeese mo numenten muzikaal te omlijs- op. Alle optredens zijn overi gens nog onder voorbehoud. Monumentendag Zaterdag, Monumentendag, dient de stad op haar grond ves ten te schudden. In een openge steld kerkgebouw, begint de dag met een lunchconcert. Bui ten treedt die middag het Schouws orkest Alteklein op. In de Vismarkt zal de Betty Borstlap Bossa Band op uitno diging van Ars Musica haar beste beentje voorzetten. Bro gum heeft 's avonds de jiddi- sche feestformatie Klezmo- kum op het podium. Tot slot is het de bedoeling dat een aantal horeca-zaken een muziekje in huis haalt. Begroting De Stichting Muziek Monu mentaal werkt met een begro ting van 16.000 gulden. Daarin zijn de concerten van Uit op Schouwen-Duiveland, Ars Mu sica en Brogum niet opgeno men. Die drie doen een beroep op de eigen middelen. De Stichting Muziek Monumen taal heeft voor subsidie een be roep gedaan op de gemeente Zierikzee, de stichting Zeeland Cultuurmaand en het Anjer fonds. Verder is de stichting naarstig op zoek naar'sponsors uit het bedrijfsleven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3