In januari laatste Sportgala Zierikzee Programma sportverkiezing clit jaar in hoog tempo afgewerkt _j MAANDAG 15 APRIL 1996 NR 25959 Rachid ben Meziane is opnieuw uitgeroepen tot Sportman van het Jaar. Links van hem atleet Ramses Bekkenk en rechts Jeroen Lodewijk die de honneurs voorzien voetballende broer Niels waarneemt. sporters die ook allemaal een medaille omgehangen kregen. De burgemeester nam hiermee de taak waar van Sportraadvoorzitter Leo van Gastel, die wegens feestelijke familieomstandigheden verstek liet gaan. Touwtrekken Een welkome afwisseling tussen alle bekende sporten en verenigingen was de demonstratie touwtrekken door de Stellendamse mosselvissers en hun collega's uit Bruinisse. De in oostelijke regio's zo populaire krachtsport is overgewaaid naar de kust. Onder de naam 'Brute Kracht' opereert sinds kort een touwtrekformatie uit Bruinisse. In sporthal Onderdak kwamen de Zeeuwen evenwel in beide trekken kracht te kort ten opzichte van hun Goereese broeders. Dansschool Kramer zou aanvankelijk ook medewerking verlenen aan het gala, maar moest daar om technische redenen van af zien. De choreografie van het rap-nummer 'You got to move' dat Mariska de Boer voor de stijldansers had geschreven, bleek te snel. Het openingsnummer werd nu gedanst door het jazzballet, dat later op de avond in een andere samenstelling nog een optreden verzorgde. Voor de muzikale intermezzo's tekende dit jaar de uit Kruiningen afkomstige zanger Sébastiaan. Hij is op toernee om zijn CD te promoten en werd gecontracteerd door Mike van den Beemt, de vaste geluidsman van het Sportgala. Een blij verraste Aty den Boer krijgt uit handen van Radio burgemeester Jack Asselbergs de sportraadpenning uitgereikt. De Bruse touwtrekvereniging Brute Kracht komt in de demonstratiewedstrijd kracht te kort tegen de vissers van Stellendam. Jeetje! Ze hebben het over mij.Volleybalster Marieke Kok komt tot ontdekking dat ze de aanmoedingingsprijs heeft T*k»t: TonvandenNouweiand gewonnen. Foto'»: Marijke Folkertsma De laatste sportverkiezing' van de gemeente Zierikzee zal al in januari 1997 plaatsvinden. Vanwege de gemeentelijke herindeling is het evenement drie maanden vervroegd. Leo van Gastel, dan ex-wethouder en ex-voorzitter van de Sportraad, is bereid de prijzen uit te reiken. Het programma van het voorlaatste Sportgala M 'i'.4v0wü™amS ','b 'af e<lr?fSfiik,l>eD Zii.t,er<5ag werd gekenmerkt door een hoog - jesjsh jd.i a:zni'"i tempo. gekenmerkt door langdradigheid en daardoor veel heen en weer geloop van publiek tussen restaurant en sportzaal; dit jaar zette de organisatie er flink de sloffen in. De pauze was geschrapt en de speeches waren kort. Uiteindelijk liep het traditioneel omvangrijke programma slechts tien minuten uit. Met grote puntenvoorsprong werd zaterdag de hardloper Rachid Ben Meziane voor de tweede keer in successie uitgeroepen tot Sportman van het Jaar. „Dit verveelt me nooit," zei de immer enthousiaste Delta Sporter na afloop. „Het is toch de erkenning voor die twee keer per dag dat ik train." De lange-afstandloper kreeg zijn prijs voor een reeks van overwinningen in binnen- en buitenland, waaronder de Mosselloop en de Bombokaal. Voetballer Niels Lodewijk, zaterdag afwezig wegens wedstrijdverplichtingen, en hardloper Ramses Bekkenk moesten Ben Meziane het nakijken geven. In de categorie sportploegen vond de Sportraad voor het eerst sinds tien jaar aanleiding om Nederlands populairste sport te bewieroken. „Ze zijn nog nooit hier geweest," vertelde Asselbergs toen het eerste elftal van voetbalvereniging Zierikzee het ereschavot naderde om beker en,bloemen in ontvangst te nemen. Zierikzee 1 promoveerde vorig jaar naar de zondag derde klasse KNVB Zuid 1. Met ruim puntenverschil liet het elftal de Badmintonvereniging Zierikzee en de Springgroep Delta Sport achter zich. De organisatieprijs 1995 viel zaterdagavond in handen van WEA/MEVO '80 dat al 22 jaar een competitie recreatie volleybal organiseert. De vereniging beschikt over een grote groep vrijwilligers die wekelijks voor ruim 400 mensen een avondje sport verzorgen. ontvangst nemen. Bij het aanwijzen van haar badpak kreeg de winnares in de gaten dat het om haar ging. De geheimhouding was problematisch, maar toch gelukt. Sportraadslid Aty den Boer kreeg eergisteren de a .Sportraadpenning 1995 uitgereikt. - Ntët vanwege haar lidmaatschap van de raad, maar omdat ze de drijvende kracht achter de gymnastiekvereniging Delta Sport is. Den Boer vervult vele functies binnen de vereniging en is oprichtster van het jazz-ballet. Tijdens de 31ste sportverkiezing schudde Asselbergs zaterdag 174 handen van individuele Badpak Door haar totale sportgarderobe en plein publique uit te stallen vond de Sportraad een originele wijze om één persoon op de tribune rode konen te bezorgen. Het was de 17-jarige volleybalster Marieke Kok van WEA/MEVO '80. Zij mocht vanwege haar spel op landelijk niveau en haar debuut in het seniorenteam de aanmoedigingsprijs in Sportploeg van het jaar is het eerste elftal van voetbalvereniging Zierikzee. Op het schavot van links naar rechts: Leonie Heeres (Springroep Delta Sport), Marco van Oeveren (aanvoerder v.v. Zierikzee 1) en Jolanda van Groningen (Badmintonvereniging Zierikzee De organisatie van het Sportgala werkte dit jaar voor het eerst samen met Radio Schouwen-Duiveland. Het gala werd live en integraal uitgezonden. Voor de toeschouwers was dit vooral te merken aan de duo presentatie. De vertrouwde presentatrice Mariska de Boer werd voor de gelegenheid bijgestaan door radio presentator Bas Meyboom. Hoewel tevoren rekening was gehouden met eventuele aanpassingen van het draaiboek van de avond, is de samenwerking volgens Verkerke prima verlopen. De 3100 gulden subsidie voor het laatste Zierikzeese Sportgala liggen al klaar. „Over ons graf heen zullen we de Zierikzeese sportkampioenen van 1996 huldigen," zei burgemeester Jack Asselbergs zaterdagavond in een volle sporthal Onderdak. Volgens mede-organisator Kees Verkerke van het Zierikzeese evenement, zal de Sportraad kort na de jaarwisseling bijeenkomen om de nominaties voor de sportprijzén te doen. „We moeten tot en met december wachten, want misschien wordt er nog wel een schaatser kampioen," legt Verkerke uit. „De allerlaatste sportverkiezingen kunnen dan eind januari 1997 worden gehouden. Daarna kunnen de wisselbekers het museum in." De Zierikzeese Sportraad zal in haar nadagen dus nog een sprintje moeten trekken. Dat zoiets de organisatie wel toe te vertrouwen is, werd dit weekeinde aangetoond. Werd de vorige aflevering nog

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9