Ziekenhuis Zierikzee: oud hok met fantastische zorg Tentamen in het gips SCHOUWEN-DUIVELAND j VLIEGER UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE if NIEUWSBODE i 2 INVESTERING 5 MATRIXBORDEN 7 VOLLEYBAL Poldertracé Dammenweg weer voor het voetlicht dé krant van schouwen - duiveland! Onderzoek naar waardering Zeeuwse ziekenhuizen Dode bij explosie Controle caravans Na onfortuinlijk brommerongeluk T 24 uur bereikbaar BRUINISSE ROLSTOELVERVOER DUIVELAND GROEPSVERVOER I ZIERIKZEE ZIEKENFONDSVERVOER 0111-641562 TROUWAUTO'S TAXIBUS l Boeren hebben 500 miljoen uitgegeven om milieu vervuiling te beperken. 3 HAVEN Raad Westerschouwen achter overdracht haven Burghsluis aan watersportvereniging. Rijkswaterstaat heeft matrixborden geplaatst op verschillende locaties aan N59. Kwiek-ploegen weten zich geen raad met sukke lende degradanten. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. DINSDAG 16 APRIL 1996 152e JAARGANG NR 25960 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Niets bevordert de geneeskunde meer dan de ervaring 'Bij RWS voedingsbodem heroveriveging BURGH-HAAMSTEDE - Volgens wethouder ir. C. W. Veerhoek van .Westerschouwen is er een goede kans dat Rijkswaterstaat het poldertracé voor de Dammenweg Weer uit de kast haalt. „Na veelvuldig "e,a "uitvoerig overleg met Rijkswaterstaat heb ik begrepen dat er aldaar een voedingsbodem is voor heroverweging," schrijft Veer hoek in een notitie over de tracékeuze aan de commissie openbare werken van de ge meente. Nadat in 1989 de Raad van Sta te haar goedkeuring onthield aan het poldertracé - een door steek dwars door de polder van de weg over de Stormvloedke ring naar de Serooskerkseweg - leek het gedaan met dit plan en werd het Kraaijenstein- tracé bedacht: een nieuwe weg parallel, bedoeld voor het doorgaand verkeer. Een oplos sing waar nogal wat haken en ogen aan zitten, maar zo oor deelde de commissie openbare werken destijds, vijftien jaar wachten op een alternatief is óók onoverkomelijk. Zeker ook omdat volgens Veer hoek het aantal klachten van aanwonenden van Hogeweg, Burghse Ring, Kerkstraat en Burghseweg over overlast door het verkeer gestadig toe neemt. De oplossing ligt vol gens hem in het aloude pol dertracé. Hij wijst de commis sie er op dat de bevolking destijds nooit betrokken is ge weest bij de poldertracé-proce dure en voegt daar aan toe dat de Raad van State het pol dertracé nooit heeft kunnen vergelijken met een alterna tief. Als dat alternatief er wel ge weest was, zo stel,t Veerhoek, dan was de Raad van State wellicht positiever geweest in haar oordeel over het polder tracé en was het veto daarover niet uitgesproken. Veerhoek wijst er verder op dat er in de zes jaar die verstreken is sinds de uitspraak van de Raad van State heel wat veranderd is. „Er is intussen sprake van een Regiovisie en een Landinrich tingsproject met wellicht de status Strategisch Groen Pro ject (SGP)," aldus Veerhoek. Zijns inziens is er onvoldoende maatschappelijk draagvlak voor het Kraaijensteinweg- tracé en is er alles voor te zeg gen om te proberen het pol dertracé weer van de grond te tillen. Veerhoek verwacht nog voor de zomer een besluit van Rijkswaterstaat. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, i met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18.50 i KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving a 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving a 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190.00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr- Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden. I - Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministi atie. Antwoordnummer 12.4300VB Zier.kzee. KORTGENE - Een man uit Kortgene is vanmorgen, dins dag, om kwart voor tien door een zware explosie aan boord van een motorboot om het le ven gekomen. Een man uit Lopik liep bij het ongeluk ernstige brandwon den op. De oorzaak van de gasexplosie is nog niet bekend. De boot lag in jachthaven Delta Marina in Kortgene. De hulpverleners waren binnen tien minuten ter plaatse. De man uit Lopik werd naai; een ziekenhuis ver voerd. Van het schip bleef bij zonder weinig over, de boot brandde helemaal uit waarna het restant zonk. HEINKENSZAND - In samen werking met het Bureau Tech nische Onderzoeken Middel burg en de afdeling De Bevelanden van Veilig Ver keer Nederland houdt de politie Oostersclieldebekken dinsdag 23 april een caravan- controle. In caravancentrum Gorter aan de Danielsweg in Heinkens- zand wordt voorafgaand aan de caravankeuring een theorie avond gehouden waarbij za ken aan de orde komen als de benodigde papieren, techniek, rijgedrag, gebruik en lading van de caravan. De caravan keuring wordt zaterdag 27 april gehouden bij genoemd caravancentrum. Maximaal twintig caravans worden ge controleerd. Alle deelnemers krijgen na de keuring een con trolelijst. Voor meer informa tie en/of opgave: 0113-245000. Kans op een bui a //EER In een gisteren gepresenteerde enquête naar de waardering van de Zeeuwse ziekenhuizen scoort het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis het best qua verpleging. Qua accommodatie is de waardering het laagst van geheel Zeeland. (Foto: Joop van Houdt) MIDDELBURG - Het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis in Zierikzee is een oud hok, maar de verpleging is er fantastisch. Mensen die het hebben bezocht zijn er positiever over dan dege nen die het alleen maar via derden kennen. Dat is - grof geschetst - het beeld dat naar voren komt uit onderzoek naar de waardering van de Zeeuwse ziekenhuizen. De inrichting van de kamers en1 de zalen laat te wensen over. De kamers zijn ook niet al te best schoongehouden en het sa nitair is maar zo, zo. 'Saai', 'kaal', 'verouderd' en 'lelijk' zijn kwalificaties die in het on derzoek worden genoemd. Geen ziekenhuis of kliniek in de provincie komt er op dit punt zo slecht af als het Zierik- zeese. Maar wordt gevraagd naar verpleging en verzorging, dan tappen de ondervraagden uit een geheel ander vaatje. Uitgedrukt in een rapportcij fer scoort het Rode Kruis met een 7,9 voor wat betreft verple ging het best van geheel Zee land. Ook de assistentie in de poli klinieken wordt met een 8 het hoogst gewaardeerd. Voor wat betreft medische behandeling eindigt het Zierikzeese zieken huis op een gedeelde eerste plaats, samen met het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes en de polikliniek Liduina in Hulst. Op het punt van verzor ging en opnameprocedure hoeft Zierikzee alleen Goes voor te laten gaan. In opdracht van de provincie heeft de Stichting VMC Zee land in 1994 een enquête ge houden naar de waardering die de Zeeuwen hebben voor hun ziekenhuizen. Zo'n 4350 men sen werden telefonisch onder vraagd. Met 500 van hen werd aan huis een uitgebreid vraag gesprek gevoerd. Provincie, ziekenhuizen en zorgverzekeraars willen graag weten welk beeld men heeft van het ziekenhuis. Of de erva ring die men met het zieken huis heeft van invloed is op de waardering ervan. En ook op welke gronden men voor een bepaald ziekenhuis kiest. De resultaten van het onderzoek werden gistermiddag gepre senteerd in het provinciehuis. Kritische klant De Zeeuw is een kritische zie kenhuisklant. De gemiddelde Nederlander heeft over het al gemeen meer waardering voor zijn ziekenhuis dan de inwoner van Zeeland. Ook na opname, poliklinische behandeling of btezoek blijft die waardering ongewijzigd. Alleen in de Oos- terschelderegio neemt de waardering toe na een bezoek of verblijf. Veertig procent van de Zeeuwen loopt in het ziekenhuis tegen een onplezie rige ervaring aan en wil dat daaraan ook wat wordt ge daan. Zo zou de dokter de patiënt meer moeten begeleiden bij persoonlijke problemen, zijn sommige ziekenhuizen (Goes) sleclit bereikbaar per open baar vervoer en zijn wachtka mers vaak oncomfortabel en saai. In de nazorg zou meer re kening met de thuissituatie moeten worden gehouden. 'Beetje trots' Gedeputeerde G. de Kok toon de zich gisteren best tevreden met de resultaten. „De kwali teit van onze ziekenhuizen is over het algemeen niet slecht. Daar mogen we best een beetje trots op zijn." Namens het Patiëntenplat form zei de heer Beukers dat de rol van zijn organisatie niet beperkt mag blijven tot een klankbördf unctie „De resultaten vallen ons ook wel mee, hoewel we soms seri euze klachten ontvangen. Ik ga ervan uit dat de aanbevelin gen op korte termijn ter hand worden genomen en dat het platform hierin wordt betrok ken." Op de vlakte De gezamenlijke ziekenhuisdi recties en de zorgverzekeraars hielden zich wat op de vlakte. „Een aanknopingspunt voor gesprek met onze partners," zei Van Hoek namens de verze keraars. Ziekenhuisdirecteur Kostense benadrukte dat het hier gaat om een subjectief kwaliteits oordeel van de mensen. „Er be staat voor ons ook een profes sioneel kwaliteitsbesef, gebaseerd op medisch weten schappelijke grondslagen." Zonnig. In de middag van het westen uit toenemende bewolking gevolgd dooreen bui. Min.temp. van 9 graden in het zuidwesten tot 3 in het oosten van het land. Middagtemp. van 12 tot 19 graden. Zuidoostenwind, matig, kracht 3 tot 4. Nathalie werd naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee vervoerd. „Ik heb in het begin heel veel pijn gehad," vertelt ze. „Ik moest twee weken in het ziekenhuis blijven." komen. Zo'n schoolonderzoek brengt toch al de nodige span ning met zich mee, Nathalie heeft nu ook nog de handicap van het ongeluk. We kwamen op het idee om haar dan maar thuis de tentamens af te laten leggen en dat lukt tot nu toe aardig. We zijn nu al veertien dagen bezig." De handreiking van de Scho lengemeenschap Schouwen- Duiveland kost de 'adjunct' wel wat extra tijd, want hij moet toezien op het goede ver loop van de tentamens. Natha lie moet schriftelijk examen doen in de vakken Nederlands, Wiskunde, Engels, Biologie, Kunstgeschiedenis en Gezond heids- en Huishoudkunde en mondeling in Engels en Neder lands. De toetsen duren zo'n twee uur per dag. Ze heeft als afstudeerrichting verzorging. Misschien krijgt ze.deze week loopgips en dan zou ze mee kunnen doen aan de praktijk- toets. Haar kleine zusje heeft onder tussen prachtige kunstwerken getekend op het gips, vriendje Marco heeft er een prachtig hart opgetekend en daar is ze hartstikke blij mee. In het ziekenhuis kreeg ze het bericht, dat het wel eens een langdurige zaak zou kunnen worden. „Net nu ze tentamen moet doen," vult haar moeder aan. „Bovendien had ze de donderdag na het ongeluk een sollicitatiegesprek bij de Cor- neliastichting." De 17-jarige Nathalie Verstrate uit Bruinisse doet vanwege een ongeval op bed haar tentamen wis kunde. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - Voor de 17-jarige Nathalie Ver strate uit Bruinisse liep de reis op de brommer naar school in Zierikzee onlangs onfortuinlijk af. Ze liep bij een ongeluk twee gebroken benen op. Net in de tentamentijd,, ook dat nog. Ad junct-directeur P. G. Verschure van de Scholen gemeenschap Schouwen-Duiveland vond een oplossing. Nathalie doet nu tentamen in haar bed in de huiskamer. Op 1 maart reed Nathalie 's morgens rond 8.00 uur richting Zierikzee. Op de parallelweg bij Nieuwerkerk zag een auto mobilist haar bij het afslaan over het hoofd. Bij de klap die daarop volgde brak de 17-jari- ge scholiere allebei haar be nen. Hulp was snel ter plaatse, onder meer van twee mede scholieren van Nathalie. Zij za ten in de bus, die toevallig net langs reed. Ze vroegen de bus chauffeur te stoppen, omdat ze zagen dat een schoolvriendin netje bij het ongeluk betrok ken was. Adjunct-directeur Verschure: „We hebben toen op school overleg gehad en gezegd, dat hier een oplossing voor moest

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1