Kwiek-ploegen weten zich geen raad met sukkelende degradanten uarE lEjg JEUGD Baas vertrekt bij MEVO In de schijnwerper Duiven Rini Bolle vliegen naar zege Revanche MEVO'80 tegen Oost-Souburg Verlies voor All-Ready Tennissers Duiveland naar degradatieplaats HSD-heren verliezen Hengelen DINSDAG 16 APRIL 1996 NR 25960 7 HOOGVLIET/DORDRECHT - De Zierik'zeese volleybalploe- gen hebben hun uitwedstrij den in de NeVoBo-competitie met afgetekende cijfers verlo ren. De MEVO-heren gingen in Dordrecht onderuit (15-9 15-6 15-4), de dames hadden in Hoogvliet weinig in de melk te brokken (15-8 15-6 15-6). Dat de teams van WEA/ME- VO'80 verloren, was misschien niet het grootste nieuws. Het vertrek van herentrainer Ton Baas, dat overigens al weken in de lucht hing, deed meer mensen pijn en verdriet. ,,Ikga weg," spreekt Baas eindelijk het verlossende woord. „Ik kon het bestuur niet langer in het ongewisse laten." Waar de MEVO-trainer vol- Zierikzeese volleybalteams verliezen ge'nd seizoen aan de slag gaat, weet hij nog niet. Een overeen komst in Hendrik Ido Am bacht is op niets uitgelopen vanwege Baas' financiële ei sen. Een gesprek met een Roosendaalse club verliep goed. ,,Maar als ze nee zeggen, blijven we even goede vrien den." De kans dat Baas een jaar op non-actief staat, is dus aanwe zig. ,,We hadden hem graag een jaar gehouden," vertelt MEVO-voorzitter Theo Sprong. ,,Het is spijtig. We hadden al een principe-over eenkomst met Baas." Volgens de praeses zal het een hele zoektocht worden om voor eind mei een gepaste trai ner te vinden. Die komt zeker niet van Schouwen-Duiveland. ,,Op dit niveau is er maar wei nig beschikbaar." Hetzelfde zegt Sprong over de spelers groep voor volgend jaar, die nog niet rond is. De dames van MEVO hebben volgend seizoen wel een trai ner: Dirk Verbeek. Dit tot op luchting van aanvoerster Con- ny Papeveld. ,,Hij traint al met ons mee en dat bevalt pri ma. Het is wel eens goed als er iemand met nieuwe ideeën komt." Verbeek komt, speel ster Carolien Stouten vertrekt. Zij haakt om diverse redenen --af. De speelstersgroep wordt waarschijnlijk aangevuld met jeugd volleybalsters. Zowel de heren als dames wa ren in de wedstrijden tegen respectievelijk Ekspalvo en Yum verre van compleet. Baas miste Ralph Koper, Reginald Weber, Gerrit van Splunder en Leendert van Hattem. Tot 8-8 in de eerste set hield MEVO Ekspalvo bij. Hierna holde MEVO (Marcel en Onno Bal, Joost Timmermans, Bram Mourik, Hans van Eijk en Pe ter Langerak) achter de feiten aan. Vooral passend en stop pend klopte het niet. De damesploeg zat het even eens mee. Wisselspeelster Nar- di Krabben zag toe hoe haar zes (Conny Papeveld, Annette van Wanrooy, Mariska Pelten- burg, Janine Kok, Carolien Stouten en Petra Jasperse) teamgenoten het vooral pas send lieten afweten. Tot over maat van ramp ging Van Wan rooy door haar enkel waardoor het seizoen voor haar vroegtij dig - nog twee duels - aan een einde kwam. Damesteam verliest 0-3heren spelen gelijk BRUINISSE - Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Volleybalclub Kwiek kan er na de ontmoetingen tegen Vovero over mee praten. Zowel de Bruse heren- als damesploeg wisten zich geen raad met de degradatiekandidaten uit Rozenburg. Het damesteam van Peter Daver verloor vrij kansloos, 0-3 (14-16, 10-15 6-15). To- nie van Breda en consorten moesten in een zin derende slotfase genoegen nemen met een punt (14-16 15-7 15-1115-17). Het duel tussen de heren van Kwiek en Vovero kende met name in het eerste en vierde bedrijf een zeer grillig score- verloop. En uitgerekend in de ze twèe sets deden de handen van de Kwiek-heren niet wat er tussen de oren was afgespro ken. De openingsfase verliep voor de basisopstelling (René Gil- jam, Erik van Breda, Cees Arensman, Jos Geluk, Michel Versaevel en Raymond van Boven) desastreus, 0-8 en 1-9. Kennelijk was het voor de Ro zenburgers lang geleden dat ze zo'n ruime marge hadden opge bouwd, want Kwiek herstelde zich uitermate knap. Het speelde Vovero minuten lang weg, gunde de tegenstan der slechts een punt en kwam zelf op 12-10. Vovero wilde zich niet zomaar weg laten spelen. De degradatiekandidaat trok de stand recht (14-14) en pakte tot ieders verbazing de eerste set, 14-16. Hoewel Kwiek in verdedigend opzicht redelijk wat fouten maakte, was er in de tweede en derde set weinig aan de hand voor de bespeler van sportzaal De Vanger. Goede passes en verzorgd aanvalsspel leidden tot 15-7 en 15-11. De thuisploeg stevende in de beslissende periode af op set- en wedstrijdwinst. Met harde smashes en stevige blokken leek Vovero te kunnen fluiten naar het punt dat ze nodig had voor lijfsbehoud. Van 11-4 ging het naar 13-5 en 14-8. Op het vijfde wedstrijdpunt beweerde de scheidsrechter dat een smash van Kwiek niet enkele vingers van het Vovero- blok had aangeraakt. Iedereen zag dat de bal het blok wèl had getoucheerd, en dus einde wed strijd. De leidsman wilde van niets weten. Kwiek over haar toeren, Vovero weer op toeren. De thuisploeg kreeg nog drie Kwiek-speelster Folkertsma) u. rsz Tineke Versaevel smasht, terwijl Els Munter klaar staat om de eventueel geblokte bal op te vangen. (Foto: Marijke mogelijkheden om de wed strijd in haar voordeel te beëindigen. Geen enkele po ging lukte. Het eerste match point voor Vovero benutte de ploeg van trainer Herman Oos terman meteen, 15-17. ,,Je kunt de hele wedstrijd niet aan één bal ophangen," doelde hij meteen op de 'fout' van de scheidsrechter. Oosterman had wel meer fouten van de lei ding gezien, in het nadeel van Vovero uiteraard. ,,Ik ben blij met het punt." Van Breda hield een regelrech te kater over aan de ontmoe ting met Vovero. Want, om tweede op de ranglijst te blij ven, had Kwiek moeten win nen. Nog slechter verging het Peter Daver en zijn vrouwen. Een on bevangen Vovero, dat de pun ten harder nodig had dan Kwiek, hield de thuisploeg in de eerste set lang aan het lijn tje. Bij 14-14 trok Vovero de teugels even steviger aan om met 14-16 de eerste periode te pakken. Kwiek gaf in de tweede en der de set amper thuis. Zelfs de wisselspeelsters langs de kant vroègen zich af wat te doen aan het matige spel van zes volley- balsters.,.tussen. de lijnen. Ah leen :,Dide-Wii_Vleugel ontsteeg het niVga,n, van .haar ploegge noten J De grootste problemen ontstonden, omdat Kwiek het blok te vroeg inzette en dus achter het blok de problemen in de verdediging niet te over zien waren. Daver was niet bepaald tevre den met de onverwachte neder laag. ,,We moeten maar eens rond de tafel gaan zitten. Er moet een knopje om tussen de oren," sprak Daver, die graag bij de eerste vijf had willen eindigen, maar die plaats niet binnen handbereik heeft. Voor zijn gevoel staat er geen team. „Als het moeilijk gaat, doe;n ze geen stapje extra. Ik mis gezonde agressie." Met een jaloerse blik keek hij naar Vo vero, de winnaar. „Daar staat een team. Dat zie je aan de ma nier van spelen, de stijl. Dat voel je op de bank." In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende dagen aan een belangrijk eve nement meedoen worden uit genodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat 'In de schijnwerper' Le- ontine Koeman. De hoekeyster van HSD had zondag in en tegen Goes met twee doelpun ten een belangrijk aandeel in de zege van de HSD-dames. Deze overwinning was de eer ste seizoenszege van HSD. Hiervoor moest de ploeg door het leven met nederlagen en gelijke spelen. Koeman speelt sinds haar jeugd bij hockey club Schouwen-Duiveland. Naam: Leontine Koeman. Geboren: 17 juni 1972 in Rotterdam. Woonplaats: Leiden. Sport: Hockey. Partner: Ja, Michel Visser. Club: HSD. Beroep: Studente fiscaal recht. Hobby's: Tennis en skiën. Favoriete sporten: Hockey, tennis en skiën. Laatste boek: De Rainmaker van John Gris ham. Schrijver: John Grisham en Simon Vest dijk. TV-programma('s): As the world turns. Kranten/tijdschriften: Marie-Claire en Flair. Muziek: Alles, van popmuziek tot house. Eten: Pasta. Drinken: Fris. Uitgaan: In Leiden en Zierikzee. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Caribisch gebied, daar zou ik het liefst heengaan. Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Gemene mensen. Slechtste eigenschap: Eigenwijs. Beste eigenschap: Ik kom altijd mijn afspraken na en ben ook eerlijk. Mooiste sportmoment: Iedere overwinning met dames 1. Vervelendste sportmoment: Als niets meezit, met een scheidsrechter of irritaties tussen teams. Wat een ont spannen dag moet worden, eindigt dan vervelend. Blessures: Nee. Sportief doel: Volgend jaar minimaal mid denmoot spelen. Sportvrouw/sportman uit de regio: Ik weet het niet. Beste trainer: Edwin van den Dungen. OUDENBOSCH - In een slech te wedstrijd hebben de hockey- heren van HSD met 3-0 van Ou denbosch verloren. Trainer Aad Chatelain wil de wedstrijd zo snel mogelijk ver geten. De coach miste in Ou denbosch Martijn Bij de Vaate, die de tenniscompetitie heeft opgepakt, en Jeroen Gerritsen. De verdediger werd node ge mist. HSD hield de schade bij rust tot 2-0 beperkt. Na de pauze kreeg de ploeg kleine kansjes. Oudenbosch vergrootte de marge nog naar drie goals. WESTENSCHOUWEN - Peter van Splunter heeft met een to taalgewicht van 830 gram (twee vissen) de hengelwed- strijd van zijn club De Krabbe gewonnen. Aan het strand van Westen- schouwen vingen 35 deelne mers achttien boven- en elf on dermaatse vissen. Uitslag: 1. P. van Splunter 830 gram, 2. K. Brussé 780, 3. B. Nelissen 715, 4. J. Hart 550, 5. D. Verseput (dame) 450, 6. A. de Vlieger 430, 7. K. van Wijn gaarden 340, 8. M. de Braai 325, 9. M. Wandel 265, 10. J. van de Bosch 280. Bowling Renesse bedrijvenleague woensdag Uitslagen: De Wig-J. P Staal 0- 3, Dol-fijn-B en G 1-2, Zeelust- Belladonna 3-0, De Wig-ING Bank 0-3, ING Bank-Alprokon 3-0, Zeelust-De Kam 2-1. Stand Bungalow verhuur De Kam, Renesse 8,5 Donderdag Uitslagen: De Keizer-Schou- wen 0-4, The Country Club- Schipper 2-2, Schovers-De Babbel 4-0, Jaap Plantsoen-AI- prokon3-l. Restaurant Zeelust (kam- Stand pioen) 62,5 Goudsmid J. P. Staal, Schilderbedrijf J. Plantsoen Renesse 56 (kampioen) 5,6 Zwembad Dol-fijn, Supermarkt Schouwen, Nieüwerkerk 50,5 Renesse 49 Drogisterij Belladonna, The Country Club, Renesse 49 Renesse 46,5 ING Bank Renesse/ Pizzeria Schovers, Renesse41 Zierikzee 49 Taxi de Keizer, Renesse 41 B en G, Zierikzee 47 IJssalon De Babbel, Restaurant De Wig. Renesse 40 Renesse 44 Alprokon, Zierikzee 35 Alprokon II, Zierikzee 29,5 Schipper Groep 27,5 Eerste wedstrijd Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - De postduiven van Rini Bolle hadden een goede seizoenstart. Vanuit het Bel gische plaatsje Soignies kwamen zijn duiven weer als eerste aan op Schouwen-Duiveland. De weersomstandigheden wa ren in de ochtend wat nevelig, zodat de duiven pas 's middags losgelaten werden. Over een afstand van ongeveer 125 kilometer werd combinatie Van der Kamp tweede achter Bolle. Wim Blom behaalde de derde stek met de twee snelste van de vier duiven. Uitslagen 1. M. C. Bolle, 2. Combinatie Van der Kamp, 3. W. M. Blom, 4. R. van der Linde, 5. A. Bak ker, 6. L. L. de Hooge, 7. B. Scherpenisse, 8. M. K. Krijger, 9. A. Romijn, 10. L. Verseput, 11. C. van Dijke, 12. At. van der Linde, 13. G. Hogervorst, 14. Dooge Groenleer, 15. J. den Hengst, 16. Combinatie Snij ders, 17. W. van der Meulen, 18. A. de Jonge, 19. M. Kleppe, 20. C. Bal, 21. Koster Winkels, 22. L. Berrevoets, 24. Joh. Boogerd, 24. Kaaysteker den Boer, 25. J. de Bruine, 26. A. Heijboer, 27. A. Bouterse, 28. A. J. Knop, 29. Gebr. Berre voets, 30. L. Knop, 31. Patrick de Bruyn, 32. L. M. Heyboer, 33. Combinatie Hillebrand. Basketballers winnen met punt verschil OOST-SOUBURG - De basketballers van MEVO'80 hebben zich gerevancheerd voor het verlies van vorige week tegen Oost-Souburg. Op vreemde bodem won de ploeg met één punt verschil, 64-65. Dat MEVO niet voor Oost-Sou burg hoefde onder te doen, bleek vorige week in Burgh- Haamstede al. In die wedstrijd stond het vijftal lange tijd ver voor, maar gaf het door slecht te verdedigen de partij weg. Het niet mee terug verdedigen was een fout die MEVO zich in Obst-Souburg weer mocht aan rekenen. Deze keer kwam de zege niet meer in gevaar. Bij rust had het vijftal (basis: Ro bert Hoevens, Paul van der Sneppen, Ljubiska Radovano- vic, John Pikard en Arthur Tol) een 25-33 voorsprong. Dankzij de weer aanwezige Tol en het goed benutten van de time-outs was MEVO na rust wel in staat Oost-Souburg achter zich te houden. Door de nipte overwinning blijft MEVO op een vijfde plaats in de play-offs van de eerste klas se afdeling Zeeland staan. De laatste twee wedstrijden komt de ploeg uit tegen Volharding en Scheldesport. Doelpuntenmakers M EV O80 Hoevens 25, Van der Sneppen 16, Radovanovic 10, De Koning 5, Pikard 3, Tol 3, Scherpenzeel 2, Van Meeteren2. OUDE-TONGE - „Een bedroe vend slechte wedstrijd," con cludeerde korfbal-coach Jan Voshart. 'Zijn' All-Ready ver loor de uitwedstrijd van Kor- vo, 12-6. All-Ready kampte in Oude- Tonge met blessureproblemen. Ronald Snoek en Wim in, 't Veld begonnen gekwetst aan het duel. Snoek liet zich na rust (6-4 ach ter) vervangen door A-junior Jan-Willem van Nieuwenhuy- ze. Voshart: „Hij deed het goed en kan gewoon ingepast wor den." Het onverwachte verlies (Vos hart: „Op Wouter van Marle en Miriam van Tiggelhoven na speelde de rest beneden hun ni veau") heeft de promotiekan sen van All-Ready danig in de war gestuurd. „De beste oplos sing is de zaak voor te bereiden voor volgend jaar," aldus Vos hart. Doelpuntenmakers All-Ready: Van Tiggelhoven 2, Van Marle 2, E. Snoek 1, Voshart 1. Tweede verlies op rij GOES - De tennissers van Duiveland maken geen beste competitiestart mee. Net als vorige week verloor de ploeg uit Nieüwerkerk met 5-1. Deze keer won 't Halve Maan tje uit Goes van Duiveland, dat gehavend aan het duel in de hoofdklasse begon. André Goedegebure haakte met griep af en Piet Vreeke heeft last van een schouderblessure. Jacco Folmer redde de eer voor Duiveland in zijn ontmoeting tegen Ward de Meulmeester. Na het eerste bedrijf te hebben verloren, sloeg hij met nipte setzeges (4-6 5-7) toe. Kees-Jan Goedegebure en Peter Weijer- mans verloren in twee sets. In valler Weijermans is pas lid bij Duiveland. Erwin Verbraak moest zijn meerdere erkennen na drie sets. In de twee dubbelspelen had Duiveland weinig tot niets in te brengen. Zowel Goedege bure en Verbraak als Folmer en Weijermans verloren in twee bedrijven. Uitslagen: Wisse - Goedegebu re 6-3 6-2, Versteeg - Verbraak 2-6 6-4 6-3, de- Rave - Weijer mans 6-2 6-4, De Meulmeester - Folmer 7-5 4-6 5-7, Wisse/Ver- steeg - Goedegebure/Verbraak 6-2 6-3, Oranje/De Meulmees ter -Folmer/Weijermans 6-3 6- 1. Stand: 't Halve Maantje 10 punten, Game'78 9, MLTVC 8, Philten 8, Boskreek 4, Eiken hof 4, Souburg 4, Duiveland 2. Goes AI-Zierikzee 0-5, VCK Al-DFS Al uitg., 's-Heer Arendskerke Al-Duiveland Al 4-4, Zierikzee A2-MEVO Al 1-15, ZSC Al-Vlissingen Al 10- 3. Zierikzee Bl-Middelburg BI 1- 0. SKNWK Bl-Middelburg B2 5-0, Wolfaartsdijk Bl-Bruse Boys BI 4-2, Duiveland Bl- Wissenkerke BI 2-1. DFS Bl- Serooskerke BI 4-5. RCS Cl-Zierikzee Cl 6-0, SKNWK Cl-Heinkenszand Cl 3-1. Kapelle Cl-WIK Cl 4-2. Zonnemaire Cl-Brouwersha- ven Cl 9-1, Bruse Boys Cl-Dui- veland Cl 11-4, Renesse Cl-We- meldinge Cl 3-0, MEVO Cl-Re- nesse C2 6-0, Dreischor Cl-DFS Cl 2-5, Renesse C2-MEVO Cl 1- 2. Hoedekenskerke Dl-Duive- land Dl 5-4, WIK Dl-Waarde Dl 2-4, Wolfaartsdijk Dl-Bruse Boys D2 3-4, Zonnemaire Dl- MEVO D2 9-2, Goes Dl-Zierik- zee Dl 3-11, Bruse Boys Dl-We- meldinge Dl 4-0, DFS Dl-Hansw. Boys Dl 12-0, Ka pel! e Dl-SKNWK Dl 5-3. Ro- bur Dl-MEVO Dl 7-2, Zierik zee D3-DFS D2 7-3. ZSC Dl-Zierikzee D2 1-2, Zierikzee D2-ZSC Dl 3-1. Dames: Dauwendaele-DFS 0-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7