Jaarlijks miljoen dieren gebruikt voor testen Bloemenshop Krokus naar Markt studio Lustrum geesteskind Sam van der Welle iUAIMIN HAIIt ACTIVE Ontwikkeling toerisme centraal op symposium "Natuurlijk zijn wij ook tegen dierproeven". "Daarom hebben wij gekozen voor natuur- èn diervriendelijke haar- en huidverzorgingsprodulcten" QUIZ WOENSDAG 17 APRIL 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Vijfde editie Back to the Sixties MIDDELHARNIS - Na de eerste editie van Back to the Sixties kon organisator Sarii van der Welle niet vermoeden dat zijn geesteskind je vier jaar later een niet meer weg te denken evenement op Goeree- Overflakkee zou zijn. Zaterdag viert hij samen met de vele medewerkers en een ruim tweeduizend-kop pig publiek, het eerste lustrum in recreatiecentrum De Staver in Middelharnis. Tijdens de eerste editie van het muziekfestival, in 1992, was de publieke belangstel ling niet om over naar huis te schrijven. Dat was voor me nigeen reden om Sam van der Welle het advies te geven het bij die ene keer te laten. Een tweede keer zou het alleen nog maar slechter kunnen. „Maar aan de andere kant kreeg ik ook te horen dat ik zoiets zeker nog een keer moest doen," aldus Van der Welle. Voor een tweede editie moest er echter wel eerst aan een aantal wensen van hem tege moet gekomen worden. De belangrijkste daarvan was, dat het financiële risico niet alleen door zijn bedrijf werd gedragen, maar gespreid zou worden over een aantal an dere Flakkeese bedrijven. „De meeste mensen beseffen het niet zo. Maar de bedragen die er nodig zijn voor het fes tival zijn enorm groot. Je kunt minder bands laten ko men die langer spelen. De charme van het festival is echter dat, wanneer je even een kop koffie gaat drinken en terugkomt in de zaal, er ineens een andere band staat te spelen." Sponsors Het vinden van sponsors kostte Van der Welle niet veel moeite. Een telefoon ronde van een half uur lever de tien eilandelijke bedrij ven op die garant wilden staan. Daarnaast werd hem de administratie uit handen genomen door Leo Tamboer. „Dat deed ik het eerste jaar er ook nog bij. Dat is eigen lijk te veel voor iemand al leen. Bovendien sta je dan te positief tegenover bepaalde zaken," aldus Sam. En ook een vaste club vrienden staat Sam nu al weer vier jaar bij. Dat hij het gelijk aan zijn zij de had, door het niet bij één keer te laten, bewijst het feit dat vanaf de tweede editie het festival steeds binnen een half uur uitverkocht was. Twee jaar geleden leid de dit tot verontwaardigde reacties van mensen die geen kaartjes hadden weten tc be machtigen. Voor Van der Welle was dit reden een twee de avond te organiseren. Hiermee wilde hij duidelijk maken dat Back to the Six ties niet voor een selectief ge zelschap van sponsors geor ganiseerd wordt. Niet alleen omdat deze t v/ee- de avond de zaal slechts voor de helft was gevuld, maar ook omdat Van der Welle het festival exclusief wil hou den, was in dit geval sprake van een eenmalig gebeuren. Die exclusiviteit geldt ook voor de inwoners van Goe- ree-Overflakkee. Wat Van der Welle betreft moet het een festival voor hen zijn. Reclame buiten het eiland voert hij dan ook niet meer. Fab Four In de afgelopen vier eduies heeft Van der Welle menig bekende artiest, uit vroeger jaren, naar Middelharnis ge haald. Originaliteit en kwa liteit stonden en staan bij de programmering hoog in het vaandel. Dat komt dit jaar onder meer tot uiting in het optreden van The Bootleg Beatles. Dit Engelse viertal, dat de hoofdrol vertolkt., in de succesvolle Broadway- musical 'Beatle-mania', ;o_rt over de hele wereld met jen show bestaande uit onge -eer alle hits van de 'fab fou In Middelharnis treedt de groep twee keer op. Naast The Bootleg Beatles bestaat het programma van het vijfde Back to the Si: lies uit: The Bloose Brother; re vue, The Shoes, The Shaking Arrows, Albert West, Ad Swart en René Shuman. De aanvang van het programma is 20.00 uur Een uur daar voor gaan de deuren van De Staver open. The Bootleg Beatles zijn de hoofdact van de vijfde editie van Back to the Sixties. 7 00-jarig bestaan VVVZierikzee ZIERIKZEE - De toeristisch recreatieve ontwikke ling van Schouwen-Duiveland staat centraal op het symposium dat - ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de VVV Zierikzee - woensdag 1 mei ge houden wordt in het stadhuis in Zierikzee. Na de opening om 14.15 uur door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs verzorgt wethouder ir. C. W. Veer- hoek van Westerschouwen een inleiding over de ontwik keling van toerisme en re creatie in de regio. Horeca ondernemer L. Ezinga, oud-voorzitter van Horeca- Nederland, gaat het in zijn lezing hebben over de functie van de horeca in het toeris tisch produkt Schouwen- Duiveland. Vervolgens is het de beurt aan ing. R. H. ter Heide, di recteur van de Provinciale VW Zeeland. Hij neemt het functioneren van de VW Schouwen-Duiveland na de herindeling onder de loep. Aansluitend volgt een panel discussie onder leiding van Omroep Zeeland redacteur/ verslaggever P. Joosse. H. Wohl, voorzitter van de WV Zierikzee, zorgt omst reeks 16.45 uur voor de af sluiting van het symposium. Aansluitend wordt een re ceptie gehouden. TERREINWAGENS RENESSE-Op initiatief van de Stichting Zeeland 4\4 wordt zondag 28 april een strandevenement voor ter reinwagens gehouden op de Brouwersdam. Het evene ment vindt plaats aan de Noordzeczijdc van de dam tussen Ouddorp en Rene: se. Er kan gereden worden tus sen 11.00 en 18.00 uur. Even als in voorgaande jaren wordt de aanleg en het on derhoud van het parcours verzorgd door het personeel van camping Duin en Strand. Wie meer wil weten kan t us- sen 20.00 en 22.00 uur - bellen met de Stichting Zeeland: 481765. Quiz en kleurplaat in kader van Wereldproefdierendag De Anti-Vivisectie Stichting strijdt al jaren tegen het misbruik van dieren voor medische, cosmeti sche en wetenschappelijke proeven. Alleen in Nederland worden per jaar al rond de één miljoen proefdieren gebruikt voor allerlei afschuwelijke testen. Naast muizen en ratten, die hiervoor speci aal gekweekt worden, maar daarom voor die dieren niet minder erg, zijn dat ook vogels, vissen, konij nen, honden, katten, apen en paarden. Een nieuwe loot aan de stam van dierenmisbruik is de geneti sche manipulatie, Met al deze proeven en experi menten worden dieren onnodig leed aangedaan. In Engeland trok de op 24 april geboren Lord Dowding in zijn leven fel van leer te gen het proefdierengebruik. In 1980 werd op initiatief van de engelse organisatie AAP- EA (Association Against Painful Experiments on Ani mals) de geboortedag van Lord Dowding uitgeroepen tot Wereldproefdierendag. De naam Dowding is nog steeds verbonden aan een Engels fonds dat financiële middelen verstrekt om on derzoeken te stimuleren, zonder gebruik te maken van proefdieren. Quiz en kleurplaat De werkgroep Zeeland van de Anti-Vivisectie Stichting heeft enkele acties georgani seerd om deze dag onder uw aandacht te brengen. U kunt meedoen met de hiernaast staande quiz. De jeugdige le zertjes t/m 12 jaar, kunnen meedoen door het inkleuren van de leuke kleurplaat op deze pagina. De te winnen prijzen voor de quiz zijn: 2 cheques, elk ter waarde van 50,00 te beste den bij de diervriendelijke Kapper Studio Martin Hair, Korte St. Janstraat 15, Zie rikzee, Tel. 0111-413465. En bij de diervriendelijke Schoonheidssalon Studio Ac tive, Wielingenstraat 19, Zie rikzee, tel. 0111-416536. Voor de drie mooiste kleur platen worden door de AVS verrassingspakketten be schikbaar gesteld. Oplossing U kunt uw oplossing en/of kleurplaat voor 3 mei a.s. in zenden aan: AVS - Werkgroep Zeeland, p/a Welleweg 16, 4315 PG Dreischor. De prijswinnaars worden be kend gemaakt op 8 mei a.s in dit blad. De werkgroep staat met een informatiekraan! zaterdag 27 april van 10.00 tot 16.00 uur in "De Beuze" in Zierikzee. Vrijwilligers Om aan deze dierproeven een eind te kunnen maken heeft de Anti-Vivisectie Stichting donateurs nodig, en nog veel Korte st. Janstraat 15 Zierikzee Telefoon 0111 -413465 Kleurplaat Naam Leeftijd Telefoonnr belangrijker: mensen die in een werkgroep mee willen helpen. In Zeeland bestaat de werkgroep 6 jaar maar heeft nog steeds een tekort aan vrijwilligers. Mensen die geïnteresseerd zijn, kunnen bellen naar Petra Kostense Tel. 0111- 481894, of naar het Hoofd kantoor in Den Haag 070-361 5915. SCHOONHEIDSSALON - VISAGIE ZONNESTUDIO - NAGELSTUDIO Nieuw: Electronisch ontharen zonder naaldenI D.m.v. onvoelbare sfroomgolven en warmte wordt de haarwortel vernietigd. Dus geen pijn! Informeer naar deze unieke ontharingsmethode. Esthéticiene Astrid Sluijs, Wielingenstraat 19, 4301 XM Zierikzee, Tel. 0111 -416536 Vraag 1 Hoeveel gewervelde dieren worden in Nederland per jaar gebruikt? A. 67.000 B. 425.000 C. 1.000.000 Vraag 2 Noem vier verschillende doelen waarvoor dierproeven wor den gedaan? A. B. C. D. Vraag 3 Giftigheid van schampoos worden op konijne-ogen getest, waarom? A. Konijne-oog lijkt het meest op een mensenoog. B. Konijn kan niet in zijn ogen wrijven. C. Een konijne-oog kan nauwelijks tranen. Naam: Telefoonnummer: WANDELROUTE SIRJANSLAND - Schouwen- Duiveland heeft er weer een wandelroute bij en wel een van 4,5 kilometer lang door natuurgebied Dijkwater bij Sirjansland. Woensdag 24 april wordt de nieuwe wandelroute offi cieel geopend. Het aanleggen van de wandelroute is door verruiming van de inzichten in het recreatief medege bruik van natuurterreinen mogelijk geworden. De wan delroute is door Staatsbosbe heer aangelegd in samenwer king met kaasboerderij De Stolpe. De route loopt door en langs Jiet zuidwestelijk deel van het natuurgebied Dijkwater, met de mogelijkheid voor een bezoek aan de kaasboer derij van de familie De Reus. In de zomermaanden wordt het gebied begraasd met run deren en schapen, wat het avontuurlijk karakter van de wandeling vergroot. Te vens is een gluurmuur ge maakt voor het observeren van de vogels in de oude Geul. GROEI BLOEI OOLTGENSPLAAT - De af deling Goeree-Overflakkee van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw Plant kunde Groei Bloei heeft in april, mei en juni een aantal evenementen op het pro gramma. Zaterdag 27 april kan men planten ruilen. Mepsen kun nen met hun stekken en af leggers tussen 10.00 en 12.00 uur terecht bij de familie Van Rossum aan de Noord- zijdse dreef in Ooltgens- plaat. Drie dagen later houdt de Groei Bloei-afdeling een geraniummarkt. Waar deze wordt gehouden en van hoe laat tot hoe laat men er terecht kan is nog niet be kend. Voor vrijdag 11 mei staat een dagtocht naar tifinen in Bra bant op het programma en op 13 juni wordt in het Diek- huus in Middelharnis een le zing verzorgd door de Vlin derstichting. Deze begint om 19.30 uur. Een tweedaagse tuinenreis naar Limburg staat gepland op 19 en 20 ju ni. JULIANAFONDS FIETSTOCHT ZIERIKZEE - Het Comité Se- nioren Fietstochten Schou wen-Duiveland organiseert dit jaar opnieuw tien fiets tochten. Met ingang van 7 mei is er elke veertien dagen op dinsdag een tocht. Van de tien tochten hebben er acht een lengte van zo'n 25 kilometer en twee van re spectievelijk veertig en vijf tig kilometer. Het aantal pauzes onderweg is aange past aan de lengte van de tocht. Als de fietstocht door weersomstandigheden op dinsdag niet doorgaat, wordt deze verplaatst naar de vrij dag erna. De tochten zijn niet bestemd voor prestatierijders, maar zijn voor mensen die in gezel schap van anderen willen ge nieten van het moois dat Schouwen-Duiveland te bie den heeft. Zowel het Rode Kruis als een bezemwagen zullen de toch ten begeleiden. Aan de deel nemers wordt een kleine bij drage in de kosten gevraagd. Programma's zijn verkrijg baar bij de Stichting Welzijn Ouderen, telefoon 413224, of aan de start van de eerste fietstocht op dinsdag 7 mei om 13.30 uur op sportpark Den Hogen Blok in Zierik zee. VERLICHTING BRUINISSE - Medewerkers van Delta Nutsbedrijven zijn op de boulevard langs de Steinstraat in Bruinisse ge start met het plaatsen van lantaarnpalen. Het Bruse gemeentebestuur voteerde eind vorig jaar spontaan een krediet voor het optimaliseren van deze drukbeklante wandelprome nade. De nieuwe lichtbron nen zullen het 'kuiertje' met vrij uitzicht op de reede van Bruinisse, een stuk aantrek kelijker maken. Ook de as faltering wordt binnen af zienbare tijd vanaf de westkant van de eerder ver guisde geluidswal (de wal die in de winterperiode als windscherm functioneert) tot aan het 'schappenpaadje' Dat de huidige bloemenshop Krokus in Brouwershaven ooit een slagerij is geweest, valt niet van een nieuwe laag voor- meer te ontdekken. (Foto: Marijke Folkertstna) zien. DREISCHOR - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Bewonerscommissie Stapel hof in Dreischor een bijdrage toegekend van 3.000,-. Deze bijdrage is bestemd voor de inrichting van de ontmoe tingsruimte en de aanschaf van een koersbalspel. Het Juliana Welzijn Fonds helpt verenigingen, stichtin gen en groepen hun plannen en projecten uit te voeren. De activiteiten moeten liggen op het gebied van het maat schappelijk welzijn. Voor beelden zijn: vrijwillige hulpdiensten, jeugd- en ou derenzorg, dak- en thuislo- zenzorg, buurt- en dorpshui zen, projecten van en voor minderheden, buurtbeheer- projecten en organisaties van en voor vrouwen. Het Juliana Welzijn Fonds stelt jaarlijks ruim 20 mil joen gulden beschikbaar. In voormalige slagerij in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - een vrij intensieve ver bouwing die bij elkaar zo'n vijf weken duurde heeft Rianne Kaspers sinds 29 maart de deuren van de nieuwe vestiging van haar bloemenshop Krokus aan de Markt in Brouwershaven voor het publiek geopend. Met hulp van velen is zij er in geslaagd de voormalige slagerij om te toveren tot een smaakvol le en gezellige bloemenzaak waar behalve bloemen en planten ook talrijke accessoires te koop zijn. Al van jongs af aan heeft Rianne veel schik gehad in het werken met bloemen en planten. „Eigenlijk heb ik destijds met de opening van de bloemenzaak naast de su permarkt in de Zuiddijk- sestraat min of meer van mijn hobby mijn werk kun nen maken. Ten gevolge van het feit dat het assortiment steeds verder werd uitge breid werd deze winkel ten slotte te klein, zodat ik op zoek ging naar een andere lo catie. Toen het pand van de voormalige slager aan de Markt vrijkwam, was de be slissing om mij hier te vesti gen snel genomen," legt de in Zonnemaire geboren Rianne uit. Overzichtelijk Omdat haar huidige bloe menshop ongeveer twee keer zo groot is als de vorige win kel heeft zij nu wel de ruimte om het gehele assortiment overzichtelijk uit te kunnen stallen. De voortdurende uit breiding van het assortiment was volgens Rianne noodza kelijk, omdat er van de zijde van de klant een nog steeds groeiende behoefte is op het gebied van cadeau- en ge schenkartikelen. „Daar naast is ook sprake van de trend van mensen om alles in en rond de woning wat gezel liger te maken. Bloemen en planten kunnen daarbij een voorname plaats innemen," aldus Rianne. Omdat de winkel eerst een slagerij was, diende er het nodige verbouwd te worden. Rianne: „Op zichzelf viel het eigenlijk allemaal wel mee, maar het wegbreken van de koelcel kostte echter wel de nodige moeite. Deze had na melijk een zeer degelijke constructie." De voormalige woonkamer en ook het kantoorgedeelte zijn bij de winkel getrokken, terwijl ook een nieuw pla fond is aangebracht. Vanzelf sprekend is ook alles in een nieuw verfje gezet. Hoewel een gedeelte van de inventa ris uit de oude winkel hier naartoe is verhuisd, is de meeste inventaris ook nieuw ingekocht. Dankbaar Zeer dankbaar is Rianne haar familie en kennissen voor al het werk dat zij heb ben verricht. Want aan de verbouwing is geen aanne mer te pas gekomen. „Omdat velen van hen ook gewoon hun werk hadden, zijn veel van de werkzaamheden dan ook in de avonduren en in de weekeinden uitgevoerd," legt Rianne uit. Het resultaat van de verbou wing en de herinrichting mag er zijn. Bloemenshop Krokus is een gezellige zaak geworden, waar de klanten zich snel thuisvoelen. Behal ve een grote sortering bloe men en planten prijken in de winkel, waarvan veel win kelinventaris is uitgevoerd in grenen, ook talloze andere artikelen als sierglaswerk, reukkaarsjes, droogstukjes en de nodige producten om de bloemen en planten goed te kunnen verzorgen. Gezien de grote aanloop en de vele gelukwensen die Rianne voortdurend nog ontvangt hoeft er niet aan getwijfeld te worden dat de vele klan ten de weg naar de nieuwe winkel zullen weten te vin den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 13