Ziekenhuis Zierikzee krijgt een afdeling dagbehandeling 1 LEVI'S JEANS LEVI'S UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Bijval voor voorstel starten van tracé-wetprocedure Dammenweg 3 r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gratis OXBOW T-shirt t.w.v. 89,- bij aankoop van een Levi's Jeans Verbouwing start begin '97; kosten 10 miljoen Boeren houden vast aan eigen variant Vrees voor verhoging tarieven Delta buiten zijn boekje vindt CDA Middenschouwen Gestolen jas na week terug naar rechtmatige eigenaar 5 6 9 Europa Kinderhulp heeft groot tekort gastouders dé krant van schouwen - duiveland! L J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE deurloo I VRIJDAG 19 APRIL 1996 152e JAARGANG NR 25962 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis wacht een ingrijpende verbouwing. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De verbouwing en modernisering van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zie- rikzée, voorziet ook in een speciale afdeling dagbehandeling. De afdeling wordt gebouwd op de begane grond, waar nu de les- en kerkzaal is en zal zes bedden tellen. De verbouwing, waarvan het dagziekenhuis een onderdeel vormt, gaat na verwachting begin 1997 van start en kost de Stichting Oosterscheldezieken- huizen tien miljoen gulden. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en sport heeft de schetsontwerpen goedgekeurd. De modernise ring gaat rond de veertien maanden duren. Het Zierikzee- se ziekenhuis kent nu ook al dagbehandelingplaatsen. Nieuw is echter dat deze bed den nu worden ondergebracht op een speciale afdeling. De af deling komt waar nu de les- en kerkzaal is. Die gelegenheid verhuist naar waar momenteel de keuken is gehuisvest. Die is al jaren niet meer in gebruik, omdat het eten wordt aange voerd vanuit het ziekenhuis in Goes. De dagbehandelingafdeling is bestemd voor mensen die niet langer dan een dag worden op genomen vanwege bijvoor beeld een kijkoperatie, het knippen van amandelen of die een sytostatica-behandeling ondergaan. Verlopen de behan delingen niet zoals verwacht en duurt de opname langer dan een dag, dan verhuist de pa tiënt naar een 'gewone' ver- pleegafdeling. De nieuwe afdeling wordt op gezet ter compensatie van de vijftien bedden die het zieken huis in het kader van over heidsbezuinigingen inlevert. Het ziekenhuis heeft nu tach tig bedden, dat aantal gaat te rug naar zestig, waarvan er weer zes terugkomen op de nieuwe afdeling. „Met de dag behandelingafdeling kun je be ter plannen, waardoor we de vermindering van bedden op kunnen vangen. Onze capaci teit wordt beter benut," zegt L. Verrijzer, locatie-leidingge vende van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Mensen die nu voor een korte opname ko men, liggen op de reguliere verpleegafdelingen. Natte cellen -Het ziekenhuis telt twee ver pleegafdelingen met één-, twee- en vierbedskamers. Van daag de dag zijn er op de res pectievelijke afdelingen twee en drie badkamers, ofwel in bouwjargon, 'natte cellen'. Straks heeft elke kamer een ei gen cel, met douche en toilet. De gangen van de afdelingen worden anderhalf keer zo breed, waarbij de badkamers in zullen springen in de gang. Het ziekenhuis is in de jaren vijftig gebouwd en uit die tijd dateren ook de huidige badka mers. Bij het laboratorium en de röntgenafdeling op de bega ne grond verdwijnen de stoe len van de gang en komen, rui me wachtkamers terug. Momenteel ondergaat de poli kliniek een verbouwing. Deze staat echter los van de komen de moderniseringsplannen. „Het zou mooi zijn als we op die verbouwing meteen aan konden sluiten," aldus Ver rijzer. De stichting hoopt dat begin 1997 gestart kan worden. Noodbehuizing Voor de patiënten heeft de grootscheepse verbouwing straks geen consequenties. Al les draait gewoon" door. Er komt een noodbehuizing op het terrein te staan. „Het zou wat overlast kunnen geven in de vorm van herrie of zo. Dat is eigenlijk alles," zegt C. de Jong, directie-assistent van de Stichting Oosterscheldezie- kenhuizen. De kosten van de verbouwing, tien miljoen gulden, komen voor rekening van de stich ting, die het geld aan de hand van een lening opbrengt. De rente en afschrijving worden doorberekend in de verpleeg- prijs. BURGH-HAAMSTEDE - Met algemene stem men schaarde de commissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen zich achter het collegevoorstel om de minister van verkeer en waterstaat te vragen een tracé-wetprocedure te starten. Als die procedure er komt houdt dat in dat er binnen een paar jaar duidelijkheid komt over het tracé van de Dammenweg, de ver bindingsweg tussen de weg over de Stormvloed kering en de Serooskerkseweg. Er liggen drie mogelijke tr acés. De oudste is het poldertr acé, een zo rechtstreeks moge lijke verbinding tussen de weg over de Stormvloedkering en de Serooskerkseweg, Later, toen dat poldertracé door de Raad van State afgewezen was, kwam de gemeente met het Kraaijensteinwegtracé, een parallelweg langs de Kraaijensteinweg. De boeren, verenigd in Agrarisch Schou- wen-Duiveland, kwamen op hun beurt weer met een va riant daarop. De gemeente Westerschouwen wijst die variant van de hand, maar in een notitie over de tr acé-keuze stelt wethouder ir. C. W. Veerhoek vast dat er zijns inziens onvoldoende maatschappelijk draagvlak is voor het door de gemeente zelf op tafel gelegde Kraaijenstein wegtracé. Blijft over het alou de poldertracé. Volgens Veerhoek kan de ge- pieente binnen een tracé-wet procedure niet meer doen dan adviseren. „Iedereen kan na tuurlijk aangeven waarom hij of zij vindt dat zo'n tracé op een bepaalde plek moet ko men. De minister neemt het tr acé-besluit, maar een goed rijksbestuurder luistert na tuurlijk goed naar het lokale bestuur." Voorzitter P. de Koeijer van Agrarisch Schouwen-Duive- land proeft in de notitie van Veerhoek, die door het voltal lige college ondersteund wordt, een voorkeur van het gemeentebestuur voor het pol dertracé. „Die komt door een achterdeur weer binnen," stelt De Koeijer vast. Hij liet tijdens de commissie vergadering weten dat Agra risch Schouwen-Duiveland op zich geen bezwaar heeft tegen een tracé-wetprocedure, maar wel vasthoudt aan haar voor keur voor het aangepaste Kraaijensteinwegtracé. „Wat dat betreft is er voor ons niets veranderd," aldus De Koeijer. Doorsnijding De boeren hebben zich van meet af aan verzet tegen het poldertracé en daar ziet Agra risch Schouwen-Duiveland vooralsnog nog steeds niet veel heil in. „Wij zijn bang dat door die doorsnijding van het open polderlandschap allerlei voor ons ongewenste ontwikkelin gen op gang komen zoals bij voorbeeld de aanleg van een bos of het plaats inruimen voor recreatie." Hij is het met Veerhoek eens Wethouder Veerhoek: Ge meente kan alleen adviseren, maar goed rijksbestuurder luistert natuurlijk goed naar de lokale bestuurders dat de bevolking destijds bij de poldertracéprocedure nooit betrokken is geweest. In een tracéwetprocedure bestaat voor iedereen de mogelijkheid om zijn zegje te doen en Agra risch Schouwen-Duiveland zal van die gelegenheid zeker ge bruik maken. Hij stelt dat men er zeker alles aan zal doen om goed beslagen ten ijs te komen. Wie tijdens de vergadering niet goed beslagen ten ijs kwam was commissielid C. Verton. Hij beschikte niet over de notitie van Veerhoek. Een foutje van de kant van de ge meente waar Veerhoek zich bijzonder kwaad om maakte. „Het is heel vervelend dat u geen kennis hebt kunnen ne men van de notitie. Dat is na tuurlijk bijzonder knullig," al dus Veerhoek. Verton maakte er verder geen halszaak van en stemde net als de andere com missieleden in met het voor stel van het college. SCHARENDIJKE - Delta Nutsbedrijven is bui ten hun boekje gegaan door te participeren in Verbrugge International. Dat vindt het CDA- raadslid P. W. Berrevoets-Ringelberg van de ge meente Middenschouwen. Door zich in te kopen in een an dere onderneming heeft Delta, volgens het CDA Midden schouwen, grenzen overschre den. Zij vroeg de gemeente raad van Middenschouwen gisteravond om, haar fractie te volgen en een scherp protest richting Delta te laten horen. De CDA-fractie vindt dat de gemeente erop moet letten, dat de nutsvoorziening voor de burger betaalbaar blijft. Ook vanuit de aandeelhouders van Delta wordt kritisch geke ken naar deze activiteiten. Ge vreesd wordt dat de tarieven voor de kleinverbruikers ver hoogd moeten worden. Boven dien wordt de participatie in de havenpoot van Verbrugge als een oneigenlijke taak be schouwd. Al eerder sprak de Kamer van Koophandel zijn ergernis uit over de handelwijze van de Delta. Door Delta eventueel geboekte overwinst moet in de visie van de Kamer van Koop handel gebruikt worden voor verlaging van de tarieven voor de burgers. Ook het CDA van Midden schouwen vindt dat de belan gen van de aandeelhouders de tarieven niet mogen bepalen, zoals dat nu gebeurd is. De an dere fracties van de Midden- schouwse raad wilden zich eerst nog beraden alvorens een uitspraak te doen. Diefstal blijkt vergissing BRUINISSE - Een 52-jarige man uit Dortmund heeft een week nadat zijn jas in Bruinisse 'ge stolen' werd, deze weer terug. Een man van Goeree-Overflakkee had de jas per vergissing meegenomen. De jas van de Duitser werd op 11 april gestolen bij een Bru's bedrijf. De man deed hiervan aangifte en van het feit dat er in de jas waardepapieren za ten. Gisteren meldde een Flak- keeënaar zich bij het bedrijf, dat vervolgens de politie waar schuwde. De man bleek over eenzelfde jas te beschikken, en had per vergissing de jas van de Duitser aangetrokken. Een week na dato kwam hij vreem de papieren in de jas tegen en ging er een lichtje bij hem branden. Als mensen niet voor de toekomst zorgen, zullen zij weldra voor het heden moeten zorgen. Chinees spreekwoord Af en toe zon en warm g 7757- WEER Vannacht enkele opklaringen en min. temp. omstreeks 9 graden. Overdag af en toe zon en droog. Middagtemp. van 16 graden op de Waddeneilanden tot 22 plaatselijk In Limburg. Zwakke tot matige wind uit zuid tot zuidoost, rond kracht 3. MUZIEKFESTIVAL Nieuw muziekfestival initiatief van Stichting Mu ziek Monumentaal. o KRITIEK Kritiek in Middenschouwen op lokatie nieuw ge meentehuis in Zierikzee. OZB De tarieven onroerende zaakbelasting in gemeen te DuiveJand gaan fors omlaag. ATLETIEK Atlete Emmely Schot goudhaantje bij opening van het baanseizoen. - Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Vakantie Franse kinderen op helling ZIERIKZEE - Europa Kinderhulp heeft een groot tekort aan gastouders. Hierdoor loopt de vakantie van tientallen Franse kinderen ge vaar. Als binnen drie weken zich niemand aan meldt, zijn zij, gedwongen deze zomer thuis te blijven. Het klinkt als een noodkreet en dat is het volgens Margot Lemsom, regionaal coördina tor van Europa Kinderhulp, ook. „Als zich binnen nu en drie weken gastouders mel den, dan kunnen we de kinde ren alsnog laten komen. An ders is het sorry. En dat zou toch vreselijk zijn." Het tekort aan gastouders treft met name Franse kinde ren. Voor hun liggen de trein kaartjes al klaar, maar omdat er te weinig gastouders zijn die een woordje Frans spreken, kunnen zij niet worden onder gebracht. Het probleem is vol gens Lemsom niet nieuw, „maar een tekort in de mate zoals nu hebben we nog nooit meegemaakt." Behalve de taalbarrière speelt ook een rol, dat tegenwoordig steeds meer moeders werken. „En ik denk dat er bij veel mensen een bepaalde schroom bestaat. De mensen gaan ervan uit dat ze heel veel met de kin deren moeten gaan doen. Maar dat is helemaal niet zo. Lekker naar het strand gaan en de kin deren mee laten doen in de da gelijkse gang van zaken. Dat vinden ze het leukst." Het gaat om kinderen van zes tot achttien jaar. Europa Kin derhulp stelt hen in de gelegen heid om in twee perioden van drie weken in juli en augustus hun, vaak grauwe woonbuur ten, te ontvluchten. Gastou ders kunnen zich aanmelden bij Ada Kik in Zierikzee (tele foon: 417694). Advertentie BEVEILIG ZEKER ING. JAAP VISSER ELLEMEET 0111 -6718 75 Erkend Lid V.E.B Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving f 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisll Naam Dhr./mevr. Adres Postcode Telefoon ..Plaats: Geb.datum:. Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I I I bank-/gironummer vermelden: 1 I L_J L J L J lI I1 II II 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, M Antwoordnummer 12.4300 VB Zieiikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1