MEGADANCE '96 T-SPOON Het extraatje van Smiths. Nu óók vrijdagavond. on Van omslagdoeken en blouses tot kwaliteitsmode voor dames Delicatessenzaak Smullerie nieuwe winkel in Renesse GOES deurloo intermeubel 1995,- 9.95 Deze week alleen bij Albert Heijn. Cfl Reuzenkuiken voor Iris in kleurwedstrijd Kik 1 (0113) 232 114 WOENSDAG 17 APRIL 1996 NIEUWSBLAD HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Zalige zitbank welke verkrijgbaar is in een 2-, 2'/. - en 3-zits uitvoering. De zachte katoenen bekledingsstof is er in meerdere kleuren. De pootjes zijn leverbaar in blank, zwart of kersen. Aanbieding: 2'/a-zits bank (220 cm breed) tijdelijk van 2295,- voor Haringvlietplem 4 Zierikzee Tel. 0111-412946.'s Maandags gesloten Donderdag koopavond Advertentie 17 MEI Zeelandhallen charlie LOWNOISE MENTALtheo PARTY ANIMALS VERONICA MEGA-SHOW met DJ EDWIN EVERS KONINGINNEDAG DINSDAG 30 APRIL WINKELS GESLOTEN Hans de Mol in zijn splinternieuwe delicatessenzaak De Smullerie. (Foto: Marijke Folkertsma) RENESSE - Iedere klant, die zijn spiksplinternieu we delicatessenzaak binnenloopt, begroet hij vrien delijk en bejegent hij met alle aandacht. Contact met klanten vind ik heel belangrijk. Ik ben er de man niet naar om een afwachtende houding aan te nemen. Ik vind het leuk om mensen te adviseren en artikelen te verkopen waaraan ze wat hebben." Hans de Mol is de eigenaar van De Smullerie, een van de nieuwe winkels die werden gebouwd op het vroegere Schelpenterrein aan de Zoom in Renesse. Vlak voor Pasen ging de zaak open. De Mol is vol enthou siasme over de eerste twee weken. ,,De keuze van de klanten is heel verrassend. Ik had niet gedacht dat ik zo veel buitenlandse kazen zou verkopen. Ik dacht dat men sen meer geneigd waren om spullen te kopen die ze reeds kennen. Maar blijkbaar wil len ze ook graag nieuwe deli catessen uitproberen." Hans de Mol is afkomstig van een detailhandelsfami lie uit Zwijndrecht. Als kind leerde hij Schouwen-Duive- land kennen via vakanties die hij met zijn ouders hier doorbracht en familiebe zoek. ,,Ik vond het hier een heerlijk gebied met die dui nen en bossen. Heel anders dan het stedelijk karakter van Zwijndrecht." De Mol aarzelde daarom niet ling liggen verder tientallen soorten buitenlandse kaas, waarvoor de eerste weken al veel belangstelling bestond. ,,De verse Italiaanse kaas loopt nog harder dan de brie. De Smullerie is ingericht in warme tinten in combinatie met licht hout. ,,Ik wil een warm sfeertje. Het moet een gezellig winkeltje zijn." Om de winkel gemakkelijk toe gankelijk te maken gaat de hele voorgevel open en ■frordt een deel van het assor timent buiten uitgestald. Hans de Mol biedt bijna ie dereen die zijn winkel bin nenkomt een lapje versge schaafde kaas aan. „Zo kan ik mijn assortiment aanpas sen aan de producten die goed in de smaak vallen. En het laten proevèn van goede producten is de beste recla me." Advertentie toen hij enkele jaren geleden een baan kon krijgen op Port Zélande. Hij had in het va kantiedorp de leiding van een supermarkt en later een coffeeshop. Maar het verlan gen naar een eigen zaak bleef. De 33-jarige zakenman greep zijn kans toen de grond op het Schelpenterreintje aan de Zoom in Renesse te koop kwam. De keuze voor een delicates senzaak maakte hij, omdat zo'n winkel nog niet aanwe zig was in Renesse. „En om dat ik graag producten ver koop waaraan mensen wat hebben." Tenslotte waren fa milieconnecties ,yan belang. „De man van mijn nicht zit in de kaasgroothandel." In de Smullerie zijn ruim dertig verschillende soorten Nederlandse kaas te koop. In de, door zijn houten omkas- ting warm aandoende, koe- Voortaan laten uw Kinderen hun lunch- boterhammen bewaren door de vrolijke Chester Chee.tos. met z'n hoge gym schoenen en z'n zwarte zonnebril. Want nu krijgt u bij het Chee.tos snackpack een unieke Chester-lunchbox cadeau! Chee.tos snackpack, met 1 zakje Cheetos Chlplto kaas 100 gram, 1 zakje Chee tos Chlplto pin da a 100 gram en 2 zak|es Chee.tos Frites paprika i 80 gram, en een unieke Chester lunchbox. plus 12 populaire '24 game-fllppo's" Nü i Aanbiedingen gelden t/m raterdag 20 april as, 'Zolang de voorraad strekt Advertentie Donderdag Is bij ons, zoals u weet, koop avond. Tot 20.00 uur. Om het u nog makke lijker te maken komt daar vanaf nu de vrij dagavond bij. Tot 20.00 uur. En dus bent u op twéé avonden in de week welkom voor nut tige, nodige, lekkere, altijd goede èn voor delige boodschappen. Tot ziens! Albert Heijn, Lange Nobelstraat 28, Zierikzee. Holty Fashion bestaat dit jaar tachtig jaar (Door Marijke Vael) ZIERIKZEE - In de winkel ontmoet ze nog wel eens klanten die tegen haar zeggen: 'Ik kocht nog bij je oma hoor!' Bij het inkopen zorgt ze ervoor dat de col lectie kleding zo breed is, dat zowel deze klanten als jongere vrouwen bij Holty Fashion vinden wat ze zoeken. De 41-jarige Mieke Holty is inmiddels zes jaar eigenares van de gelijknamige damesmode zaak, die dit jaar reeds tachtig jaar is gevestigd aan de Dam in Zierikzee. Ondanks haar moderne uit straling is Holty Fashion daarmee een van de oudste kledingzaken op Schouwen- Duiveland. Een zaak die in de loop van de jaren een be grip werd in de regio. Het be gon allemaal, vlak na de eeuwwisseling, toen de jood se familie Holty vanuit Hongarije naar Nederland kwam. De overgrootvader van Mieke Holty begon aan de Melkmarkt in Zierikzee samen met zijn vrouw een zaak in herenkleding. Zijn zoon zette die voort in het pand aan het Havenplein, waarin tegenwoordig Boek handel De Vries is gevestigd en daarvoor Herenmode Bakker. Omdat zijn broer aan het Ha venplein reeds een herenkle dingzaak had, besloot Her man Holty, de grootvader van de huidige eigenares een dameskledingwinkel te be ginnen. Op 10 oktober 1916 werd op de Dam in Zierikzee 'De Nijverheid' geopend; een kleine winkel waar omslag doeken en damesblouses werden verkocht. Het was de zaak waaruit het huidige Holty Fashion voortkwam. Holty koos voor de naam Nij verheid, omdat de familie naam reeds was verbonden aan de herenkledingzaak van zijn broer. Terwijl zijn vrouw Marietje van Nieuw- land in de winkel kleding verkocht, ging Herman Hol ty 'de boer op' om de produc ten aan huis aan te bieden. Met een van de eerste auto's die in de regio rondreden kwam hij tot op Tholen en Sint Philipsland. Bij de kleine winkel was ook een bescheiden atelier, waar kleding vermaakt kon wor den, die niet goed paste. De Nijverheid was geopend tot het echtpaar Holty naar bed ging. Wanneer 's morgens het licht aanging wisten de klan ten dat ze weer geholpen konden worden. De eerste klant van grootvader en grootmoeder Holty leeft nog steeds. Het is mevrouw Sim mers die in verzorgingshuis Borrendamme woont. Het echtpaar Holty-van Nieuwland kreeg vijf kinde ren, waarvan de jongste twee: zoon Kees en dochter Wil in de zaak van hun ou ders gingen werken en die in 1947 overnamen. Ook de echtgenote van Kees én moe der van de huidige eigenares José Holty-IJzermans was actief in de damesmodezaak. Boven de winkel woonden oprichter Herman Holty en zijn vrouw. De oprichter van de zaak nam tot op hoge leef tijd regelmatig een kijkje in de winkel. Via vele verbouwingen en uitbreidingen groeide die in de loop van de jaren uit tot een respectabele damesmo dezaak, die zich uitstrekte over vier naast elkaar gele gen panden aan de Dam. Ook de collectie dameskleding werd steeds uitgebreider. Via omslagdoeken en blou ses, jurken en dames jassen groeide het assortiment naar de tegenwoordige, brede col lectie kwaliteitsmodekle- ding. Behalve Mieke Holty en haar broer Herman, die de administratie doet, werken in Jiet bedrijf nog twaalf mensen, waaronder Wil Hol ty. Zij helpen en adviseren de klanten bij het maken van hun keuze. Een zeer belang rijke taak volgens Mieke Holty. „Vriendelijk perso neel dat aanvoelt wat een klant wil en een goede service zijn essentieel om een bedrijf goed te laten lopen." Daarnaast is Holty volgens de eigenaresse groot gewor den door het leveren van kwaliteitskleding. „Dat wordt door de mensen op Schouwen-Duiveland erg op prijs gesteld. Ze willen best wat meer betalen, maar dan wel voor iets goeds waaraan niet te veel opsmuk zit." Uiteraard hangt in de zaak kleding waarin de nieuwe modetrends zijn verwerkt, zowel voor heel jonge vrou wen als vrouwen op leeftijd. Mode heeft volgens Mieke Holty tegenwoordig meer te maken met de mentaliteit dan met de leeftijd van de draagster. „De mensen ko pen tegenwoordig vooral kleding die ze leuk vinden en die lekker zit." Modetrends, zoals de nieuwe voorjaars- kleuren oranje, groen en Mieke Holty is met Holty Fashion op weg naar het honderdjarig bestaan van de modezaak. Aan de wand een schilderij van haar overgrootvader. (Foto: Joop van Houdt) geel, zijn volgens Mieke Hol ty vooral een prikkel om nieuwe kleding te kopen. In tegenstelling tot de totale kledingbranche is in de zaak op de Dam niet te merken dat mensen minder geld zouden uitgeven aan kleding. „Dat komt misschien ook door het gebied waarin we wonen. In Zierikzee komen veel toeris ten. Die hebben tijd, geld en zin om wat nieuws te kopen. En in de Westhoek van Schouwen-Duiveland wonen veel welgestelde mensen die geld over hebben voor kwali teitskleding. De jeugdige eigenares zegt nog allerlei plannen te heb ben voor de toekomst van het bedrijf. „Maar die houd ik nog even geheim." Ze is er van overtuigd dat Holty Fas hion de mogelijkheid in zich heeft om het honderdjarig bestaan te halen. Voorlopig wordt dit jaar het tachtigja rig bestaan van het bedrijf gevierd. Dat begon in maart door elke klant een kunst diamanten stekertje te schenken. Deze maand krij gen de klanten bij elke hon derd gulden die ze besteden een lot. Daaruit worden op 1 mei drie winnaars getrok ken, die respectievelijk dui zend of vijfhonderd gulden krijgen aan modecheques. Ter gelegenheid van het jubi leumjaar stelt Holty Fashion die bedragen ook in guldens beschikbaar aan goede doe len die de prijswinnaars mo gen bepalen. In mei komt een speciale aanbieding in het ZOC-bonnenboekje en in het najaar volgen nog meer jubi leumacties. Advertentie Advertentie BURGH-HAAMSTEDE - Iris Vroegop uit Burgh- Haamstede is een troetelbeest(je) rijker. Vrijdag middag kreeg ze uit handen van L. D. Kik, van de gelijknamige drogisterij in Burgh-Haamstede een pluche kuiken in reuzenformaat uitgereikt. Iris won de hoofdprijs in een kleurwedstrijd. De kleurwedstrijd werd ge houden naar aanleiding van het feit dat Drogisterij Kik sinds kort ook babyvoeding van Nutricia in het assorti ment heeft opgenomen. Aan de wedstrijd deden ruim veertig kinderen mee. Vier daarvan vielen in de prijzen. De zesjarige Iris had zich in de ogen van de jury het beste van haar taak gekweten. Zij kreeg een enorm pluche kui ken. Kayleigh Lindhout (1 jaar), Marjolein Vredenbregt (3) en Sander Verseput (5) wonnen alledrie een iets kleinere pluche beer. Kaleigh en Mar jolein kregen deze ook vrij dag uitgereikt. Sander kan zijn prijs afhalen in de win kel aan de Ring in Burgh- Haamstede. Daar zijn ook al le kleurplaten van de overige deelnemers te zien. FLIPPERTITEL VLISSINGEN - In het Vlis- singse familievermaakpavil- joen Carrousel wordt zater dag 20 april geflipperd voor een plaats in de Nederlandse titelstrijd in Scheveningen. De wedstrijd in Vlissingen is een van de voorronden voor het Nederlands kampioen schap. Dit wordt zondag 28 april gehouden in Schevenin gen. Deelnemers aan de wed strijd kunnen zich tot zater dag 12.00 uur inschrijven bij speelautomatenhallen Fan tastic in Goes en Middelburg en bij 'Carrousel in Vlissin gen.Om 14.00 uur begint de wedstrijd. De mensen willen aparte etenswaren proberen." Het assortiment van de Smullerie omvat verder al lerlei soorten vers gebrande noten, wijnen uit Frankrijk, maar ook uit landen als Zuid- Afrika, Bulgarije, Portugal, Italië en Argentinië. „Die wijnen zijn even goed en soms beter dan de Franse." In de winkel staan verschil lende soorten salades, patés en olijven en de klanten kun nen een keuze maken uit de betere merken jams, vruch tendrank en bijzondere bui tenlandse levensmiddelen. EXCURSIES BURGH-HAAMSTEDE - De Vereniging Natuurmonu menten stelt ook dit jaar het Slotbos in Burgh-Haamstede weer open voor excursies. Tegelijkertijd neemt een gids de deelnemers mee door de Zeepeduinen. De eerste excursie is zondag 28 april (aanvang 13.30 uur). Vanaf het startpunt bij het toegangshek van Slot Haam stede, voert de exqursie eerst door het Slotbos. Dit bos sluit aan op de Zeepeduinen, waar Shetlandpony's ervoor zorgen dat het landschap niet helemaal dichtgroeit. Door het gegraas van de pony's krijgen speciale duinplanten op open plaatsen een kans. Deelnemers aan de excursie moeten van tevoren een kaartje kopen bij de VW. In totaal houdt Natuurmonu menten dit jaar vijftien ex cursies door het gebied. Van deze excursies is bij de VW- kantoren een gratis folder verkrijgbaar. SLECHTHOREND GOES - In het gebouw van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat 11 in Goes worden donderdag 18 en 25 april bijeenkomsten ge houden voor mensen die mer ken dat ze slechthorend wor den. Het gaat om een initiatief van de Werkgroep Ouderene- ducatie. De bijeenkomst is van 09.00 tot 11.30 uur. Be langstellenden kunnen voor aanmelding of nadere infor matie telefoneren via 0113- 231170. Hans de Mol:Goede producten zijn de beste reclame Advertentie winkelstad G0ESE MOOEMSTVOS C8ITRAIE VRIJDAG 7 JUNI ZEELANDHALLEN GOES KAARTVERKOOP

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1