Doelpuntenfestijn geeft promotie DFS kleur na regelmatig seizoen Renesse doet zichzelf bijna de das om tegen Schoondijke Zeperd voor WIK tegen Bevelanders Zierikzee kruipt langzaam naar top SKNWK heeft geen kind aan Wemeldinge Simons maakt drie treffers Ploeg uit Burgh-Haamstede in doelpuntenfestijn langs GPC Eenvoudige zege voor Dreischor Gelijkspel WIK-dames Meerkamp Ploeg van Nico Kind pakt drie belangrijke punten MAANDAG 15 APRIL 1996 NR 25959 7 Koploper MOC '1 7 verslagen BERGEN OP ZOOM - MOC'17-trainer Henk Hagenaars kreeg helaas voor hem en zijn ploeg gelijk. „Ik wist dat we het tegen Zierikzee moeilijk zouden krijgen." Zie rikzee versloeg de koploper uit Bergen op Zoom met 0-2. Door de overwinning sluipt de ploeg van Jan Meulmees- ter („We kunnen nu weer naar boven kijken") naar de top. Samen deelt het met RCS en Patrijzen de vierde plaats (28 punten), Moerse Boys telt er 32, Roosendaal 31 en MOC 30. De strijd om het kampioenschap in de derde klasse D duurt nog even voort. Hagenaars gaf eerlijkheids halve toe dat zijn elftal er niet aan te pas kwam tegen Zierikzee. Na een blanke ruststand voetbalde Zierik zee met veel mensen achter de bal. Loerend op de coun ter was Erwin Nelissen als eerste succesvol met een kopbal, 0-1. Kort na de openingstreffer kreeg Jarno Vermeulen zijn tweede gele kaart aan de broek. Met tien man verde digde Zierikzee zich met hand en tand. Kansen weg geven deed het niet, Massop viel, net ais in de laatste partij, goed in voor Patrick de Broekert. Nadat de moegestreden Ne lissen een kans voor open goal liet liggen, maakte Pe ter van Beveren de tweede treffer in blessuretijd. MOC'17 - Zierikzee 0-2 <0-0) - 67. Nelissen 0-1, 90. Van Be- veren 0-2. Opstelling: Zierikzee: Lafe- ber, Saman, Kommer, Mas sop, Hage, P. Roggeband, Jonker, Nelissen, Vermeu len, Van der Have, Van Be- veren. WEMELDINGE - SKNWK heeft in de uitwed strijd tegen het zes plaatsen lager geklasseerde Wemeldinge met 3-0 gewonnen. Een geflatteer de zege? Niet echt, SKNWK verzuimde zelfs zijn kwalitatief mindere opponent, door het missen van legio kansen, een fikse afstraffing te geven. Vanaf het begin van het duel toonde de ploeg van Cees Wil- lemse, trainer van SKNWK, zich heer en meester. In de ze vende minuut resulteerde dit al in de openingstreffer. Jacky de Bruine kreeg van de defen sie van Wemeldinge toestem ming om door te breken en leg de de bal panklaar voor de meegelopen Wilco de Valk die simpel intikte, 0-1. SKNWK verdubbelde vijf mi nuten voor rust pas de score. Ronnie de Bruine stuurde Kees-Jan van Nieuwenhuijze op pad richting vijandig doel gebied. Het strakke schot-van Van Nieuwenhuijze in de'lin kerhoek zorgde bij de scheids rechter door het terugstuiten van het leer uit het doel voor verwarring, maar hij zat wel degelijk, 0-2. De tweede helft was van het zelfde laken een pak. Doelman Leon Quik had beter zijn tuin stoel mee kunnen nemen, want voorin kreeg de formatie uit Nieuwerkerk kans na kans. Michel Flikweert presteerde het zelfs om van een paar me ter afstand het net te ontzien. Erwin Theunisse vond datzelf de net nog wel na aangeven van Van Nieuwenhuize, 0-3. Wemeldinge - SKNWK 0-3 (0-2) - 7. J. de Bruine 0-1, 40. K. J. van Nieuwenhuize 0-2, 60. E. Theunisse 0-3. Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine, Kikstra, Neele, De Haan, Van Nieuwenhuize, J. de Bruine, Van de Cingel, Flik weert (70. Padmos), Theunisse (75. Wandel), De Valk KAMPERLAND - Het duel tussen WIK en Be velanders ging nog slechts des keizers baard. De gastheer hechtte hier meer waarde aan dan een niet bijster geestdriftig spelend WIK. De teller stopte uiteidelijk bij 5-0 voor Bevelan ders. „Een pure mentaliteitskwes tie," mopperde WIK's oefen- meester Peter van Poortvliet na afloop van het teleurstel lende optreden van zijn ploeg. „Na het tweede doelpunt van Bevelanders was het helemaal over met de strijdlust van WIK waardoor zij eenvodig konden uitlopen." De eerste twintig minuten van de confrontatie had de ploeg uit Kerkwerve nog het beste van het spel en verschafte zich nog een paar aardige mogelijk heden. Ze werden niet benut. Vijf minuten voor rust kreeg WIK een eerste klap te verwer ken door een doelpunt van Theo de Visser, 1-0. Het vonnis werd direct na het wisselen van de speelhelft ge veld. Jan Leenders van Beve landers schoot in, maar werd in eerste instantie gestuit door Krijn Hendrikse. De bal schoot omhoog en kreeg een stootefféct mee waarna die zelfde Hendrikse mistastte, 0- 2. Na deze fortuinlijke treffer was het over met het geloof in een goede afloop bij de forma tie van WIK. Het trachtte de wedstrijd op het dooie gemak je uit te spelen.maar daar nam Bevelanders geen genoegen mee. Via René Cevaal, Leo Versluis en Jan Leenders die het publiek nog op een mooi genomen vrije trap trakteerde werd het uiteindelijk een voor WIK beschamende 5-0 neder laag. Bevelanders - WIK 5-0 (1-0) - 40. De Visser 1-0, 48. Jan Leenders 2-0, 70. Cevaal 3-0. 87. Versluis 4-0, 89. Leenders 5-0. Opstelling WIK: Hendrikse, M. Ganzeman, E. de Vlieger, E. Ganzeman, M. de Vlieger, G. van de Hoek, J. Rotte, Kort, Hendrikse (55. Koomans), Van de Sande (77. Wittenberg), Ver- hage. OUWERKERK - Zonnemaire heeft in een doelpuntrijk duel de punten gedeeld met het tweede elftal van Ouwcrkerk, 4-4. Trainer Cor van Aken was niet echt lovend over zijn elftal. „We hadden net zo goed kun nen verliezen." Tot zijn verba zing kwam doelman Van der Wekken niet opdagen. Donder dag liet hij op de training ook al zonder opgaaf van reden verstek gaan. Veldspeler Mar cel Schouls nam zijn plaats in. Ouwerkerk 2 kwam via twee goed genomen vrije trappen op 2-0. Zonnemaire-topscorer Pe ter Simons bracht zijn ploeg dichterbij, 2-1. Het derde doel punt van de thuisploeg werd gevolgd door de tweede treffer van Zonnemaire. De maker heette Sebastiaan van Leer- sum. Simons tekende voor de gelijk maker, waarna Ouwerkerk voor de vierde maal toesloeg Hierna miste Dorreman een penalty en Simons twee moge lijkheden alleen voor de doel man. Simons bracht de partij en in evenwicht met zijn derde goal. 4-4. DFS is gepromoveerd en viert feest. Staand van links naar rechts: trainer Cees Joosse, Arco Dekker, Arnold van der Have, Herber Goudswaard, Marco van de Zande, Dagmar van der Salm, Peter Brussé, Edwin van de Zande, elftalleider Wim Spee, Grensrechter Jan van Nieuwenhuyze. Zittend van links naar rechts: Ferry Jansen, Richard Eerdmans, Ronald Braam, Clement Rijnberg, René Brussé, Huib Nortier en Anco van der Linde. (Foto: Marijke Folkertsma) f BURGH HAAMSTEDE - Met twintig minuten goed voetbal zette DFS de kroon op een heel sei zoen. Eén van de regelmatigste ploegen in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal zette GPC met 5-2 opzij zodat het promotiefeest ge vierd kon worden op sportpark Van Zuijen. „We hebben hard gewerkt met z'n allen," uitte spe ler Huib Nortier zijn vreugde. „Eigenlijk had den we het vorige week al moeten doen." Met die opmerking sloeg de maker van het vijfde en veruit het mooiste doelpunt - een lob over 25 meter - van de middag de spijker op zijn kop. Van het gelijke spel tegen Brouwersha ven had DFS een wrange smaak overgehouden. Die moest tegen GPC maar eens snel worden weggespoeld. Het publiek had nauwelijks tijd om de zonnebril eens goed op de neus te zetten, of de GPC- doelman viste de bal voor de eerste keer uit het net. Richard Eerdmans profiteerde in de vierde minuut van een verde- digingsfout in de Vlissingse defensie. Met een uithaal met de rechtervoet verschalkte de DFS-spits Anton Swennen in de linkerhoek, 1-0. Tijd om zijn ploeg te reorgani seren had GPC-trainer Ton van der Linden niet. Vier minuten na de openingstreffer moest Anco van der Linde zelf op avontuur, omdat zijn ploegge noten Eerdmans en René Brus sé buitenspel stonden. Met een prachtige lichaamsschijnbe weging stuurde de langharige spits Swennen naar links, om zelf naar rechts uit te wijken en in het lege doel 2-0 aan te te kenen. Een droomstart voor de thuis ploeg. Joosse wist echter don dersgoed dat de wedstrijd nog 82 minuten zou duren. Tijd om eens lekker achterover in de dug-out te leunen, gunde hij zichzelf niet. Terecht, bleek al snel. In plaats van de bal lek ker rond te laten gaan, trok DFS zich terug in haar achter hoede. Van het spreekwoord 'aanvallen is de beste .verdedi ging' had het kennelijk nog nooit gehoord. Al in de elfde minuut kreeg DFS het bijna te kwaad. Marco van de Zande redde op de doel lijn. Naamgenoot Edwin van de Zande was in de achttiende minuut kansloos of) een inzet van dichtbij van Bart Filius, 2- 1. Tot verdere acties kwam de DFS-doelman niet, omdat hij in de 34e minuut een kniebles sure opliep. Vervanger Peter Brussé verving hem keurig. Zonder al te veel problemen handhaafde DFS haar voor sprong tot de rust. De pas 15-ja- rige Leo de Groot, begeerd door Club Brugge en SC Hee- renveeh, had met een afstands poeier de beste mogelijkheid op een gelijkmaker voor de Vlissingers. Slïeller >- naoao.'ib] >■:- vv Had DFS in de eêtsté-helft acht minuten nodig om twee keer te scoren, na rust ging het nog sneller. Binnen zes minuten vergrootten Van der Linde en René Brussé de marge naar 4-1 Van der Linde kopte een voor zet, die door de GPC-goalie licht werd aangeraakt, van Huib Nortier in. Brussé benut te een penalty, omdat zijn doorgebroken teamgenoot Ar co Dekker in het strafschopge bied onreglementair werd ge vloerd. Deze overtreding, waar nor maal geel of zelfs rood op staat, bleef onbestraft. Aange zien de wedstrijd verliep zon der een onvertogen woord of grove overtreding, paste een kaart niet in het beeld de par tij. Het duel bleef derhalve kaartloos. Wederom ging DFS niet goed om met de weelde van twee vroege treffers en de alsmaar groter wordende voorsprong. Amper uitgefeest van de vier de goal, legde GPC haar twee de binnen achter Brussé, 4-2 door Hoorejnan. GPC wilde zich niet zomaar neerleggen bij de nederlaag. Verwoed zocht het de aanval op waarbij zelfs doelman Swennen tot over de middel lijn kwam. Spectaculair hoor, een meevoetballende doelman, maar het moest een keer fout gaan. Huib Nortier bevrijdde zijn trainer van alle zorgen en zenuwen. Met een prachtige lob over zeker 25 meter lepelde de middenvelder de bal over doelman Swennen. En net als bij de vorige vier doelpunten sprong Joosse een gat in de lucht. „Die laatste goal moest ge woon komen," zei Joosse. „Het ging de laatste weken zo moeizaam. Dit is een bekro ning voor de j ongens DFS - GPC 5-2 (2-1) - 4. Eerd mans 1-0, 8. Van der Linde 2-0, 18. Filius 2-1, 48. Van der Linde 3-1, 51. R. Brussé 4-1, 54. Hoore- man 4-2, 90. Nortier 5-2. Opstelling DFS: E. van de Zan de (34. P. Brusse), M. van de Zande, Rijnberg, Van der |Salm, Braam, Jansen, Dekker, H. Nortier, Van der Linde, 'Eerdmans, R. Brussé. DREISCHOR - Voetbalvereni ging Dreischor ligt nog steeds op koers voor het kampioen schap. Het zesde elftal van RCS werd gistermiddag met 4- 1 verslagen. Willem van der Linde vond in de 23e minuut van de eerste helft het net. Te veel Drei- schor-spelers wilden zich met de aanval bemoeien. Op een lange trap van RCS had de ver dediging geen passend ant woord, 1-1. Na de pauze bouwde Dreischor de score uit. In de 48e minuut scoorde Stefan Regeer. Inval ler Gert-Jan van de Berg ver grootte in de dertigste minuut de marge naar twee. Vlak voor tijd was Regeer voor de tweede maal succesvol, 4-1. NIEUWDORP - Een tam WIK heeft het tegen Nieuwdorp in de tweede klasse interregio naal niet verder geschopt dan een gelijkspel, 0-0. De dames uit Kerkwerve schiepen zich nauwelijks kan sen. In de eerste helft stormden Ellen Vaane en Veronica Ber- revoets alleen op het doel van Nieuwdorp. Berrevoets was met een schot op de buitenkant van de paal het dichtst bij een treffer. SPÏJKEN1SSE Antoinette van Wijk haalde bij een werp- meerkamp in Spijkenisse een tweede plaats. De C-juniore uit Scharendijke, tegenwoordig uitkomend voor AV'65 uit Goes, bereikte met het kogelstoten een afstand van 9,12 meter, met de discus 24,14 meter en de speer 21,60 meter. Ook op de bijnummers deed ze het goed. Op het verspringen verbeterde ze haar persoonlij ke record (4,59 meter), de 80 meter liep ze in 11.4 seconden. Schoondijke legde zich niet neer bij de voorsprong van de thuisploeg. Met een aantal cor ners op rij drukte het Renesse in de verdediging. Uitblinker Rob de Munck kon vier minu ten voor rust zomaar langs al les en iedereen van Renesse lo pen, kijken en met links uithalen, 1-1. Kansen Als Renesse na de pauze wat zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen, had het niet tot de laatste minuut in spanning hoeven te zitten over drie belangrijke punten. In kort tijdsbestek kregen Leon Bakker, Edwin Kriens en Cle ment Rijnberg niet te missen kannen. Na deze gemiste moge lijkheden deed Kriens het be ter. Hij pikte een voorzet van Pleune in het strafschopgebied op en schoot de tweede Renes- se-treffer binnen. Schoondijke bleef in een cru ciale puntendeling geloven omdat Renesse verzuimde naar vier of vijf doelpunten verschil uit te lopen. Achter eenvolgens stond het vizier bij Bakker, Rijnberg en Moerland diverse keren niet op scherp. Kind dacht nu wel veilig te staan met zijn ploeg. Collega trainer De Munck vond dat zijn ploeg in de eerste helft veel kansen had laten liggen. „Na de pauze kwamen we er niet meer uit. De organisatie van Renesse was veel beter. We zet ten er niets tegenover." Renesse - Schoondijke 2-1 (1-1) - 34. R. Canters 1-0, 41. De Munck 1-1, 60. Kriens 3-1. Opstelling Renesse: Den Har- tog, R. J. Canters, Stolpe, Bou- terse, Pleune, Hoogerhuis, Criens, Rijnberg, Bakker, R. Canters (62. Verweel), Moer land (87. Willemse). Wat onwennig begon Peter Bouterse, normaal één van de spitsen, als laatste man. Zelf was hij over de eerste helft niet zo te spreken. Na rust ging het volgens hem stukken beter. Gelijk had-ie. Niet zelden schopte hij de bal in de eerste periode ver de ruimte in. Bou terse toonde zich een snelle leerling door later met meer rust en inzicht te voetballen. Voor de titel 'man van de wed strijd' kwam hij niet in aan merking. Deze 'prijs' eiste linkspoot Clement Rijnberg voor zich op. Wat een partij speelde hij. De hele linkerkant bestreek Rijnberg, negentig minten lang. Edwin Kriens (3) wordt omhelsd door Robert-Jan Canters na de beslissende 2-1 voor Renesse Team genoot Jan Pleune (2) komt stralend aanlopen. (Foto: Marijke Folkertsma) RENESSE - Buiten op een muurtje genoten de Renesse-spelers in de zon van een welverdiend biertje. Binnen in de kleedkamer heerste onder de voetballers van Schoondijke een grafstem ming. Met nog twee duels in de eerste klasse van de zondagafdeling te gaan, pakte Renesse drie uiterst belangrijke punten tegen mede-de gradatiekandidaat Schoondijke, 2-1. De tegenstelling tussen winst en verlies was dus weer groot. Voor het duel stond Renesse onder en Schoondijke boven de beruchte streep. Na de wed strijd waren de rollen precies omgekeerd. Daarom het bier tje en daarom de grafstem ming. Een blik op de nieuwe ranglijst gaf de emoties goed weer. Zee land Sport dat met 3-0 van Corn Boys verloor heeft veer tien punten. Schoondijke volgt met zestien, dan Renesse en Corn Boys met respectievelijk achttien en negentien. Al met al geen slechte uitkomst voor het elftal van Nico Kind. De trainer was vooraf niet eens zo gerust op een goed einde. Laatste man Mischa van den Hoek haakte afgelopen week af. Een bovendijbeenspier stond op afknappen. „Dat risi co wilde ik niet nemen," ver klaarde Kind. „Dan ben ik hem misschien een half jaar kwijt." Voordat Bouterse en Rijnberg konden uitblinken, moest Re nesse flink op zijn tellen pas sen. Het leed veel onnodig bal verlies en leek een beetje door zenuwen te zijn bevangen. Doelman René den Hartog voorkwam in het eerste half uur erger. Wilco Hoogerhuis zette zijn ploeg in de 34e minuut op het goede spoor. Zijn vrije trap viel achter de verdediging van Renesse waar Remko Canters klaar stond om met links uit te halen, 1-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7